Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 87
  1. #31
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Καλησπέρα και πάλι και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

    Το απόγευμα το πέρασα διαβάζοντας κάποια πράγματα περί WCRM, RFS ROI 2007 κτλ ώστε μετά την πολύτιμη βοήθεια μελών του forum να βρω την άκρη σε αυτό το λαβίρυνθο που έμπλεξα με την Hellas Of Line.

    Παρακαλώ εκ των προτέρων να συγχωρέσετε τον επιθετικό τόνο της γραφής μου αλλά μόλις γύρισα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία μέσω καρτοτηλεφώνου με την τεχνική υπηρεσία στο 13844 και αυτά που άκουσα με έκαναν εξωφρενών.

    Γνωρίζοντας πλέον περισσότερα από ότι στις αρχικές μου επικοινωνίες ζήτησα να δουν από το CRM του ΟΤΕ την κατάσταση του βρόχου μου.

    Πήρα λοιπόν την εξής απάντηση:

    1. Ο ΟΤΕ δεν έχει ενεργοποιήση το βρόχο μου ΔΙΟΤΙ ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΠΙΚΟΥ ΒΡΟΧΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΡΙΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΕ ΤΡΙΤΟ ΠΑΡΟΧΟ!!!
    2. Ο ΟΤΕ ενημέρωσε την Hellas Of Line στις 21/4 ότι ο βρόχος μου έχει κατασκευαστεί και παραδόθηκε
    3. Για τον παραπάνω λόγο η Hellas Of Line προχώρησε σε ενεργοποίηση του RFS στις 21/4

    Ορίστε; Εγώ δεν βγάζω καμία άκρη. Να δω πότε θα τελειώσω αυτή τη ρημάδα την καταγγελία που συνεχώς εμπλουτίζεται.

    Ειλικρινά προσπάθησα πάρα πολύ να κρατήσω την ψυχραιμία μου και να είμαι κόσμιας κατά τη δειάρκεια της τηλεφωνικής επικοινωνίας μαζί τους, ΑΦΟΥ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΟΥΣ είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.

    Τους πήρε 9 μέρες για να ανακαλύψουν ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ερώτηση απαντήθηκε σε μια στιγμή;

    Η υποτίμηση της νοημοσύνης μας είναι εκνευριστική αλλά αυτό που είναι ακόμη πιο ανυσηχητικό είναι ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ τους που προέρχεται από την ΑΣΥΛΙΑ την οποία προσδοκούν από τα αρμόδια ελεγκτικά όργανα ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ της ανωνυμίας τους καθώς οι υπάλληλοι-τηλεφωνητές και σε καμία περίπτωση τεχνικοί θεωρούν τυπική την αναφορά του ονόματός τους στην έναρξη της συνομιλίας.

    Ένα θράσος που εκδηλώνεται με μία ελαφρότητα στην αντιμετώπιση οποιονδήποτε από εμας τυγχάνει τα τραβήξει το κοντότερο ξυλάκι.

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ θα αναφέρω στην καταγγελία μου τα ΟΝΟΜΑΤΑ καθενός από τους υπαλλήλους με τους οποίους συνδιαλέχτηκα καθώς έχω κρατήσει τα ονόματα καθενός από αυτούς.

    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ακόμη και αν καθυστερήσω να δικαιωθώ από την ΕΕΤΤ την επόμενη φορά οι "τεχνικοί" δεν θα με αντιμετωπίζουν σαν ΗΛΙΘΙΟ.

    Όσο για τον εκκρεμή βρόχο του ΟΤΕ στο όνομα τρίτου προσώπου στο νούμερό μου που προέκυψε εντελώς συμπτωματικά το χρονικό διάστημα στο οποίο εγώ περίμενα την ενεργοποίηση της υπηρεσίας μου ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΙΑ συνομωσίας.

    Επειδή όμως όσα δεν φέρνει ο χρόνος τα φέρνει η στιγμή καλώ όλους τους ανεύθυνους "παρόχους" να αναλογιστούν τι θα συνέβαινε αν ο μη γένετω κάποιος συμπολίτης μας έχανε τη ζωή του λόγω της αδυναμίας (άμεσης) χρήσης αυτού του αγαθού που λέγεται τηλεφωνία. Βέβαια στη θέση της ΕΕΤΤ θα βρισκόταν κάποιοι άλλοι λειτουργοί.... που δαγκώνουν περισσότερο.

    Γνωρίζω ότι τα αγαθά κόποις κτώνται αλλά αλοίμονο αν σε αυτή τη χώρα το όνομα της οποίας χρησιμοποιεί στο λογότυπό της η εν λόγω εταιρεία η τηλεφωνία θεωρείται σήμερα αγαθό...

    Υ.Γ: Συγνώμη για το ορθογραφικό λάθος, εννοούσα on

  2. #32
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Δηλαδή κάποιος πάροχος έστειλε κατά λάθος αίτηση με τον αριθμό σου και τα στοιχεία άλλου (προφανώς) προσώπου, ή μήπως τυχόν έχεις καμιά ακυρωμένη διαδικασία ενεργοποίησης - αναβάθμισης - μετάβασης σε ιδιόκτητο κτλ παλιότερα σε άλλο πάροχο;

    Ενδεχομένως μπορείς εύκολα να μάθεις τον πάροχο που έστειλε τη λάθος αίτηση και ίσως και περισσότερα στοιχεία για αυτό, οπότε κάποια άκρη θα βρεθεί.

    Σπάνια περίπτωση πραγματικά, βέβαια άμα ήθελαν να το ψάξουν (όχι οι τηλεφωνητές που συνήθως δεν έχουν ιδέα) θα το έβρισκαν αμέσως ότι κάτι δεν πάει καλά, ειδικά αφού ανέφερες βλάβη, δηλαδή σε μια δυο μέρες το πολύ έπρεπε να το είχαν εντοπίσει το πρόβλημα, να είχανε βρει και ποιός πάροχος έκανε το λάθος, να ζητήσουν ακύρωση, να σε ενημερώσουν .... (και μετά ξύπνησα!).
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  3. #33
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Δεν έχω κάνει ποτέ αίτηση σε άλλο πάροχο.

    Η αίτηση που εκκρεμεί έγινε από την Χ (θυληκού γένους) για την δημιουργία τοπικού βρόχου στον Ψ πάροχο (όπου Χ διάφορο του εγώ και Ψ διάφορο της HOL)

  4. #34
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Ποιός είναι ο Ψ πάροχος; Επικοινώνησες μαζί τους; Τι λένε;
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  5. #35
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Ενώ μου είπανε το όνομα της κυρίας που έκανε την αίτηση δεν μπορούσαν να μου πουν τον πάροχο.

    Αρμόδιο γιαυτό είναι λέει το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών που δε λειτουργεί σήμερα. Θα πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους αύριο μου είπαν και να ζητήσω κάποιον προιστάμενο.

  6. #36
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Πρέπει το συντομότερο δυνατό, να υποχρεωθούν όλοι οι πάροχοι να φτιάξουν online φόρμες καταχώρησης αιτήσεων από τους υποψήφιους συνδρομητές τους. Κάτι σαν αυτό που έχει ξεκινήσει η Netone δηλαδή (και δεν ξέρω μέχρι ποιό σημείο πάει αυτοματοποιημένα, δηλαδή αν τραβιούνται τα δεδομένα του πελάτη αυτόματα από τη φόρμα που έχει συμπληρώσει στο site). Μόνο έτσι θα γλυτώσουμε (όσο αυτό είναι δυνατό) από τα κωμικοτραγικά λάθη που γίνονται κατά την πληκτρολόγηση από υπαλλήλους, των αιτήσεων στο WCRM διαβάζοντας τα χειρόγραφα παλιόχαρτα (ορισμένες φορές) των αιτήσεων, που φτάνουν ως φαξ στους παρόχους. Είναι γελοίο να μας βάζουν όλους στη διαδικασία να κατεβάζουμε τις αιτήσεις τους ...σε PDF, να τις τυπώνουμε, να συμπληρώνουμε με στυλό τα στοιχεία, και να τις στέλνουμε με φαξ στη συνέχεια. Τουλάχιστον και ένα .doc που μπορεί να συμπληρωθεί με υπολογιστή!

  7. #37
    Εγγραφή
    13-03-2007
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4998/49999
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafon H-300s
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα και απο εμενα.Υπομονη και οχι νευρα.Καταλαβαινω πως αισθανεσαι με ολη αυτη τη κατασταση και την ανευθυνοτητα που μας αντιμετοπιζουν οι παροχοι και ο ΟΤΕ.Διαβασα με προσοχη την περιπετεια που εχεις μεχρι τωρα.Οταν τελειωσεις με το καλο γραψε μας το φιναλε,φανταζομαι θα ειναι ενδιαφερων.Και εγω εκανα αιτηση στη HOL για double-play στις 23/4 εστειλα τα δικαιολογιτικα και μου επαν εχει σταλη το αιτημα στον ΟΤΕ και θα μου στειλουν τον εξοπλισμο κα σε ενα μηνα περιπου θα με ενεργοποιησουν. Η συνδεση που θα μου δωσουν θα ειναι η γραμμη PSTN επεμενα και μου ειπαν οτι αυτη θα ειναι.Αποφασισα να παω σε ενναλακτικο μετα απο αρκετη σκεψη και βλεποντας και τα δικα σου τα προβληματα καπου προβληματιστηκα λιγο αλλα εχω και δευτερη τηλεφωνικη γραμμη και ετσι θα εχω τηλεφωνο.Οταν αλλαζουμε παροχο ειναι και θεμα τυχης.

  8. #38
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει το συντομότερο δυνατό, να υποχρεωθούν όλοι οι πάροχοι να φτιάξουν online φόρμες καταχώρησης αιτήσεων από τους υποψήφιους συνδρομητές τους. Κάτι σαν αυτό που έχει ξεκινήσει η Netone δηλαδή (και δεν ξέρω μέχρι ποιό σημείο πάει αυτοματοποιημένα, δηλαδή αν τραβιούνται τα δεδομένα του πελάτη αυτόματα από τη φόρμα που έχει συμπληρώσει στο site). Μόνο έτσι θα γλυτώσουμε (όσο αυτό είναι δυνατό) από τα κωμικοτραγικά λάθη που γίνονται κατά την πληκτρολόγηση από υπαλλήλους, των αιτήσεων στο WCRM διαβάζοντας τα χειρόγραφα παλιόχαρτα (ορισμένες φορές) των αιτήσεων, που φτάνουν ως φαξ στους παρόχους. Είναι γελοίο να μας βάζουν όλους στη διαδικασία να κατεβάζουμε τις αιτήσεις τους ...σε PDF, να τις τυπώνουμε, να συμπληρώνουμε με στυλό τα στοιχεία, και να τις στέλνουμε με φαξ στη συνέχεια. Τουλάχιστον και ένα .doc που μπορεί να συμπληρωθεί με υπολογιστή!
    Φίλε theopan θα είχες αντίρηση να κλείσω την επιστολή μου με αυτή σου την τοποθέτηση;

    Νομίζω πως μια τέτοια φόρμουλα θα ελυνε προβλήματα σαν το δικό μου. Απλά για να κλείσει καπως ήρεμα η καταγγελία και με έναν ρομαντικό τόνο....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 02-05-08 στις 01:44. Αιτία: Διόρθωση quote

  9. #39
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Καλημέρα.

    Έχοντας ηρεμήσει κάπως αφού σήμερα τους πήρα μόνο μια φορά τηλέφωνο θα σας πω εν τάχει τι έγινε αυτές τις δύο μέρες που απουσίασα από το topic αυτό.

    Το πρωί της Παρασκευής κάλεσα την HOL ώστε να μιλήσω με το τμήμα εξυπηρέτησης μπας και βλέπαν στο WCRM αν όντως υπήρχε άλλη αίτηση για κατασκευή βρόχου στον αριθμό μου.

    Μετά την ερώτησή μου αυτή ο υπάλληλος που με εξυπηρετούσε με άφησε στην αναμονή για κάνα 20 λεπτο για να δει τι συμβαίνει. Όταν επανήλθε δεν μου απάντησε ξεκάθαρα αλλά μου είπε πως όταν διευκρινήσουν τι είχε γίνει (σχετικά με την τρίτη αίτηση) θα με ειδοποιούσαν, ίσως και την ίδια μέρα. Πράγμα βέβαια που μέχρι σήμερα δεν έγινε.

    Η επόμενη ερώτησή μου αφορούσε αυτό:

    ariadgr
    Απάντηση: "Ο αριθμός που καλέσατε δεν λειτουργεί...
    Αρχικό μήνυμα από yianemma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ariadgr θα σου ήμουν ευγνώμω αν μπορουσες να μου υποδείξεις κάποιο link σε έγγραφο που αναφέρει αυτήν την πιθανότητα καθως στην εξυπηρέτηση πελατών αρνούνται ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
    Δεν έχω κάτι εγγράφως αλλά έχει γραφτεί στο forum ότι το κάνουν σε περιπτώσεις σαν τη δική σου που υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και δεν λύνεται σε 1-2 μέρες.

    Ακολούθησε αυτό που αναφέρεται στις πρώτες 2 γραμμές αυτού του μηνύματος και ζήτα την ΑΜΕΣΗ παροχή του κινητού Vodafone αναφέροντας πόσες μέρες είσαι χωρίς τηλέφωνο και να επικοινωνήσει κάποιος προϊστάμενος μαζί σου αύριο το πρωϊ για διευθέτηση του ζητήματος.
    Συμπεριέλαβε και link προς αυτό το θέμα στο email σου ( http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=197293 )
    και η απάντηση του υπαλλήλου της HOL ήταν αρνητική, οτι δηλαδή δεν υπαρχει η δυνατότητα παροχής κινητού Vodafone. Θέλοντας να γίνω πιο πιεστικός του ανέφερα ότι η συκεκριμένη δυνατότητα υποδεικνύεται από το πιο γνωστό ελληνικό forum σε θέματα τηλεπικοινωνιών (δεν είπα ποιο) και ότι αν ο ίδιος δεν ήταν σίγουρος για την εγκυρότητα της γνώμης του θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον προιστάμενο που επώνυμα θα μπορούσε να επιβεβαώσει πως δεν γίνεται να δοθεί κινητό Vodafone σε πελάτη που παραμένει χωρίς τηλεφωνο ώστε να βοηθήσω και γω με τον τρόπο μου στο φορουμ διορθώνοντας μια λάθος πληροφορία.

    Αφού πάλι παρέμεινα στην αναμονή για 10 περίπου λεπτά τελικά δια στόματος του κυρίου Μ. που είχε βάρδια και συνομιλούσε μαζί μου, μου μεταφέρθηκε η προφορική απάντηση του Προισταμένου της Τεχνικής Υπηρεσίας κυρίου Φ. ότι ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ VODAFONE από την HOL σε πελάτες που έχουν πρόβλημα με το τηλέφωνό τους.

    Τα ονόματα των κυρίων τα έχω στη διάθεσή μου και αν μου ζητηθούν από τους διαχειριστές θα τους τα δώσω προς επιβεβαίωση αυτής της δήλωσης.
    Ο λόγος που παραθέτω αυτήν την πληροφορία είναι για να μην παραπλανηθούν κάποιοι που θα θελήσουν στο μέλλον να μπουν στην ευρυζωνικότητα από μία λανθασμένη πληροφορία και την προσμετρήσουν ως πλεονέκτημα στη σύγκριση ενός παρόχου Α με έναν πάροχο Β.

    Το μεσημέρι της ίδιας ημέρας (αφού πρώτα σε άλλο τηλέφωνο προέκυψε ένα θέμα που ίσως σηκώνει νέα καταγγελία - ζήτησα να μιλήσω με τον κύριο Μ. που με εξυπηρέτησε το πρωί, επειδή ήταν απασχολημένος άφησα το κινητό μου για να με καλέσει αργότερα ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΤΕ δεν έγινε) πέρασα από τα γραφεία της HOL.

    Αυτό έγινε προκειμένου να τους επιδώσω χέρι με χέρι την κοινοποίηση της καταγγελίας που είχα κάνει στην ΕΕΤΤ (με κοινοποίηση επίσης σε ΝΕΟ ΙΝΚΑ, ΕΚΠΟΙΖΩ, γνωστό περιοδικό πληροφορικής) για να σιγουρευτώ ότι θα τη διαβάσουν πριν την αποστείλει η ΕΕΤΤ.

    Η επιστολή παραληφθηκε από υπάλληλο του νομικού τμήματος της εταιρείας που στη συνέχεια με οδήγησε κατόπιν αίτησής μου στον τεχνικό κ Κ. για να δούμε το θέμα μου.

    Για να μην σας κουράζω από τον τελευταίο έμαθα πως η HOL είχε ζητήσει (δεν το θυμάμαι ακριβώς) ΜΗ ΑΠΟΔΟΧΗ από τον ΟΤΕ στις 29/4. (Εγώ πάντως τη βλάβη την είχα δηλώσει στις 22 το βράδυ, άντε 23). Ο ΟΤΕ πρέπει να απαντήσει σε 3 εργάσιμες, δλδ ως το πρωί της Τρίτης 6/5 - όχι να το φτιάξει, να απαντήσει.

    Ο κύριος Κ. με διαβεβαίωσε πως δεν υπήρχε αίτηση σε τρίτο πάροχο από κάποιον άλλο.

    Εν αναμονή λοιπόν νέων εξελίξεων θέλω να θέσω κάποια ερωτήματα, που ελπίζω να μην χαθούν στην έκταση του κειμένου μου.

    1. Δεν θα είχε ενδιαφέρον μία δημοσκόπηση στο κατάλληλο τμήμα του φόρουμ που θα ρωτούσε περίπου το εξής;

    "Είχατε κάποιο πρόβλημα με τον πάροχό σας κατά την αρχική σύνδεση; Αν ναι προχωρήσατε σε σχετική καταγγελία ή όχι; Για ποιον λόγο δεν προχωρήσατε σε καταγγελία;"

    Έχοντας περάσει τη φάση του εκνευρισμού να σημειώσω πως υποδεικνύω μία δημοσκόπηση όπως η παραπάνω μένοντας έκπληκτος από την άγνοια πολλών κατανωλωτών για ελεγκτικούς μηχανισμούς στους οποίους μπορούν να απευθυνθούν για κάποιο πρόβλημά τους.

    Για παράδειγμα αν το συμπέρασα της παραπάνω δημοσκόπησης ήταν ένας ωχαδερφισμός τότε όσοι αντιμετωπίζουν έτσι το πρόβλημά τους είναι άξιοι της μοίρας τους.

    2. Η υπόδειξη του χώρου της παροχής υπηρεσιών ίντερνετ και τηλεφωνίας ως αντικείμενο έρευνας σε βραδυνή εκπομπή γνωστού τηλεοπτικού σταθμού ώστε να γίνει σε όλους γνωστό αυτό που μοιραζόμαστε μεταξύ μας;

    Και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σας. Καληνύχτα

  10. #40
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yianemma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επόμενη ερώτησή μου αφορούσε αυτό:
    και η απάντηση του υπαλλήλου της HOL ήταν αρνητική, οτι δηλαδή δεν υπαρχει η δυνατότητα παροχής κινητού Vodafone. Θέλοντας να γίνω πιο πιεστικός του ανέφερα ότι η συκεκριμένη δυνατότητα υποδεικνύεται από το πιο γνωστό ελληνικό forum σε θέματα τηλεπικοινωνιών (δεν είπα ποιο) και ότι αν ο ίδιος δεν ήταν σίγουρος για την εγκυρότητα της γνώμης του θα ήθελα να μιλήσω με κάποιον προιστάμενο που επώνυμα θα μπορούσε να επιβεβαώσει πως δεν γίνεται να δοθεί κινητό Vodafone σε πελάτη που παραμένει χωρίς τηλεφωνο ώστε να βοηθήσω και γω με τον τρόπο μου στο φορουμ διορθώνοντας μια λάθος πληροφορία.

    Αφού πάλι παρέμεινα στην αναμονή για 10 περίπου λεπτά τελικά δια στόματος του κυρίου Μ. που είχε βάρδια και συνομιλούσε μαζί μου, μου μεταφέρθηκε η προφορική απάντηση του Προισταμένου της Τεχνικής Υπηρεσίας κυρίου Φ. ότι ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΚΙΝΗΤΟΥ VODAFONE από την HOL σε πελάτες που έχουν πρόβλημα με το τηλέφωνό τους.
    Απλώς για να επιβεβαιώσω ότι το θυμόμουν σωστά με μια αναζήτηση βρήκα ένα μήνυμα χρήστη που αναφέρει ότι του έδωσαν το κινητό Vodafone:

    http://www.adslgr.com/forum/showthre...93#post1585993

    Θα πρότεινα λοιπόν να ακολουθήσεις τη συμβουλή που σου έδωσα εδώ, δηλαδή να στείλεις το e-mail στη διεύθυνση που σε παραπέμπω σε εκείνο το μήνυμα, περιγράφοντας τι έχει συμβεί, δίνοντας το link αυτού του θέματος στο forum, αναφέροντας ότι μέχρι και ο προϊστάμενος με τον οποίο μίλησες δεν σε εξυπηρέτησε σχετικά με την προσωρινή παροχή του κινητού ένω είσαι ήδη τόσες μέρες χωρίς τηλέφωνο, και ζητώντας την άμεση παροχή της συγκεκριμένης "διευκόλυνσης" μέχρι να σου αποκαταστήσουν το τηλέφωνο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 04-05-08 στις 02:31.

  11. #41
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Δεν είχα χρόνο για να το κάνω εως τώρα.

    Την εβδομάδα αυτή έχω άδεια και θα ακολουθήσω ακριβώς αυτά τα βήματα. Σίγουρα με τον τρόπο αυτό θα είχα μια πιο "επίσημη" απάντηση είτε αρνητική είτε θετική

    Απλά μου ήταν πιο εύκολο να ρωτήσω από το τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή.

    Το ειρωνικό της υπόθεσης βέβαια είναι να διαπιστώνεις πως ενώ στην αρχή είσαι διατεθειμένος να διεκδικήσεις το δίκιο σου σιγά σιγά κουράζεσαι και αφήνεις τα πράγματα στην τύχη τους... Ευχαριστώ πάντως για την επιμονή σου ariadgr.

  12. #42
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yianemma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχα χρόνο για να το κάνω εως τώρα.

    Την εβδομάδα αυτή έχω άδεια και θα ακολουθήσω ακριβώς αυτά τα βήματα. Σίγουρα με τον τρόπο αυτό θα είχα μια πιο "επίσημη" απάντηση είτε αρνητική είτε θετική

    Απλά μου ήταν πιο εύκολο να ρωτήσω από το τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή.

    Το ειρωνικό της υπόθεσης βέβαια είναι να διαπιστώνεις πως ενώ στην αρχή είσαι διατεθειμένος να διεκδικήσεις το δίκιο σου σιγά σιγά κουράζεσαι και αφήνεις τα πράγματα στην τύχη τους...
    Φρόντισε μέχρι Κυριακή βράδυ να στείλεις το email ώστε Δευτέρα πρωϊ να το δουν, για να μη μείνεις και αυτή την εβδομάδα χωρίς τηλέφωνο.

  13. #43
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Σήμερα έστειλα το mail ακολουθώντας τις οδηγίες τους.

    Περιμένω απάντησή τους αυριο.

    Α, να ρωτήσω και κάτι ακόμη.

    RCTS related τι σημαίνει;

  14. #44
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Μεσημέρι Δευτέρας και καμία απάντηση στο mail από την αξιότιμη εταιρεία.

    Ξαναπέρασα από τα γραφεία τους.

    Τίποτε νεότερο, αλλά " έχει δωθεί βλάβη στον ΟΤΕ στις 29/4 "

    Πέρασα και από τον ΟΤΕ της περιοχής και η βλάβη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΟΤΕ!!!

    Ή είμαι πολύ γκαντέμης ή κάποιος με δουλεύει...

    Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει τον μηχανισμό υποβολής βλαβών από εναλλακτικό στον ΟΤΕ ας την εξηγήσει.

    Νέα καταγγελία βλέπω...

  15. #45
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    ο ΟΤΕ δεν έχει κατασκευάσει το Βρόχο στην ΗΟL!!!!

    Οπότε η HOL δεν μπορεί να καταθέσει βλάβη για βρόχο που δεν έχει κατασκευαστεί στο δίκτυο της.

    Αποτέλεσμα σε δουλεύει η HOL κανονικά.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-08, 23:14
  2. Η επιλογή "Νέα Μηνύματα" δεν λειτουργεί με τον Opera!
    Από Green Dragon στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 22:24
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-06, 13:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας