Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 87
  1. #1
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    προσωρινά λόγω τεχνικών προβλημάτων."

    Καλησπέρα.

    Αν και παρακαλουθώ αρκετό καιρό το forum του ADSLgr ως guest, είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα χωρίς να έχω βρει τη λύση σε κάποιο άλλο post.

    Εϊμαι συνδρομητής στο dp της HOL από το Δεκέμβριο του 07 έχοντας όμως τον ΟΤΕ ως μεσάζοντα αφού στην Παιανία η HOL δεν είχει δικό της δίκτυο και όλα λειτουργούσαν μια χαρά μέχρι την Δευτέρα 21/4 οπότε και θα πραγματοποιούνταν η μετάβασή μου στο δίκτυο (PSTN) της εταιρείας.

    Τη Δευτέρα λοιπόν όπως είχα ενημερωθεί διακόπηκε το τηλέφωνο προκειμένου να γίνει η μεταφορά (της φορητότητας απότι κατάλαβα) από τον ΟΤΕ στη HOL. To internet όμως δεν διάκόπηκε ποτέ.

    Αφού πέρασε το 24ωρο και εξακολουθούσα να μην έχω τηλέφωνο κάλεσα τις ΤΥ. Και από εκεί άρχισε ο γολγοθάς (κλήσεις από καρτοκινητό, καρτοτηλέφωνο κτλ) που πολλά άλλα μέλη εχουν περιγράψει.

    Δεν θέλω να κουράσω με την περιγραφή των συνδιαλέξεων με τους (άσχετους) υπαλλήλους της ΤΥ, αλλά να ρωτήσω το εξής:

    Όταν καλώ το τηλέφωνό μου βγαίνει το εξής μύνημα βλάβης:

    "Ο αριθμός που καλέσατε δεν λειτουργεί προσωρινά λόγω τεχνικών προβλημάτων. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα", ενώ ιντερνετ έχω κανονικά στην παλιά μου ταχύτητα (1024/256) βέβαια.



    Ποιος φταίει; Αν ο ΟΤΕ δεν έχει (που λογικά δεν πρέπει να έχει ) καμία ευθύνη τότε φταίει η HOL και πραγματικά ΘΑ ΒΡΩ τρόπο να το διορθώσουν άμεσα.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον διαβασει το μύνημά μου και έστω και καθυστερημένα όλα τα μέλη του forum για την σημαντική βοήθεια που προσφέρουν

  2. #2
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στείλε τα στατιστικά του ρούτερ (εικόνες) και τι ενδείξεις εμφανίζει σχετικά με την τηλεφωνία. Τι συνδεσμολογία έχεις κάνει;

  3. #3
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Η συνδεσμολογία που χρησιμοποιώ τώρα είναι αυτή που είχα και πριν, όταν όλα δουλέυαν ρολόι, δηλαδή:

    Πρίζα τηλεφώνου --> Υποδοχή ADSL στο netfaster. Σε κάθε τηλεφωνική γραμή είναι τοποθετημένο φιλτράκι.

    Βέβαια δοκίμασα όλες τις άλλες συνδεσμολογίες , με splitter καλώδιο ADSL και phone και το τηλέφωνο στα Line 1 και 2. Τότε μου έδινε dial tone αλλά πάλι δεν καλούσε.

    Από το netfaster:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot-11.png  


  4. #4
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Το μήνυμα,πάντως,φέρνει σε ΟΤΕ...

  5. #5
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Δεν ανέφερα ότι στο σπίτι υπάρχει συναγερμός στον οποίο είχε τεθεί φίλτρο ADSL και δούλευε μια χαρά πρίν.

    Κατόπιν νέας επικοινωνίας μου με τις ΤΥ μου πρότειναν να αλλάξω τη ρύθμιση του συναγερμού από v.90 σε ν.92 μήπως λέει το πρόβλημα προκαλείται από εκεί. Στέκει αυτό;

    Επειδή το σπίτι είναι μονοκατοικία και έχω πρόσβαση στο σημείο όπου ενώνεται το καλώδιο του ΟΤΕ με το καλώδιο του σπιτιού, πως πρέπει να συνδέσω κάποιο τηλέφωνο εκεί ώστε να αποκλείσω τυχόν φταίξιμο της εσωτερικής εγκτάστασης?
    Οι τεχνικοί του ΟΤΕ έχουν συνδέσει μόνο το μπλε και το άσπρο καλώδιάκι στο κόκκινο και μπλε που βγαίνουν από το σπίτι μου.(μήπως εδπω είναι το πρόβλημα; και πρέπει να συνδέσω και τα υπόλοιπα Θα ανεβασω φωτογραφία σύντομα.

    Έχω επικοινωνήσει με την εταιρεία συναγερμού και περιμένω τηλέφωνο από τεχνικό της...

    Μέχρι τότε πίστωση χρόνου στην HOL...

  6. #6
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ti πρόγραμμα έχεις; Στα στατιστικά σου βλέπω ότι το internet συγχρονίζει στα 1024/256 και το προτόκολλο είναι G.992.1. Αυτό είναι το παλιό σου πρόγραμμα, έτσι;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grsaint13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μήνυμα,πάντως,φέρνει σε ΟΤΕ...
    Όχι, νομίζω ότι το μήνυμα του ΟΤΕ λέει ακριβώς "η τηλεφωνική σύνδεση που καλείτε δε λειτουργεί προσωρινά για τεχνικούς λόγους", και μετά το ίδιο στα αγγλικά. Το μήνυμα που γράφει ο φίλος είναι της hol.

    Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις τηλ. τη hol και να τους πιέσεις λιγάκι να σε φτιάξουν σβέλτα.

    Τα τηλέφωνα και το συναγερμό πρέπει να τα συνδέσεις στις εξόδους του ρούτερ και όχι πάνω στη γραμμή που έρχεται το σήμα.

  7. #7
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dikal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ti πρόγραμμα έχεις; Στα στατιστικά σου βλέπω ότι το internet συγχρονίζει στα 1024/256 και το προτόκολλο είναι G.992.1. Αυτό είναι το παλιό σου πρόγραμμα, έτσι;


    Όχι, νομίζω ότι το μήνυμα του ΟΤΕ λέει ακριβώς "η τηλεφωνική σύνδεση που καλείτε δε λειτουργεί προσωρινά για τεχνικούς λόγους", και μετά το ίδιο στα αγγλικά. Το μήνυμα που γράφει ο φίλος είναι της hol.

    Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις τηλ. τη hol και να τους πιέσεις λιγάκι να σε φτιάξουν σβέλτα.

    Τα τηλέφωνα και το συναγερμό πρέπει να τα συνδέσεις στις εξόδους του ρούτερ και όχι πάνω στη γραμμή που έρχεται το σήμα.
    Ετσι ακριβώς το μήνυμα είναι της hol και παίζει να μην σου έχουν ανοίξει την τηλεφωνία.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    @Dikal: Το πρόγραμμα ( αν αυτό εννοείς ) είναι dp 24Mbps. To προφίλ του netfaster είναι automatic. Αν χειροκίνητα επιλέξω οτιδήποτε άλλο πχ ADSL2+ τότε ρίχνει τη γραμμή και εμφανίζεται το "physically down". Το G992.1 είναι το μόνο πρωτόκολλο στο οποίο συνδέομαι.

    Το απόγευμα κατέβηκα στο κουτί που ενώνονται τα 2 καλώδια (σπίτι-ΟΤΕ) και σύνδεσα ένα τηλέφωνο (αναλογικό) στα καλώδια του ΟΤΕ. Και εκεί δεν είχα dial tone. Οπότε το τηλέφωνο ή δεν έχει ενεργοποιηθεί καθόλου ή κάποιο λάθος έγινε κατά την αλλαγή της φορητότητας.

    Παραθέτω και φωτογραφία από τον τρόπο με τον οποίο συνδέσανε οι τεχνικοί τα καλώδια, μήπως υπάρχει κάποιο λάθος εδώ.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails img20.jpg  


  9. #9
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yianemma Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Dikal: Το πρόγραμμα ( αν αυτό εννοείς ) είναι dp 24Mbps. To προφίλ του netfaster είναι automatic. Αν χειροκίνητα επιλέξω οτιδήποτε άλλο πχ ADSL2+ τότε ρίχνει τη γραμμή και εμφανίζεται το "physically down". Το G992.1 είναι το μόνο πρωτόκολλο στο οποίο συνδέομαι.

    Το απόγευμα κατέβηκα στο κουτί που ενώνονται τα 2 καλώδια (σπίτι-ΟΤΕ) και σύνδεσα ένα τηλέφωνο (αναλογικό) στα καλώδια του ΟΤΕ. Και εκεί δεν είχα dial tone. Οπότε το τηλέφωνο ή δεν έχει ενεργοποιηθεί καθόλου ή κάποιο λάθος έγινε κατά την αλλαγή της φορητότητας.

    Παραθέτω και φωτογραφία από τον τρόπο με τον οποίο συνδέσανε οι τεχνικοί τα καλώδια, μήπως υπάρχει κάποιο λάθος εδώ.
    Είναι προφανές ότι δε σ' έχουν ρυθμίσει από τη hol. Για να λειτουργήσει το 24/1 που πήρες θα έπρεπε στο automatic να σου δείχνει G.992.5.

    Dial tone θα έχεις μόνο αν συνδέσεις τη συσκευή τηλεφώνου πάνω στο ρούτερ. Το dial tone όμως τον δίνει το ρούτερ και αν τον ακούς δε σημαίνει ότι η τηλεφωνία σου λειτουργεί.

    Αφού συγχρονίζεις (όπως και να συγχρονίζεις), σημαίνει ότι τα καλώδια στο κουτί σου είναι εντάξει.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Κανένα νεότερο μέχρι τώρα, τους έχω ήδη στείλει mail ώστε να έχουν και γραπτώς τα παράπονά μου και αν δεν έχω νέα τους μέχρι σήμερα θα γίνει κοινοποίηση και στην ΕΕΤΤ.

    Επειδή διάβασα εκ νέου τη σύμβαση με τη HOL μήπως γνωρίζει κανείς αν η ΕΕΤΤ ορίζει κάποιο χρονικό διάστημα στο οποίο αν δεν επιδιορθωθεί μία βλάβη είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να γνωστοποιήσει ποιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα;

  11. #11
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Είναι καινούργιοι ακόμα στο POTS, είναι και Πάσχα, έρχεται Πρωτομαγιά, οπότε ....υπομονή και πολλά τηλέφωνα, μπορεί να πέσεις και σε κανέναν σχετικό εκεί μέσα. Παίρνε από καρτοτηλέφωνο, όχι από κινητό, μέχρι να στο φτιάξουν.

    Βέβαια εσύ αναφέρεις ότι δεν έχεις καθόλου σήμα στο τηλέφωνο που θα συνδέσεις πάνω στη γραμμή (με φίλτρο και με κλειστό το ρούτερ), άρα ίσως στο DSLAM που βρίσκεσαι ίσως δεν έχουν καν εγκατασταθεί ακόμα κάρτες POTS, οπότε δεν είναι ακριβώς βλάβη, αλλά θα το χαρακτήριζα "μισή ενεργοποίηση".

    Εκτός αν πάρεις IP στο VC2 οπότε αλλάζουν τα πράγματα και μιλάμε πλέον για VOIP τηλεφωνία. Ίσως θα έπρεπε να στο φτιάξουν έτσι προσωρινά αν δεν έχουν εγκαταστήσει κάρτες POTS ακόμα εκεί.

    ........Auto merged post: aa144 added 1 Minutes and 55 Seconds later........

    Στείλε τα πλήρη στατιστικά της γραμμής σου, όπως τα δίνει το NetFaster.

    ........Auto merged post: aa144 added 8 Minutes and 5 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yianemma Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τη Δευτέρα λοιπόν όπως είχα ενημερωθεί διακόπηκε το τηλέφωνο προκειμένου να γίνει η μεταφορά (της φορητότητας απότι κατάλαβα) από τον ΟΤΕ στη HOL. To internet όμως δεν διάκόπηκε ποτέ.

    ιντερνετ έχω κανονικά στην παλιά μου ταχύτητα (1024/256) βέβαια.
    Εδώ που τα λέμε, είναι και ζήτημα αν είσαι καν σε DSLAM της Hol, ή απλά έβγαλαν στο Α/Κ από το εκεί σπλίτερ το σήμα της τηλεφωνίας του ΟΤΕ από τη γραμμή σου... ενώ από DSL παραμένεις σε ΑΡΥΣ.

    Πολύ ενδιαφέρον θα ήταν να είχες έναν ΦΡΙΤΣ να βάλεις πάνω στη γραμμή και να δούμε σε τι DSLAM συνδέεσαι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aa144 : 25-04-08 στις 20:19. Αιτία: auto merged post
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  12. #12
    Το avatar του μέλους giouxou84
    giouxou84 Guest
    Εγώ καταλαβαίνω τα εξής:

    21/4 είχε κανονιστεί η μετάβαση σε HOL. Οι οτετζήδες κάναν τη δουλειά τους και σε ξεσυνέδεσαν απο τον κόμβο τους , οι της HOL δεν έχουν κινήσει ακόμα διαδικασία να σε συνδέσουν στον δικό τους για κάποιο λόγο...

    Το μήνυμα που βγαίνει όταν σε παίρνουν είναι ΟΤΕ γιατί απλά η HOL δεν έχει στείλει το άιτημα για τη φορητότητα και οι κλήσεις σου ακόμα τερματίζονται στον ΟΤΕ.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

    Σε νέα τηλεφωνική επικοινωνία από καρτοτηλέφωνο ( έχουν βαρεθεί οι παππούδες από το απέναντι καφενείο να με βλέπουνε ) μου τα γυρίζουνε όλα ανάποδα:

    1) Δεν είμαι λέει σε POTS δίκτυο, όπως με διαβεβαιώνανε μέχρι χθες, αλλά σε VOIP τηλεφωνία.
    2) Από εχθές το πρωί η βλάβη δηλώθηκε στον ΟΤΕ (τρέχα γύρευε ).

    Άλλα μου λέγανε μέχρι το μεσημέρι.

    Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το λάθος είναι στην HOL και απλά καθυστερούνε.

    Έχω ένα speedtouch 585 από τον ΟΤΕ, μπορώ απο εκεί να βρω σε τι DSLAM είμαι;
    Όταν βρω χρόνο θα ανεβάσω τα στατιστικά του router.

  14. #14
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Νέα επικοινωνία, νέα απάντηση:

    Είστε σε Fixed line Sip, άρα είστε σε POTS.!!!

    Ή εγώ κάτι δεν κατάλαβα καλά ή αυτοί με δουλεύουνε....
    Οριστική επώνυμη απάντηση από τηλεφωνητή εεε... συγγνώμη τεχνικό της HOL: " έγινε έλεγχος στο δίκτυό σας, υπάρχει βλάβη και έχει δηλωθεί στον ΟΤΕ που είναι υπεύθυνος να την διορθώσει." Φέξε μου και γλίστρησα.

    Αν έχει κανείς κανένα γνωστό στον ΟΤΕ Παλλήνης παρακαλώ ας το πει τώρα.

    Μέχρι τότε θα τη βγάλω με Skype, χωρίς συναγερμό, αναβάλεται το dist-upgrade του ubuntu μέχρι να ρθουν τα 24Mbps και με κανα δυο 20άρες καρτες της Vodafone.

    Καλό Πάσχα σε όλους, ευχαριστώ όσους βοήθησαν.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-04-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    246
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη.

    Σε συνέχεια του προβλήματος που περιγράφω σε προηγούμενο post και στην προσπάθεια που κάνω μήπως και βρω κάποια λύση απόφάσισα να αλλάξω router μήπως και έφταιγε το netfaster.

    Συνδέω λοιπόν το speedtouch 585 που είχε ξεμείνει από το conn-x όσο ήμουν στον ΟΤΕ..., το οποίο δεν είχε υποστεί reset.
    Ανάβει το power, ανάβει το ethernet, ανάβει το WLAN, ανάβει το ADSL (!), και μαντέψτε..... σε λίγο ανάβει και το internet!!!!!!!!

    Μπαίνω λοιπόν στο interface μπας και κάποια στιγμή είχα περάσει τις ρυθμίσεις της HOL και δεν το θυμόμουνα, αλλά ορίστε τι αντίκρυσα: (συγγνώμη αλλά η εικόνα μου εμφανίζεται στο τέλος του μυνήματος)

    Το conn-x είναι ακόμα ενεργό!!!

    Η αρχική μου σύνδεση στη HOL έγινε τον Δεκέμβριο του 2007 στα 1024/256 (Double Play) αλλά είχα και το πάγιο του ΟΤΕ μιας και στην περιοχή μου δεν είχαν δικό τους δίκτυο.!!!

    Στο διάστημα αυτό συνέχισα να πλυρώνω το πάγιο του ΟΤΕ κανονικά, 44 ευρώ αλλά δεν πρόσεξα μήπως μέσα σε αυτά ήταν και συνδρομή του conn-x.!

    Οπότε όταν έγινε η αρχική αίτηση δεν κάναν όλες τις ενέργειες ώστε να σταματήσει και το ADSL του ΟΤΕ!!!

    Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι για το φόβο των Ιουδαίων τον Γενάρη είχα πάρει στο 134 και μου είπαν ότι στον αριθμό μου δεν υπήρχε ADSL... καθώς ήμουν σε άλλα πάροχο.

    Για να συνοψίσω βρίσκομαι στην εξής κατάσταση:

    1. Υποτίθεται ότι είμαι στο DP 24/1 από την Δευτέρα 21/4 αλλά χωρίς τηλέφωνο, αφού αυτό έχει δηλωθεί ως βλάβη στον ΟΤΕ
    2. Έχω ADSL στην παλιά μου ταχύτητα 1024/256 από την HOL με το Netfaster
    3. Έχω ADSL στα 1024/256 από τoν OTE με το Speedtouch

    Μάλλον θα φύγει και συμπληρωματική επιστολή για την ΕΕΤΤ, απλά περιμένω από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας τον κατάλογο με τις κλήσεις που πραγματοποίησα όσο καιρό είμαι χωρίς σταθερό από το κινητό μου ώστε να αιτηθώ πίστωση και από εκεί...(που ξέρεις καμιά φορά)μαζί με το conn-x βέβαια αν το πλήρωνα ενδιάμεσα.

    Πως λοιπόν είναι δυνατόν να κάνανε τη φορητότητα στην HOL αφού (έστω και αν εν αγνοία μου το πλήρωσα) ΔΟΥΛΕΥΕΙ ακόμα η σύνδεση στον ΟΤΕ!;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot1.png  


Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-08, 23:14
  2. Η επιλογή "Νέα Μηνύματα" δεν λειτουργεί με τον Opera!
    Από Green Dragon στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 22:24
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-06, 13:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας