Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-104 από 104
  1. #91
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα τώρα είναι τι ξέρει ο καθένας???
    Άλλα λέει ο τίτλος νομίζω

  2. #92
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι και ο Αλεξανδρίδης σταμάτησε να λέει αυτή την βλακεία (περί κρατικού δικτύου). Ψάξτο καλύτερα.

    Άσε το βρήκα εδώ
    Την έχω διαβάσει τη συνέντευξη από τη μέρα που δόθηκε. Δεν λέει κάτι διαφορετικό από αυτό που είπα. Λέει και αυτά παρακάτω: "Επιπλέον -- μολονότι είναι ιδιοκτησία του – επειδή ακριβώς αποτελεί «βασική διευκόλυνση» της χώρας, ο Κοινοτικός και Εθνικός νόμος έχει επιβάλει στον ΟΤΕ ειδικές υποχρεώσεις επί του δικτύου του, όπως π.χ. συντήρησης, ποιότητας, ασφάλειας, τιμολόγησης και ανάπτυξης του δικτύου, συμμόρφωσης με τις διατάξεις της κείμενης τηλεπικοινωνιακής νομοθεσίας και της νομοθεσίας περί «προστασίας του ανταγωνισμού» και ικανοποίησης των προϋποθέσεων «πρόσβασης στο Δίκτυο και χρήσης των Αδειοδοτούμενων Υπηρεσιών».

    Ο νόμος δηλαδή, υποχρεώνει τον ΟΤΕ να «εξασφαλίζει την πρόσβαση στους άλλους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους, χωρίς διακρίσεις, χωρίς να παραβιάζεται η αρχή της ισότιμης πρόσβασης και με τρόπο ίδιον μ’ αυτόν που την παρέχει στις εταιρείες του δικού του ομίλου», ώστε να μπορούν να έχουν πρόσβαση (επί αμοιβή) στον εξοπλισμό, στα ακίνητα, στα δικαιώματα διέλευσης και στο δίκτυο του ΟΤΕ, για να μπορέσει να αναπτυχθεί ο ανταγωνισμός.
    " Τα οποία είναι απόρροια ουσιαστικά της αδυναμίας (βάσει του νόμου) κατοχής "κυριότητας" από τον οποιονδήποτε, σε πολλές από τις περιοχές που υπάρχει το τηλ. μας δίκτυο.

  3. #93
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Μπορούμε να το συζητήσουμε αλλού...

  4. #94
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    η προικα μας ΔΕΝ ειναι δικια μας δυστηχως , ειναι το ασημικο της γιαγιας που ξεπουλαει καθε τοσο και ενα κοματι η κυβερνηση
    καλημερα πως παει ? :)

  5. #95
    Εγγραφή
    13-01-2005
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kozi1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ! ΟΤΕ και πάλι!! Πριν πολλά χρόνια όταν είχα βλάβη στο τηλέφωνο που είχα από τον ΟΤΕ ήρθε την άλλη μέρα τεχνικός σπίτι μου και το έφτιαξε!!!! Έλεος πια να παρακαλάμε για τηλέφωνο!
    είκοσι ημέρες για να αποκαταστήσουν μια βλάβη σε επαγγελματικό χώρο η οποία ήταν δικό τους λάθος και στο τέλος πήραν και το λαδάκι τους για να το φτιάξουν...
    Ρε ούστ τα ρεμάλια...

  6. #96
    Εγγραφή
    27-09-2007
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    λοιπόν μου φαίνεται θα σταματήσω τα πειράματα επειδή κάνουν κακό στα νεύρα μου.Η Forthnet ΔΕΝ με κάλυψε, Η Vivodi είναι α-π-α-τ-ε-ω-ν-ε-ς!!!και η Netone δεν έχει την ικανότητα να ανταποκριθεί σε αυτά που υπόσχεται!
    πίσω στον ΟΤΕ μου φαίνεται είναι η καλύτερη λύση!ούτε "κούρδισμα" ούτε τίποτα!!!

  7. #97
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 15.641
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    speedtoutch 780WL(i)
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 22(dB)
    Ειλικρινά δεν πιστεύω αυτά που διαβάζω από τα ποστ είναι γεγονός ότι υπάρχουν προβλήματα σε όλους τους παροχούς είτε ΝΕΤ ΟΝΕ ,ΗΟL,ΟΤΕ λέγονται αλλά να καταδικάζουμε για μια ολιγοήμερη βλάβη είναι κατά την γνώμη μου πολύ βιαστικό συμπέρασμα τώρα όσο αφόρα τον ΟΤΕ από την εμπειρία μου βρίσκετε πίσω από πολλά προβλήματα που καταλογίζονται στους εναλλακτικούς χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και οι εναλλακτικοί δεν ευθύνονται σε πολλές περιπτώσεις ,δηλαδή φίλε μου εγώ που είμαι 6 μήνες χωρίς ιντερνέτ και τηλέφωνο τι έπρεπε να κάνω?
    Για πες μου? δεν λέω έχεις το δίκιο σου αλλά όχι και ότι ο ΟΤΕ είναι η παναγία των Παρισίων για να καταλάβετε τι εννοώ γιατί οι πιο πολλοί δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για το τι χάος επικρατεί πίσω από τις πρίζες των συσκευών τους που και εγώ φυσικά δεν γνώριζα αλλά μέσα από καταγγελίες στην ΕΕΤΤ και στον συνήγορο του πολίτη και αναφορές νομικών συμβούλων παροχών και στην συνέχεια καθ οδό στις δικαστικές αίθουσες έμαθα να μην είμαι και τόσο μυγιάγγιχτος και φυσικά προσγειωμένος στην ελληνική πραγματικότητα να καταλάβετε η περίπτωση μου έδωσε άλλη διάσταση στον ορισμό ταλαιπωρία και καθιστάτε σημείο αναφοράς ρίξτε μια μάτια στα παρακάτω λινκ και μετά τα ξανασυζητάμε για ΟΤΕ HOL ΝΕΤΟΝΕ .

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=167752
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...=167752&page=3

  8. #98
    Εγγραφή
    11-05-2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Πάτημα)
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 10.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βρεις έστω και ένα έγγραφο που να λέει πως ο ΟΤΕ είναι δημόσια υπηρεσία ιδιωτικού δικαίου θα σου ζήτησω συγνώμη. Μέχρι τότε θα λέω πως σφάλεις.

    Η εμπειρία σε κάνει ειδικό και όχι το πτυχίο. Το πτυχίο μου το έχω κρεμασμένο στον τοίχο. Κάθε μέρα όμως αλλάζει το τεχνολογικό μου επίπεδο.

    ........Auto merged post: emeliss added 4 Minutes and 38 Seconds later........



    Δεν μπορεί να υπάρχει διαχείριση των υποδομών του ΟΤΕ από κάποια ανεξάρτητη αρχή, ακριβώς επειδή έχουν ξεπουληθεί. Έχει σκοπό το κράτος να τα αγοράσει πίσω; Καλό ανέκδοτο.
    Τα εθνικά μας συμφέροντα διασφαλίζονται περισσότερο αν η κυβέρνηση μπορεί να ελέγχει. Αλλά με το συγκεκριμένο θέμα όλα αυτά είναι άσχετα. Υπάρχουν άλλα topic με θέμα την πώληση του ΟΤΕ.
    Ένα έγγραφο είναι αυτό
    "Ο ΟΤΕ ως εταιρεία εισηγμένη, λειτουργούσα στο πλαίσιο της Κεφαλαιαγοράς, διέπεται από τη Χρηματιστηριακή νομοθεσία και τη νομοθεσία περί Κεφαλαιαγοράς και έχει ως εποπτεύουσες αρχές το Χρηματιστήριο Αθηνών και την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς, οι υποχρεώσεις της δε αποκρυσταλλώνονται στη θεμελιώδη Απόφαση 5/204/2000 της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς, όπως αυτή τροποποιήθηκε και ισχύει σήμερα δυνάμει της απόφασης της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς υπ. αριθμ. 3/348/2005 και την υπ. αριθμ. 7/372/2006. Η εταιρεία επίσης διέπεται από τις διατάξεις του Ν. 3016/2002, όπως εκάστοτε ισχύει, ο οποίος εισάγει τις αρχές της εταιρικής διακυβέρνησης στην ελληνική νομοθεσία."

    Καθώς και
    "
    ΝΟΜΟΣ 3429/2005
    ΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΚΡΑΤΙΚΗ ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ


    1. Για τους σκοπούς του νόμου αυτού, ως «δημόσια επιχείρηση» νοείται κάθε ανώνυμη εταιρεία, στην οποία το ελληνικό δημόσιο δύναται να ασκεί άμεσα ή έμμεσα αποφασιστική επιρροή, λόγω της συμμετοχής του στο μετοχικό της κεφάλαιο ή της χρηματοοικονομικής συμμετοχής του ή των κανόνων που τη διέπουν.

    2. Η άσκηση αποφασιστικής επιρροής από το ελληνικό δημόσιο τεκμαίρεται όταν το ελληνικό δημόσιο ή νομικά πρόσωπα δημοσίου δικαίου ή νομικά πρόσωπα ιδιωτικού δικαίου χρηματοδοτούμενα από το ελληνικό δημόσιο ή από νομικά πρόσωπα δημοσίου δικαίου σε ποσοστό άνω του πενήντα τοις εκατό ή άλλες δημόσιες επιχειρήσεις υπό την έννοια του παρόντος νόμου:

    α) είναι κύριοι μετοχών που εκπροσωπούν την απόλυτη πλειοψηφία του καταβεβλημένου μετοχικού κεφαλαίου της ή

    β) ελέγχουν την πλειοψηφία των δικαιωμάτων ψήφου στη γενική της συνέλευση ή

    γ) δύνανται να διορίζουν το ήμισυ πλέον ενός των μελών του διοικητικού της συμβουλίου ή

    δ) χρηματοδοτούν την ετήσια δραστηριότητα της σε ποσοστό άνω του πενήντα τοις εκατό."

    Ελπίζω να σε κάλυψα....

    Δεν με νοιάζει και ούτε θέλω να μπω στον ΟΤΕ στην φάση που είναι τώρα για το μέλλον και εφόσον αλλάξουν πράγματα και καταστάσεις τότε μπορεί και να το σκεφτώ.

    Υπαλληλίσκος για εμένα είναι αυτός που έχει την νοοτροπία του δημοσίου υπαλλήλου και βαριέται να κουνήσει το χέρι του για να μην πω τίποτα άλλο προκειμένου να εξυπηρετήσει τον πελάτη (είτε είναι εσωτερικός είτε εξωτερικός πελάτης).
    Σαφώς υπάρχουν και άτομα τα οποία προσπαθούν και προσφέρουν αλλά δυστυχώς λόγο "δημόσιων σχέσεων" δεν ανεβαίνουν και δεν επιβραβεύονται με αποτέλεσμα είτε να σταματάνε να νοιάζονται είτε τους τρώνε κάποιοι άλλοι....

    Μέσα σε 6 μήνες δεν βλέπεις τα πάντα και ούτε μαθαίνεις τα πάντα αλλά βλέπεις αρκετά προκειμένου να βγάλεις ένα ασφαλές συμπέρασμα για την νοοτροπία και τον τόπο εργασίας.

    Όσο για την εμπειρία δεν θα διαφωνήσω μαζί σου και πίστεψε με έχω αρκετή αν δεν έχεις όμως το πτυχίο υπάρχει όριο και στον μισθό και στην θέση που μπορείς να αναλάβεις μέσα σε μια εταιρία.Όλα παίζουν ρόλο.

  9. #99
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ORIONAS21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαλληλίσκος για εμένα είναι αυτός που έχει την νοοτροπία του δημοσίου υπαλλήλου και βαριέται να κουνήσει το χέρι του για να μην πω τίποτα άλλο προκειμένου να εξυπηρετήσει τον πελάτη (είτε είναι εσωτερικός είτε εξωτερικός πελάτης).
    Σαφώς υπάρχουν και άτομα τα οποία προσπαθούν και προσφέρουν αλλά δυστυχώς λόγο "δημόσιων σχέσεων" δεν ανεβαίνουν και δεν επιβραβεύονται με αποτέλεσμα είτε να σταματάνε να νοιάζονται είτε τους τρώνε κάποιοι άλλοι....

    Μέσα σε 6 μήνες δεν βλέπεις τα πάντα και ούτε μαθαίνεις τα πάντα αλλά βλέπεις αρκετά προκειμένου να βγάλεις ένα ασφαλές συμπέρασμα για την νοοτροπία και τον τόπο εργασίας.

    Όσο για την εμπειρία δεν θα διαφωνήσω μαζί σου και πίστεψε με έχω αρκετή αν δεν έχεις όμως το πτυχίο υπάρχει όριο και στον μισθό και στην θέση που μπορείς να αναλάβεις μέσα σε μια εταιρία.Όλα παίζουν ρόλο.
    Σε αυτά συμφωνώ απόλυτα. Καλή σταδιοδρομία, καλή τύχη και καλή δύναμη.

    Όσο για το ασήμαντο θέμα του χαρακτηρισμού το «δημόσια επιχείρηση» δεν έχει καμία σχέση με το δημόσια υπηρεσία ιδιωτικού δικαίου.

    Όσο για τον νόμο δυστυχώς έχουν βγάλει τόσες τροπολογίες που τον έχουν σκίσει.

  10. #100
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    536
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Shared
    Ταχύτητα
    18.317/983
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD2
    SNR / Attn
    10(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το thread εχει καταντησει παρα πολυ graphic
    Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα
    Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει
    Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει
    Να κλέψει να σου δώσει
    Να σε στείλει να σε νοιώσει...

  11. #101
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παρακαλώ να σταματήσει εδώ το off-topic.

  12. #102
    Εγγραφή
    25-08-2005
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    SNR / Attn
    (dB) / 32(dB)
    Θα μετακομίσω στην Κίνα για να έχω ftth.....

  13. #103
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZX1234R Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μετακομίσω στην Κίνα για να έχω ftth.....
    Ιαπωνία εννοείς.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  14. #104
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Locked έχει καταντήσει θέμα για ότι off topic σας έρθει στο κεφάλι ...

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. πισω στον ΟΤΕ...
    Από alexpack στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-08, 11:07
  2. Από ON πίσω στον ΟΤΕ
    Από gangel στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 17:57
  3. Κατά 90% πίσω στον ΟΤΕ
    Από GTS στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-08, 15:17
  4. Απαράδεκτη HOL!!! Επιστρέφω στον ΟΤΕ
    Από teoxan στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-07, 11:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας