Σελ. 4 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 6239
  1. #46
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    @supermario
    Όπως ακριβώς κι «κύριος» Μπέος είχε μπει στο αγωνιστικό χώρο στο ματς με τον Παοκ και κυνηγούσε βρίζοντας χυδαία τον προπονητή Μπαγιεβιτς και τα έκτροπα που έκανε στο ματς με τον Ηρακλή.
    Μήπως είχατε ως πρότυπο τον κύριο Μπέο στα επεισόδια με τον ολυμπιακό; Και τέλος, με πια ιδιότητα κάθεται πλέον ο κύριος Μπέος στο πάγκο της ομάδας μέσα στο γήπεδο; Μήπως τυχαία τον έχουν βαπτίσει νταβατζή του ποδοσφαίρου;
    Λεπτομέρειες θα μου πεις έτσι;
    edit:
    Και για να τελειώνει η ιστορία για την πτώση του Άρη στη Β’ εθνική, για όσους θυμούνται, ο Άρης πλήρωσε την κόντρα με τον Γκαγκατση ,που ξεκίνησε από τον τελικό κυπέλλου με τον Παοκ. Έτσι για να θυμόμαστε λίγο από ιστορία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος opimis : 24-08-05 στις 23:05.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  2. #47
    Το avatar του μέλους apos74
    apos74 Guest
    SuperMario, καταρχην, αν θελεις να ξερεις οι φιλαθλοι του Αρη ηταν απο τους

    καλυτερους στην προηγουμενη αγωνιστικη μεχρι και το παιχνιδι με τον

    Ηρακλη.

    Και γι'αυτο που λες για τον Ντρομπνι, συμφωνω εν μερη, με την διαφορα

    οτι δεν χτυπηθηκε απο φιλαθλους αλλα απο εναν μεμονομενο φιλαθλο που

    εισηλθε στο γηπεδο (κακως) με μερικους αλλους για να πανηγυρισει το

    γκολ στο τελευταιο λεπτο.

    Δεν ειπε τιποτα κανεις? Δεν ακους τα ραδιοφωνα της Θεσ/νικης και

    γι'αυτο σε δικαιολογω. Ολοι το κατακριναν, απο τον επισημο Αρη, τους

    συνδεσμους, μεχρι και τον τελευταιο Αρειανο.

    Αν θυμασαι, στο παιχνιδι με τον συμπολιτη (ΜΠαοκ ) στο

    Χαριλαου δεν ανοιξε μυτη παρολο που χασαμε. ΔΕΝ μπηκε ουτε ενας

    φιλαθλος στον αγωνιστικο χωρο για να δημιουργησει καποιο επεισοδιο.
    Και που εισαι, με το Παοκ παιζαμε, που θεωρητικα ειμαστε σε συνεχης

    κοντρα.

    Τωρα, αν ο Αρης ειχε οπως λες την υποστηριξη των πολιτικων εκ

    Θεσ/νικης, νομιζεις οτι θα επεφτε? Ειδαμε ποιοι εχουν υποστηριξη και

    καταφερνουν να μην χανουν βαθμους ενω θα επρεπε να τιμωρηθουν.

    Τα χουλιγκανια οπως λες, δεν ανηκουν μονο στις ταξεις του Αρη αλλα

    σχεδον σε ολες τις ομαδες. Μη μου πεις οτι ο Πανιωνιος δεν εχει τετοιου

    ειδους μπουμπουκια? Με πρωτο και καλυτερο τον μεγαλοπαραγοντα σας κ.

    Μπεο που εσεις πρωτοι θα επρεπε να ειχατε εκδιωξει απο την ομαδα σας.

    Ειλικρινα, δεν εχω δει πιο ερειστικο και τσαμπουκαλεμενο παραγοντα.
    ΑΠορω πως τον κρατατε ακομα εκει στην Ν. Σμυρνη. Μονο κακο κανει αυτος

    ο ανθρωπος στην ομαδα σας. Δεν το καταλαβαινετε?

    Και τελειωνω λεγοντας οτι δικαιως ο Αρης επεσε στην Β' Εθνικη με την

    αγωνιστικη απραγια που ειχε. Δικαιως τιμωρηθηκε. Αλλα γιατι δεν εγινε

    το ιδιο και με εσας και τον Ολυμπιακο?

    Ξεσηκωθηκαν οι παντες με την πρωτοδικη αποφαση που αφαιρουσε 3 βαθμους

    απο εσας και τους "κοκκινους". Μεχρι και κυβερνηση απειλησατε (εμμεσως

    πλην σαφως) να ριξετε αν δεν δικαιωνοσασταν στο εφετειο.

    Θυμαμαι βγαιναν πολιτικοι, καλλιτεχνες, Λυκουρεζοι και σας

    υποστηριζανε. Εγινε κατι αντιστοιχο στον Αρη? Ποια υποστηριξη ειχε ο

    Αρης? Καμια φιλαρακο μου. Και ενω η FIFA και το CAS τον δικαιωσε, η ΕΠΟ

    εκλεισε τα ματια της και εκανε τον Σημιτη (Κινεζο) .

    Αυτα.

  3. #48
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apos74
    SuperMario, καταρχην, αν θελεις να ξερεις οι φιλαθλοι του Αρη ηταν απο τους

    καλυτερους στην προηγουμενη αγωνιστικη μεχρι και το παιχνιδι με τον

    Ηρακλη.

    Και γι'αυτο που λες για τον Ντρομπνι, συμφωνω εν μερη, με την διαφορα

    οτι δεν χτυπηθηκε απο φιλαθλους αλλα απο εναν μεμονομενο φιλαθλο που

    εισηλθε στο γηπεδο (κακως) με μερικους αλλους για να πανηγυρισει το

    γκολ στο τελευταιο λεπτο.

    Δεν ειπε τιποτα κανεις? Δεν ακους τα ραδιοφωνα της Θεσ/νικης και

    γι'αυτο σε δικαιολογω. Ολοι το κατακριναν, απο τον επισημο Αρη, τους

    συνδεσμους, μεχρι και τον τελευταιο Αρειανο.

    Αν θυμασαι, στο παιχνιδι με τον συμπολιτη (ΜΠαοκ ) στο

    Χαριλαου δεν ανοιξε μυτη παρολο που χασαμε. ΔΕΝ μπηκε ουτε ενας

    φιλαθλος στον αγωνιστικο χωρο για να δημιουργησει καποιο επεισοδιο.
    Και που εισαι, με το Παοκ παιζαμε, που θεωρητικα ειμαστε σε συνεχης

    κοντρα.

    Τωρα, αν ο Αρης ειχε οπως λες την υποστηριξη των πολιτικων εκ

    Θεσ/νικης, νομιζεις οτι θα επεφτε? Ειδαμε ποιοι εχουν υποστηριξη και

    καταφερνουν να μην χανουν βαθμους ενω θα επρεπε να τιμωρηθουν.

    Τα χουλιγκανια οπως λες, δεν ανηκουν μονο στις ταξεις του Αρη αλλα

    σχεδον σε ολες τις ομαδες. Μη μου πεις οτι ο Πανιωνιος δεν εχει τετοιου

    ειδους μπουμπουκια? Με πρωτο και καλυτερο τον μεγαλοπαραγοντα σας κ.

    Μπεο που εσεις πρωτοι θα επρεπε να ειχατε εκδιωξει απο την ομαδα σας.

    Ειλικρινα, δεν εχω δει πιο ερειστικο και τσαμπουκαλεμενο παραγοντα.
    ΑΠορω πως τον κρατατε ακομα εκει στην Ν. Σμυρνη. Μονο κακο κανει αυτος

    ο ανθρωπος στην ομαδα σας. Δεν το καταλαβαινετε?

    Και τελειωνω λεγοντας οτι δικαιως ο Αρης επεσε στην Β' Εθνικη με την

    αγωνιστικη απραγια που ειχε. Δικαιως τιμωρηθηκε. Αλλα γιατι δεν εγινε

    το ιδιο και με εσας και τον Ολυμπιακο?

    Ξεσηκωθηκαν οι παντες με την πρωτοδικη αποφαση που αφαιρουσε 3 βαθμους

    απο εσας και τους "κοκκινους". Μεχρι και κυβερνηση απειλησατε (εμμεσως

    πλην σαφως) να ριξετε αν δεν δικαιωνοσασταν στο εφετειο.

    Θυμαμαι βγαιναν πολιτικοι, καλλιτεχνες, Λυκουρεζοι και σας

    υποστηριζανε. Εγινε κατι αντιστοιχο στον Αρη? Ποια υποστηριξη ειχε ο

    Αρης? Καμια φιλαρακο μου. Και ενω η FIFA και το CAS τον δικαιωσε, η ΕΠΟ

    εκλεισε τα ματια της και εκανε τον Σημιτη (Κινεζο) .

    Αυτα.
    Για τον Μπεο, δεν εχω κατι να πω παρα μονο οτι δεν τον γουσταρω. Δεν θελω η ομαδα μου να εχει παραγοντες τυπου Μπεου. Δυστυχως τετοια χωρα ειμαστε, τετοια ομοσπονδια εχουμε, τετοιο παραγοντα εχουμε. Επισης δυστυχως δεν ειναι στο χερι μου να τον διωξω. Το μονο που μπορω να κανω ειναι αποχη απο το γηπεδο, το οποιο κανω. Για τα μπουμπουκια;;;; Γεματες ολες οι ομαδες ειναι απο τετοια. Η διαφορα ειναι οτι τα μπουμπουκια του Αρη το εχουν συνηθισει, απ'οτι φαινεται, να μπουκαρουν στο γηπεδο. Ειχαμε εισοδο, εστω και ενος οπαδου που χτυπησε παικτη αντιπαλης ομαδας ή οχι; Δεν το καταλαβαινω. Δηλαδη αν ειναι ενας, ειναι οκ;;;; Πειραζει μονο αν ειναι πανω απο 10, ας πουμε, οι οπαδοι που θα μπουν στο γηπεδο;;;;
    Ναι , μπηκε. Ενας; Ενας. Χτυπησε αντιπαλο ποδοσφαιριστη;;; Τον χτυπησε. Τι εγινε;;;; Τιποτα.
    Τιμωρηθηκε ο Αρης;;; Οχι. Τιμωρηθηκε αυτος που το εκανε;;; Οχι. Αποτελεσμα;;;;
    Τα ιδια εγιναν με την Λαρισα. Τιμωρηθηκε κανεις;;; Οχι. Αυτο ειναι το ποδοσφαιρο μας....
    Η ασυδοσια σε ολο της το μεγαλειο.
    Το υστερογραφο στο προηγουμενο μηνυμα μου μαλλον δεν το διαβασες και μου λες για το παιχνιδι με τον Ολυμπιακο. Να ξαναπω για μια ακομη φορα λοιπον, οτι κακως και ο Πανιωνιος και ο Ολυμπιακος δεν τιμωρηθηκαν. Οσο για το ποιος μας εσωσε;;;; Μας εσωσε το γεγονος οτι εγιναν τα επεισοδια με τον Ολυμπιακο. Μπηκαν λυτοι και δεμενοι να σωσουν τον Ολυμπιακο και μας πηρε και μας η μπαλα, γιατι δεν μπορουσαν να αθωωσουν τον Ολυμπιακο και να φαει μονο ο Πανιωνιος τιμωρια...... Σκεψου λιγο μονο, αν αυτα τα επεισοδια ειχαν γινει π.χ. με τον Ιωνικο....Υπηρχε περιπτωση να γλυτωνε ο Πανιωνιος;;; Καμμια.....
    Οσο για το CAS και την FIFA και την ΕΠΟ δεν διαφωνω. Αλλα δεν μου απαντησες πως ο Αρης πηρε μερος στο πρωταθλημα περσυ, οταν δεν ειχε παρει τα πιστοποιητικα που χρειαζονταν;;;
    Τοτε που οι νομοι καταπατηθηκαν, για το καλο του Αρη, ηταν καλα;;;;;
    Αυτο που δεν καταλαβαινεις, ειναι οτι θελω, ΕΓΩ προσωπικα, ενα πρωταθλημα που καθενας θα παιρνει αυτο που του αξιζει. Ελα εδω κυριε Πανιωνιε. Χρωστας σε εναν ποδοσφαιριστη σου (εργαζομενο);;;; Πληρωσε, αλλιως καθε παιχνιδι θα το χανεις ανευ αγωνος. Ελα εδω κυριε Αρη. Μπηκε οπαδος σου στο γηπεδο και χτυπησε αντιπαλο;;;; Παρε -3 βαθμους και 10.000 προστιμο. Ελα εδω κυριε Ολυμπιακε/ΠΑΟ/ΑΕΚ. Εκαναν π**τ*να το γηπεδο οι οπαδοι σας;;;
    -3 βαθμους ο καθενας και 20.000 προστιμο.
    Το ξερω οτι κατι τετοιο στην χωρα που ζουμε ειναι ουτοπικο.Δυστυχως..
    Οταν θα γινει κατι τετοιο ισως να ξαναπατησω στο γηπεδο. Μεχρι τοτε ας ειναι καλα η τηλεοραση....για να βλεπω Ευρωπαικα παιχνιδια μονο, ετσι;;;; Γιατι το ελληνικο πρωταθλημα ουτε φυλακισμενοι δεν μπορουν να το παρακολουθησουν....
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  4. #49
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Τωρα που θα μπουν στο στοιχημα και οι αγωνες του Ελληνικου πρωταθληματος , θα γινει το ελα να δεις. Ο στησας του στησαντος τω στησαντι ω στησαντα.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  5. #50
    Το avatar του μέλους apos74
    apos74 Guest
    Φιλε SuperMario,

    το θεμα ειναι να τιμωρουνται οι οπαδοι που δημιουργουν τα επεισοδια και οχι απαραιτητα οι ομαδες.

    Δηλαδη γιατι να καταδικασθει μια ολοκληρη ομαδα για μια μαμακια ενος οπαδου που πεταει μια πετρα ή δινει μια σφαλιαρα σε εναν παικτη αντιπαλης ομαδας.

    Μιλαω παντα για μεμονομενα περιστατικα και οχι για μαζικα επεισοδια που συμμετεχουν πολλα ατομα και ειναι δυσκολο να βρεθουν οι πραγματικοι ενοχοι.

    Οσο για τους νομους που λες οτι καταπατηθηκαν, δεν το θυμαμαι αυτο το γεγονος αλλα μπορω να το ψαξω και να σου απαντησω τις προσεχεις μερες. Αν ισχυει κατι τετοιο, θα σου κανω μια απλη ερωτηση.

    Αν στη θεση του Αρη ηταν ο Ηρακλης ή ο Πανιωνιος ή η Χ ομαδα, εχεις την εντυπωση οτι ο Αρης ή οποιαδηποτε αλλη ομαδα δεν θα υπεγραφε για να συμμετεχει κανονικα στο πρωταθλημα?

    Αυτο θα γινοτανε για τον καθενα και ειδικα στην αρχη της καθε περιοδου (πριν αρχισουν τα παιχνιδια) οπου δεν υπαρχει και βαθμολογικο ενδιαφερον.

    Αυτο που λες για τους φιλαθλους του Αρη, ψαξτο λιγο και θα δεις οτι δεν υπηρξαν εκτροπα σε κανενα παιχνιδι του Αρη εκτος απο το τελευταιο με τον Ηρακλη. Και μιλαω για εκτροπα-επεισοδια, οχι μεμονομενα περιστατικα οπως αυτο του Πανιωνιου που κατακρινω.

    Την περσινη περιοδο οι φιλαθλοι του Αρη πηραν αριστα (εξαιρωντας την τελευταια αγωνιστικη) και δεν το λεω εγω, το λενε οι εφημεριδες οι οποιες δεν μπορουσαν να καταλαβουν πως καποιοι ανεγκεφαλοι κατεστρεψαν τον Αρη στο τελευταιο παιχνιδι ενω σε ολη την διαρκεια της αγωνιστικης, ηταν Κυριοι και υποστηριζανε την ομαδα τους σε ολα τα γηπεδα της Ελλαδας.

    Και σου ξαναναφερω ως παραδειγμα το παιχνιδι με τον Παοκ που ενω χαναμε, φωναζαμε για τον Αρη και στο τελος χειροκροτησαμε την ομαδα. Ουτε μυτη ανοιξε σε εκεινο τον αγωνα παρολο που η προϊστορια των δυο ομαδων ειναι.... αστα να πανε.

    Πολλα πραγματα δυστυχως δεν μπορουν να γινουν στην Ελλαδα γιατι καποιοι φοβουνται το πολιτικο κοστος. Και φοβαμαι οτι ισως ποτε δεν θα μπορεσουμε να γινουμε Αγγλια (ποδοσφαιρικα εννοω) και θα τους βλεπουμε μεσω τηλεορασης και θα ζηλευουμε.

  6. #51
    Το avatar του μέλους apos74
    apos74 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zorz
    Αν η ΕΠΟ και κατ' επέκταση η πολιτεία εφάρμοζε τέτοιου είδους ποινές οπως αυτη του πανιωνίου (δηλαδη κατι καθυστερημένες πληρωμές) ξέρεις πόσες φορές θα έπρεπε να είχε πέσει κάθε ομάδα ?? απο 5-6 φορές...
    Ειναι τραγελαφικο να προσπαθεί ο αρης που στέρησε το ψωμι των παικτών του οι οποιοί εργαζόντουσαν επι μήνες ισως και χρόνια απλήρωτοι και χαριστικά προς την ομάδα...
    να καταγγέλει τον πανιώνιο και να προσπαθεί να τον ρίξει σώνει και καλα για καθυστερημένες πληρωμές παικτών.

    Υ.Γ. Συμφωνω στα περισσότερα και με τον supermario.
    Εσυ φιλε Zorz τι ομαδα εισαι???

    Καλα δεν ξερεις για το αρθρο 44???

    Δεν γνωριζεις οτι ο Αρης οτι εκανε το εκανε ΝΟΜΙΜΑ και δεν προεβη σε καμια παρανομια????

    Αν δεν γνωριζεις οτι ολα εγιναν νομιμα και ακολουθηθηκαν ολες οι προβλεπομενες απο τον νομο διαδικασιες και μας την λες και απο πανω, τοτε καλυτερα να μασας παρα να μιλας!!!

  7. #52
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από supermario
    Γιατι ο Αρης πηρε περσι μερος στο πρωταθλημα της Α' εθνικης κατηγοριας, οταν μεχρι τα μεσανυχτα της τελευταιας μερας της διοριας δεν ειχε προσκομισει τα χαρτια που απαιτουνταν, απο την εφορια;;;;; Αυτη θα την απαντησω εγω. Γιατι ψηφισαν ολες οι υπολοιπες ομαδες (και δυστυχως και ο Πανιωνιος) να παρει μερος στο προωταθλημα παροτι δεν ειχε τα χαρτια.....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από supermario
    … Οσο για το CAS και την FIFA και την ΕΠΟ δεν διαφωνω. Αλλα δεν μου απαντησες πως ο Αρης πηρε μερος στο πρωταθλημα περσυ, οταν δεν ειχε παρει τα πιστοποιητικα που χρειαζονταν;;;

    Τοτε που οι νομοι καταπατηθηκαν, για το καλο του Αρη, ηταν καλα;;;;;




    Αναμένοντας τις αποφάσεις από ΕΕΑ και Εφετείο Αθηνών
    Η αγωνία κορυφώνεται στο στρατόπεδο του Άρη. Σήμερα η «κίτρινη» ΠΑΕ παρουσίασε όλα τα στοιχεία που είχε στην διάθεσή της στην ΕΕΑ, προκειμένου να εξασφαλίσει το πιστοποιητικό συμμετοχής για το πρωτάθλημα που ξεκινά το Σαββατοκύριακο. Η απόφαση της ΕΕΑ θα βγει την Τετάρτη ή την Πέμπτη, ενώ τότε θα εκδικαστεί από το Εφετείο Αθηνών και το αίτημα του Άρη για υπαγωγή της ΠΑΕ στο άρθρο 44. Αυτή η εβδομάδα είναι εξαιρετικά κρίσιμη για τους «κίτρινους», αλλά στους κόλπους της ομάδας επικρατεί η αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά, και ο Άρης θα παίξει κανονικά το Σάββατο απέναντι στην Ξάνθη, καθώς και ότι θα μπει στον δρόμο της εξυγίανσης με το άρθρο 44.

    14/9/2004
    πηγή: www.sportnet.gr

    Δεν κατάλαβα τελικά, τι υπογραφές είχαν βάλει οι ομάδες εκείνη την εποχή, ώστε να συμμετάσχει ο Άρης στο πρωτάθλημα; Όσο κι αν το έψαξα το θέμα, επειδή ειλικρινά δεν το γνώριζα, δεν βρήκα πουθενά να έγινε κάτι τέτοιο. Έχεις κάποια πηγή να ενημερωθώ κι εγώ;

    edit:
    Επίσης σου επισυνάπτω και το φύλλο του metrosport 17/9/2004, το οποίο αναφέρει ότι ο Άρης δικαιώθηκε και πήρε το πιστοποιητικό στις 16/9/2004 δυο μέρες πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος.



    Ανεπίσημα έμαθα από φίλο μου αλλά δεν ξέρω αν έχει δίκιο, ότι καμία ομάδα πλην από 4-5 δεν έχουν τα συγκεκριμένα χαρτιά από την εφορία, επειδή πάντα αυτήν την εποχή υπάρχουν οικονομικές εκκρεμότητες των ομάδων. Συμμετέχουν στο πρωτάθλημα όμως, επειδή κάνουν διακανονισμούς.

    Σε αυτό δεν επιμένω, αλλά θα το ψάξω το θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος opimis : 25-08-05 στις 11:01.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  8. #53
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opimis

    Δεν κατάλαβα τελικά, τι υπογραφές είχαν βάλει οι ομάδες εκείνη την εποχή, ώστε να συμμετάσχει ο Άρης στο πρωτάθλημα; Όσο κι αν το έψαξα το θέμα, επειδή ειλικρινά δεν το γνώριζα, δεν βρήκα πουθενά να έγινε κάτι τέτοιο. Έχεις κάποια πηγή να ενημερωθώ κι εγώ;
    Θα ψαξω να βρω στο internet αν υπαρχει αυτη η ειδηση ακομα.
    Αυτο εγινε πριν αρχισει η προηγουμενη αγωνιστικη περιοδος.
    Αν βρω καποιο λινκ θα το κανω ποστ.
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  9. #54
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apos74
    Φιλε SuperMario,

    το θεμα ειναι να τιμωρουνται οι οπαδοι που δημιουργουν τα επεισοδια και οχι απαραιτητα οι ομαδες.

    Δηλαδη γιατι να καταδικασθει μια ολοκληρη ομαδα για μια μαμακια ενος οπαδου που πεταει μια πετρα ή δινει μια σφαλιαρα σε εναν παικτη αντιπαλης ομαδας.

    Μιλαω παντα για μεμονομενα περιστατικα και οχι για μαζικα επεισοδια που συμμετεχουν πολλα ατομα και ειναι δυσκολο να βρεθουν οι πραγματικοι ενοχοι.

    Οσο για τους νομους που λες οτι καταπατηθηκαν, δεν το θυμαμαι αυτο το γεγονος αλλα μπορω να το ψαξω και να σου απαντησω τις προσεχεις μερες. Αν ισχυει κατι τετοιο, θα σου κανω μια απλη ερωτηση.

    Αν στη θεση του Αρη ηταν ο Ηρακλης ή ο Πανιωνιος ή η Χ ομαδα, εχεις την εντυπωση οτι ο Αρης ή οποιαδηποτε αλλη ομαδα δεν θα υπεγραφε για να συμμετεχει κανονικα στο πρωταθλημα?

    Αυτο θα γινοτανε για τον καθενα και ειδικα στην αρχη της καθε περιοδου (πριν αρχισουν τα παιχνιδια) οπου δεν υπαρχει και βαθμολογικο ενδιαφερον.

    Αυτο που λες για τους φιλαθλους του Αρη, ψαξτο λιγο και θα δεις οτι δεν υπηρξαν εκτροπα σε κανενα παιχνιδι του Αρη εκτος απο το τελευταιο με τον Ηρακλη. Και μιλαω για εκτροπα-επεισοδια, οχι μεμονομενα περιστατικα οπως αυτο του Πανιωνιου που κατακρινω.

    Την περσινη περιοδο οι φιλαθλοι του Αρη πηραν αριστα (εξαιρωντας την τελευταια αγωνιστικη) και δεν το λεω εγω, το λενε οι εφημεριδες οι οποιες δεν μπορουσαν να καταλαβουν πως καποιοι ανεγκεφαλοι κατεστρεψαν τον Αρη στο τελευταιο παιχνιδι ενω σε ολη την διαρκεια της αγωνιστικης, ηταν Κυριοι και υποστηριζανε την ομαδα τους σε ολα τα γηπεδα της Ελλαδας.

    Και σου ξαναναφερω ως παραδειγμα το παιχνιδι με τον Παοκ που ενω χαναμε, φωναζαμε για τον Αρη και στο τελος χειροκροτησαμε την ομαδα. Ουτε μυτη ανοιξε σε εκεινο τον αγωνα παρολο που η προϊστορια των δυο ομαδων ειναι.... αστα να πανε.

    Πολλα πραγματα δυστυχως δεν μπορουν να γινουν στην Ελλαδα γιατι καποιοι φοβουνται το πολιτικο κοστος. Και φοβαμαι οτι ισως ποτε δεν θα μπορεσουμε να γινουμε Αγγλια (ποδοσφαιρικα εννοω) και θα τους βλεπουμε μεσω τηλεορασης και θα ζηλευουμε.
    Με συγχωρεις πολυ, αλλα εγω θελω να τιμωρουνται ΚΑΙ οι ομαδες. Δεν το καλαβαινω αυτο. Γιατι δηλαδη δεν εχει ο καθε Πανιωνιος ή ο καθε Αρης ή ο καθε Ολυμπιακος ευθυνες;;;;;
    Οπαδοι του δεν ειναι;;;; Κανονικα οι ΠΑΕ θα επρεπε οι ιδιες να κανουν μηνυση εναντιον των οπαδων αυτων και οχι να βαζουν δικηγορους και διαφορα "μεσα" για να τους γλυτωνουν.....
    Το γεγονος οτι δεν κανουν τιποτα, ακομα και οταν τα παιχνιδια μυριζουν μπαρουτι, δειχνει οτι η υπαρξη αυτων των "μπουμπουκιων" τους εξυπηρετει.
    Οσο για τους οπαδους του Αρη φιλε μου, επειδη δυστυχως μονο απο τα ΜΜΕ μπορω να μαθαινω νεα (μια και δεν μενω Θεσσαλονικη), εχω χασει τον τελευταιο χρονο πασα ιδεα.....
    Και επαναλαμβανω. Το οτι μπηκε μονο ενας στο γηπεδο δεν αλλαζει το γεγονος. Μπηκε μεσα και χτυπησε αντιπαλο παικτη, ο οποιος παικτης ειναι εκεινη την στιγμη ενας εργαζομενος στον εργασιακο του χωρο. Μεμονωμενο θες να το πεις. Πες το κι ετσι. Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι καποιος αντιπαλος παικτης χτυπηθηκε. Αν εσυ το θεωρεις σωστο ή οτι δεν τρεχει και τιποτα, τι να πω......Το κακο ειναι οτι δεν βλεπω σημαδια βελτιωσης. Ενταξει στο παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ δεν εγινε τιποτα. Με τον Ηρακλη;;; Με τη Λαρισα;;;;Εκει τι εγινε;;;
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  10. #55
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Λοιπον αυτο ειναι το link που μπορεσα να βρω μεχρι στιγμης : http://www.sportnet.gr/ShowReport.asp?ReportID=79683

    Οπως βλεπεις οχι μονο δεν ειχε καταθεσει τα απαραιτητα δικαιολογητικα αλλα ειχε και προσφυγες απο 19 (!) ποδοσφαιριστες του.....
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  11. #56
    Το avatar του μέλους apos74
    apos74 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από supermario
    Με συγχωρεις πολυ, αλλα εγω θελω να τιμωρουνται ΚΑΙ οι ομαδες. Δεν το καλαβαινω αυτο. Γιατι δηλαδη δεν εχει ο καθε Πανιωνιος ή ο καθε Αρης ή ο καθε Ολυμπιακος ευθυνες;;;;;
    Οπαδοι του δεν ειναι;;;; Κανονικα οι ΠΑΕ θα επρεπε οι ιδιες να κανουν μηνυση εναντιον των οπαδων αυτων και οχι να βαζουν δικηγορους και διαφορα "μεσα" για να τους γλυτωνουν.....
    Το γεγονος οτι δεν κανουν τιποτα, ακομα και οταν τα παιχνιδια μυριζουν μπαρουτι, δειχνει οτι η υπαρξη αυτων των "μπουμπουκιων" τους εξυπηρετει.
    Οσο για τους οπαδους του Αρη φιλε μου, επειδη δυστυχως μονο απο τα ΜΜΕ μπορω να μαθαινω νεα (μια και δεν μενω Θεσσαλονικη), εχω χασει τον τελευταιο χρονο πασα ιδεα.....
    Και επαναλαμβανω. Το οτι μπηκε μονο ενας στο γηπεδο δεν αλλαζει το γεγονος. Μπηκε μεσα και χτυπησε αντιπαλο παικτη, ο οποιος παικτης ειναι εκεινη την στιγμη ενας εργαζομενος στον εργασιακο του χωρο. Μεμονωμενο θες να το πεις. Πες το κι ετσι. Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι καποιος αντιπαλος παικτης χτυπηθηκε. Αν εσυ το θεωρεις σωστο ή οτι δεν τρεχει και τιποτα, τι να πω......Το κακο ειναι οτι δεν βλεπω σημαδια βελτιωσης. Ενταξει στο παιχνιδι με τον ΠΑΟΚ δεν εγινε τιποτα. Με τον Ηρακλη;;; Με τη Λαρισα;;;;Εκει τι εγινε;;;
    Δηλαδη τωρα θες να μου πεις οτι εγω αν μια μερα ερθω στο γηπεδο του Πανιωνιου (με κασκολ και λοιπα διακριτικα του Πανιωνιου) και κατα την διαρκεια ενος αγωνα πεταξω μια πετρα και τραυματισω αντιπαλο παικτη, θα ευθυνεται η ομαδα και θα πρεπει να τιμωρηθει?

    Να τιμωρηθω χιλιες φορες εγω και ΟΧΙ η ομαδα. Δηλαδη τι θα πρεπει να κανει ο καθε συλλογος πριν απο καθε αγωνα? Ψυχιατρικη αναλυση στον καθε φιλαθλο που μπαινει μεσα για να δει κατα ποσο ειναι διατεθειμενος να δημιουργησει φασαριες και να βαλει σε μπελαδες την ομαδα?

    Συμφωνω απο την στιγμη που θα εντοπιζεται το καθε μπουμπουκι που δημιουργει επεισοδια, να διωκεται ποινικα και να του απαγορευεται η εισοδος στον αγωνιστικο χωρο για αρκετο διαστημα. Κατι που ο Αρης θα εφαρμοσει απο φετος (αν δεν το ξερεις) στους δικους του φιλαθλους.

    Το θεωρω βλακωδες και μεγαλη ηλιθιοτητα εκ μερους των οπαδων μιας ομαδας να δημιουργουν φασαριες και να βαρανε αντιπαλους παικτες και φυσικα το εχω κατακρινει σε προηγουμενο post μου.

    Ειναι κατι που το εχουμε δει πολλες φορες τα τελευταια χρονια και θα πρεπει να λαβουν ΟΛΟΙ τα μετρα τους. Παρανοϊκοι οπαδοι υπαρχουν ΚΑΙ στον Αρη, ΚΑΙ στον Πανιωνιο ΚΑΙ σε ολες (σχεδον) τις ομαδες. Δεν τους νοιαζει το καλο της ομαδας αλλα θελουν να ξεσπασουν καπου αδιαφορωντας για τις συνεπειες της ομαδας που "υποτιθεται" υποστηριζουν.

    Τελος με την Λαρισα, που ειδες να γινονται επεισοδια? Ποτε εγινε αυτο και δεν το εμαθα? Το ειδες με τα ματια σου ή το εδειξε καποιο καναλι? Μπηκαν Αρειανοι και συγκρουστηκαν με τα Ματ ή με φιλαθλους της αντιπαλης ομαδας?

    Anyway αυριο ειναι η τελικη αποφαση και (αν και δεν το βλεπω) θα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με το θεμα που εχει προκυψει το τελευταιο διαστημα.

  12. #57
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από supermario
    Λοιπον αυτο ειναι το link που μπορεσα να βρω μεχρι στιγμης : http://www.sportnet.gr/ShowReport.asp?ReportID=79683

    Οπως βλεπεις οχι μονο δεν ειχε καταθεσει τα απαραιτητα δικαιολογητικα αλλα ειχε και προσφυγες απο 19 (!) ποδοσφαιριστες του.....
    Πριν ποστάρω τις επόμενες ειδήσεις 14/9 και 17/9 (δεν ξέρω για πιο λόγο δεν μπορώ να επισυνάψω το άρθρο τις metrosport, αλλά θα γίνει κι αυτό), είχα διαβάσει όλα τις σχετικές ειδήσεις για τον Άρη της εποχής εκείνης, εννοείται κι αυτή που με παραπέμπεις.

    Και σου ρωτάω το εξής, η μη έγκαιρη υποβολή των δικαιολογητικών μιας ομάδας, σημαίνει ότι αμετάκλητα δεν συμμετάσχει στο πρωτάθλημα; μήπως η εκπρόθεσμη υποβολή των δικαιολογητικών εκδικάζεται, γι αυτό και ο Άρης ήταν αισιόδοξος «Στον Άρη πάντως είναι αρκετά αισιόδοξοι, πως την Τρίτη που θα τεθούν ενώπιον της ΕΕΑ δεν θα αντιμετωπίσουν ιδιαίτερο πρόβλημα.»

    Ως αναφορά τις προσφυγές των παικτών και το ότι δεν είχαν κάνει μέχρι εκείνη την ώρα διακανονισμό, εκκρεμούσαν, δεν υπήρχε απόφαση. Εξάλλου παρακάτω φαίνεται ότι τα είχαν βρει με τον Άρη, αφού ήταν να εκδικαστεί η υπαγωγή του Άρη στο άρθρο 44.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails metrosport.JPG  

    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  13. #58
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apos74
    Συμφωνω απο την στιγμη που θα εντοπιζεται το καθε μπουμπουκι που δημιουργει επεισοδια, να διωκεται ποινικα και να του απαγορευεται η εισοδος στον αγωνιστικο χωρο για αρκετο διαστημα. Κατι που ο Αρης θα εφαρμοσει απο φετος (αν δεν το ξερεις) στους δικους του φιλαθλους.
    Παραπάνω είχα γράψει ότι ο Άρης σχετικά με αυτό το θέμα, έβγαλε ανακοίνωση, περιμένουμε να δούμε στη πράξη. http://www.arisfc.gr/page.aspx?item=...cle=195&lang=2
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος opimis : 25-08-05 στις 15:48.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  14. #59
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apos74
    Δηλαδη τωρα θες να μου πεις οτι εγω αν μια μερα ερθω στο γηπεδο του Πανιωνιου (με κασκολ και λοιπα διακριτικα του Πανιωνιου) και κατα την διαρκεια ενος αγωνα πεταξω μια πετρα και τραυματισω αντιπαλο παικτη, θα ευθυνεται η ομαδα και θα πρεπει να τιμωρηθει?

    Να τιμωρηθω χιλιες φορες εγω και ΟΧΙ η ομαδα. Δηλαδη τι θα πρεπει να κανει ο καθε συλλογος πριν απο καθε αγωνα? Ψυχιατρικη αναλυση στον καθε φιλαθλο που μπαινει μεσα για να δει κατα ποσο ειναι διατεθειμενος να δημιουργησει φασαριες και να βαλει σε μπελαδες την ομαδα?

    Συμφωνω απο την στιγμη που θα εντοπιζεται το καθε μπουμπουκι που δημιουργει επεισοδια, να διωκεται ποινικα και να του απαγορευεται η εισοδος στον αγωνιστικο χωρο για αρκετο διαστημα. Κατι που ο Αρης θα εφαρμοσει απο φετος (αν δεν το ξερεις) στους δικους του φιλαθλους.

    Το θεωρω βλακωδες και μεγαλη ηλιθιοτητα εκ μερους των οπαδων μιας ομαδας να δημιουργουν φασαριες και να βαρανε αντιπαλους παικτες και φυσικα το εχω κατακρινει σε προηγουμενο post μου.

    Ειναι κατι που το εχουμε δει πολλες φορες τα τελευταια χρονια και θα πρεπει να λαβουν ΟΛΟΙ τα μετρα τους. Παρανοϊκοι οπαδοι υπαρχουν ΚΑΙ στον Αρη, ΚΑΙ στον Πανιωνιο ΚΑΙ σε ολες (σχεδον) τις ομαδες. Δεν τους νοιαζει το καλο της ομαδας αλλα θελουν να ξεσπασουν καπου αδιαφορωντας για τις συνεπειες της ομαδας που "υποτιθεται" υποστηριζουν.

    Τελος με την Λαρισα, που ειδες να γινονται επεισοδια? Ποτε εγινε αυτο και δεν το εμαθα? Το ειδες με τα ματια σου ή το εδειξε καποιο καναλι? Μπηκαν Αρειανοι και συγκρουστηκαν με τα Ματ ή με φιλαθλους της αντιπαλης ομαδας?

    Anyway αυριο ειναι η τελικη αποφαση και (αν και δεν το βλεπω) θα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με το θεμα που εχει προκυψει το τελευταιο διαστημα.
    Ψυχιατρικη αναλυση σιγουρα δεν μπορει να κανει σε καθε φιλαθλο. Πες μου ομως, γιατι δεν μου εχει απαντησει κανεις μεχρι τωρα, τιμωρηθηκε αυτος που χτυπησε τον Ντρομπνι;;;; Δεν νομιζω. Με την Λαρισα πριν 2 βδομαδες δεν παιξατε φιλικο;; Δεν χτυπησαν εναν παλιο σας παικτη (δεν θυμαμαι το ονομα του) και τον Δωνη (προπονητη της Λαρισας);;;;;
    Οσο για την καραμελα, γιατι περι καραμελας προκειται μια και ολοι αυτο χρησιμοποιουν σαν δικαιολογια, του οτι τα επεισοδια τα προκαλουν οπαδοι αλλων ομαδων "ντυμενοι" με τα χρωματα του Πανιωνιου/Αρη/Ολυμπιακου/Παναθηναικου , οταν τα ακουω βαζω τα γελια. Ειναι τουλαχιστον αστεια σαν δικαιολογια.....
    Οσο για την αποφαση εχω βαλει ενα λινκ στο προηγουμενο μηνυμα μου. Το εβαλα για να σας δειξω οτι ειναι χαζο να λετε για αδικια εις βαρος του Αρη ή οτι κυνηγουν τον Αρη επειδη δεν εφαρμοστηκε ενας νομος. Στην χωρα της ασυδοσιας και των νομων που ποτε δεν εφαρμοζονται ειναι χαζο να λετε γιατι δεν εφαρμοστηκε ο νομος.... Πειτε μου μια φορα που επρεπε να εφαρμοστει ο νομος (και αυτο θα ειχε συνεπειες για καποια ομαδα) και αυτος εφαρμοστηκε. Σε τιμωριες ομαδων(ΠΑΟ/ΠΑΟΚ/ΟΣΦΠ/Πανιωνιος/Αρης/κτλ);;;;;
    Σε τιμωριες παικτων;;;;; Σε τιμωριες τραμπουκων/οπαδων;;;;; Η απαντηση ειναι: ΠΟΤΕ!!!!!
    Οποδε δεν καταλαβετε οτι δεν σας κυνηγαει κανεις. Απλα εδω ειναι Ελλαδα, η χωρα των αχρησιμοποιητων νομων.....
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  15. #60
    Εγγραφή
    08-06-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από supermario
    Οποδε δεν καταλαβετε οτι δεν σας κυνηγαει κανεις. Απλα εδω ειναι Ελλαδα, η χωρα των αχρησιμοποιητων νομων.....
    Και πώς εξηγείς τη στάση του κ. Μπέου να φέρει για μάρτυρα οπαδό του ΠΑΟΚ που ισχυρίστηκε ότι πήγε με το παιδί του να δεί φιλικό αγώνα του ΑΡΗ , για να τιμωρηθεί για συνθήματα σε φιλικά???

Σελ. 4 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας