Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    Thumbs down
    Από 1/9/05 η ΤΙΜ βάζει όριο τα 500 λεπτά ανά 30 ημέρες στις κλήσεις προς τον επιλεγμένο αριθμό Non-Stop.
    Επίσης δίνει και 500 δωρεάν SMS στον επιλεγμένο αριθμό και το πάγιο παραμένει 3.5 € +ΦΠΑ.
    (το πώς νοείται ΝΟΝ-STOP και 500 λεπτά όριο στις κλήσεις μου διαφευγει!! Μάλλον θα πρέπει να αλλαξουνε το όνομα του προϊοντος!!! )

    Μου ήρθε ενημερωτικό SMS από ΤΙΜ σήμερα το πρωί....

  2. #2
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.261
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Το είχαν κάνει φορητό τηλεφωνο το κινητό. Το άφηναν ανοιχτό για ώρες... Εντάξει αμα το γ@μας το θέμα καλά κάνει! Αλλωστε σου φαίνονται λίγα τα 500' με 3,5Ε ? Αν είναι ηλίθιοι οι πελάτες τέτοια παθαίνουν!
    . People like you
    . You live in a dream world
    . You despise the outside
    . And you fear you're the next one

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2004
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Fritz!Box - spa3102 - Dli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mastermind
    Το είχαν κάνει φορητό τηλεφωνο το κινητό. Το άφηναν ανοιχτό για ώρες... Εντάξει αμα το γ@μας το θέμα καλά κάνει! Αλλωστε σου φαίνονται λίγα τα 500' με 3,5Ε ? Αν είναι ηλίθιοι οι πελάτες τέτοια παθαίνουν!
    Φταίνε δηλαδή οι πελάτες που έκαναν ότι ακριβώς έλεγε η διαφήμιση ;
    "Θέλω να παίρνω τον κώστα τηλέφωνο και να μην το κλείνω ποτέ.."

    Μήπως η ΤΙΜ έβγαλε ανακοίνωση που αναφέρει χαρακτηριστικά ότι το 80% των χρηστών χρησιμοποιεί την υπηρεσία μιλώντας κάτω απο 500 λεπτά το μήνα και για αυτό το λόγο το όριο μπήκε εκεί ;
    Ένα 20% τους χάλασε που μιλούσαν παραπάνω και καταπονούσαν το δίκτυο ;

    Αν δεν αντέχει το δίκτυο ας μην βγάζουν παραπλανητικές διαφημίσεις που προτρέπουν τους υποψήφιους πελάτες να μιλάνε και να μην το κλείνουνε ποτέ!

    Επίσης στο site της ΤΙΜ ακόμα αναφέρει ότι μπορείς να μιλάς απεριόριστα...
    Στα καταστήματα ΤΙΜ ακόμα σου λένε ότι μιλάς απεριόριστα και δεν αναφέρουν τίποτα για 500 λεπτά που θα ισχύσουν από 1/9 . Αυτό είναι σε 2 μέρες!

    Η πολιτική της αρπαχτής και της εξαπάτησης με σκοπό το γρήγορο κέρδος είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της κίνησης της ΤΙΜ , από την αρχή εώς το τέλος.

    Έκαναν μια πρωοθητική ενέργεια την οποία λάνσαραν ώς υπηρεσία για να τσιμπήσουν όσα περισσότερα ψάρια , πιστεύοντας ότι αφού είναι υπηρεσία θα κρατήσει για πάντα!
    Έλα όμως που η ΤΙΜ είχε εξ αρχής διαφορετικά σχέδια..


    Με απλά λόγια πιάστηκαν κορόιδο όσοι πίστεψαν τα λεγόμενα της διαφήμισης και όσοι πίστεψαν τους υπαλλήλους στα καταστήματα ΤΙΜ που έλεγαν : "Το νέο F2G είναι καινούργιο πακέτο και το non-stop είναι υπηρεσία και όχι προσφορα!Θα κρατήσει τουλάχιστον 2 χρόνια!!"

    Εγώ ένα έχω να πώ...Τρελλά λαμόγια!:mad
    Wireframe to PSD
    If you need a well designed website, and you have a sketch of it or a wireframe, we can design it for you, affordable and professional.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-07-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    NetFaster (IAD)
    Φίλος μου πριν πάρει το "προιόν" πάντως έστειλε mail στην ΤΙΜ και ρωτούσε πόσο θα κρατούσε η προσφορά. Προφανώς γιατί ακουγόταν πολύ καλό για να κρατάει μόνιμα. Μέρος της απάντησης απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της ΤΙΜ :

    "Αγαπητέ κύριε ΧΧΧΧΧ,

    θα θέλαµε να σας ευχαριστήσουµε που
    επικοινωνήσατε µαζί µας µέσω της
    ηλεκτρονικής µας διεύθυνσης.

    Σχετικά με το ερώτημά σας θα θέλαμε να σας
    ενημερώσουμε ότι όλες οι νέες υπηρεσίες του
    νέου οικονομικού πακέτου Free2Go - υπηρεσία NON
    STOP, υπηρεσία SMS 50% και υπηρεσία 35% έκπτωση
    στις εθνικές κλήσεις - δεν έχουν χρονικό
    περιορισμό(μόνιμες υπηρεσίες).


    Παρακάτω σας παραθέτουμε πληροφορίες για
    τις εν λόγω υπηρεσίες του νέου οικονομικού
    πακέτου Free2Go:
    .
    .
    .
    "


    Τι να πεις...


    Συμφωνώ ότι κάποιοι μπορεί να το είχαν κάνει φορητό τηλέφωνο, αλλά το θέμα είναι πως έτσι διαφημίστηκε. Καλώς ή κακώς. Και εγώ έχω πάρει το πακέτο. Με καλύπτουν τα 500 λεπτά αλλά όπως και να 'χει, αφού διαφημίστηκε έτσι, θα έπρεπε να μείνει έτσι. Γιατί με αυτόν τον τρόπο προσέλκυσε πελάτες, όχι με τα 500 λεπτά που το 'κανε τώρα.

    [ειρωνία mode on]
    Εγώ πιστεύω ότι το έκανε πάντως για το καλό μας, επειδή σκέφτεται τις βλαβερές συνέπειες της ακτινοβολίας των κινητών, γαιυτό και μείωσε τον χρόνο που θα το έχουμε στο αυτί μας (δεν βγαίνει έξω να το ανακοινώσει γιατί θα πατώσει, ενώ με αυτόν τον τρόπο κάνει το καλό και το ρίχνει στο γιαλό)
    [/ειρωνία mode off]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avatar : 30-08-05 στις 15:53.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Κατ εμέ πάντα δεν νομίζω πως είναι 100% λάθος της ΤΙΜ εάν υπήρχαν άτομα....που σίγουρα υπήρχαν και είχαν το τηλέφωνο πάνω από 10 ώρε ανοιχτό τότε λογικό είναι να υπήρχε πρόβλημα με το δίκτυο.Πιστεύω πως 500λ και 500σμσ με 3.5 δεν είναι τίποτα και φυσικά τα 500 λεπτά δεν στα δίνει ο καθείς έτσι.Για μένα η υπηρεσία "non-stop"ολοκληρώθηκέ τώρα που παρέχει και 500 μηνύματα.όποιος πάντως μιλάει τόσο άσχημα για την ΤΙΜ πιστεύω ότι έχει άδικο.Κ οι υπόλοιπες 3 ακόμα τέτοια υπηρεσία δεν έχουν,μόνο κάτι περιστασιακές προσφορές....
    Και θα βγώ και λίγο οφ τόπικ αλλα δεν γίνεται να μην το αναφέρω,οταν η βόνταφον έλεγε με 35λ απεριίοριστη πρόσβαση για 24 ώρες στο λαϊβ και τελικά αποδείχτηκε 35λ με κάθε είσοδο στο λαϊβ δεν βγήκε κανείς να μιλήσει τότε όλοι το είχαμε κλειστό και χαιρόμασταν το δούλεμα,μονο με την ΤΙΜ βλέπω τέτοιο δηλητήριο και απορώ γιατί????

  6. #6
    Εγγραφή
    31-10-2004
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Fritz!Box - spa3102 - Dli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angeln20
    Κατ εμέ πάντα δεν νομίζω πως είναι 100% λάθος της ΤΙΜ εάν υπήρχαν άτομα....που σίγουρα υπήρχαν και είχαν το τηλέφωνο πάνω από 10 ώρε ανοιχτό τότε λογικό είναι να υπήρχε πρόβλημα με το δίκτυο.Πιστεύω πως 500λ και 500σμσ με 3.5 δεν είναι τίποτα και φυσικά τα 500 λεπτά δεν στα δίνει ο καθείς έτσι.Για μένα η υπηρεσία "non-stop"ολοκληρώθηκέ τώρα που παρέχει και 500 μηνύματα.όποιος πάντως μιλάει τόσο άσχημα για την ΤΙΜ πιστεύω ότι έχει άδικο.Κ οι υπόλοιπες 3 ακόμα τέτοια υπηρεσία δεν έχουν,μόνο κάτι περιστασιακές προσφορές....
    Και θα βγώ και λίγο οφ τόπικ αλλα δεν γίνεται να μην το αναφέρω,οταν η βόνταφον έλεγε με 35λ απεριίοριστη πρόσβαση για 24 ώρες στο λαϊβ και τελικά αποδείχτηκε 35λ με κάθε είσοδο στο λαϊβ δεν βγήκε κανείς να μιλήσει τότε όλοι το είχαμε κλειστό και χαιρόμασταν το δούλεμα,μονο με την ΤΙΜ βλέπω τέτοιο δηλητήριο και απορώ γιατί????
    Ok, να μη μιλάμε άσχημα για την ΤΙΜ δηλαδή που με παραπλανητική διαφήμιση και παραπλανητικές πληροφορίες από τα καταστήματα της και την εξυπηρέτηση πελατών της, προέτρεπε τον κόσμο να αγοράσει ένα προϊόν της.

    Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα δηλαδή που μας πούλησε φύκια για μεταξωτές κορδέλες ;

    Μπορεί ο καθένας να λέει " Γειά σας σας προσφέρω μόνιμα μια υπηρεσία που θα μιλάτε απεριόριστα με 3.5 ευρώ" και μετά να το παίρνει πίσω σε 3 μήνες ;

    Και τι μας ενδιαφέρει αν οι άλλες εταιρίες δεν έχουν τέτοιες υπηρεσίες ;Τουλάχιστον αυτές ότι προσφέρουν το ανακοινώνουν όπως έχει και δεν το διαφημίζουν διαφορετικά ώστε να ψαρέψουν όσους περισσότερους πελάτες μπορούν.

    Η vodafone είπε για το καλοκαίρι 500 μηνύματα με την sms card .
    Δεν είπε "απο εδώ και πέρα η sms card θα παρέχει 500 μηνύματα, τρέξτε !"

    η παραπλάνηση και η αλητεία σε όλο της το μεγαλείο.
    Αλλά την έχουμε μάθει την ΤΙΜ και το πως συνιθίζει να φέρεται στους καταναλωτές.
    Αυτό το καθηστεριμένο τμήμα μάρκετινγ δεν έχει τίποτε άλλο στο μυαλό του , παρά το γρήγορο κέρδος και what ever it takes ;

    Δεν υπάρχουν , που δεν υπάρχουν όρια, ε βάλτε ένα όριο , Στην αρπαχτή!
    Wireframe to PSD
    If you need a well designed website, and you have a sketch of it or a wireframe, we can design it for you, affordable and professional.

  7. #7
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Ο καθένας στη τελική έχει επιλογή να αλλάξει εταιρεία δεν υπάρχει μονοπώλειο για να σκάμε κ τόσο με την τιμ.Δεν νομίζω ότι είναι κοροϊδία εγώ πάντως,διότι πολλοί εκμεταλλεύτηκαν την προσφορά και όντως το δίκτυο θα γονάτιζε κάποια στιγμή.Φίλε klou μάλλον δεν έχεις καεί με άλλη εταιρεία γιαυτό και μιλάς τόσο σκληρά για την ΤΙΜ και σου λέω πάλι δεν υπάρχει κανένα μονοπώλειο όπως στη σταθερή τηλεφωνία,έχεις να επιλέξεις και άλλες τρεις.Ασ τελειώσει κάποιος τα 500λ μέσα σε 5 μέρες και μετά να παραπονεθεί ότι η υπηρεσία δεν τον καλύπτει.Μα γιατί κάνετε τη τρίχα τριχιά?Η παραπλάνηση της βόντα δεν σε απασχολεί με το λάιβ???,με τα 500λ με 7.5 έχεις ψαξει να δεις τι γίνεται???Μην τα ισοπεδώνουμε όλα με την ΤΙΜ.Και για να μην νομίζει κανείς ότι είμαι και επίσημος υποστηρικτής προσωπικά βόνταφον έχω.

  8. #8
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    Δεν νομίζω ότι το να επισημαίνουμε τα 'λάθη' (σκόπιμα και μή) κάποιας εταιρίας είναι μη θεμιτό.

    Το να 'κακολογήσω' την ΤΙΜ ή οποιαδήποτε ΤΙΜ αν έχει κάνει μαμακία 1ου μεγέθους με το μαρκετινγκ αποτελεί κατά την γνώμη μου αναφαιρετο δικαίωμα μου ως καταναλωτή!!

    Κοίταξα το site της ΤΙΜ σήμερα και δεν υπάρχει ακόμα καμία αναφορά στην αλλαγή του προϊόντος non-stop. Ίσως να είναι κάπου με εξτρα μικρά γραμματάκια και να μου διέφυγε.(σύνηθης τακτική ΤΙΜ - βλέπε εξαίρεση κλήσεων σε Q από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας σε νέα συμβόλαια).

    Εφόσον όμως το προϊον non-stop διαφημιστηκε κατα κόρον με τις (ηλίθιες- κατά την αποψή μου) διαφημίσεις τύπου 'θέλω να μιλάω με τον Κώστα και να μήν το κλείνω ποτέ' ως ΜΟΝΙΜΗ υπηρεσία και ΒΑΣΙΚΟ χαρακτηριστικό του νέου F2G καρτοκινητού, τότε θα έπρεπε να ισχύει ως διαφημίστηκε. Τελεία και παύλα. Οποιαδήποτε μεταβολή στο προϊον καθιστά τις παραπάνω διαφημίσεις παραπλανητικές!

    Τώρα όσον αφορά την 'ενημέρωση' των συνδρομητών για την αλλαγή στο πακέτο με την επιβολή ορίου 500 λεπτών έχω ορισμένες απορίες:
    1. Γιατί δεν αναφέρθηκε τιποτα στο site?
    2. Γιατί τα ενημερωτικά sms στάλθηκαν σε αριθμούς καρτοκινητών που είχαν μηνιαίο traffic εξερχομένων κλήσεων άνω των 10 ωρών???
    (έχουμε το δικό μας 'μικρό' VPN (16 αριθμούς) και λάβαμε ενημερωτικά sms για την μεταβολή μόνο στους αριθμούς που κάνουν πολλά εξερχόμενα! Αν κάποιος με λίγα εξερχ. έλαβε το sms από ΤΙΜ please διορθωστε με!)

    Υποψιάζομαι ότι κάτι πολύ ύποπτο παίζει εδώ από πλευρας ΤΙΜ... ...ίσως να είμαι και παρανοϊκός!!!

    Όσο αφορά την δικαιολογία ότι το δίκτυο της ΤΙΜ έχει υπερφορτωθεί από την δρομολόγηση τηλεφ. ανάμεσα σε δύο συγκεκριμένους αριθμούς κάθε φορά, ίσως να έστεκε πριν μερικά χρόνια (σεισμός 1999), αλλά φέτος μετά τις αναβαθμίσεις του 2004 για τους Ολυμπιακούς, μάλλον χλωμό το βλέπω να στέκει!!

    Η άποψή μου έιναι ότι απλά η ΤΙΜ εφήρμοσε επιθετικό μαρκετινγκ με το προϊόν non-stop με σκοπό να αυξήσει τους συνδρομητές της, η απόδοση της στρατηγικής δεν ήταν η αναμενόμενη (βλέπε τελευταία δημοσ. αποτελέσματα της ΤΙΜ) και τώρα με ελαφρα πηδηματάκια αποφάσισε να 'εξαφανίσει΄ το αναμφίβολα ζημιογόνο προιόν από την αγορά (μη έχοντας και ανταγωνισμό από τις άλλες εταιρίες οι οποίες δεν ένιωσαν να απειλείται η πελατειακή βαση τους σημαντικά).

    Πιστεύω ότι θα έπρεπε να κάνουμε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την παραπλανητική διαφήμιση στην περίπτωση αυτή, μιας και πέραν των άπειρων διαφημήσεων σε ΜΜΕ, οι υπάλληλοι των ΤΙΜ σεντερς και οι Customer Service της ΤΙΜ επέμεναν ότι το non-stop αποτελεί μόνιμη υπηρεσία του F2G.

    ελπίζω να μη σας κούρασα.

    LeoK

    Y.Γ.: Δεν έχω κάτι προσωπικό μόνο με ΤΙΜ (πελάτης της 10+ χρόνια), ΕΧΩ κάτι προσωπικό με ΟΛΕΣ τις εταιρίες που κοροιδεύουν τους πελάτες της αποκομίζοντας κέρδη! Πιστεύω ότι ΚΑΙ οι 4 εταιρίες κινητής στην Ελλάδα εχουν χεσμένη την φωλιά τους και πρέπει να αρχίσουμε σαν καταναλωτές να προασπίζουμε τα δικαιώματά μας πιο αποτελεσματικά.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-08, 04:31
  2. Απεριόριστες κλήσεις
    Από Cacofonix στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-08, 10:05
  3. ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ
    Από zoulasv στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-07, 19:09
  4. Απεριόριστες κλήσεις ΟΝ;
    Από Bill30f στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-07, 01:12
  5. απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά
    Από kamus στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-07, 23:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας