Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Έχει σκεφτεί κανείς , ειδικά οι μοντεράτορες να γίνει το adsl.gr κάπως πιο επίσημο , να διαφημίζεται , και να δέχεται κάποιες (προαιρετικές) πρόσφορες από τα μέλη του ? φυσικά όλα αυτά για το καλό του DSL στη χώρα των ζουλού στην οποία ζούμε. Να είναι μη κερδοσκοπική η όλη υπόθεση απλά να επιταχύνει τη διαδικασία αναβάθμισης των γραμμών όλων μας και να μη πληρώνουμε την 2mb όσο πληρώνουν άλλοι (αυτοί εκτός Ελλάδος δηλαδή) ένα πλούσιο γεύμα σε ακριβό εστιατόριο… (τρελό παράδειγμα). Προσωπικά είμαι διατεθειμένος και πρόθυμος να δίνω ένα πόσον αρκεί να δω μια διαφήμιση του site σε κάποιο ραδιοφωνικό σταθμό ή και γιατί όχι σε κάποιο τηλεοπτικό κανάλι , αν βέβαια διατίθενται και άλλοι να δώσουν κάποιο πόσον.. Δε μιλάω για εκατομμύρια, μιλάω για 5 ευρώ ο καθένας το μήνα, μπορεί να λέω και πολλά η λίγα , δε ξέρω. Αλλά νομίζω ότι με μια σωστή οργάνωση μπορεί να γίνει και νομίζω ότι θα είμαστε κερδισμένοι όλοι μας. Τι λέτε?

  2. #2
    Φανταστείτε πόσοι έχουν adsl και υποφέρουν απο τον οτε και δε γνωρίζουν το site. Αν το γνώριζαν μπορεί ο αριθμός 3500 να αυξανόταν σημαντικά και η φωνή μας να ακουγόταν πολύ πιο δυνατά.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.220
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλή η σκέψη σου αλλά στο τέλος μπορεί να καταντήσουμε να έχουν ειδικά προνόμια όσοι "προσφέρουν" όπως πολλά άλλα forum

  4. #4
    Εγώ πάντως δε θέλω κανένα προνόμιο.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Eχουν συζητηθει παιδια πολλες φορες αυτα τα θεματα αλλα επειδη οι αποψεις διιστανται προς το παρον το adsgr θα μεινει οπως ειναι και στο μελλον βλεπουμε

  6. #6
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    1.385
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Xiaomi AC 2100 router
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως είχαν το φόρουμ στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού chip.

  7. #7
    Το avatar του μέλους manolis
    manolis Guest
    Και ποιος θα διαχειρίζεται τα λεφτά;;;

    Και πως θα ξέρω εγώ ότι τα 5 ευρώ που θα προσφέρω θα πηγαίνουν εκεί που πρέπει να πηγαίνουν;

    Και ποιος θα αποφασίζει για το που πρέπει να πάνε αυτά τα λεφτά;;;

    Στην Ελλάδα ζούμε, my friends, τέτοιες κινήσεις πρέπει να γίνονται μέσα από πλέγμα σωστών βάσεων και αρχών τις οποίες δυστυχώς αγνοούμε εδώ και πολλά χρόνια!!! (Generally speaking)

  8. #8
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    DGN2000 / TL-WA801ND
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όσο δεν κυκλοφορεί χρήμα στην υπόθεση όλα είναι πιο αγνά...

  9. #9
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolis
    Και ποιος θα διαχειρίζεται τα λεφτά;;;

    Και πως θα ξέρω εγώ ότι τα 5 ευρώ που θα προσφέρω θα πηγαίνουν εκεί που πρέπει να πηγαίνουν;

    Και ποιος θα αποφασίζει για το που πρέπει να πάνε αυτά τα λεφτά;;;

    Στην Ελλάδα ζούμε, my friends, τέτοιες κινήσεις πρέπει να γίνονται μέσα από πλέγμα σωστών βάσεων και αρχών τις οποίες δυστυχώς αγνοούμε εδώ και πολλά χρόνια!!! (Generally speaking)
    Να μην ξεχνάμε ότι το site έχει ιδιοκτήτη όποτε σε τελική ανάλυση αυτός παίρνει τις αποφάσεις και αυτός κάνει την όποια διαχείριση. Οπότε τέτοια σχόλια μάλλον άτοπα είναι.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Αυτός μπορεί να είναι ο ιδιοκτήτης αλλα αν είναι για το καλό του site ή κάτι που "θα"συμφωνούμε όλοι δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα.. τεσπα
    Καλή κίνηση αυτή αλλά αφού έχει συζητηθεί και δεν βρέθηκε λύση να μήν το συζητάμε ξανα.
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  11. #11
    Το avatar του μέλους n!ckk
    n!ckk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JoeBar
    Όσο δεν κυκλοφορεί χρήμα στην υπόθεση όλα είναι πιο αγνά...
    Ακριβώς!

    Και μόνο στη σκέψη ενός site με "προνόμια" για όσους "συνεισφέρουν" προσωπικά αηδιάζω. Ποτέ δε θα γινόμουν (ή θα παρέμενα) μέλος σε τέτοιο...

    Το aDSLgr.com είναι θαυμάσιο όπως είναι. Όσον αφορά τον ιδιοκτήτη του site, μάλλον δε θα ήθελε να χάσει τα μισά μέλη εν μία νυκτί...

  12. #12
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Η αλήθεια είναι πως ο "ιδιοκτήτης" δεν παίρνει καμία απόφαση. Ο Wolverine κρύβεται πίσω από τα πάντα (όχι τα αρκουδάκια), και τον εκμεταλλεύεται για τους δικούς του μοχθηρούς σκοπούς..!

    Κατά τα άλλα, η φάση της "εισφοράς" είχε αναφερθεί και στο παρελθόν, όχι για επέκταση του σάητε μας, μα απλά για τη... συντήρησή του (ναι, τόσο καλά). ΔΕΝ είναι κάτι που, η διοικητική ομάδα "συμπαθεί" ως ιδέα, και από ό,τι ξέρω, θα αποφευχθεί. Συν το σημαντικότατο πως η ιδέα ναι μεν είναι καλή, μα θα πρέπει πάντα, ΠΑΝΤΑ να θυμάστε πως μιλάμε για ένα ΧΟΜΠΙΣΤΙΚΟ ΣΑΗΤ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ, και όχι το άντρο της αντίστασης κατά στον σκάηνετ. Ο Νεκτάριος δεν είναι Τσέ Γκεβάρα...

    Ο Dantouan είναι!

    Φιλικά
    Παπιάρχοντας
    Good news, everyone...
    http://www.pipesmag.com: Η απόλυτη παράνοια συμπυκνωμένη σε μορφή περιοδικού
    http://www.productivity.gr: Tips, συμβουλές και μέθοδοι για να εργαζόμαστε καλύτερα και ευκολότερα
    http://www.stoopid.gr: Το μεγαλείο της ανθρώπινης ηλιθιότητας.

  13. #13
    Το avatar του μέλους n!ckk
    n!ckk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ducklord
    Η αλήθεια είναι πως ο "ιδιοκτήτης" δεν παίρνει καμία απόφαση. Ο Wolverine κρύβεται πίσω από τα πάντα (όχι τα αρκουδάκια), και τον εκμεταλλεύεται για τους δικούς του μοχθηρούς σκοπούς..!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ducklord
    Κατά τα άλλα, η φάση της "εισφοράς" είχε αναφερθεί και στο παρελθόν, όχι για επέκταση του σάητε μας, μα απλά για τη... συντήρησή του (ναι, τόσο καλά).
    Με την ιδέα της δωρεάς (και όχι εισφοράς) δε θα ήμουν τελείως αντίθετος, με έναν όμως όρο: Να είναι απολύτως ανώνυμη, μέσω ανεξάρτητης ιστοσελίδας (paypal ή δεν-ξέρω-κι-εγώ-τι). Τόσο ανώνυμη, ώστε να είναι αδύνατη η ταυτοποίηση ενός μέλους του site ακόμα κι αν αυτός ισχυρίζεται ότι προσέφερε! Όσοι νοιάζονται πραγματικά δεν πρόκειται να εμποδιστούν από κάτι τέτοιο, ενώ εξασφαλίζονται όλοι.

    Είμαι νέο μέλος στο site και ο λόγος μου εκ των πραγμάτων δεν έχει την ίδια βαρύτητα με το λόγο άλλων, όμως παρακολουθώ το site καιρό (πολύ πριν γραφτώ) και το εκτιμώ. Γι αυτό με ενδιαφέρει να συνεχίσει να λειτουργεί σωστά.

  14. #14
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Διαφήμιση του adslgr είναι οι χρήστες του και η ποιότητα που προσπαθούμε όλοι μαζί να κρατήσουμε!

    Προτάσεις όπως paypal ή δωρεές μας είχαν απασχολήσει ένα διάστημα έχουν συζητηθεί και αποριφθεί οριστικά!

    Το μοναδικό κόστος που μας απασχολεί να καλύψουμε, πρός τό παρόν τουλάχιστον, είναι το κόστος λειτουργίας και στην παρούσα φάση δεν έχουμε πρόβλημα να το καλύψουμε!

    Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας παιδιά!

  15. #15
    Εγγραφή
    02-02-2004
    Μηνύματα
    1.570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    σωστά...
    ¶ Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
    "Όποια κοινωνία παραχωρεί ελευθερία για ασφάλεια, είναι ανάξια και για τις δύο και θα χάσει και τις δύο" B.F.
    ¶ LeT Me HeaR you MaKe DeCiSioNS WiTHouT youR TeLe-ViSioN.

Παρόμοια Θέματα

  1. Διαφήμιση της "αμαρτωλής" Teleperformane στο adslgr
    Από ax8os.arouris στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-07, 13:19
  2. Μηνύματα: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-07, 18:31
  3. Διαφήμιση στο ADSLgr.com ;
    Από McAli στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-04, 16:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας