Σελ. 454 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 434444449452453454455456459464474 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.796-6.810 από 8099
  1. #6796
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά τραγικές υποθέσεις υπάρχουν παντού.
    Ήδη έχω 2 φίλους που γύρισαν Ελλάδα (ενώ έμεναν για χρόνια στο εξωτερικό) και ο ένας μετά από 9 μήνες ξαναέφυγε για έξω και ο άλλος ειναι στο εξάμηνο και βρίζει καθε βδομάδα που έκανε το λάθος να γυρίσει. Και μιλάμε για άτομα με καλούς μισθούς και σε μεγάλες εταιρείες. Οπότε δεν βρίζουν την Ελλάδα μόνο αυτοί που δεν έφυγαν, αλλά και αυτοί που έκαναν το λάθος να γυρίσουν.
    Βέβαια εξαιρέσεις υπάρχουν παντού και όχι ότι στο εξωτερικό είναι όλα άριστα. Από την άλλη για μένα είναι καθαρά λάθος κάποιες επιλογές που κάνει ο καθένας, είτε για επιστροφή στο ελλάντα είτε όταν φεύγεις για έξω.
    Άμα δεν ψάχνεις καλά τι παίζει με φόρους, κόστος ζωής, μετακινήσεις, συνθήκες κλπ, μετά γκρινιάζεις όταν στην πραγματικότητα δεν σου φταίει άλλος, παρά το ξερό σου το κεφάλι για την επιλογή που έκανες.
    Ξεκινάμε από τα βασικά, ότι κοινώς το ότι κάθε πράξη πρέπει να δικαιολογείται από τα κίνητρά της.
    Κοινώς είτε ξέρεις γιατί φεύγεις για έξω είτε γιατί γυρνάς. Αν δεν έχεις κάνει (σε κάθε περίπτωση) την ερευνά σου, δε σου φταίει κανένας παρά το κεφάλι σου.
    Σε κάθε περίπτωση - και εκφράζοντας μόνο προσωπική άποψη - δεν είναι μόνο τα χρήματα, αλλά και το lifestyle, είναι το τι κράτος θες ( ότι σημαίνει αυτό ) και άλλα διάφορα.

    Αν λοιπόν ξέρεις τι θες και πράττεις ανάλογα, συνήθως δεν έχεις κάτι να χάσεις.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #6797
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    @veldrin, αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα λένε ή κάπως έτσι.

    Εγώ θα σου πρότεινα να το λύσεις το συντομότερο. Μπορείς να το κάνεις και από Ελλάδα, θα φας χαρτούρα αλλά η ζωή πάντοτε απρόβλεπτη και καλό είναι να έχει επιλυθεί. Δεν ξέρεις ποτέ αν θα είναι χρήσιμο να είναι το παιδί σου (και το status σου) "αναγνωρισμένα" στην Ελλάδα όμως οι καιροί που ζούμε είναι περίεργοι.

    Θα μου πεις, πολλή 'σοφή' συμβουλή δίνω και το παίζω γέροντας με τον κίνδυνο να μπω (να μην πω ότι μπήκα ήδη) σε προσωπικά θέματα και συγνώμη εκ των προτέρων αν το κάνω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #6798
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Φίλε Veldrin,
    Για την Σκωτία ισχύει το παρακάτω, δεν ξέρω για Αγγλία τι γίνεται.

    Κώδικας:
     How to register a birth
    
    You can register a birth at any registration office in Scotland, as long as the birth happened in Scotland.
    What documents you'll need
    
    You should take with you:
    
        the card issued by the hospital
        if the parents are married or in a civil partnership - take the marriage or civil partnership certificate
    
        You can still register if you don't have these documents.


    Το " You can still register if you don't have these documents." απο όσο ξέρω σημαίνει οτι πρέπει να πάνε και οι 2 γονείς για να το δηλώσουν.

  4. #6799
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έχουν αυτό το χαρτί, το να ζητάει το Ελληνικό κράτος το οποιοδήποτε πιστοποιητικό γάμου, το θεωρώ από τη δική μου πλευρά τουλάχιστον βλακώδες, γραφειοκρατικό-άνευ ουσίας και intrusive για τους λόγους που ανέφερε ο Lewton (η κανονική οικογένεια). Ψιλοπράγματα γι αυτούς. Αν αυτό το στάτους υπήρχε για το Ελληνικό κράτος αύριο το πρωί, ποιοί θα σηκώνανε μπαιράκι;
    αν εγώ (υποθετικά κάτοικος εξωτερικού) αύριο μεθαύριο για τον χ,ψ λόγο πες παθαίνω κάτι εκτάκτως και γεια σας, σε μη αναμενόμενη ηλικία και χωρίς να έχω διαθήκη, πως θα ξέρει ο ληξιαρχος ποιοί είναι οι εγγύτεροι συγγενείς μου ώστε να εκδόσει το σωστό αντίστοιχο πιστοποιητικο και να κληρονομησει το ανήλικο παιδί μου ή/και η συζυγος μου ότι μου ανήκει στην Ελλαδα; Θα αναγκαστούν αυτοί, μέσα στο πενθος τους, ίσως και χωρίς να έχουν καν επαφή με την Ελληνική πραγματικότητα, να κάνουν αυτοί τη διαδικασία που ΕΓΩ δεν εκανα. Αν μάλιστα έχω και κάνα μουργο μακρινό ξάδερφο μπορεί να μου φάει τη περιουσία και το παιδί και η σύζυγός να μην το πάρουν έγκαιρα χαμπάρι ή να το πάρουν πολύ καθυστερημένα. Δεν είναι μόνο το θέμα της υπηκοοτητας, υπάρχει πλήθος, κυρίως αστικών, ζητημάτων ώστε αυτά τα θέματα να τακτοποιούνται έγκαιρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 13-02-20 στις 14:28. Αιτία: typo

  5. #6800
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εγώ (υποθετικά κάτοικος εξωτερικού) αύριο μεθαύριο για τον χ,ψ λόγο πες παθαίνω κάτι εκτάκτως και γεια σας, σε μη αναμενόμενη ηλικία και χωρίς να έχω διαθήκη, πως θα ξέρει ο ληξιαρχος ποιοί είναι οι εγγύτεροι συγγενείς μου ώστε να εκδόσει το σωστό αντίστοιχο πιστοποιητικο και να κληρονομησει το ανήλικο παιδί μου ή/και η συζυγος μου ότι μου ανήκει στην Ελλαδα; Θα αναγκαστούν αυτοί, μέσα στο πενθος τους, ίσως και χωρίς να έχουν καν επαφή με την Ελληνική πραγματικότητα, να κάνουν αυτοί τη διαδικασία που ΕΓΩ δεν εκανα. Αν μάλιστα έχω και κάνα μουργο μακρινό ξάδερφο μπορεί να μου φάει τη περιουσία και το παιδί και η σύζυγός να μην το πάρουν έγκαιρα χαμπάρι ή να το πάρουν πολύ καθυστερημένα. Δεν είναι μόνο το θέμα της υπηκοοτητας, υπάρχει πλήθος, κυρίως αστικών, ζητημάτων ώστε αυτά τα θέματα να τακτοποιούνται έγκαιρα.
    Αν εσύ είσαι κάτοικος εξωτερικού, θα ξέρεις τότε , ότι στο εξωτερικό δεν είναι σαν την Ελλάδα, και όλοι δεν αφήνουν τα πράγματα τελευταία στιγμή. Αυτό μόνο εμείς το κάνουμε.

    Οσο για το δια ταύτα, επειδή άνθρωποι είμαστε, νομίζω για όλα υπάρχει λύση. Και σίγουρα εαν έχεις και μερικούς φίλους, και έλληνες, θα μπορούν να συνδράμουν τις δύσκολες στιγμές για να βοηθήσουν. Αν είσαι κανας ακοινώνητος και δεν μιλάς σε άνθρωπο, τότε ούτως ή άλλως θα υπήρχε πρόβλημα, εκτός και εαν είχες προβλέψει για όλα.

    Και τώρα που το συζητάς, καλό είναι να οργανωθείς, ποτέ δεν ξέρεις!

  6. #6801
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εσύ είσαι κάτοικος εξωτερικού, θα ξέρεις τότε , ότι στο εξωτερικό δεν είναι σαν την Ελλάδα, και όλοι δεν αφήνουν τα πράγματα τελευταία στιγμή. Αυτό μόνο εμείς το κάνουμε. Οσο για το δια ταύτα, επειδή άνθρωποι είμαστε, νομίζω για όλα υπάρχει λύση. Και σίγουρα εαν έχεις και μερικούς φίλους, και έλληνες, θα μπορούν να συνδράμουν τις δύσκολες στιγμές για να βοηθήσουν. Αν είσαι κανας ακοινώνητος και δεν μιλάς σε άνθρωπο, τότε ούτως ή άλλως θα υπήρχε πρόβλημα, εκτός και εαν είχες προβλέψει για όλα. Και τώρα που το συζητάς, καλό είναι να οργανωθείς, ποτέ δεν ξέρεις!
    προσωπικά έχω οργανωθεί, μην (παριστάνεις ότι) ανησυχείς

  7. #6802
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά έχουμε ιδέα για κύπρο και αν αξίζει να πάει κάποιος σε πιθανή θέση σε ερευνητικό κέντρο. Η δουλεία θα είναι Νικοσιά, αν δεν κάνω λάθος νομίζω ο @RASTAVIPER είναι εκεί. Γενικά, για όσους γνωρίζουν θα ήθελα να ξέρω πως είναι η ζωή (οικονομικά, κοινωνικά, κτλπ). Π.χ. σε σχέση με την προβληματική ελληνική πραγματικότητα θα συναντήσω κάτι διαφορετικό η μια από τα ίδια.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  8. #6803
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχουμε ιδέα για κύπρο και αν αξίζει να πάει κάποιος σε πιθανή θέση σε ερευνητικό κέντρο. Η δουλεία θα είναι Νικοσιά, αν δεν κάνω λάθος νομίζω ο @RASTAVIPER είναι εκεί. Γενικά, για όσους γνωρίζουν θα ήθελα να ξέρω πως είναι η ζωή (οικονομικά, κοινωνικά, κτλπ). Π.χ. σε σχέση με την προβληματική ελληνική πραγματικότητα θα συναντήσω κάτι διαφορετικό η μια από τα ίδια.
    ένας φίλος που δουλεύει σε νοσοκομείο στη Λευκωσία, μου την περιέγραψε την ζωή εκεί σαν τη ζωή σε ελληνική επαρχία υπο την έννοια του μεγέθους και των επιλογών.

  9. #6804
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Προσωπικά, πέρασα το 2012 ένα 6μηνο περίπου αποσπασμένος Λευκωσία από την εταιρεία που δούλευα. Μου θύμισε πολύ στρατιωτική φάση σε επαρχία, όπως λέει ο Θάνος, όπου στις εξόδους όλοι/ες γνωστοί/ές.

    Αν και σαφώς σε μεγαλύτερη κλίμακα, αλλά και πάλι μετά από 3 εβδομάδες γνωριζόμουν με όλους. Σε κάποιους αρέσει σε άλλους όχι.

    Από την άλλη, αν ηλικιακά κανείς είναι σχετικά κοντά στα φοιτητικά, τότε το πράγμα ελαφρώς αλλάζει μιας και υπάρχει περισσότερος φοιτητόκοσμος, εγώ δυστυχώς είχα προ πολλού περάσει το όριο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #6805
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχουμε ιδέα για κύπρο και αν αξίζει να πάει κάποιος σε πιθανή θέση σε ερευνητικό κέντρο. Η δουλεία θα είναι Νικοσιά, αν δεν κάνω λάθος νομίζω ο @RASTAVIPER είναι εκεί. Γενικά, για όσους γνωρίζουν θα ήθελα να ξέρω πως είναι η ζωή (οικονομικά, κοινωνικά, κτλπ). Π.χ. σε σχέση με την προβληματική ελληνική πραγματικότητα θα συναντήσω κάτι διαφορετικό η μια από τα ίδια.
    Καμία σχέση με όσα γράφουν άτομα που έχουν περάσει μερικές βδομάδες στην Κύπρο.
    ΌΧΙ δεν γνωρίζεσαι με όλους σε μερικές μέρες, ούτε ενδαιφέρονται κιόλας να σε γνωρίσουν όλοι.

    Μένω Λάρνακα εδώ και 21 μηνες, και αν και συγκριτικά με Λευκωσία είναι πολύ μικρότερη πόλη, δεν έχω γνωρίσει πολύ κόσμο, αν και βγάινω 2-3 φορές την βδομάδα στάνταρ.
    Ειδικά η Λευκωσια, μου θυμίζει μικρογραφία της Αθήνας. Έχει ζωή χειμώνα, καλοκαίρι (σε αντίθεση με Λάρνακα, Πάφο, Αγ. Ναπα) και έχει πολλές εταιρείες ως το οικονομικό κέντρο του νησιού. Δεν έχει θάλασσα και για αυτό τον χειμώνα βράζει ο τόπος με τις θερμοκρασίες να είναι πάνω 4-5 βαθμούς από τα υπόλοιπα παραλιακά μέρη.
    Κίνηση έχει λίγη, αλλά καμία σχέση με τα μπολιταρίσματα της Αθήνας. Πχ Λάρνακα που μένω εγώ, δεν υπάρχει κίνηση σχεδόν ποτέ. Επίσης θες αμάξι από την πρώτη μέρα. Λεωφορεία υπάρχουν αλλά είναι τραγικά. Μόνο Πακιστανοί και γέροι τα παίρνουν.

    Από πλευρά κόστους είναι πιο ακριβά τα νοίκια από Λάρνακα και φτηνότερα από Λεμεσό που είναι η πιο ακριβή πόλη της Κύπρου. Γύρω στα 7-8 κατοστάρικα για ένα μοντέρνο διαμέρισμα κοντά στο κέντρο με 2 υ/δ.
    Φαγητό, ποτά, όπως Αθήνα.

    Τώρα αν αξίζει;
    Εξαρτάται.
    Τι ζωή κάνεις, πόσα παίρνεις, αν είσαι ευχαριστημένος.
    Προσωπικά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου, αν και ήρθα πρώτα για την δουλειά και οκ ήταν μπόνους η τοποθεσία με τις απίστευτες παραλίες και χαλαρή ζωή.
    Αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και η δουλειά του καθένα. Μπορεί να δουλεύεις σαν σκλάβος και να βρίζεις όλη μέρα και ο άλλος δίπλα σου στο ίδιο μέρος να περνάει βασιλιάς.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #6806
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ένας φίλος που δουλεύει σε νοσοκομείο στη Λευκωσία, μου την περιέγραψε την ζωή εκεί σαν τη ζωή σε ελληνική επαρχία υπο την έννοια του μεγέθους και των επιλογών.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, πέρασα το 2012 ένα 6μηνο περίπου αποσπασμένος Λευκωσία από την εταιρεία που δούλευα. Μου θύμισε πολύ στρατιωτική φάση σε επαρχία, όπως λέει ο Θάνος, όπου στις εξόδους όλοι/ες γνωστοί/ές.

    Αν και σαφώς σε μεγαλύτερη κλίμακα, αλλά και πάλι μετά από 3 εβδομάδες γνωριζόμουν με όλους. Σε κάποιους αρέσει σε άλλους όχι.

    Από την άλλη, αν ηλικιακά κανείς είναι σχετικά κοντά στα φοιτητικά, τότε το πράγμα ελαφρώς αλλάζει μιας και υπάρχει περισσότερος φοιτητόκοσμος, εγώ δυστυχώς είχα προ πολλού περάσει το όριο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία σχέση με όσα γράφουν άτομα που έχουν περάσει μερικές βδομάδες στην Κύπρο.
    ΌΧΙ δεν γνωρίζεσαι με όλους σε μερικές μέρες, ούτε ενδαιφέρονται κιόλας να σε γνωρίσουν όλοι.

    Μένω Λάρνακα εδώ και 21 μηνες, και αν και συγκριτικά με Λευκωσία είναι πολύ μικρότερη πόλη, δεν έχω γνωρίσει πολύ κόσμο, αν και βγάινω 2-3 φορές την βδομάδα στάνταρ.
    Ειδικά η Λευκωσια, μου θυμίζει μικρογραφία της Αθήνας. Έχει ζωή χειμώνα, καλοκαίρι (σε αντίθεση με Λάρνακα, Πάφο, Αγ. Ναπα) και έχει πολλές εταιρείες ως το οικονομικό κέντρο του νησιού. Δεν έχει θάλασσα και για αυτό τον χειμώνα βράζει ο τόπος με τις θερμοκρασίες να είναι πάνω 4-5 βαθμούς από τα υπόλοιπα παραλιακά μέρη.
    Κίνηση έχει λίγη, αλλά καμία σχέση με τα μπολιταρίσματα της Αθήνας. Πχ Λάρνακα που μένω εγώ, δεν υπάρχει κίνηση σχεδόν ποτέ. Επίσης θες αμάξι από την πρώτη μέρα. Λεωφορεία υπάρχουν αλλά είναι τραγικά. Μόνο Πακιστανοί και γέροι τα παίρνουν.

    Από πλευρά κόστους είναι πιο ακριβά τα νοίκια από Λάρνακα και φτηνότερα από Λεμεσό που είναι η πιο ακριβή πόλη της Κύπρου. Γύρω στα 7-8 κατοστάρικα για ένα μοντέρνο διαμέρισμα κοντά στο κέντρο με 2 υ/δ.
    Φαγητό, ποτά, όπως Αθήνα.

    Τώρα αν αξίζει;
    Εξαρτάται.
    Τι ζωή κάνεις, πόσα παίρνεις, αν είσαι ευχαριστημένος.
    Προσωπικά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου, αν και ήρθα πρώτα για την δουλειά και οκ ήταν μπόνους η τοποθεσία με τις απίστευτες παραλίες και χαλαρή ζωή.
    Αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και η δουλειά του καθένα. Μπορεί να δουλεύεις σαν σκλάβος και να βρίζεις όλη μέρα και ο άλλος δίπλα σου στο ίδιο μέρος να περνάει βασιλιάς.
    Ευχαριστώ παιδιά, αν κάτσει τελικά η πρόταση να δώ και τα οικονομικά ίσως το σκεφτώ.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  12. #6807
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ παιδιά, αν κάτσει τελικά η πρόταση να δώ και τα οικονομικά ίσως το σκεφτώ.
    Και έχε υπόψη και κάτι άλλο που πολλοί αγνοούν.
    Τα πρώτα 19.500€ είναι αφορολόγητα.
    Μόνο κοινωνικές εισφορές πληρώνεις μέχρι αυτό το κομμάτι.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #6808
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    RASTA με την οδήγηση στα αριστερά την πάλεψες εύκολα;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #6809
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και έχε υπόψη και κάτι άλλο που πολλοί αγνοούν.
    Τα πρώτα 19.500€ είναι αφορολόγητα.
    Μόνο κοινωνικές εισφορές πληρώνεις μέχρι αυτό το κομμάτι.
    Ευχαριστώ .
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  15. #6810
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    RASTA με την οδήγηση στα αριστερά την πάλεψες εύκολα;
    πριν ήμουν Μάλτα, όπου είναι το ίδιο με την οδήγηση.
    Γενικά επειδή το θέμα οδήγηση το έχω αρκετά, μέσα σε μισή ώρα συνήθισα πλήρως και δεν έχω θέμα οπότε πάω Αθήνα να οδηγαω και από την άλλη.
    Τα χέρια συνηθίζουν, το μάτι ξεχνιέται και πρέπει να προσέχεις μην μπεις σε κανένα αντίθετο ρεύμα!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 454 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 434444449452453454455456459464474 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας