Σελ. 475 από 538 ΠρώτηΠρώτη ... 455465470473474475476477480485495 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.111-7.125 από 8065
  1. #7111
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.306
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι μόνο το Λουξεμβούργο πάντως. Λεγεται ότι και η Ολλανδία προσφέρει σχεδόν αντίστοιχα πλεονέκτηματα και γι'αυτό έχει εκεί πολλά κεντρικά.Απλά στο Λουξεμβούργο έχει μαζέψει όλα τα τραπεζικά. Ανεξαρτήτως αν ισχύει η Ολλανδία είναι παράδεισος για την καινοτομία και άρα δεν βασίζονται μόνο στην παραοικονομία. Τα μικρά κρατίδια δεν μπορούν να επιζήσουν άλλιως. Μόνο με την παραοικονομία. Δηλαδή το Λιχτενστάιν και το Μονακό και η Μάλτα και το Γιβραλτάρ πως ακριβώς την βγάζουν; Άντε το τελευταίο έχει πολύ γεωστρατηγική αξία όπως κάποτε είχε και η Μάλτα.

    Στις Βρυξέλλες έχουμε τους της ΕΕ και εκεί γίνεται χαμός.
    Να σου πω για τη Μάλτα που έζησα τόσα χρόνια.
    Πώς την βγάζουν;
    Φορολογικός παράδεισος, με φουλ ξένες εταιρείες που αφήνουν όμως τρελό χρήμα στην αγορά μέσω κατανάλωσης, φορολογίας των εργαζομένων, έκδοσης διαβατηρίων, λαθρεμπόριο, καζίνο, crypto, fintech κλπ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Νορβηγία
    -Δανία
    -Ισλανδία
    Μπερδεύτηκες και έβαλες κάποιες από τις πιο ακριβές χώρες της Ευρώπης;;
    Πώς είναι vfm;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #7112
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιχτενστάιν: Shell companies (κάπου 300 τέτοιες). Υπάρχουν και ναυτιλιακές με έδρα το Λιχτενστάιν (Olympic Shipping του Ωνάση).
    Στο Λιχτενσταιν οι μισες εταιριες ειναι ενα γραμματοκιβωτιο. Δεν υπαρχει ουτε πομολο πορτας γραφειου.

  3. #7113
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι μόνο το Λουξεμβούργο πάντως. Λεγεται ότι και η Ολλανδία προσφέρει σχεδόν αντίστοιχα πλεονέκτηματα και γι'αυτό έχει εκεί πολλά κεντρικά.Απλά στο Λουξεμβούργο έχει μαζέψει όλα τα τραπεζικά. Ανεξαρτήτως αν ισχύει η Ολλανδία είναι παράδεισος για την καινοτομία και άρα δεν βασίζονται μόνο στην παραοικονομία. Τα μικρά κρατίδια δεν μπορούν να επιζήσουν άλλιως. Μόνο με την παραοικονομία. Δηλαδή το Λιχτενστάιν και το Μονακό και η Μάλτα και το Γιβραλτάρ πως ακριβώς την βγάζουν; Άντε το τελευταίο έχει πολύ γεωστρατηγική αξία όπως κάποτε είχε και η Μάλτα.

    Στις Βρυξέλλες έχουμε τους της ΕΕ και εκεί γίνεται χαμός.
    πολλά κράτη είναι με τον ένα ή άλλο τρόπο φορολογικοί παράδεισοι. εκτός βέβαια της Ελλάδας...
    Να απαριθμήσω (εντός ΕΕ). Ιρλανδία, τεράστιο πάρτυ με αμερικανικές εταιρίες και φοροδιαφυγή τάξεως πολλών δεκάδων δισ. ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΩΝ. Μάλτα, Κύπρος επίσης. Λουξεμβιούργο, αν και πλέον πολλές τρύπες κλείνουν και στο Λουξεμβούργο και αλλού. Οι πιο "έξυπνες" τρύπες είναι της Ολλανδίας μέχρις στιγμής, τεράστιες κομπίνες φοροδιαφυγής. Οσο πιο μεγάλο το κράτος τόσο λιγότερο "ευέλικτο" είναι. Αλλά και τα μεγάλα κράτη κάνουν τις δικές τους κομπίνες, απλά με διαφορετικούς τρόπους, όχι τόσο γενικούς, αλλά "φωτογραφικές" περιπτώσεις που απλά είναι under the radar. Εμφανίζονται ως επιδοτήσεις ή διευκολύνσεις σε επιχειρηματικές δραστηριότητες. Μην ξεχάσουμε και την περιπτωση της Γερμανίας όπου με την ένωση, "ξεπουλήθηκαν" όλα τα assets της Ανατολικής, σε δυτικογερμανικές και μόνον γερμανικές εταιρίες.
    Πολλές απο τις "τρύπες" του φορολογικού ήδη έχουν κλείσει ή είναι δρομολογημένες για κλείσιμο, αλλά η φαντασία ορισμένων δεν γνωρίζει όρια!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john dubi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Λιχτενσταιν οι μισες εταιριες ειναι ενα γραμματοκιβωτιο. Δεν υπαρχει ουτε πομολο πορτας γραφειου.
    Εχουμε τέτοιο φαινόμενο και στο Λουξεμβούργο. Για την ακρίβεια, υπάρχει ένα γραφείο, μια γραμματέας, για 50 μπορεί και 100 εταιρίες που βρίσκονται εικονικά εκεί.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονακό: Χαλαρά offshore και σχεδόν αφορολόγητο για μεγάλα πορτοφόλια. Επίσης έδρα για αρκετές ναυτιλιακές-ναυπηγικές. Έπεσε βέβαια τσεκούρι από Γαλλία.
    Το μόνο τσεκούρι που υπάρχει είναι ότι εαν είσαι Γάλλος υπήκοος ή στην Γαλλία φορολούγεμενος, δεν μπορείς να φορολογηθείς στο Μονακό παρα στην Γαλλία μόνον, εξαιτίας μιας διμερούς συμφωνίας. Ετσι αποφεύχθη ότι πολλοί πλούσιοι Γάλλοι να δηλώνουν πολίτες Μονακό, και ναναι μια ανάσα απο το σπίτι τους.
    Για τους λοιπούς ξένους απο άλλες χώρες, δεν υπάρχει θέμα.

  4. #7114
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    @anon από κομπινα οι μη χώρες είναι επαγγελματίες και η Ελλάδα ερασιτέχνης. Το θέμα είναι να μην ζει μόνο από την κομπινα. Πχ η Ολλανδία σίγουρα δεν επιζεί από την κομπινα. Και σαν κόκκινα δεν αναφέρομαι μόνο στην χρηματική κόκκινα αλλά σε παραοικονομια ή φούσκες από διεθνεις οργανισμους κτλ. Πχ οι Βρυξέλλες είναι μια τέτοια φούσκα λόγω ΕΕ. Γι'αυτό ανέφερα τις χώρες αυτές, γιατί λόγω μεγέθους, ο πλούτος τους μόνο από κομπινα μπορεί να παράγεται.

  5. #7115
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γενικές γραμμές, η πιο vfm χώρα για να ζήσει κάποιος, ειδικά μόνος, ποια ή ποιες νομίζετε ότι είναι;

    Νομίζω ότι είναι δύσκολη η απάντηση, καθώς σχεδόν σε όλες τις χώρες με βασικό μισθό δεν ζεις εύκολα.
    Δεν νομίζω να υπάρχει απάντηση σε επίπεδο χώρας. Αν δουλεύεις στον τομέα μου στη Γαλλία ή τις ΗΠΑ (που γνωρίζω και τις δύο προσωπικά) υπάρχουν πόλεις που δεν τη βγάζεις, και άλλες που είσαι βασιλιάς, με τον ίδιο μισθό. Άλλο να είσαι πχ Παρίσι και άλλο Clermont-Ferrand, άλλο να είσαι Νέα Υόρκη και άλλο Tucson.

  6. #7116
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω οτι υπάρχει μια μοναδική απάντηση για όλους.
    Εξαρτάται νομίζω από το πως θέλεις να ζήσεις, τι θεωρείς σημαντικό και τι στόχους έχεις για την ζωή σου.
    Η Σκανδιναβία ειναι μια καλή πρόταση αλλα θέλει τον χρόνο της για να μπεις στο πνεύμα της κοινωνίας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να υπάρχει απάντηση σε επίπεδο χώρας. Αν δουλεύεις στον τομέα μου στη Γαλλία ή τις ΗΠΑ (που γνωρίζω και τις δύο προσωπικά) υπάρχουν πόλεις που δεν τη βγάζεις, και άλλες που είσαι βασιλιάς, με τον ίδιο μισθό. Άλλο να είσαι πχ Παρίσι και άλλο Clermont-Ferrand, άλλο να είσαι Νέα Υόρκη και άλλο Tucson.
    Ότι λένε οι προλαλήσαντες είναι εντελώς υποκειμενικό. Καθένας κρίνει από μόνος του από το τι τον ενδιαφέρει, τι προτεραιότητες έχει, στόχους, κτλπ. Οι σοσιαλιστικές χώρες όπως οι σκανδιναβικές είναι ενδιαφέρον, άλλα χάνουν αλλού, π.χ. καιρό, φαγητό, κουλτούρα που όπως λέει και ο Θάνος θέλει τον χρόνο του. Πάντως καλό είναι αν έχεις την δυνατότητα να γυρίσεις και να ζήσεις σε διαφορετικές χώρες και να πάρεις τις εμπειρίες σου.

    Προσωπικά έχοντας μεγαλώσει Ελλάδα και ζήσει στο εξωτερικό σε Δανία, Σουηδία, Γερμανία και Ιταλία παντού κάτι μου άρεσε και κάτι άλλο με χαλούσε. Επίσης οι παράμετροι και οι ιδιαιτερότητες αλλάζουν ακόμα και από πόλη σε πόλη μέσα στην ίδια χώρα.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  7. #7117
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.163
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπερδεύτηκες και έβαλες κάποιες από τις πιο ακριβές χώρες της Ευρώπης;;
    Πώς είναι vfm;
    VFM δε σημαίνει μόνο πληρώνω λίγα ή πολλά. Είναι gini index, equality, quality of life, PPI, και άλλα πολλά.

    Λαμβάνοντας υπόψιν αυτά, καθώς και τους μισθούς, σε αυτές τις χώρες ζείς πάρα πολύ καλά μόνος σου με βασικό μισθό. Είναι όμως και εξαιρετικά δύσκολο να μπείς.

  8. #7118
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Το νου σας

    Oι κάτοικοι εξωτερικού την εποχή του κορονοϊού

    Να χάσουν την ιδιότητα του κατοίκου εξωτερικού κινδυνεύουν αρκετοί φορολογούμενοι που για διάφορους λόγους έχουν μείνει στην Ελλάδα μεγαλύτερο διάστημα από το προβλεπόμενο στο νόμο. Με αφορμή και την πανδημία του κορονοϊού η ΑΑΔΕ εξέδωσε οδηγίες και κατευθυντήριες γραμμές για την φορολογική κατοικία και τα κριτήρια που επηρεάζουν το καθεστώς των φορολογικών κατοίκων εξωτερικού.

    https://www.capital.gr/me-apopsi/349...-tou-koronoiou
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #7119
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νου σας

    Oι κάτοικοι εξωτερικού την εποχή του κορονοϊού

    Να χάσουν την ιδιότητα του κατοίκου εξωτερικού κινδυνεύουν αρκετοί φορολογούμενοι που για διάφορους λόγους έχουν μείνει στην Ελλάδα μεγαλύτερο διάστημα από το προβλεπόμενο στο νόμο. Με αφορμή και την πανδημία του κορονοϊού η ΑΑΔΕ εξέδωσε οδηγίες και κατευθυντήριες γραμμές για την φορολογική κατοικία και τα κριτήρια που επηρεάζουν το καθεστώς των φορολογικών κατοίκων εξωτερικού.

    https://www.capital.gr/me-apopsi/349...-tou-koronoiou
    Στις 183 μέρες όπως αναφέρεται δεν συμπεριλαμβάνονται ημέρες που βρίσκονται αποκλειστικά για τουριστικούς, ιατρικούς κλπ σκοπούς με δεδομένο ότι δεν θα συμπληρώσουν 365 μέρες. Σύντομες απουσίες στο εξωτερικό δεν υπολογίζονται. Συμπερασματικά, αν κάποιος κάτοικος εξωτερικού συμπληρώσει 365 μέρες π.χ. σε σύνολο 400 θα θεωρηθεί κάτοικος Ελλάδας για όποιο λόγο και να είναι στη χώρα ακόμα και για... διακοπές.
    Και πως θα το ελέγξουν; Όσοι κράτησαν τα σπίτια τους στο εξωτερικό και είχαν ένα σοβαρό σπίτι στην Ελλάδα, την καλύτερη δουλειά έκαναν. Μερικοί ήταν μάλιστα και σε νησιά ή αντίστοιχα άλλα παραθαλάσια μέρη.

    Αυτοί που άφησαν την κατοικία τους γιατί νοικιαζαν επιπλωμένο δεν ξέρω. Αναρωτιέμαι τι έκαναν αν δεν γράφτηκαν απλά ως φιλοξενούμενοι σε κάποιον φίλο.

    Έχω και μια περίπτωση που το έβαλε σε υποενοικίαση σε συννενόηση με τον ιδιοκτήτη.

  10. #7120
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Πωπω σώπασε το νήμα. Βγάλαμε το άχτι μας στο οφτοπικ αλλού νομίζω τελικά


    Ρε αδερφό έθνος το Βέλγιο. Μπουζουριάσανε κάτι τυπάκια που είχαν μαζευτεί για πάρτυ (μερικά σεξ) παρά την καραντίνα και λέει μια στο δικαστήριο

    Εγώ ήμουν πρώτη εκεί. Δεν ήξερα ότι είχε πάρτι. Να πλύνω τα χέρια μου ήθελα


    Εντάξει τώρα, η συσχέτιση με την Ελλάδα και το Βέλγιο δεν είναι για να την πάρετε στα σοβαρά.

  11. #7121
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Νομίζω έχουμε ξεχαστεί και γράφουμε όλοι στο νήμα της επιστροφής. Σας επαναφέρω στην τάξη κύριοι

    Λοιπόν ήμουν στην πρεσβεία σήμερα στις Βρυξέλες για ανανέωση διαβατηρίου. Αρχικά με έστειλαν σε ένα φωτογραφίο που γνωρίζουν ότι θα κάνει καλή δουλειά, που δεν μιλάει αγγλικά ή ολλανδικά και με εβγαλε σαν εγκληματίας. Στην πρεσβεία, ο υπάλληλος που κάνει τα διαβατήρια κάνει 100 άλλα πράγματα ταυχρονα. Τηλέφωνα για ραντεβού και ερωτήσεις, διάφορες αιτήσεις από καθένα που έμπαινε μέσα, πρωτόκολλο, πληρωμές με τα γελοία χαρτόσημα, 10 διαφορετικού τύπου σφραγίδες, μερικά κονέ που χώθηκαν εξπρές για να μην τους γράψουν στο παρκάρισμα και φυσικά εμένα στην καρέκλα.

    Του κράσαρε και η διαδικασία σε winxp και έπρεπε να την ξεκινήσει από την αρχή.

    Και μέσα σε όλα, ο άνθρωπος ήταν μέσα στην ευγένεια και στην καλοσύνη. Ο άνθρωπος ήταν σαν αυτούς τους άνθρωπους ορχήστες με 500 όργανα ταυτόχρονα φορτωμένα.

    Ήθελα να γελάσω μερικές φορές, όχι με τον άνθρωπο αλλά με την Ελλάδα και την οργάνωση της χώρας. Πριν φύγω του είπα του τύπου ότι είσαι ήρωας και δεν έχω ξαναδει τέτοιο multi tasking αλλά αν γέλασα λιγο δεν ήταν με αυτόν αλλά με την χώρα.

    Προτομή λοιπόν στον υπάλληλο τα κάνω όλα και συμφέρω στο προξενείο της Ελλάδας αν και δεν πιστεύω ότι γενικά συμμερίζονται τον χαμό. Ήρωας από ανάγκη μεταξύ της γελοιότητας της ελληνικής γραφειοκρατίας. Αυτός που παλιά, τώρα δεν ξέρω, έβγαζε την δουλειά 20 άλλων τεμπελχανάδων και ταυτόχρονα όταν έφτανες σε αυτόν ήταν και ο ψυχολόγος να ηρεμήσεις.

    Ηρωας.

  12. #7122
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.306
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παρόν!

    Πλέον Home office εδώ και 2 βδομάδες εδώ Κύπρο, έχω κερδίσει 45 πρωινού ύπνου και πλέον στο σχόλασμα στις 5:05 είμαι έξω από την πόρτα για ποδήλατο, περπάτημα με καφέ στο χέρι κλπ, οπότε καλά το πάω.
    Έχω καιρό να χρειαστώ κάτι από Πρεσβεία ή από Δημόσια υπηρεσία, οπότε δεν ξέρω πώς δουλεύουν όλοι αυτοί τώρα με προσωπικό ασφαλείας (και δεν θέλω να μάθω )

    Περιμένω πώς και πώς να λήξει η παλιοκαραντίνα στο Ελλάντα, γιατί έχω να πάω εδώ και 3 μήνες και θέλω να δω γονείς και κάποιους φίλους.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #7123
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.163
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόν!

    Πλέον Home office εδώ και 2 βδομάδες εδώ Κύπρο, έχω κερδίσει 45 πρωινού ύπνου και πλέον στο σχόλασμα στις 5:05 είμαι έξω από την πόρτα για ποδήλατο, περπάτημα με καφέ στο χέρι κλπ, οπότε καλά το πάω.
    Έχω καιρό να χρειαστώ κάτι από Πρεσβεία ή από Δημόσια υπηρεσία, οπότε δεν ξέρω πώς δουλεύουν όλοι αυτοί τώρα με προσωπικό ασφαλείας (και δεν θέλω να μάθω )

    Περιμένω πώς και πώς να λήξει η παλιοκαραντίνα στο Ελλάντα, γιατί έχω να πάω εδώ και 3 μήνες και θέλω να δω γονείς και κάποιους φίλους.
    Άντε να λήξει γιατί κι εγώ έχω να πάω όχι 3 μήνες, αλλά σχεδόν 3 χρόνια...

  14. #7124
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Πολύ καλές εντυπώσεις από το myKEPlive
    Γρήγορη εξυπηρέτηση, με ραντεβού, η υπάλληλος στην ώρα της κτλ - συνιστώ ανεπιφύλακτα.

  15. #7125
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.306
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Ευτυχώς πέφτουν και οι τιμές των PCR Covid test σιγά σιγά.
    Είχα να πάω 4 μήνες στην Ελλάδα να δω τους γονείς που πριν πήγαινα σχεδόν κάθε μήνα.

    Σήμερα έκανα τεστ με 35ευρώ εδώ στην Κύπρο. Πολύ φρέσκια αυτή η τιμή.
    Πριν μερικούς μήνες ήθελες 60ευρώ.

    Βέβαια και πάλι τα 3 τεστ που χρειάζομαι ανά ταξίδι δεν είναι και τίποτα, αλλά οκ καλύτερα από πριν.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 475 από 538 ΠρώτηΠρώτη ... 455465470473474475476477480485495 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας