Σελ. 496 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 476486491494495496497498501506516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.426-7.440 από 8099
  1. #7426
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Δώσε πόνο lewton και rant


    Εγώ πάντως καταλαβαίνω. Δυστυχώς δεν είχα την ευελιξία και δεν εχώ πια τα balls να κάνω τέτοιες κινήσεις. Εύχομαι τα καλύτερα στην νέα πόλη. Απλά μην το κάνεις συνήθεια.

  2. #7427
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επόμενος προορισμός η Βάδη-Βυρτεμβέργη όπου θα ξεκινήσω νέα δουλειά την επόμενη εβδομάδα.
    Ποια πόλη, αν επιτρέπεται;

    (Τρελαίνομαι για την παλιά πόλη στη Χαϊδελβέργη)

    Καλή αρχή!
    Ανυπόγραφος

  3. #7428
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια πόλη, αν επιτρέπεται;

    (Τρελαίνομαι για την παλιά πόλη στη Χαϊδελβέργη)

    Καλή αρχή!
    Ευχαριστώ!
    Και την πόλη την πέτυχες. Βαρέθηκα τις μεγάλες πόλεις και είπα να γυρίσω σε πιο ανθρώπινο μέγεθος. Μου αρέσει πάρα πολύ η όλη περιοχή, έχει ωραία φύση και ωραία χαμηλά βουνά για ποδήλατο. Φοβάμαι ότι θα έχει υγρασία λόγω του Νέκαρ, αλλά για αυτό φτιάχουμε τον Nord Stream 2 για να αγοράζουμε τα αέρια του Πούτιν και να ζεσταινόμαστε.
    Έχει 3 αεροδρόμια στη γύρω περιοχή, με το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης λιγότερο από 1 ώρα με το τρένο από τον κεντρικό σταθμό της Χαϊδελβέργης, της Στουτγκάρδης (κακάσχημη πόλη με απαίσιο κόσμο, μην πάτε) στη 1,5 ώρα και για τους μερακλήδες της Ryanair το Karlsruhe/Baden-Baden στις 2 ώρες. Βέβαια άλλο το να είσαι στο Μόναχο με το αεροδρόμιο στα 30χμ και αν κάτι πάει στραβά με την συγκοινωνία να μπορείς να πάρεις ταξί, και άλλο να είναι στα 80, 100 ή 120χμ και αν κάτι πάει στραβά να χάνεις την πτήση, επομένως θα πρέπει να παίρνω πάντα τουλάχιστον 2 τρένα νωρίτερα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε πόνο lewton και rant


    Εγώ πάντως καταλαβαίνω. Δυστυχώς δεν είχα την ευελιξία και δεν εχώ πια τα balls να κάνω τέτοιες κινήσεις. Εύχομαι τα καλύτερα στην νέα πόλη. Απλά μην το κάνεις συνήθεια.
    Xαχα ΟΚ, την επόμενη φορά που θα με εκνευρίσουν οι Βαυαροί αντί να τους βρίσω θα το κρατήσω μέσα μου και θα γράψω rant όταν γυρίσω σπίτι.

  4. #7429
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ωραία! Πολύ όμορφη πόλη, από τις αγαπημένες μου σε αυτή τη χώρα (Edit: [ τουλάχιστον για επίσκεψη, δεν έχω ζήσει καθημερινότητα ]). Και έχει πολύ νέο κόσμο λόγω μεγάλου πανεπιστημίου.

    Και η θέα από το λόφο και το κάστρο είναι εξαιρετική
    Ανυπόγραφος

  5. #7430
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία! Πολύ όμορφη πόλη, από τις αγαπημένες μου σε αυτή τη χώρα (Edit: [ τουλάχιστον για επίσκεψη, δεν έχω ζήσει καθημερινότητα ]). Και έχει πολύ νέο κόσμο λόγω μεγάλου πανεπιστημίου.

    Και η θέα από το λόφο και το κάστρο είναι εξαιρετική
    Ναι, βασικά είναι σαν να γύρισα στη Λοζάνη μόνο που αντί να δουλεύω σε εταιρία με χημικά και να βαριέμαι τη δουλειά μου αλλά να είμαι πλούσιος, θα δουλεύω σε start-up όπου (ελπίζω) θα έχω να λύσω ενδιαφέροντα προβλήματα αλλά ο μισθός οριακά θα φτάνει.

  6. #7431
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Την είχα επισκεφτεί και εγώ για μια ημέρα καθοδόν προς Austria roadtrip. Με εξαίρεση το πολύ άσχημο κάστρο πάνω από το κεφάλι σου, δεν ήταν άσχημη. Και είχε και πολλούς φούρνους.

  7. #7432
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ!
    Και την πόλη την πέτυχες. Βαρέθηκα τις μεγάλες πόλεις και είπα να γυρίσω σε πιο ανθρώπινο μέγεθος. Μου αρέσει πάρα πολύ η όλη περιοχή, έχει ωραία φύση και ωραία χαμηλά βουνά για ποδήλατο. Φοβάμαι ότι θα έχει υγρασία λόγω του Νέκαρ, αλλά για αυτό φτιάχουμε τον Nord Stream 2 για να αγοράζουμε τα αέρια του Πούτιν και να ζεσταινόμαστε.
    Έχει 3 αεροδρόμια στη γύρω περιοχή, με το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης λιγότερο από 1 ώρα με το τρένο από τον κεντρικό σταθμό της Χαϊδελβέργης, της Στουτγκάρδης (κακάσχημη πόλη με απαίσιο κόσμο, μην πάτε) στη 1,5 ώρα και για τους μερακλήδες της Ryanair το Karlsruhe/Baden-Baden στις 2 ώρες. Βέβαια άλλο το να είσαι στο Μόναχο με το αεροδρόμιο στα 30χμ και αν κάτι πάει στραβά με την συγκοινωνία να μπορείς να πάρεις ταξί, και άλλο να είναι στα 80, 100 ή 120χμ και αν κάτι πάει στραβά να χάνεις την πτήση, επομένως θα πρέπει να παίρνω πάντα τουλάχιστον 2 τρένα νωρίτερα.
    Ποιό άσχημη η Στουτγκάρδη από τη Φρανκφούρτη;;; Δεν έχω πάει στην πρώτη, έχω πάει στη δεύτερη για μια έκθεση/συνέδριο.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #7433
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό άσχημη η Στουτγκάρδη από τη Φρανκφούρτη;;; Δεν έχω πάει στην πρώτη, έχω πάει στη δεύτερη για μια έκθεση/συνέδριο.
    Ε, όπως σε όλες τι περιπτώσεις, υπάρχουν περιοχές που είναι ωραίες, άλλες που είναι άσχημες έως κακάσχημες. Η παλιά πόλη της Φρανκφούρτης και κάποιες περιοχές τριγύρω της, καθώς και αρκετές παραποτάμιες περιοχές είναι πολύ όμορφες. Άλλες περιοχές είναι όντως κακάσχημες. Αν είχα επιλογές, η Φρανκφούρτη μάλλον δε θα ήταν στις πρώτες πάντως
    Ανυπόγραφος

  9. #7434
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό άσχημη η Στουτγκάρδη από τη Φρανκφούρτη;;; Δεν έχω πάει στην πρώτη, έχω πάει στη δεύτερη για μια έκθεση/συνέδριο.
    Δε θα επέλεγα να ζήσω σε καμία από τις δύο, αλλά η Στουτγκάρδη έχει τραγικό κόσμο.
    Στην αρχή νόμιζα ότι είναι ρατσιτές και για αυτό μου μιλούσαν τόσο απότομα και αγενέστατα, αλλά μετά έκατσα σε ένα καφέ και παρατήρησα ότι έτσι μιλούν και μεταξύ τους.

  10. #7435
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες βράδυ στο μετρό ένας είχε απλώσει μια πετσέτα στο πάτωμα στη μέση του βαγονιού και όπως έκανα ένα ακροβατικό για να περάσω γύρω της για να μην την πατήσω σήκωσε το πόδι του και με πάτησε στο κάτω μέρος του παντελονιού που φορούσα (φυσικά το έπλυνα στους 60 μόνο του όταν γύρισα σπίτι). Όταν έφτασε στον προορισμό του μάζεψε την πετσέτα στην οποία πολλοί είχαν πατήσει την έβαλε στον ώμο (όπως όταν πας παραλία και έχεις την πετσέτα στον ώμο σου) και έφυγε σαν κύριος.
    Έλα στη Νέα Υόρκη, έχουμε την πρωτιά στους τρελούς στο μετρό

    Η Χαϊδελβέργη είναι κορυφαία πόλη. Αν δεν σε ενοχλεί το μικρό μέγεθος της πόλης, θα τη λατρέψεις. Καίνε και το κάστρο κάθε χρόνο

  11. #7436
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, όπως σε όλες τι περιπτώσεις, υπάρχουν περιοχές που είναι ωραίες, άλλες που είναι άσχημες έως κακάσχημες. Η παλιά πόλη της Φρανκφούρτης και κάποιες περιοχές τριγύρω της, καθώς και αρκετές παραποτάμιες περιοχές είναι πολύ όμορφες. Άλλες περιοχές είναι όντως κακάσχημες. Αν είχα επιλογές, η Φρανκφούρτη μάλλον δε θα ήταν στις πρώτες πάντως
    Για 2-3 μέρες ήμουν στη Φρανκφούρτη. Έμεινα σε ξενοδοχείο λίγο πιο έξω από το κέντρο, όντως πολύ ωραία περιοχή. Το κέντρο όμως είναι πραγματικά οικτρό (τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα)!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #7437
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε πόνο lewton και rant


    Εγώ πάντως καταλαβαίνω. Δυστυχώς δεν είχα την ευελιξία και δεν εχώ πια τα balls να κάνω τέτοιες κινήσεις. Εύχομαι τα καλύτερα στην νέα πόλη. Απλά μην το κάνεις συνήθεια.
    Αποφάσισα να μην το κράξω πολύ το Μόναχο τελικά, γιατί ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί εδώ να βρεθώ πάλι.
    Δυστυχώς τα μικρά μέρη δεν έχουν δυνατή αγορά εργασίας, οπότε αν κάποια στιγμή θελήσω να αλλάξω από την εταιρία που βρήκα τώρα, δύσκολο να βρω κάτι άλλο στη Χαϊδελβέργη.
    Οπότε κρατάω και μια πισινή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για 2-3 μέρες ήμουν στη Φρανκφούρτη. Έμεινα σε ξενοδοχείο λίγο πιο έξω από το κέντρο, όντως πολύ ωραία περιοχή. Το κέντρο όμως είναι πραγματικά οικτρό (τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα)!
    Συμφωνώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα στη Νέα Υόρκη, έχουμε την πρωτιά στους τρελούς στο μετρό
    Εγώ είχα ξεσυνηθίσει.

  13. #7438
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποφάσισα να μην το κράξω πολύ το Μόναχο τελικά, γιατί ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί εδώ να βρεθώ πάλι.
    Δυστυχώς τα μικρά μέρη δεν έχουν δυνατή αγορά εργασίας, οπότε αν κάποια στιγμή θελήσω να αλλάξω από την εταιρία που βρήκα τώρα, δύσκολο να βρω κάτι άλλο στη Χαϊδελβέργη.
    Οπότε κρατάω και μια πισινή.
    Καλά τα λες. Επιλογές.

  14. #7439
    Εγγραφή
    10-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93000/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritzbox-7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό άσχημη η Στουτγκάρδη από τη Φρανκφούρτη;;; Δεν έχω πάει στην πρώτη, έχω πάει στη δεύτερη για μια έκθεση/συνέδριο.
    Εγώ όλους τους Γερμανούς σαν ρομπότ τους βλέπω πάντως.
    Οχι ότι είναι αναγκαστικά κακό αυτό.
    Και ο Έλληνας για να γελάει ζει πιθανότατα εις βάρος σου, κάτι που δεν κάνουν με τίποτα οι Γερμανοί.

  15. #7440
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Javascript_Developer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...κάτι που δεν κάνουν με τίποτα οι Γερμανοί.
    Δεν έχεις ζήσει Γερμανία να φανταστώ...να δεις κάτι παλικάρια/κοριτσάρες που ζουν εις βάρος των υπολοίπων. Καλό είναι να μη γενικεύουμε, παντού τα πάντα.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

Σελ. 496 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 476486491494495496497498501506516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας