Σελ. 486 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 466476481484485486487488491496506 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.276-7.290 από 8099
  1. #7276
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει καλύτερη προοπτική στο εξωτερικό να υποθέσω.
    Παλιός μου φίλος και συμφοιτητής με πολλά χρόνια εργασίας σε μεγάλη εταιρεία στην Αθήνα στο μάρκετινγκ, ξεκίνησε και ακαδημαϊκή καριέρα εδώ και χρόνια για να συμπληρώσει το εισόδημα του.
    Μόνο που μου είπε πόσα χρόνια και τι μισθό θα βγάζει για τα πρώτα χρόνια μέχρι να πάρει έδρα, πραγματικά πιστεύω ότι είναι ήρωες όσοι το κανουν αυτό.
    Άπειρες ώρες και λίγα χρήματα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #7277
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.168
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει καλύτερη προοπτική στο εξωτερικό να υποθέσω.
    Παλιός μου φίλος και συμφοιτητής με πολλά χρόνια εργασίας σε μεγάλη εταιρεία στην Αθήνα στο μάρκετινγκ, ξεκίνησε και ακαδημαϊκή καριέρα εδώ και χρόνια για να συμπληρώσει το εισόδημα του.
    Μόνο που μου είπε πόσα χρόνια και τι μισθό θα βγάζει για τα πρώτα χρόνια μέχρι να πάρει έδρα, πραγματικά πιστεύω ότι είναι ήρωες όσοι το κανουν αυτό.
    Άπειρες ώρες και λίγα χρήματα.
    Περίεργο. Τα χρήματα εδώ είναι πάρα πολύ καλά σε όλο το φάσμα των βαθμίδων, ειδικά δε σε business schools. Στην Ελλάδα αυτό; δημόσια τριτοβάθμια ή ιδιωτική;

    Ερευνητές τρίτης βαθμίδας που έχω δεί, δεν είναι και τέλειο αλλά όχι και κακό για τα Ελληνικά δεδομένα.

  3. #7278
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργο. Τα χρήματα εδώ είναι πάρα πολύ καλά σε όλο το φάσμα των βαθμίδων, ειδικά δε σε business schools. Στην Ελλάδα αυτό; δημόσια τριτοβάθμια ή ιδιωτική;

    Ερευνητές τρίτης βαθμίδας που έχω δεί, δεν είναι και τέλειο αλλά όχι και κακό για τα Ελληνικά δεδομένα.
    Ναι για Ελλάδα μιλάω.
    Όπως ανέφερα έχει άλλη δουλειά και παραδίδει έξτρα κάποιες ώρες ανά βδομάδα σε κάποια ιδρύματα.
    Για να φτάσει εκεί, οι ώρες που ξόδεψε για να κάνει δικές του έρευνες για το διδακτορικό και για να εκδοθούν άρθρα του είναι τρελά δυσανάλογα προς τα χρήματα που κερδίζει.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #7279
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Αυτό είναι αλήθεια, και γι' αυτό λέμε κατά διαστήματα ότι το διδακτορικό και η καριέρα που το ακολουθεί είναι μεράκι και όχι μέσον για να γίνεις πλούσιος. Οι μισθοί της Ελλάδας είναι αστείοι, ενώ στο εξωτερικό είναι από αστείοι (πχ Γαλλία) μέχρι ικανοποιητικοί (πχ ΗΠΑ), αλλά ασύγκριτοι σε σχέση με άλλες δουλειές παρόμοιων προσόντων στην ελεύθερη αγορά. Στη δουλειά μου πχ (ΗΠΑ) είναι πολύ δύσκολο να βρούμε κόσμο με σοβαρές ικανότητες προγραμματισμού, γιατί όταν ψάχνουν για δουλειά και βλέπουν τι προσφέρουμε, τρέχουν στη Wall Street ή τη Silicon Valley. Απλά δεν είμαστε ανταγωνιστικοί οικονομικά.

  5. #7280
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα, επειδή δεν βρίσκω νήμα για εργασιακά στην Ελλάδα θα ρωτήσω εδώ και συγνώμη αν είμαι οφφ-τοπικ.

    Έχω μια πρόταση εργασίας από εταιρεία με προθεσμία μέχρι αύριο για να υπογράψω, η πρώτη επίσημη μέρα ξεκινάει 19/7.

    Παράλληλα όμως είμαι επιτυχών σε πρόγραμμα του ΟΑΕΔ για εργασιακή εμπειρία σε επιχείρηση στο ψηφιακό μάρκετινγκ το οποίο είναι κάτι που με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο και είναι συναφές με το αντικείμενο σπουδών μου. Επειδή όμως περιμένω έγκριση από τον ΟΑΕΔ δεν είναι 100% σίγουρο.

    Η ερώτηση μου είναι, αν υπογράψω με την πρώτη εταιρεία μπορώ να υπαναχωρήσω χωρίς επιπλοκές πριν την 19/7 αν στο ενδιάμεσο έρθει η έγκριση από ΟΑΕΔ ?

    Από ότι γνωρίζω επίσημη πρόσληψη πραγματοποιείται την πρώτη μέρα δηλαδή στην περίπτωση αυτή 19/7.

    Το μόνο που αναφέρεται στο συμβόλαιο είναι ότι σε περίπτωση παραίτησης η μη συνέχισης του συμβολαίου πρέπει να ειδοποιήσω γραπτά την εταιρεία 30 ημέρες πριν, αυτό όμως φαντάζομαι ισχύει από την 19/7 που ξεκινάω την εργασία και όχι την στιγμή που υπογράφω το συμβόλαιο (?).

    Παρακαλώ όποιος γνωρίζει πείτε μου.

    Ευχαριστώ !

  6. #7281
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, επειδή δεν βρίσκω νήμα για εργασιακά στην Ελλάδα θα ρωτήσω εδώ και συγνώμη αν είμαι οφφ-τοπικ.

    Έχω μια πρόταση εργασίας από εταιρεία με προθεσμία μέχρι αύριο για να υπογράψω, η πρώτη επίσημη μέρα ξεκινάει 19/7.

    Παράλληλα όμως είμαι επιτυχών σε πρόγραμμα του ΟΑΕΔ για εργασιακή εμπειρία σε επιχείρηση στο ψηφιακό μάρκετινγκ το οποίο είναι κάτι που με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο και είναι συναφές με το αντικείμενο σπουδών μου. Επειδή όμως περιμένω έγκριση από τον ΟΑΕΔ δεν είναι 100% σίγουρο.

    Η ερώτηση μου είναι, αν υπογράψω με την πρώτη εταιρεία μπορώ να υπαναχωρήσω χωρίς επιπλοκές πριν την 19/7 αν στο ενδιάμεσο έρθει η έγκριση από ΟΑΕΔ ?

    Από ότι γνωρίζω επίσημη πρόσληψη πραγματοποιείται την πρώτη μέρα δηλαδή στην περίπτωση αυτή 19/7.

    Το μόνο που αναφέρεται στο συμβόλαιο είναι ότι σε περίπτωση παραίτησης η μη συνέχισης του συμβολαίου πρέπει να ειδοποιήσω γραπτά την εταιρεία 30 ημέρες πριν, αυτό όμως φαντάζομαι ισχύει από την 19/7 που ξεκινάω την εργασία και όχι την στιγμή που υπογράφω το συμβόλαιο (?).

    Παρακαλώ όποιος γνωρίζει πείτε μου.

    Ευχαριστώ !
    Αν είσαι επιτυχών δεν βλέπω τον λογο να φοβάσαι ότι δεν θα σε πάρουν αργά η γρήγορα. Αν δουλέψεις έστω και μια ώρα θα σε πετάξει το σύστημα του ΟΑΕΔ ως μη άνεργο πλέον.

  7. #7282
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Η οποία δουλειά ότι αφορά την πρώτη εταιρεία ξεκινάει 19/7, άρα πρίν από αυτήν την ημερομηνία μπορώ να υπαναχωρήσω από το συμβόλαιο χωρίς επιπλοκές (?).

  8. #7283
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οποία δουλειά ότι αφορά την πρώτη εταιρεία ξεκινάει 19/7, άρα πρίν από αυτήν την ημερομηνία μπορώ να υπαναχωρήσω από το συμβόλαιο χωρίς επιπλοκές (?).
    Δεν υπάρχουν όροι νομίζω αρχικής περιόδου εργασίας όπου μπορεί κανείς να αποχωρήσει; Θέλω να πω ότι νομίζω πως υπάρχει trial περίοδος και για τις δύο πλευρές
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #7284
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νομίζω πως ισχύει αλλά δεν αναφέρεται κάτι στο συμβόλαιο για trial period.

    Μάλλον όμως θα αρνηθώ την προσφορά μιας και εκτός από τον ΟΑΕΔ πέρασα το screening από εταιρεία που με ενδιαφέρει και έχω συνέντευξη την τρίτη, οπότε κατά πάσα πιθανότητα με θέλουν.

    Εκτός και αν χάσω και τις 3 ευκαιρίες

    Πάντως θέλω να μάθω τελικά τι ισχύει όταν υπογράψεις συμβόλαιο αλλά ξεκινάς επίσημα 2-3-4 βδομάδες μετά και κατά πόσο έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς το 1 μήνα notice.

  10. #7285
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχουν όροι νομίζω αρχικής περιόδου εργασίας όπου μπορεί κανείς να αποχωρήσει; Θέλω να πω ότι νομίζω πως υπάρχει trial περίοδος και για τις δύο πλευρές
    Πιθανόν, αλλά:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι επιτυχών δεν βλέπω τον λογο να φοβάσαι ότι δεν θα σε πάρουν αργά η γρήγορα. Αν δουλέψεις έστω και μια ώρα θα σε πετάξει το σύστημα του ΟΑΕΔ ως μη άνεργο πλέον.

  11. #7286
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Η ερώτηση θα πρέπει να είναι το πότε αυτοί θα περάσουν την πρόσληψη στο ΕΡΓΑΝΗ, αν την περάσουν με την υπογραφή, χάνεις το status ανέργου.

    Απο εκεί και πέρα, δεν υπάρχει κάποια άμεση υποχρέωση αν υπογράψεις να μην δηλώσεις παραίτηση. ούτε οι 30 μέρες είναι κάτι που προβλέπεται απο την διαδικασία του ΕΡΓΑΝΗ, αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να σε πάει δικαστικά ο εργοδότης και μετά απο χρόνια που θα γίνει το δικαστήριο να έχεις κάποιες επιπτώσεις. συνήθως όμως δεν το κάνουν.

    Αλλά σκέψου το αλλιώς, για να πάρουν εσένα σημαίνει πως σίγουρα θα πούνε συγνώμη αλλά .... σε άλλους που κάνανε αίτηση για την ίδια θέση.
    Μήπως απο την στιγμή που κάτι δεν σε ενδιαφέρει απλά να πεις πρώτος το συγνώμη.... αλλά εσύ;

  12. #7287
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως ισχύει αλλά δεν αναφέρεται κάτι στο συμβόλαιο για trial period.

    Μάλλον όμως θα αρνηθώ την προσφορά μιας και εκτός από τον ΟΑΕΔ πέρασα το screening από εταιρεία που με ενδιαφέρει και έχω συνέντευξη την τρίτη, οπότε κατά πάσα πιθανότητα με θέλουν.

    Εκτός και αν χάσω και τις 3 ευκαιρίες

    Πάντως θέλω να μάθω τελικά τι ισχύει όταν υπογράψεις συμβόλαιο αλλά ξεκινάς επίσημα 2-3-4 βδομάδες μετά και κατά πόσο έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης χωρίς το 1 μήνα notice.
    Δεν ξέρω σε ποιο πρόγραμμα του ΟΑΕΔ αναφέρεσαι αλλά μην έχεις και πολλές ελπίδες να ανανεωθεί οτιδήποτε ή να σε κρατήσουν κλπ. Θέλω να πω ότι εάν καίγεσαι για δουλειά ίσως θα ήταν καλύτερο να πας σε κάτι πιο (όσο γίνεται) μόνιμο. Γιατί ο ΟΑΕΔ έχει κατά 99.9% ημερομηνία λήξης.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #7288
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση θα πρέπει να είναι το πότε αυτοί θα περάσουν την πρόσληψη στο ΕΡΓΑΝΗ, αν την περάσουν με την υπογραφή, χάνεις το status ανέργου.

    Απο εκεί και πέρα, δεν υπάρχει κάποια άμεση υποχρέωση αν υπογράψεις να μην δηλώσεις παραίτηση. ούτε οι 30 μέρες είναι κάτι που προβλέπεται απο την διαδικασία του ΕΡΓΑΝΗ, αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να σε πάει δικαστικά ο εργοδότης και μετά απο χρόνια που θα γίνει το δικαστήριο να έχεις κάποιες επιπτώσεις. συνήθως όμως δεν το κάνουν.

    Αλλά σκέψου το αλλιώς, για να πάρουν εσένα σημαίνει πως σίγουρα θα πούνε συγνώμη αλλά .... σε άλλους που κάνανε αίτηση για την ίδια θέση.
    Μήπως απο την στιγμή που κάτι δεν σε ενδιαφέρει απλά να πεις πρώτος το συγνώμη.... αλλά εσύ;

    Τελικώς έγινε όπως το λές στην τελευταία παράγραφο. Η ουσιαστική ερώτηση/απορία είναι κατά πόσο μπορεί ο εργοδότης να σε δηλώσει στο ΕΡΓΑΝΗ πρίν την επίσημη ημερομηνία έναρξη εργασίας που αναφέρετε στο συμβόλαιο, ή αν μπορεί να σε δηλώσει νωρίτερα και απλά να αναφέρει οτι ξεκινάς την τάδε ημερομηνία.

    Πάντως μίλησα με άνθρωπο που δουλεύει στο HR πολλά χρόνια και μου είπε ότι σε δηλώνουν την πρώτη μέρα που ξεκινάς, απλά προετοιμάζουν τα απαραίτητα χαρτιά νωρίτερα προφανώς.

    Ναί, το γνωρίζω ZUS. Ειδικά στην κατάσταση που είναι οι περισσότερες επιχειρήσεις που υπάγονται σε αυτά τα προγράμματα.

  14. #7289
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικώς έγινε όπως το λές στην τελευταία παράγραφο. Η ουσιαστική ερώτηση/απορία είναι κατά πόσο μπορεί ο εργοδότης να σε δηλώσει στο ΕΡΓΑΝΗ πρίν την επίσημη ημερομηνία έναρξη εργασίας που αναφέρετε στο συμβόλαιο, ή αν μπορεί να σε δηλώσει νωρίτερα και απλά να αναφέρει οτι ξεκινάς την τάδε ημερομηνία.

    Πάντως μίλησα με άνθρωπο που δουλεύει στο HR πολλά χρόνια και μου είπε ότι σε δηλώνουν την πρώτη μέρα που ξεκινάς, απλά προετοιμάζουν τα απαραίτητα χαρτιά νωρίτερα προφανώς.

    Ναί, το γνωρίζω ZUS. Ειδικά στην κατάσταση που είναι οι περισσότερες επιχειρήσεις που υπάγονται σε αυτά τα προγράμματα.
    Επειδή είχα φίλο που τον είχαν πάρει με πρόγραμμα επιδότησης, να διαχειρίζεται κάτι eshop μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα.

    Σε κάθε επεισόδιο της παρωδίας του covid από την κυβέρνηση με τα άνοιξε κλείσε άνοιξε κλείσε, κάπως έτσι ήταν και ο φίλος μου. Σταμάτα ξεκίνα, σταμάτα ξεκίνα. Τον ήθελε μόνο υπο αυστηρές προυποθέσεις, να μην έχει κόσμο να εξυπηρετεί αυτός. Και ήταν εντελώς στον αέρα δεν μπορούσε να κάνει τίποτα.

    Μου τα έλεγε και γελούσα και του λεγα πες του να παει να γαργαληθεί και σήκω και φύγε, όπως και έκανε μετά από λίγο. Ο άλλος μου ήθελε 80% (η πόσο τελοσπάντων) επιδότηση για εργαζόμενο από ΟΑΕΔ ήθελε να τον έχει και δούλο, όποτε του καπνίσει. Έχουν μια επιχείρηση και την βλέπουν όλοι bezos
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #7290
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Αν όχι η πρώτη, σίγουρα είναι η εταιρεία μου από τις πρώτες στην Κύπρο που έκανε μαζικό εμβολιασμό 158 υπαλλήλων, μέσα στα γραφεία μας.

    Άραγε παίζει και σε άλλες χώρες στο εξωτερικό;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 486 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 466476481484485486487488491496506 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας