Σελ. 433 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 413423428431432433434435438443453 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.481-6.495 από 8099
  1. #6481
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν την έχει υποβάλει ακόμα, μας ρωτάει

    διαβασε αυτο απο τον mezger!
    και πες του λογιστή να σου δωσει ενα 20 ευρω!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κωδικοί 389 και 391 είναι για εισοδήματα στα οποία έχει η Ελλάδα δικαίωμα φορολόγησης.
    Οπότε είτε είναι κανείς φορολογικός κάτοικος ελλάδας είτε όχι δεν δηλώνει εκεί εισοδήματα που φορολογούνται αποκλειστικά στο εξωτερικό.
    Οι φορολογικοί κάτοικοι εξωτερικού όπως σωστά ειπώθηκε δηλώνουν μόνο εισοδήματα που φορολογούνται στην ελλάδα, και για την κάλυψη δαπανών μπορούν να χρησιμοποιήσουν αποδεικτικά εμβασμάτων (δεν υπάρχει δηλαδή υποχρέωση αλλλά ούτε και δυνατότητα να δηλώσουν το παγκόσμιο εισόδημα και εδώ).
    Αν είναι κανείς φορολογικός κάτοικος ελλάδας και έχει εισοδήματα εξωτερικού που φορολογούνται αποκλειστικά στο εξωτερικό, δηλώνονται στον κωδικό 657 με σχετική αιτιολογία:
    "Εισόδημα που με βάση τις ΣΑΔΦ απαλλάσσεται και από τον φόρο εισοδήματος και από την ειδική εισφορά αλληλεγγύης."
    οπότε και απαλάσσονται και από φόρο και από εισφορά (αλλά προσμετρώνται στο συνολικό εισόδημα).

  2. #6482
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Το ποιό βασικό είναι το πως μπορώ να πάρω ένα P60 που να δείχνει αποκτηθέν εισόδημα και φόρο που πλήρωσα μέσα στο 18. Αυτή την στιγμή ο λογιστής έχει δηλώσει εισοδήματα μέχρι Απριλιο του 19.

    Απο οτι μου είπε δηλώνεις τα εισοδήματα απο αλλοδαπή, δηλώνεις τον φόρο που έχεις πληρώσει εκεί, και στην Ελλάδα πληρώνεις την διαφορά (φόρος που θα έπρεπε να πληρώσεις στην Ελλάδα μείον τον φόρο που έχεις ήδη πληρώσει στο εξωτερικό)

    Στο τέλος του χαρτιού που μου έστειλε (κατω απο την Δαπάνη ενοικίου για κύρια κατοικία) λέει ποσό εισφοράς και έχει για μένα και για την σύζυγο. Μήπως αυτό ειναι η Εισφορά αλληλεγγύης?

  3. #6483
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Ή δεν τα δηλώνεις καθόλου

  4. #6484
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.354
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Για ποιο λόγο να δηλώσεις στην Ελλάδα τα εισοδήματα από εξωτερικό;
    Κανείς δεν το κάνει αυτό.
    Είσαι δεν είσαι δηλωμένος κάτοικος εξωτερικού.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #6485
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Και εμένα μου έβγαινε να πληρώσω εισφορά αλληλεγγύης μέχρι που έκανα την εγγραφή ως φορολογικός κάτοικος εξωτερικού και η εισφορά αλληλεγγύης εξαφανίστηκε.
    Επειδή το έκανα με 2 χρόνια καθυστέρηση, πλήρωσα ένα πρόστιμο για εκπρόθεσμη δήλωση για τα προηγούμενα 2 χρόνια.
    Συνολικά την χρονιά που το έκανα πλήρωσα μαζί με το πρόστιμο και τον κανονικό φόρο που μου βγήκε (για αγροτικό εισόδημα από τα 3 χρόνια) λιγότερα από 500€.
    Με άλλα λόγια το πρόστιμο είναι πολύ χαμηλό.

  6. #6486
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισφορά αλληλεγγύης υποθέτω στα ελληνικά εισοδήματα.

    Επειδή δεν υπάρχει διπλή φορολόγηση
    οχι, παλιότερα την επιβάλανε με το έτσι θέλω και για τα εισοδήματα απο το εξωτερικό γιατι η ελληνική διοίκηση δεν την θεωρούσε φόρο!
    Το έτρεξε δικαστικά, ο σύζυγος μιας δικαστίνας και τελικά αποκαταστάθηκε αυτη η ανωμαλία.

  7. #6487
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κωδικοί 389 και 391 είναι για εισοδήματα στα οποία έχει η Ελλάδα δικαίωμα φορολόγησης.
    Οπότε είτε είναι κανείς φορολογικός κάτοικος ελλάδας είτε όχι δεν δηλώνει εκεί εισοδήματα που φορολογούνται αποκλειστικά στο εξωτερικό.
    Οι φορολογικοί κάτοικοι εξωτερικού όπως σωστά ειπώθηκε δηλώνουν μόνο εισοδήματα που φορολογούνται στην ελλάδα, και για την κάλυψη δαπανών μπορούν να χρησιμοποιήσουν αποδεικτικά εμβασμάτων (δεν υπάρχει δηλαδή υποχρέωση αλλλά ούτε και δυνατότητα να δηλώσουν το παγκόσμιο εισόδημα και εδώ).
    Αν είναι κανείς φορολογικός κάτοικος ελλάδας και έχει εισοδήματα εξωτερικού που φορολογούνται αποκλειστικά στο εξωτερικό, δηλώνονται στον κωδικό 657 με σχετική αιτιολογία:
    "Εισόδημα που με βάση τις ΣΑΔΦ απαλλάσσεται και από τον φόρο εισοδήματος και από την ειδική εισφορά αλληλεγγύης."
    οπότε και απαλάσσονται και από φόρο και από εισφορά (αλλά προσμετρώνται στο συνολικό εισόδημα).
    Ενδιαφέρον αυτό.
    Θα το μεταφέρω στον λογιστή


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο να δηλώσεις στην Ελλάδα τα εισοδήματα από εξωτερικό;
    Κανείς δεν το κάνει αυτό.
    Είσαι δεν είσαι δηλωμένος κάτοικος εξωτερικού.
    Δεν γνωρίζω απο φορολογικά, γιαυτό εξάλλου έχω λογιστή.
    Η λύση που σκέφτηκα αμέσως είναι οτι δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τόσα λεφτα, μην τα δηλώνεις καν. Αλλά δεν ξέρω αν θα το βρώ μπροστά μου.

  8. #6488
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.354
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωρίζω απο φορολογικά, γιαυτό εξάλλου έχω λογιστή.
    Η λύση που σκέφτηκα αμέσως είναι οτι δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τόσα λεφτα, μην τα δηλώνεις καν. Αλλά δεν ξέρω αν θα το βρώ μπροστά μου.
    Είμαι 5 χρόνια έξω, έχω λογιστή Ελλάδα, ποτέ δεν μου είπε να δηλώσω εισοδήματα απέξω στην Ελλάδα.
    Κάνω μόνο μηδενική δήλωση στην Ελλάδα, αφού δεν έχω άλλα εισοδήματα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #6489
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Όπως είπα έχω υποψίες οτι ο δικός μου είναι λίγο μαλάκας

  10. #6490
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισφορά αλληλεγγύης υποθέτω στα ελληνικά εισοδήματα.

    Επειδή δεν υπάρχει διπλή φορολόγηση
    Nομίζω εισφορά αλληλεγγύης πληρωνεις και για εισοδήματα στην αλλοδαπή, εκτός εαν γίνεις φορολογικός κάτοικος εξωτερικού. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

    Τώρα είδα το μήνημα του mezger. Eνδιαφέρον, πρέπει να έγινε πρόσφατα.
    Κάτι έλεγαν για παγκόσμιο εισόσημα και άλλες τέτοιες ιστορίες. Τουλάχιστον στο θέμα το φορολογικό, θεωρείσαι φορολογικός κάτοικος μιας χώρας εαν συντρέχουν κάποια κριτήρια (πχ πόσο χρόνο μένεις εκεί, ή αν έχεις ακίνητα και την οικογένεια εκεί κλπ κλπ). Αυτό που ήξερα, για το παγκόσμιο εισόδημα, παλαιότερα (πριν 5 χρονια νομίζω), ήταν ότι εφόσον ήσουν φορολογικός κάτοικος ελλάδας, τότε το εισόδημα που αποκτάς στην αλλοδαπη και φορολογείται εκεί, μετριέται σαν εισόδημα στην Ελλάδα, υπολογίζεται ο φόρος, και εαν επρόκειτο να πληρώσεις περισσότερο φόρο στην Ελλάδα, πλήρωνες την διαφορά. Εαν ήταν να πληρώσεις λιγότερο φόρο στην Ελλάδα, δεν πλήρωνες (στην ελλάδα).
    Το μήνυμα που λέτε του mezger ανατρέπει όλη αυτή την λογική.

    Λοιπόν ψάχνοντάσ το βρήκα αυτό!
    https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/43731#

    Δείχνει ότι τ 2017, είχε όντως την περίπτωση αυτή, για εισοδήματα της αλλοδαπής που φορολογούνται αποκλειστικά σε αυτή και υπάρχει ΣΑΔΦ (σύμφωνο αποφυγής διπλης φορολόγησης).
    ΔΙΟΡΘΩΣΗ.
    Το 2017 ήταν στον κωδικό 659. Τώρα είναι στον κωδικό 657.

    Διαβάστε και αυτό
    https://www.kathimerini.gr/973848/ar...phs-proeleyshs
    Σε αυτό λέει ότι εισοδήματα αλλοδαπής υπόκεινται σε φορολόγηση στην ελλάδα εαν είσαι φορολογικός κάτοικος ελλάδας, με βάση το παγκόσμιο εισόδημα, όπως έγραψα πιο πάνω.
    Μπέρδεμα.
    Αυτο μάλλον βοηθάει λιγάκι
    Στην περίπτωση που το εισόδημα προέρχεται από χώρα με την οποία η Ελλάδα έχει συνάψει Σύμβαση Αποφυγής Διπλής Φορολογίας - ΣΑΔΦ (όλες οι χώρες της Ε.Ε., του ΕΟΧ, ΗΠΑ, Καναδάς, Κίνα κ.ά.), αυτό θα φορολογηθεί σύμφωνα με τις διατάξεις της οικείας σύμβασης. Αν και όλες οι διμερείς συμβάσεις δεν είναι όμοιες, στην πλειονότητά τους προβλέπουν συνήθως ότι, για παράδειγμα, τα έσοδα από ακίνητα φορολογούνται στη χώρα όπου βρίσκεται το ακίνητο, τα μερίσματα, οι τόκοι και τα δικαιώματα υπόκεινται σε παρακράτηση φόρου (με συγκεκριμένους συντελεστές) στη χώρα που προκύπτουν, τα έσοδα από την άσκηση επιχειρηματικής δραστηριότητας φορολογούνται μόνο στη χώρα φορολογικής κατοικίας του επαγγελματία, εκτός αν αυτός έχει μόνιμη επαγγελματική βάση στη χώρα πηγής κ.λπ. Προκειμένου να αποφευχθεί η διπλή φορολογία, στις περιπτώσεις όπου και τα δύο συμβαλλόμενα κράτη έχουν δικαίωμα φορολόγησης ενός εισοδήματος, οι ΣΑΔΦΕ περιέχουν επίσης διατάξεις για την πίστωση του φόρου που καταβλήθηκε στη χώρα πηγής κ.λπ.
    τι καταάβαίνουμε απο το παραπάνω;
    Οτι η ΣΑΔΦ δεν αποκλείει την φορολόγηση στην Ελλάδα, παρεκτός κάποιων περιπτώσεων. Οπως πχ έσοδα απο ακίνητα αλλοδαπής. Ασκηση επιχειρηματικής δραστηριότητας, στην αλλοδαπή, φορολογείται στην Ελλάδ, με βάση το παγκόσμιο εισόδημα. Εικάζω. μένει να το βρώ, ότι το ίδιο ισχύει και για μισθωτές υπηρεσίες. Αρα ισχύει η πρώτη μου εικασία, ότι στον κωδικό 657 δηλώνεις τα εισοδήματα, όπου με βάση την ΣΑΔΦ δεν υπόκειται σε φόρο στην φορολογική σου έδρα (δες τις περιπτώσεις παραπάνω, αναλυτικά θα πρέπει να βρεθεί η συμφωνία που έχει η Ελλάδα με την εν λόγω χώρα)
    Αρα το πιθανότερο είναι να πληρώνεις φόρο, εαν στο εξωτερικό που είσαι έχει λιγότερο φόρο στις μισθωτές υπηρεσίες και παραμένεις φορολογικός κάτοικος ελλάδας.
    Δεν πληρώνεις όμως εισφορά αλληλεγγύης (Ισχύει απο το 2015 και μετά).
    https://www.naftemporiki.gr/finance/...ra-allilegguis


    Περισσότερα για τις ΣΑΔΦ εδώ
    https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/39887#
    Εχει και λίστα με όλες τις χώρες που έχουν ΣΑΔΦ με Ελλάδα, οπότε μπορείτε να δείτε τι ακριβώς μπορεί να φορολογείται απο την Ελλάδα, εφόσον παραμένετε φορολογικός κάτοικος Ελλάδας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 24-07-19 στις 13:39.

  11. #6491
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nομίζω εισφορά αλληλεγγύης πληρωνεις και για εισοδήματα στην αλλοδαπή, εκτός εαν γίνεις φορολογικός κάτοικος εξωτερικού. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
    Δεν γίνεται, δεν παίζει εισοδήματα εξωτερικού και δη ΕΕ να φορολογηθούν Ελλάδα.

    Τώρα, το ότι το ελληνικό δημόσιο με μπαγαποντιές ή ανικανότητα έχει περάσει κατά καιρούς διάφορα είναι άλλη ιστορία. Εδώ, για να έρθω στα δικά σου, ο Αλογοσκούφης προ αμνημονεύτων και είχε περάσει πανούργα μια διάταξη για να φορολογούνται οι Έλληνες που εργάζονται σε θεσμούς ΕΕ.

    Κατέπεσε προφανώς αλλά χρειάστηκαν δικαστικά μέτρα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #6492
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    βρήκα το παρακάτω το οποίο επιβεβαιώνει τον mezger. Είναι στο νούμερο 22

    Κώδικας:
    https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1443891/ta-25-simeia-sos-sto-neo-entupo-e1-tis-forologikis-dilosis

  13. #6493
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπα έχω υποψίες οτι ο δικός μου είναι λίγο μαλάκας
    βασικά από την στιγμή που δεν είσαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού φορολογείσαι με βάση το "παγκόσμιο εισόδημα" στην ελλάδα για έσοδα στο εξωτερικό και στην ελλάδα. Βλέπω οτι ξεκίνησες Μάιο στη Σκωτία οπότε θα έχεις 6+ μηνες στο εξωτερικό. Πιστεύω, θα έπρεπε ήδη μέχρι το πρώτο 10ήμερο Μαρτίου 2019 να έχεις κάνει αίτηση για να μπεις στο καθεστως φορολογικού κατοίκου και πρώτο 10ήμερο Σεπ 2019 να έχεις υποβάλλει όλα τα χαρτιά. Κατά την γνώμη μου, μην υποβάλλεις δήλωση, ψάξε το στην εφορία αν μπορείς να κάνεις δήλωση για να μεταφερθείς στο καθεστώς κατοίκου εξωτερικού, έστω αίτηση τώρα και υποβολή όλων των απαραιτήτων τον Σεπ. Αν πάρεις την έγκριση θα πρέπει μεχρι 31.12 να κάνεις δηλωση μόνο για τα εν ελλάδι εισοδήματα.

  14. #6494
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται, δεν παίζει εισοδήματα εξωτερικού και δη ΕΕ να φορολογηθούν Ελλάδα.

    Τώρα, το ότι το ελληνικό δημόσιο με μπαγαποντιές ή ανικανότητα έχει περάσει κατά καιρούς διάφορα είναι άλλη ιστορία. Εδώ, για να έρθω στα δικά σου, ο Αλογοσκούφης προ αμνημονεύτων και είχε περάσει πανούργα μια διάταξη για να φορολογούνται οι Έλληνες που εργάζονται σε θεσμούς ΕΕ.

    Κατέπεσε προφανώς αλλά χρειάστηκαν δικαστικά μέτρα
    Χμμμ..... νομίζω ότι έχω δίκιο, διάβασε λίγο. Το αν φορολογείσαι και το σημαντικότερο σε ποιά εισοδήματα έχει να κάνει με την συγκεκριμένη ΣΑΔΦ. Ο κανόνας είναι ότι έσοδα απο ακίνητα, μετοχές και παρόμοια της αλλοδαπής, δεν φορολογούνται στην φορολογική έδρα του ατόμου (που είναι διαφορετική χώρα).
    Ομως για μισθωτές υπηρεσίες; Εαν παραμένεις φορολογικός κάτοικος Ελλάδας, φορολογείσαι με βάση το παγκόσμιο εισόδημα, αυτό ήξερα ότι γινόταν σίγουρα μέχρι να φύγω (εισοδήματα 2016), δεν νομίζω ότι άλλαξε αυτό.
    Πάνυα παίζει ρόλο η συγκεκριμένη ΣΑΔΦ.
    Μπορεί για χώρες της ΕΕ να μην φορολογείσαι (προσοχή λοιπόν σε όσους είναι με το Brexit μπροστά τους και δεν έχουν αλλάξει φορολογική έδρα!)

  15. #6495
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικά από την στιγμή που δεν είσαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού φορολογείσαι με βάση το "παγκόσμιο εισόδημα" στην ελλάδα για έσοδα στο εξωτερικό και στην ελλάδα.
    To αυτό.
    Ο λογιστής είναι μ...ας όχι επειδή τα δηλώνει αλλά επειδή δεν σε έβαλε πρώτα από όλα να εγγραφείς ως φορολογικός κάτοικος εξωτερικού.
    Αυτή τη στιγμή αν δεν τα δηλώσεις ουσιαστικά παρανομείς.
    Επομένως πρώτα εγγράφεσαι επίσημα ως φορολογικός κάτοικος εξωτερικού και μετά κάνεις δήλωση.

Σελ. 433 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 413423428431432433434435438443453 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας