Σελ. 470 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 450460465468469470471472475480490 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.036-7.050 από 8099
  1. #7036
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Πάντως και εδώ στο Βέλγιο πολλοί γονείς δεν στέλνουν πια τα παιδιά για συγκατοίκηση και προτιμούν τις ανέσεις και φτηνια της φοιτητικής ζωής με γονείς. Προσωπικά θεωρώ ότι καλό θα ήταν να συγκατοικούν οι νέοι εκτός των γονιών. Ένα προβλημα που υπάρχει στην Ελλάδα είναι και οι σεμνοτυφιες μας. Κακά τα ψέματα ένα δικό σου σπίτι είναι διαφορετικό για μια κοπέλα που δεν έχει συνηθίσει αλλιώς. Πάρτε παράδειγμα αδέρφια φοιτητών που μένουν μαζί. Μετά το Πανεπιστήμιο εξαρτάται. Καλύτερα να συγκατοίκους λέω εγώ παρά με γονείς μέχρι τα 35 και μέχρι να παντρευτούν. Κάποια φάση όμως θες και το δικό σου χώρο.

  2. #7037
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πχ άμα είναι να πληρώνει κάποιος για να συγκατοικεί, συγκατοικεί και με τους γονείς τους και του μένει το χρήμα.
    Μάθε εσυ να στρώνεις κρεβάτι, να βάζεις πλυντήριο και πόσα άλλα άσχημα χούγια που έχει ένα 35άρης Ελληναράς που ποτέ δεν έμεινε μόνος.
    Πολλές τραγικές περιπτώσεις παιδιών που δεν ξέρουν ούτε αυγό να βράζουν επειδή πάντα είχαν την μαμά δίπλα τους.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #7038
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Ναι σωστά γιατί οι προηγμένοι ανεξαρτητοποιημένοι Βορειοδυτικοί Ευρωπαίοι φημίζονται για την μαγειρική τους και οικοκυρική/καθαριστική τους δεινότητα.
    Άνδρες και γυναίκες.
    Άντε άνοιξε καμμιά κονσέρβα ή βάλε στο φούρνο μικροκυμάτων έτοιμο γεύμα μέγιστε γνώστη αρχιμάγειρα...

    Έλεος δηλαδή με αυτή την ξενομανία και το σύνδρομο ψωροκώσταινας (από το ένα άκρο στο έτερο).
    Εγώ προσπάθησα να το περιγράψω σαν κοινωνικό φαινόμενο κι άλλοι πάνε να βγάλουν την ζήλεια τους με την Εσπερία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 13-07-20 στις 03:14.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  4. #7039
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σωστά γιατί οι προηγμένοι ανεξαρτητοποιημένοι Βορειοδυτικοί Ευρωπαίοι φημίζονται για την μαγειρική τους και οικοκυρική/καθαριστική τους δεινότητα.
    Άνδρες και γυναίκες.
    Άντε άνοιξε καμμιά κονσέρβα ή βάλε στο φούρνο μικροκυμάτων έτοιμο γεύμα μέγιστε γνώστη αρχιμάγειρα...

    Έλεος δηλαδή με αυτή την ξενομανία και το σύνδρομο ψωροκώσταινας (από το ένα άκρο στο έτερο).
    Εγώ προσπάθησα να το περιγράψω σαν κοινωνικό φαινόμενο κι άλλοι πάνε να βγάλουν την ζήλεια τους με την Εσπερία.
    Θυμάται κανένας τις διαφημίσεις των ελληνικών φούρνων; Με τα τρία ταψιά για 10 άτομα το καθένα; Τις είχα δείξει κάποια φάση σε συναδέλφους και είχαν πάθει σοκ όταν δεν έβρισκα φούρνο να πάρω, όταν στην Ελλάδα ο φτηνότερος φορητός για φοιτητή έψηνε στον φούρνο και μαγειρεύε από πάνω.




    Πάντως υπάρχει πολύ λάθος το πώς συγκρίνομαστε με τους ξένους. Από την εσωστρεφή και μη ταξιδεμενη γενιά των γονιών που σε όλα "οι ξένοι είναι βλάκες" έχουμε πάει στο "οι ξένοι όλα καλύτερα". Και άσε το φαγητό. Δεν λέω ότι είμαστε παράδεισος αλλά έχει δει κανείς Ισπανούς, Ιταλους κτλ; Στα περισσότερα ζητήματα ο Έλληνας είναι πολύ καλύτερος επαγγελματίας. Όχι ότι δεν έχουμε τα αρνητικά μας αλλιώς δεν θα είμασταν εδώ.

  5. #7040
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σωστά γιατί οι προηγμένοι ανεξαρτητοποιημένοι Βορειοδυτικοί Ευρωπαίοι φημίζονται για την μαγειρική τους και οικοκυρική/καθαριστική τους δεινότητα.
    Άνδρες και γυναίκες.
    Άντε άνοιξε καμμιά κονσέρβα ή βάλε στο φούρνο μικροκυμάτων έτοιμο γεύμα μέγιστε γνώστη αρχιμάγειρα...

    Έλεος δηλαδή με αυτή την ξενομανία και το σύνδρομο ψωροκώσταινας (από το ένα άκρο στο έτερο).
    Εγώ προσπάθησα να το περιγράψω σαν κοινωνικό φαινόμενο κι άλλοι πάνε να βγάλουν την ζήλεια τους με την Εσπερία.
    Σε ποια ξενομανία αναφέρεσαι;
    Γεγονός είναι, ότι πολλοί μεσογειακοί λαοί είναι μαμάκηδες, ενώ οι κεντροευρωπαίοι ή βορειοευρωοπαίοι είναι πιο ανεξάρτητοι.
    Όπως στην Ελλάδα, παρόμοια συμπεριφορά έχουν και στην Κύπρο και στην Μάλτα πάντως, νιώθεις τώρα καλύτερα;

    Ή θα μας πεις, ότι οι περισσότεροι Έλληνες από τα 18 αφήνουν την οικογενειακή εστεία και ξενιτεύονται;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #7041
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεγονός είναι, ότι πολλοί μεσογειακοί λαοί είναι μαμάκηδες, ενώ οι κεντροευρωπαίοι ή βορειοευρωοπαίοι είναι πιο ανεξάρτητοι.
    Είναι και ειδικά στα χρόνια που μετράνε. Και να προσθέσω το μόνιμο μη από τους γονείς που ξέρω για τους Έλληνες. Οι Έλληνες φοβούνται την αποτυχία σαν την σκιά τους. Μεγάλο φάουλ της ελληνικής κουλτούρας, ανατροφής και εμείς καθόμαστε και self-high-five για την αξία της Ελληνικής οικογένειας. Όμως, οι Βέλγοι και σε κάποιο βαθμό οι Ολλανδοί, ίσως και να αποδυκνύονται πιο "μαμακηδες" αλλά με διαφορετική έννοια. Δεν φεύγουν εύκολα από την γειτονιά που μεγάλωσαν. Πολύ τοπικιστές. Και αν φύγουν κάθε ΣΚ με γονείς. Εγώ είχα 3 συναδέρφους που έμεναν στο ίδιο σπίτι (όχι διαμέρισμα) με γονείς σε ηλικίες 35 και βάλε. Και οι τρεις χωρίς σύντροφο με εξαιρετικούς μισθούς. Επίσης παρατηρώ ότι όλο και περισσότεροι γονείς προτιμούν να κρατήσουν το παιδί στο σπίτι παρά να το στείλουν στην πόλη για σπουδές. Προτιμούν μέχρι και αυτοκινητο να του πάρουν.

    Αυτό που βγάζω το καπέλο μου είναι η κουλτούρα της βοηθητικής δουλειάς των παιδιών και των σπουδαστών. Θα δουλέψουν για τις διακοπές τους. Τα σούπερ μάρκετ είναι οργανωμένα για αυτή την μορφή εργασίας. Θα μου πεις εκμετάλλευση; Δεν τους πληρώνουν πολύ λιγότερο από τους μόνιμους και χρησιμοποιούν τα παιδιά για αναπλήρωση των μονίμων. Γενικά, υπάρχει μια οργάνωση για να ξεφύγει το παιδί από την φούστα των γονιών. Την 1997-2005 περίοδο γνώρισα μόνο δύο άτομα που δούλεψαν σαν φοιτητές και ο ένας μόνο εφόσον έπεσε οικογενειακή οικονομική χυλόπιτα.

  7. #7042
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σωστά γιατί οι προηγμένοι ανεξαρτητοποιημένοι Βορειοδυτικοί Ευρωπαίοι φημίζονται για την μαγειρική τους και οικοκυρική/καθαριστική τους δεινότητα.
    Άνδρες και γυναίκες.

    Άντε άνοιξε καμμιά κονσέρβα ή βάλε στο φούρνο μικροκυμάτων έτοιμο γεύμα μέγιστε γνώστη αρχιμάγειρα...

    Έλεος δηλαδή με αυτή την ξενομανία και το σύνδρομο ψωροκώσταινας (από το ένα άκρο στο έτερο).
    Εγώ προσπάθησα να το περιγράψω σαν κοινωνικό φαινόμενο κι άλλοι πάνε να βγάλουν την ζήλεια τους με την Εσπερία.
    Εντάξει κάπου λίγο έλεος με τα στερεότυπα. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #7043
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σωστά γιατί οι προηγμένοι ανεξαρτητοποιημένοι Βορειοδυτικοί Ευρωπαίοι φημίζονται για την μαγειρική τους και οικοκυρική/καθαριστική τους δεινότητα.
    Άνδρες και γυναίκες.
    Άντε άνοιξε καμμιά κονσέρβα ή βάλε στο φούρνο μικροκυμάτων έτοιμο γεύμα μέγιστε γνώστη αρχιμάγειρα...

    Έλεος δηλαδή με αυτή την ξενομανία και το σύνδρομο ψωροκώσταινας (από το ένα άκρο στο έτερο).
    Εγώ προσπάθησα να το περιγράψω σαν κοινωνικό φαινόμενο κι άλλοι πάνε να βγάλουν την ζήλεια τους με την Εσπερία.
    Εγώ πάντως ξέρω και Έλληνες που τρώνε μόνο από φούρνο μικροκυμάτων στο σπίτι, εκτός αν παραγγείλουν, και ξέρω και βορειοευρωπαίους που μαγειρεύουν πολύ καλά και δε γουστάρουν να φάνε ανοησίες.

  9. #7044
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ξέρω και Έλληνες που τρώνε μόνο από φούρνο μικροκυμάτων στο σπίτι, εκτός αν παραγγείλουν, και ξέρω και βορειοευρωπαίους που μαγειρεύουν πολύ καλά και δε γουστάρουν να φάνε ανοησίες.
    Καθώς επίσης υπάρχουν και μερικοί Έλληνες όπως ο υποφαινόμενος που μαγειρεύουν εξαιρετικά

  10. #7045
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθώς επίσης υπάρχουν και μερικοί Έλληνες όπως ο υποφαινόμενος που μαγειρεύουν εξαιρετικά
    Προφανώς είμαστε πολλοί.

  11. #7046
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθώς επίσης υπάρχουν και μερικοί Έλληνες όπως ο υποφαινόμενος που μαγειρεύουν εξαιρετικά
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς είμαστε πολλοί.
    Πότε έρχομαι για τεστ επιβεβαιώσης; Πάντως εγώ το έχω γυρίσει μόνο σε μικροκυμάτων καθώς είναι πιο διέτης και είμαι σε πορεία ελάφρυνσης, σε κάποιο βαθμό πιο εύκολο και οι πατάτες βγαίνουν φανταστικές παρεπιπτόντως. @lewton, ξέρω ότι δεν αναφέρεσαι σε αυτό απλά θέλω να αναδείξω ότι ο φούρνος μικροκυμάτων είναι μεγάλο εργαλείο

  12. #7047
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων




    Πότε έρχομαι για τεστ επιβεβαιώσης; Πάντως εγώ το έχω γυρίσει μόνο σε μικροκυμάτων καθώς είναι πιο διέτης και είμαι σε πορεία ελάφρυνσης, σε κάποιο βαθμό πιο εύκολο και οι πατάτες βγαίνουν φανταστικές παρεπιπτόντως. @lewton, ξέρω ότι δεν αναφέρεσαι σε αυτό απλά θέλω να αναδείξω ότι ο φούρνος μικροκυμάτων είναι μεγάλο εργαλείο
    Ιερόσυλε, ο φούρνος μικροκυμάτων είναι οτι πιο άθλιο για νόστιμο φαγάκι.

    Βέβαια και τα ντελίβερι-ετοιμα φαγητά δεν πάνε πίσω, αλλά...

    Ημουν τρισάθλιος ντελιβερολάγνος, είχα σκάσει ενα νεφρό λεφτά σε όλα τα σουβλατζίδικα και τα μαγειρεία της Αθήνας. Σα το μαγείρεμα δεν έχει. Και είμαι αμεα και κάνω οτι κάνω στην κουζίνα, τα χέρια μου δεν πιάνουν και πολύ, υπόψην, οπότε όλους αυτούς τους καλομαθημένους που θέλουν μια γυναίκα να τους μαγειρεύει ή "είναι δύσκολο" ή "δεν μπορούν" τους ακούω απο το ένα αυτί και τους βγάζω απο το άλλο. (το να μην προλαβαίνεις γιατί δουλεύεις ναι το δικαιολογω σε καποια φαγητά, ισχύει)

    Τα φαγητά μου δεν τα λες και νόστιμα, αλλά συγκρινόμενο με αυτά, το μικροκυμάτων ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΣΠΑΣΙΜΟ ΚΟΠΑΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ.-
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  13. #7048
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιερόσυλε, ο φούρνος μικροκυμάτων είναι οτι πιο άθλιο για νόστιμο φαγάκι.

    Βέβαια και τα ντελίβερι-ετοιμα φαγητά δεν πάνε πίσω, αλλά...

    Ημουν τρισάθλιος ντελιβερολάγνος, είχα σκάσει ενα νεφρό λεφτά σε όλα τα σουβλατζίδικα και τα μαγειρεία της Αθήνας. Σα το μαγείρεμα δεν έχει. Και είμαι αμεα και κάνω οτι κάνω στην κουζίνα, τα χέρια μου δεν πιάνουν και πολύ, υπόψην, οπότε όλους αυτούς τους καλομαθημένους που θέλουν μια γυναίκα να τους μαγειρεύει ή "είναι δύσκολο" ή "δεν μπορούν" τους ακούω απο το ένα αυτί και τους βγάζω απο το άλλο. (το να μην προλαβαίνεις γιατί δουλεύεις ναι το δικαιολογω σε καποια φαγητά, ισχύει)

    Τα φαγητά μου δεν τα λες και νόστιμα, αλλά συγκρινόμενο με αυτά, το μικροκυμάτων ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΣΠΑΣΙΜΟ ΚΟΠΑΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ.-
    Όταν ξενοίκιαζα από την πόλη που σπούδασα, την τελευταία μέρα οι ντελιβεράδες μου έφεραν δώρο αποχαιρετισμού (δεν κάνω πλάκα). Μετά, πόσα χρόνια στην Αγγλία έκανα τα πάντα στα μικροκύματα. Γιατί ήμουν ανίδεος από μαγείρεμα και τεμπέλης.

    Μαγειρεύω τον τελευταίο ενάμιση χρόνο, αρχικά γιατί η γυναίκα μου έβαλε χέρι και κατόπιν επειδή άρχισε να μου αρέσει. Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου. Πως ζούσα έτσι τόσα χρόνια.

  14. #7049
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ο φούρνος μικροκυμάτων είναι μεγάλο εργαλείο για ζέσταμα και ξεπάγωμα φαγητού, ειδικά αν έχεις μωρό. Για μαγείρεμα είναι φρίκη.

  15. #7050
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σωστά γιατί οι προηγμένοι ανεξαρτητοποιημένοι Βορειοδυτικοί Ευρωπαίοι φημίζονται για την μαγειρική τους και οικοκυρική/καθαριστική τους δεινότητα.
    Άνδρες και γυναίκες.
    Άντε άνοιξε καμμιά κονσέρβα ή βάλε στο φούρνο μικροκυμάτων έτοιμο γεύμα μέγιστε γνώστη αρχιμάγειρα...

    Έλεος δηλαδή με αυτή την ξενομανία και το σύνδρομο ψωροκώσταινας (από το ένα άκρο στο έτερο).
    Εγώ προσπάθησα να το περιγράψω σαν κοινωνικό φαινόμενο κι άλλοι πάνε να βγάλουν την ζήλεια τους με την Εσπερία.
    Δεν είναι ζήλια.
    Εχω γνωρίσει κοπέλλα που έχει καταφέρει να κάψει ρίζι. Γνωρίζω άλλη κοπέλλα που οντως δεν ήξερε καν να τηγανήσει αυγό. Επειδή έμενε με τους γονείς της μόνιμα και σπούδαζε μέχρι που παντρευτηκε και φυσικά αφού μια ζωη τα έβρισκε έτοιμα ε..
    Να μην αρχίσω να λεω για το πόσοι μένουν έκπληκτοι (και έκπληκτες) με το ότι ξερω να μαγειρεύω, να σιδερώνω κλπ κλπ , σαν να ειμαι ουφο με κοιτάνε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ξέρω και Έλληνες που τρώνε μόνο από φούρνο μικροκυμάτων στο σπίτι, εκτός αν παραγγείλουν, και ξέρω και βορειοευρωπαίους που μαγειρεύουν πολύ καλά και δε γουστάρουν να φάνε ανοησίες.
    Φουρνος μικροκυμάτων μόνο για nuking , όχι για μαγείρεμα. Για μαγείρεμα έχεις τον φούρνο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 470 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 450460465468469470471472475480490 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας