Σελ. 420 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 400410415418419420421422425430440 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.286-6.300 από 8098
  1. #6286
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια εταιρεία; Και εγώ έχω πετάξει πάνω από το Ιραν (Singapore) και έχω πάει και Σ. Αραβία (Turkish) και κανείς δεν είπε τέτοια πράματα.
    με Τurkish για Τεχεράνη πριν καμμιά 4-5ετία.

  2. #6287
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    με Τurkish για Τεχεράνη πριν καμμιά 4-5ετία.
    Ίσως είναι κανόνας για τις πτήσεις που θα προσγειωθούν εκεί, όχι για τις διερχόμενες. Είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι.

  3. #6288
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    wait!!!! έχεις πάει Δουβλινο??? Η Δεύτερη πιο τέλεια πόλη στον κόσμο μετά το Cork!!!! Ζηλεύω όσο δεν φανταζεσαι!
    Α, εσύ ή ηπιες μπόλικες μπύρες στο Κορκ ή πέρασες καλα (if you know what i mean) για να το βρήκες ωραίο
    Υπογραφή

  4. #6289
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, εσύ ή ηπιες μπόλικες μπύρες στο Κορκ ή πέρασες καλα (if you know what i mean) για να το βρήκες ωραίο
    guilty on all accounts on multiple occasions
    εχω πάει πάνω από 10 φορές.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #6290
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το τσουβάλιασμα μιας κοινωνικής ομάδας πως τσουβαλιάζει κατά άλλων κοινωνικών ομάδων, όπως και να το κάνουμε παραμένει τσουβάλιασμα. Βέβαια κατά ένα ειρωνικό τρόπο επιβεβαιώνει τον ισχυρισμό πως η συγκεκριμένη ομάδα γενικά τσουβαλιάζει.
    ??????????
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #6291
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus
    Μια απορία φορολογικής φύσεως...

    Πριν λίγους μήνες έκανα αίτηση για μεταφορά μου στη ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού, η διαδικασία ολοκληρώθηκε, οπότε για την Ελλάδα θεωρούμαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού.

    Ωραία μέχρι εδώ. Στο Βέλγιο που εργάζομαι φορολογούμαι ως expat, δηλαδή πάλι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού!

    Δηλαδή και οι δύο χώρες με θεωρούν φορολογικό κάτοικο εξωτερικού! Πώς γίνεται αυτό;; Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά ή έκανα καμιά γκάφα;

  7. #6292
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xlapatsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορία φορολογικής φύσεως...

    Πριν λίγους μήνες έκανα αίτηση για μεταφορά μου στη ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού, η διαδικασία ολοκληρώθηκε, οπότε για την Ελλάδα θεωρούμαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού.

    Ωραία μέχρι εδώ. Στο Βέλγιο που εργάζομαι φορολογούμαι ως expat, δηλαδή πάλι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού!

    Δηλαδή και οι δύο χώρες με θεωρούν φορολογικό κάτοικο εξωτερικού! Πώς γίνεται αυτό;; Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά ή έκανα καμιά γκάφα;
    Καμία γκάφα, στο Βέλγιο είσαι expat τα πρώτα 2 (;;; ) χρόνια και απολαμβάνεις κάποιων φοροαπαλλαγών αλλά δεν θεωρείσαι κάτοικος εξωτερικού. Να υποθέσω ότι έχεις εγγραφεί σε communes etc;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #6293
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xlapatsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορία φορολογικής φύσεως...

    Πριν λίγους μήνες έκανα αίτηση για μεταφορά μου στη ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού, η διαδικασία ολοκληρώθηκε, οπότε για την Ελλάδα θεωρούμαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού.

    Ωραία μέχρι εδώ. Στο Βέλγιο που εργάζομαι φορολογούμαι ως expat, δηλαδή πάλι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού!

    Δηλαδή και οι δύο χώρες με θεωρούν φορολογικό κάτοικο εξωτερικού! Πώς γίνεται αυτό;; Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά ή έκανα καμιά γκάφα;
    Όπως λέει και ο pop δεν είσαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού. Επειδή το έχω σπουδάσει το θέμα αυτό στο Βέλγιο, ότι θες ρωτάς. Ήμουν 6 χρόνια σχεδόν σε αυτό το καθεστώς.

  9. #6294
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία γκάφα, στο Βέλγιο είσαι expat τα πρώτα 2 (;;; ) χρόνια και απολαμβάνεις κάποιων φοροαπαλλαγών αλλά δεν θεωρείσαι κάτοικος εξωτερικού. Να υποθέσω ότι έχεις εγγραφεί σε communes etc;
    Το 2 γιατί με ερωτηματικά; Έτσι ορίζει ο νόμος; Γιατί γνώρισα Έλληνες που μένουν εδώ 10 χρόνια ως expat (με οικογένειες εδώ, ακόμα και σπίτι αγορασμένο εδώ).
    Δηλαδή με τον όρο non-resident δεν εννοούν πως είμαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού; Στην commune είμαι γραμμένος από τον πρώτο μήνα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως λέει και ο pop δεν είσαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού. Επειδή το έχω σπουδάσει το θέμα αυτό στο Βέλγιο, ότι θες ρωτάς. Ήμουν 6 χρόνια σχεδόν σε αυτό το καθεστώς.
    Αυτό που φοβάμαι είναι να μην γίνει κάτι και χάσω το expat μου, πχ έρθει ειδοποίηση από την Ελλάδα ότι δεν είμαι φορολογικός κάτοικος Ελλάδας, ενώ το Βέλγιο θα με θεωρεί ως τέτοιο για να μου δίνει το expat status

    Pop ακόμα περιμένουμε τη σύγκριση Βελγίου - Ιρλανδίας

  10. #6295
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Δεν ξέρω αν σου το έχουν εξηγήσει αλλά η λογική του expat benefit δίνεται με την λογική ότι δεν θα μείνεις μόνιμα εδώ και ότι πάρε και ένα 5χιλιαρο παραπάνω σε καθαρά γιατί το Βέλγιο έχει υψηλή φορολογία. Επίσης δίνεται μόνο όταν το συμβόλαιο υπογράφεται με διεύθυνση εκτός Βελγίου και δεν μεταφέρεται αν αλλάξεις δουλειά

    Η φορολογική δήλωση γίνεται σε διαφορετικό χρόνο και υπάγεται σε διαφορετική αρχή και μόνο αυτα περιπλέκουν τα πράγματα. Αν δεν σου έχουν αναθέσει λογιστή τότε θέλει πολύ προσοχή και δεν μπορείς να πας στην τοπική δου. Γενικά να ξέρεις ότι στο Βέλγιο οι άνθρωποι που πληρώνονται για την παροχή υπηρεσιών όπως πχ οι λογιστές και διαχειριστές κάνουν πάρα πολλά λάθη και συχνά δεν ξέρουν, παρά μόνο χρησιμοποιούν το πρόγραμμα. Είναι τουλάχιστον ερασιτέχνες και συχνά κακοί επαγγελματίες.

    Επίσης να ξέρεις ότι είχε ακουστεί και είχε συμβεί σε φίλους το παρακάτω. Το Βέλγικο κράτος πηρε χαμπάρι ότι η φορολογία ανέβηκε στην Ελλάδα και σου λέει δεν χρειάζεται να σου δώσω το κίνητρο. Και έτσι τους το μείωσε σε βαθμό που δεν αξίζει.

    Γράφω και βιβλίο αν θες αλλά αν θες για πιο συγκεκριμένα με προσωπικά στοιχεία, στείλε μήνυμα ή ένα για καφέ στο μεχελεν που μένω.

  11. #6296
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν σου το έχουν εξηγήσει αλλά η λογική του expat benefit δίνεται με την λογική ότι δεν θα μείνεις μόνιμα εδώ και ότι πάρε και ένα 5χιλιαρο παραπάνω σε καθαρά γιατί το Βέλγιο έχει υψηλή φορολογία. Επίσης δίνεται μόνο όταν το συμβόλαιο υπογράφεται με διεύθυνση εκτός Βελγίου και δεν μεταφέρεται αν αλλάξεις δουλειά

    Η φορολογική δήλωση γίνεται σε διαφορετικό χρόνο και υπάγεται σε διαφορετική αρχή και μόνο αυτα περιπλέκουν τα πράγματα. Αν δεν σου έχουν αναθέσει λογιστή τότε θέλει πολύ προσοχή και δεν μπορείς να πας στην τοπική δου. Γενικά να ξέρεις ότι στο Βέλγιο οι άνθρωποι που πληρώνονται για την παροχή υπηρεσιών όπως πχ οι λογιστές και διαχειριστές κάνουν πάρα πολλά λάθη και συχνά δεν ξέρουν, παρά μόνο χρησιμοποιούν το πρόγραμμα. Είναι τουλάχιστον ερασιτέχνες και συχνά κακοί επαγγελματίες.

    Επίσης να ξέρεις ότι είχε ακουστεί και είχε συμβεί σε φίλους το παρακάτω. Το Βέλγικο κράτος πηρε χαμπάρι ότι η φορολογία ανέβηκε στην Ελλάδα και σου λέει δεν χρειάζεται να σου δώσω το κίνητρο. Και έτσι τους το μείωσε σε βαθμό που δεν αξίζει.

    Γράφω και βιβλίο αν θες αλλά αν θες για πιο συγκεκριμένα με προσωπικά στοιχεία, στείλε μήνυμα ή ένα για καφέ στο μεχελεν που μένω.
    Πολύ κατατοπιστικός! Ευχαριστώ πολύ.

  12. #6297
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Tη θητεία την βάζω σαν community service. Γιατί οχι? Τεχνική θέση είχα, σε τεχνικό σώμα (ΔΒ). Και ειδικά οταν το αναφέρω σε Αμερικανούς, πάντα ψαρώνουν.

    Κατα τα άλλα, Veldrin συγχαρητήρια για την προταση που δεχθηκες και καλή σταδιοδρομία. 'Εχω να σου συστήσω προσαρμοστικότητα και ευελιξία, αλλά και την κοινή λογική να την κάνεις οταν/ αν δεις οτι οι στόχοι που έχεις θέσει δεν εκπληρώνονται. Εχω 2 περιπτώσεις συναδελφων, ο ένας Συριος, εκανε τουρ στη Μέση Ανατολή απο πριν τον πόλεμο στη Συρία, ωράιος τύπος και κοσμικός, καμία σχέση με Ισλαμ. Αυτός, κυρίως μέσω τον παραρτημάτων Δυτικών πανεπιστημίων έφτιαξε τη καριερα του. Aπο το ΜΙΤ στο Abu Dhabi, στο ΜΙΤ στη Βοστώνη! Μπίνγκο. Ο αλλος ήταν ΄Ελληνας, καπου στο Καταρ αν θυμάμαι καλά, εβγαλε χρημα και είχε απειρο χρόνο να δημοσιευει ώστε να χτυπήσει θεση στην Ελλάδα με το σπαθί του. Οι εντυπώσεις του απο το συστημα, οι χειρότερες. Έρχονταν οι σεϊχηδες και του ζητούσαν να περάσει τους γιους τους, έρχονται και οι καθηγητες για να τον πιεσουν. Στο τέλος έφυγε (αφου μαζεψε οτι μαζεψε) επειδή -λέει- οτι δεν ήθελε να περνάει κόσμο με λευκή κόλλα. Ακραίες οι περιπτώσεις, θα υπάρχουν και ενδιαμεσα στάδια προφανώς.

    Περα απο αυτά, είπες οτι στο ακαδημαϊκό επάγγελμα, μετράει το προφεσοριλίκι. Να σου τονίσω οτι ναι μεν μετράει το προφεσοριλίκι, αλλά κυρίως μετράνε οι δημοσιευσεις, η διδακτική εμπειρία (τεκμηριωμένη με αξιολογήσεις), εμπειρία σε επιβλεψη μεταπτυχιακών για αρχή και διδακτορικών στη συνέχεια, και οπως εξελίσσεσαι το grant catching και το project coordination. Και όλα αυτα να γίνονται σε ενα ανταγωνιστικό πανεπιστήμιο, με καλό όνομα και φημη έστω στο συγκεκριμένο αντικείμενο αν οχι γενικά. Καταλαβαίνεις οτι το προφεσοριλίκι είναι ενα απο τα πολλά check boxes, υπάρχουν και post-doc που ειναι εξαιρετικά σχολεία, και αναλογα με τον manager μπορουν να συγκριθουν με super-duper graduate programmes. Υπάρχουν και αδυσώπητες γάλερες που γίνεσαι το παιδι για να γραφεις τα ρεπορτς του προτζεκτάκια.

    Αν σε ενδιαφέρει το ακαδημαϊκό επαγγελμα μακροπρόθεσμα (και οχι σαν μια φαση "να το δοκιμάσω και βλέπω" όπως λένε πολλοί), παρε τη λίστα που σου λέω, και προσπαθησε να αποκτήσεις τα προσόντα που θα σε φέρουν στην Ευρώπη το λιγότερο σε αντιστοιχη θέση. Δεν ξερω αν εκανες postdoc μετα το PhD, αν οχι, μην επαναπαυτείς με τη γρήγορη εξέλιξη σου. Ο χρονος ειναι χρημα, και τα 3 χρονια περνάνε με 3 paper σε review limbo.

  13. #6298
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tη θητεία την βάζω σαν community service. Γιατί οχι? Τεχνική θέση είχα, σε τεχνικό σώμα (ΔΒ). Και ειδικά οταν το αναφέρω σε Αμερικανούς, πάντα ψαρώνουν.

    Κατα τα άλλα, Veldrin συγχαρητήρια για την προταση που δεχθηκες και καλή σταδιοδρομία. 'Εχω να σου συστήσω προσαρμοστικότητα και ευελιξία, αλλά και την κοινή λογική να την κάνεις οταν/ αν δεις οτι οι στόχοι που έχεις θέσει δεν εκπληρώνονται. Εχω 2 περιπτώσεις συναδελφων, ο ένας Συριος, εκανε τουρ στη Μέση Ανατολή απο πριν τον πόλεμο στη Συρία, ωράιος τύπος και κοσμικός, καμία σχέση με Ισλαμ. Αυτός, κυρίως μέσω τον παραρτημάτων Δυτικών πανεπιστημίων έφτιαξε τη καριερα του. Aπο το ΜΙΤ στο Abu Dhabi, στο ΜΙΤ στη Βοστώνη! Μπίνγκο. Ο αλλος ήταν ΄Ελληνας, καπου στο Καταρ αν θυμάμαι καλά, εβγαλε χρημα και είχε απειρο χρόνο να δημοσιευει ώστε να χτυπήσει θεση στην Ελλάδα με το σπαθί του. Οι εντυπώσεις του απο το συστημα, οι χειρότερες. Έρχονταν οι σεϊχηδες και του ζητούσαν να περάσει τους γιους τους, έρχονται και οι καθηγητες για να τον πιεσουν. Στο τέλος έφυγε (αφου μαζεψε οτι μαζεψε) επειδή -λέει- οτι δεν ήθελε να περνάει κόσμο με λευκή κόλλα. Ακραίες οι περιπτώσεις, θα υπάρχουν και ενδιαμεσα στάδια προφανώς.

    Περα απο αυτά, είπες οτι στο ακαδημαϊκό επάγγελμα, μετράει το προφεσοριλίκι. Να σου τονίσω οτι ναι μεν μετράει το προφεσοριλίκι, αλλά κυρίως μετράνε οι δημοσιευσεις, η διδακτική εμπειρία (τεκμηριωμένη με αξιολογήσεις), εμπειρία σε επιβλεψη μεταπτυχιακών για αρχή και διδακτορικών στη συνέχεια, και οπως εξελίσσεσαι το grant catching και το project coordination. Και όλα αυτα να γίνονται σε ενα ανταγωνιστικό πανεπιστήμιο, με καλό όνομα και φημη έστω στο συγκεκριμένο αντικείμενο αν οχι γενικά. Καταλαβαίνεις οτι το προφεσοριλίκι είναι ενα απο τα πολλά check boxes, υπάρχουν και post-doc που ειναι εξαιρετικά σχολεία, και αναλογα με τον manager μπορουν να συγκριθουν με super-duper graduate programmes. Υπάρχουν και αδυσώπητες γάλερες που γίνεσαι το παιδι για να γραφεις τα ρεπορτς του προτζεκτάκια.

    Αν σε ενδιαφέρει το ακαδημαϊκό επαγγελμα μακροπρόθεσμα (και οχι σαν μια φαση "να το δοκιμάσω και βλέπω" όπως λένε πολλοί), παρε τη λίστα που σου λέω, και προσπαθησε να αποκτήσεις τα προσόντα που θα σε φέρουν στην Ευρώπη το λιγότερο σε αντιστοιχη θέση. Δεν ξερω αν εκανες postdoc μετα το PhD, αν οχι, μην επαναπαυτείς με τη γρήγορη εξέλιξη σου. Ο χρονος ειναι χρημα, και τα 3 χρονια περνάνε με 3 paper σε review limbo.
    KLG ευχαριστώ που διέθεσες τόσο χρόνο να γράψεις εμπειρίες και καθοδήγηση. Το εκτιμώ αφάνταστα.

    Με αυτό ακριβώς το outlook πάω, να μείνω 3-4 χρόνια για λεφτά και προετοιμασία για να επανέλθω ανεβασμένος. Έχω 5 δημοσιεύσεις σε 3άρια σε 2 έτη και άλλες 5 στα pipelines (under review/preparation/submission). Αν δε βγάζεις δημοσιεύσεις σήμερα είσαι σε highway to hell και έρμαιο της κάθε κρίσης του κάθε πανεπιστημίου και έχεις στην καριέρα σου μια μεγάλη ταφόπλακα.

    Αλλιώς ανα πάσα στιγμή παίρνεις το καπελάκι σου και πας παρακάτω. Postdoc δεν έχω κάνει και γι αυτό πάω με χαμηλά το κεφάλι.

  14. #6299
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα κάνω μια βόλτα απο το προξενειο για να επιβεβαιώσω την ιδιότητα μου ως ανυπότακτου εξωτερικού, κάνοντας αν χρειαστεί ξανά την διαδικασία και θα έχω το χαρτί μαζί μου όταν με το καλό κατέβω.
    Ενδιαφέρουσα ιδέα να μιλήσω με προξενείο.
    Δεν το σκέφτηκα.

  15. #6300
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    KLG ευχαριστώ που διέθεσες τόσο χρόνο να γράψεις εμπειρίες και καθοδήγηση. Το εκτιμώ αφάνταστα.

    Με αυτό ακριβώς το outlook πάω, να μείνω 3-4 χρόνια για λεφτά και προετοιμασία για να επανέλθω ανεβασμένος. Έχω 5 δημοσιεύσεις σε 3άρια σε 2 έτη και άλλες 5 στα pipelines (under review/preparation/submission). Αν δε βγάζεις δημοσιεύσεις σήμερα είσαι σε highway to hell και έρμαιο της κάθε κρίσης του κάθε πανεπιστημίου και έχεις στην καριέρα σου μια μεγάλη ταφόπλακα.

    Αλλιώς ανα πάσα στιγμή παίρνεις το καπελάκι σου και πας παρακάτω. Postdoc δεν έχω κάνει και γι αυτό πάω με χαμηλά το κεφάλι.
    Sure thing! Και να θυμάσαι, μέχρι να πάρεις το tenure tracked ass. prof. σου κάπου που σε ενδιαφέρει να μείνεις με ορίζοντα δεκαετίας, δουλευεις μόνο για την πάρτυ σου και το CV σου.

Σελ. 420 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 400410415418419420421422425430440 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας