Σελ. 428 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 408418423426427428429430433438448 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.406-6.420 από 8099
  1. #6406
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κοιτάνε τίτλους και να παραβλέπουν τα μύρια όσα σε ένα CV. Το καλό ενός τίτλου σε κάθε περίπτωση είναι πως σου δίνει leverage έναντι του εργοδότη αν αρχίσεις να τους φαίνεσαι ακριβός. Αλλά δε θα έπρεπε να είναι το βασικό κριτήριο πρόσληψης κάθε περίπτωση.
    Στο αντικείμενο μου είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τι ξέρει και τι μπορεί (το πιο σημαντικό) ο καθένας, αρκεί ο εξεταστής να έχει σχέση με το αντικείμενο. Όλα τα άλλα περισσεύουν.

  2. #6407
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχουμε μια τάξη μεγέθους,.καθαρά θα είσαι στα 1.500-2000€ ή παραπάνω;
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, μου δώσατε ήδη κάποια εργαλεία για να μπορέσω να αποφασίσω καλύτερα.

    4,200PLN είναι πρώτος μισθός.Δηλαδή κοντά στα 1.000 ευρώ.Την δουλεία αυτή την βλέπω για κάτι προσωρινό μέχρι να σταθώ στα πόδια σε μια καινούργια χώρα.

    Το ενοίκιο έχω μάθει πάει περίπου 1000-1500pln μαζί με ρεύμα-νερό.
    Τα προϊόντα πρώτης ανάγκης, ρουχισμός κτλπ είναι σχετικά φθηνά.

    Αυτά ξέρω μέχρι τώρα.Δεν ξέρω κατά πόσο είναι έτσι βέβαια.

  3. #6408
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, μου δώσατε ήδη κάποια εργαλεία για να μπορέσω να αποφασίσω καλύτερα.

    4,200PLN είναι πρώτος μισθός.Δηλαδή κοντά στα 1.000 ευρώ.Την δουλεία αυτή την βλέπω για κάτι προσωρινό μέχρι να σταθώ στα πόδια σε μια καινούργια χώρα.

    Το ενοίκιο έχω μάθει πάει περίπου 1000-1500pln μαζί με ρεύμα-νερό.
    Τα προϊόντα πρώτης ανάγκης, ρουχισμός κτλπ είναι σχετικά φθηνά.

    Αυτά ξέρω μέχρι τώρα.Δεν ξέρω κατά πόσο είναι έτσι βέβαια.
    Φίλε θέλει μια προσοχή γιατί στο εξωτερικό όταν σου λένε το μισθό που θα παίρνεις είναι μικτός προ φόρων.
    Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις και τι μισθό θα έπαιρνες στην Ελλάδα αλλά για σκάρτα 1000 ευρώ δεν ξέρω αν αξίζει η φασαρία.

  4. #6409
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε θέλει μια προσοχή γιατί στο εξωτερικό όταν σου λένε το μισθό που θα παίρνεις είναι μικτός προ φόρων.
    Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις και τι μισθό θα έπαιρνες στην Ελλάδα αλλά για σκάρτα 1000 ευρώ δεν ξέρω αν αξίζει η φασαρία.
    +10000

    Προσωπικά, και έχοντας φύγει από Ελλάδα σε εποχές που η λέξη κρίση ήταν άγνωστη, πάντοτε κοίταζα και κοιτάζω τις προοπτικές καριέρας και προσωπικής ανάπτυξης και όχι μισθό.

    Και διπλάσια να δίνουν εξωτερικό (τρόπος του λέγειν) αν κανείς έχει καλύτερες προοπτικές (και εργασία) στην Ελλάδα ας το σκεφτεί πολύ καλά.

    Προσθέτω και το τεράστιο αρνητικό του εξωτερικού που έχει επισημανθεί χρόνια πριν και από όλους μας: Το εξωτερικό είναι καλό, όσο τα πράγματα πηγαίνουν ΟΚ. Αν στραβώσει κάτι και βρεθεί κανείς σε αδιέξοδο καριέρας διαπιστώνει ότι οικονομικά οι πόροι εξαντλούνται με 100πλάσιο ρυθμό απ'ότι στην πατρίδα ενώ οι αντίστοιχες πιέσεις είναι πολλαπλάσιες επίσης. Και μιλώ εκ πείρας, έχοντας βρεθεί σε τέτοια κατάσταση από την οποία ευτυχώς ξέφυγα αλλά με οικονομική αφαίμαξη να είναι απίστευτη
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #6410
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων

    Προσθέτω και το τεράστιο αρνητικό του εξωτερικού που έχει επισημανθεί χρόνια πριν και από όλους μας: Το εξωτερικό είναι καλό, όσο τα πράγματα πηγαίνουν ΟΚ. Αν στραβώσει κάτι και βρεθεί κανείς σε αδιέξοδο καριέρας διαπιστώνει ότι οικονομικά οι πόροι εξαντλούνται με 100πλάσιο ρυθμό απ'ότι στην πατρίδα ενώ οι αντίστοιχες πιέσεις είναι πολλαπλάσιες επίσης. Και μιλώ εκ πείρας, έχοντας βρεθεί σε τέτοια κατάσταση από την οποία ευτυχώς ξέφυγα αλλά με οικονομική αφαίμαξη να είναι απίστευτη
    Πολύ μεγάλη αλήθεια. Ο ρυθμός της αφαίμαξης βέβαια διαφέρει ανάλογα με τη χώρα υποδοχής, καθώς και αν βρίσκεσαι εντός ΕΕ.

  6. #6411
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, μου δώσατε ήδη κάποια εργαλεία για να μπορέσω να αποφασίσω καλύτερα.

    4,200PLN είναι πρώτος μισθός.Δηλαδή κοντά στα 1.000 ευρώ.Την δουλεία αυτή την βλέπω για κάτι προσωρινό μέχρι να σταθώ στα πόδια σε μια καινούργια χώρα.

    Το ενοίκιο έχω μάθει πάει περίπου 1000-1500pln μαζί με ρεύμα-νερό.
    Τα προϊόντα πρώτης ανάγκης, ρουχισμός κτλπ είναι σχετικά φθηνά.

    Αυτά ξέρω μέχρι τώρα.Δεν ξέρω κατά πόσο είναι έτσι βέβαια.
    Απαράδεκτος ο μισθός φίλε. Επαναλαμβάνω όσοι ξένοι πάνε σε ΙΤ εξωτερικό ξεκινάνε με πολύ παραπάνω νούμερα.
    Για μένα μίνιμουμ 1500€ έπρεπε να παίζει κάποιος ξένος στην Πολωνία.

    Και μην κοιτάς τι γράφουν κάποιοι για εξωτερικό. Μόνο που θα μπει ξένη χώρα στο CV σου αναβαθμίζεσαι στα μάτια μελλοντικών εργοδοτών.

    Τι προϋπηρεσία έχεις;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #6412
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μάλλον λάθος το διατύπωσα εγώ.Η θέση δεν είναι ακριβώς IT.Δηλαδή δεν έχω καν IT σπουδές, η θέση αφορά σε υποστήριξη μέσω τηλεφώνου.Ο φίλος μου είπε ότι πολύ πιθανό να με πάνε και σε τμήμα Product Support και όχι IT support.
    Το φιλαράκι μου για να σας πω κιόλας λεπτομέρειες έφυγε χωρίς πτυχίο και τον πήραν.Αφού του έκαναν κάποια τέστ και είδαν ότι ξέρει γενικά και δεν είναι παντελώς άσχετως.
    Μου έχει πει επίσης ότι το πρώτο τρίμηνο κάνεις μόνο εκπαίδευση.
    Η εταιρεία ονομάζεται Sabre, δεν ξερω αν κάποιος την έχει ακουστά.

    Παιδιά, ξέρω ότι δεν είναι κάτι σπουδαίο αλλα είναι κάτι για μένα για αρχή.Νέος είμαι θεωρώ στα 26 και μπορώ ακόμα να αναπτυχθώ ξεκινώντας έστω και απο το 0 κάπου στα ξένα.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν με χωράει πια, είτε απο επαγγελματικής άποψης είτε κοινωνικής κτλπ. Δεν με χωράει ο τόπος εδώ, δεν ξέρω πως αλλίως να το πω. Κάποιοι ίσως να με καταλάβετε κιόλας.
    Για Πολωνία το σκεφτόμαι πιο έντονα διότι έχω κάποιον εκεί και δεν θα είμαι τελείως μόνος μου.

  8. #6413
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Την Sabre να μην ξέρουμε, τι μας πέρασες.
    Εφόσον δεν έχεις ακαδημαϊκά προσόντα από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις.
    Αν με τα λεφτά νομίζεις ότι βγαίνεις, σύμφωνα και με όσα σου έχει πει ο φίλος σου, και αν θέλεις να δοκιμάσεις γιατί το προτιμάς από το να μην κάνεις τίποτα, τότε προχώρα. Ελπίζω μόνο να έχεις όντως αντιληφθεί πόσο λίγα είναι τα λεφτά.

    Προσωπικά νομίζω ότι είναι καλύτερα να δοκιμάσεις στο Βερολίνο, καθώς υπάρχει τρελή ανάπτυξη σε start-ups και είναι πολύ υψηλότερες οι πιθανότητες να σου κάτσει κάποια καλή ευκαιρία. Στην πρώην εταιρία μου είχαμε πάρει για το QA άτομα χωρίς κάποιο πτυχία γιατί δε βρίσκαμε άτομο με προσόντα που να θέλει να κάνει QA και από αυτούς τουλάχιστον οι 2 συνέχισαν και πλέον έχουν πάει σε άλλες εταιρίες που κάνουν και εκεί QA και πληρώνονται σαν «πλήρεις» QA engineers.
    Η Πολωνία έχει περισσότερο φτασμένες εταιρίες (πχ η Sabre δεν έχει κάνει τίποτα cool εδώ και δεκαετίες ) όπου οι διαδικασίες είναι πιο δομημένες και η εξέλιξη πιο αργή.

  9. #6414
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον λάθος το διατύπωσα εγώ.Η θέση δεν είναι ακριβώς IT.Δηλαδή δεν έχω καν IT σπουδές, η θέση αφορά σε υποστήριξη μέσω τηλεφώνου.Ο φίλος μου είπε ότι πολύ πιθανό να με πάνε και σε τμήμα Product Support και όχι IT support.
    Το φιλαράκι μου για να σας πω κιόλας λεπτομέρειες έφυγε χωρίς πτυχίο και τον πήραν.Αφού του έκαναν κάποια τέστ και είδαν ότι ξέρει γενικά και δεν είναι παντελώς άσχετως.
    Μου έχει πει επίσης ότι το πρώτο τρίμηνο κάνεις μόνο εκπαίδευση.
    Η εταιρεία ονομάζεται Sabre, δεν ξερω αν κάποιος την έχει ακουστά.

    Παιδιά, ξέρω ότι δεν είναι κάτι σπουδαίο αλλα είναι κάτι για μένα για αρχή.Νέος είμαι θεωρώ στα 26 και μπορώ ακόμα να αναπτυχθώ ξεκινώντας έστω και απο το 0 κάπου στα ξένα.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν με χωράει πια, είτε απο επαγγελματικής άποψης είτε κοινωνικής κτλπ. Δεν με χωράει ο τόπος εδώ, δεν ξέρω πως αλλίως να το πω. Κάποιοι ίσως να με καταλάβετε κιόλας.
    Για Πολωνία το σκεφτόμαι πιο έντονα διότι έχω κάποιον εκεί και δεν θα είμαι τελείως μόνος μου.
    Εγώ θα είμαι ο τελευταίος που θα σου πει να μην το προσπαθήσεις αλλά χωρίς διάθεση να σε αποθαρρύνω,αν βγεις να δουλέψεις ως ανειδίκευτος -και τέτοια είναι η δουλειά που σου προσφέρουν αν κατάλαβα σωστά- θα πρέπει να είσαι έτοιμος να φας σκατό με το κουτάλι που λένε.

    Δες το θέμα της χώρας και τις προοπτικές και μην υπολογίζεις ότι μπορεί να έχεις ένα φίλο γνωστό εκεί, κατά την γνώμη μου μην το λαβεις καν υπόψιν.

    Ανάλογα με το τι έχεις σπουδάσει δες τι μπορείς να κάνεις με αυτό. Στην Ελλάδα μπορεί να μην υπάρχει δουλειά στο αντικείμενο αλλού μπορεί να κάνουν κρα και να έχεις καλές αποδοχές.

  10. #6415
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εμένα πάντως γνώμη μου είναι ότι αν είσαι νέος και δεν έχεις την δουλειά κελεπουρι στην Ελλάδα και δεν έχεις σχέση, τότε λίγο εξωτερικό μόνο καλό κάνει έστω με λίγο στριμωγμα το οποίο και αυτό καλο είναι. Και μετά από ένα ή δύο χρόνια γυρνάς. Όταν έφευγα στην Ελλάδα ήταν προσων η προϋπηρεσία στο εξωτερικό.

    Βέβαια να έχεις υπόψη ότι μπορεί και να μην μπορείς να γυρίσεις λόγω του πως θα συνηθίσεις να δουλεύεις.

    Στην πραγματικότητα όχι ότι στο εξωτερικό είναι πιο επαγγελματιες. Στο Βέλγιο που ξέρω καλά, από ερασιτεχνισμο και λαμόγια άλλο τίποτα. Όμως, η έκθεση σε ένα ξένο περιβάλλον βοηθάει πολύ στις απόψεις που έχει ένας άνθρωπος και ειδικά σε αυτό, οι Έλληνες είμαστε λίγο στον κόσμο μας.

  11. #6416
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    TP LINK AC1200 VR400 v2
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 15.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν είναι αυτό που θέλεις να κάνεις να πας , στο λέει άνθρωπος που πήγε 2η φορά στο εξωτερικό και έχει 17 χρόνια προϋπηρεσία στο IT !

    Σαν νέος θα πρέπει να δώσεις πολύ σημασία στην δουλειά σου και ειδικά στους ανθρώπους .

    Η Ελλάδα ήταν και θα είναι εργασιακός μεσαίωνας ! Οι περισσότεροι εργοδότες νομίζουν είναι θεοί και ότι μπορούν να παίζουν με τις οικογένειες των υπαλλήλων τους .Δεν έχουν καταλάβει ότι δουλεύουν για τους υπαλλήλους τους και για τους πελάτες και δεν αναγνωρίζουν ούτε το παραμικρό !

  12. #6417
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ελλάδα ήταν και θα είναι εργασιακός μεσαίωνας ! Οι περισσότεροι εργοδότες νομίζουν είναι θεοί και ότι μπορούν να παίζουν με τις οικογένειες των υπαλλήλων τους .Δεν έχουν καταλάβει ότι δουλεύουν για τους υπαλλήλους τους και για τους πελάτες και δεν αναγνωρίζουν ούτε το παραμικρό !
    Μην τρελαθουμε όμως, γιατί και εκτός Ελλάδας τα ίδια σκατά είναι. Στις πολυεθνικές είσαι ένα μυρμήγκι και στις πιο μικρές εταιρείες είναι τι θα σου τύχει. Απλά, ίσως και λόγω οποίων εργασιακών δικαιωμάτων υπάρχουν ακόμα, τα προσχήματα κρατούνται και πλασάρονται σαν σεβασμό κτλ. Έστω και έτσι όμως υπάρχει μεγάλη διαφορά αλλά να ξέρουμε το πώς.

  13. #6418
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι αυτό που θέλεις να κάνεις να πας , στο λέει άνθρωπος που πήγε 2η φορά στο εξωτερικό και έχει 17 χρόνια προϋπηρεσία στο IT !

    Σαν νέος θα πρέπει να δώσεις πολύ σημασία στην δουλειά σου και ειδικά στους ανθρώπους .

    Η Ελλάδα ήταν και θα είναι εργασιακός μεσαίωνας ! Οι περισσότεροι εργοδότες νομίζουν είναι θεοί και ότι μπορούν να παίζουν με τις οικογένειες των υπαλλήλων τους .Δεν έχουν καταλάβει ότι δουλεύουν για τους υπαλλήλους τους και για τους πελάτες και δεν αναγνωρίζουν ούτε το παραμικρό !
    Αυτό το "Δεν έχουν καταλάβει ότι δουλεύουν για τους υπαλλήλους τους" μπορείς να το εξηγήσεις;

  14. #6419
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    TP LINK AC1200 VR400 v2
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 15.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην τρελαθουμε όμως, γιατί και εκτός Ελλάδας τα ίδια σκατά είναι. Στις πολυεθνικές είσαι ένα μυρμήγκι και στις πιο μικρές εταιρείες είναι τι θα σου τύχει. Απλά, ίσως και λόγω οποίων εργασιακών δικαιωμάτων υπάρχουν ακόμα, τα προσχήματα κρατούνται και πλασάρονται σαν σεβασμό κτλ. Έστω και έτσι όμως υπάρχει μεγάλη διαφορά αλλά να ξέρουμε το πώς.
    Συμφωνώ , στις πολυεθνικές είσαι ένα μυρμήγκι στην αρχή αλλά όταν δείξεις τι μπορείς να κάνεις δεν σε πατάνε αλλά υπάρχει σεβασμός και δεν φοβούνται ότι θα τους πάρεις την δουλειά . Ένας μάνατζερ εδώ έχει το σκεπτικό να προσλαμβάνει καλύτερους υπαλλήλους από τι είναι αυτός ! Στο εξωτερικό πας στην δουλειά σου και δεν ανησυχείς αν θα υπάρχει απεργία στα μέσα μεταφοράς και το βασικότερο οι μισθοί είναι περισσότερο από το κόστος ζωής ακόμα και σε αυτούς που έχουν 0 εμπειρία .

    Στο εξωτερικό μπορεί μια πολυεθνική να κλείσει σε μία νύκτα γιατί αποφασίσανε να πάνε το τμήμα σου στην Ινδία ή στην Βουλγαρία αλλά υπάρχουν τόσες ευκαιρίες που δεν σε απασχολεί.

    Δεν λέω ότι στην Ελλάδα όλα είναι μαύρα, αλλά οι άνθρωποι σκέφτονται τον εαυτό τους τις περισσότερες φορές .Ο μάνατζερ μου εδώ στο εξωτερικό με ελέγχει κάθε μήνα τι κάνω και με ρωτάει : τι μπορώ να κάνω για σένα ? και όχι άντε τελείωνε , πρέπει να πληρωθούμε ή δούλεψε 34 ώρες συνεχόμενες για το migration στα δίκτυα επειδή ο πελάτης πληρώνει και εσύ δεν παίρνεις μια!
    Οχι όπως στην Ελλάδα να κάθεσαι 12ωρο(απλήρωτα βέβαια) και να λες ότι πρέπει να πας στο παιδί σου στο γιατρό και να σε κοιτάνε περίεργα και να σου λένε : Ημιαργία σήμερα ? 20:00 το απόγευμα !

    Οι γιατροί δεν σε κοιτάνε στην τσέπη, αντιθέτως σου κάνουν μήνυση αν τους φακελώσεις , τουλάχιστον στην χώρα που είμαι .

    Ένας μάνατζερ στην Ελλάδα πριν ενάμιση χρόνο μου είπε το εξής : μακάρι να μπορούσα να σου δώσω περισσότερα λεφτά να κάτσεις ! Δεν είναι μόνο τα λεφτά , είναι η ρουτίνα σου ακόμα και η μετακίνησή σου !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το "Δεν έχουν καταλάβει ότι δουλεύουν για τους υπαλλήλους τους" μπορείς να το εξηγήσεις;
    Ναι , αν θες να λέγεσαι leader ή μάνατζερ πρέπει να καταλάβεις ότι τα κουπιά τα τραβάνε οι υπάλληλοί σου και αν δεν δουλέψεις γι αυτούς έτσι ώστε το "κουπί" να γίνει πιο ελαφρύ απλώς θα φύγουν.

    Δεν είναι μόνο διαταγές και κάνε αυτό ! Πρέπει να ακούς και να βοηθάς τον υπάλληλό σου τι προβλήματα έχει όπως τα εργαλεία της εταιρείας.

  15. #6420
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Καλά μη θεοποιούμε τις πολυεθνικές, σίγουρα έχουν άλλη κουλτούρα και περιβάλλον εργασίας, αλλά από ένα level και πάνω κάποιες θυμίζουν hardcore Δημόσιο, ειδικά όσοι είναι 20+ χρόνια στην ίδια επιχείρηση και έχουν networking επιπέδου original ΠΑΣΟΚ. Και που για να φτάσεις εσύ εκεί το βύσμα - πολύπριζο μπορεί και να μη σου φτάνει.

Σελ. 428 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 408418423426427428429430433438448 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας