Σελ. 425 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 405415420423424425426427430435445 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.361-6.375 από 8099
  1. #6361
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλακείες στο τετράγωνο και μάλιστα βλακείες με γερή δόση άγνοιας
    Συμφωνώ.

    Επίσης να προσθέσω κάτι που για πολλούς στην Ελλάδα ακούγεται απίστευτο. Εγώ ένας λόγος που έφυγα από την Ελλάδα ήταν ο τρόπος εργασίας. Ο ερασιτεχνικός ήταν απίστευτος όπου και να πήγα. Στο Βέλγιο έχω δουλέψει σε τρεις πολυεθνικές και το επίπεδο ερασιχτεχνισμου είναι απίστευτο στις δύο από αυτές όπου ουσιαστικά ήταν πρώην καθαρες βέλγικες εταιρείες και έγιναν η καθεμία τμήμα μιας πολυεθνικής. Βλέπω επίσης και την εταιρία της γυναίκας μου. Άλλο ανέκδοτο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωστοί του αδερφού μου, δουλεύουν delivery στη Βρετανία (νομίζω Λονδίνο) και λένε συνέχεια το πόσο χάλια είναι και το πόσο θέλουν να γυρίσουν πίσω...

    Άλλοι Έλληνες που πήγαν Αμερική και δεν κατάφεραν τίποτα (κυρίως γιατί είχαν ελλιπή μόρφωση), λένε επίσης το πόσο χάλια είναι και το πόσο καλύτερη είναι η Ελλάδα...

    Για να μη νομίζεις ότι τα βγάζω από το μυαλό μου (αν και το προηγούμενο σχόλιο ήταν μεταξύ σοβαρού κι αστείου).
    Όταν φεύγεις από την χώρα σου, λογαριάζεις και λίγο τι λαμβάνεις για αυτή την "θυσία". Πολλοί νοσταλγούν την πατρίδα ή τα καλύτερα της ξεχνώντας τα χειρότερα της. It's human nature.

  2. #6362
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Οι περισσότεροι Έλληνες που ξέρω εδώ πάντως (Norfolk), όλο λένε τι χάλια που είναι στη Βρετανία.

    Ξεχνάνε βέβαια πως κάνουν παρέα μόνο με Έλληνες, μιλάνε μόνο Ελληνικά όλη μέρα και δεν ξεμυτάνε από ότι είναι σε απόσταση αστικού λεωφορείου.

    Έτσι καταλήγουν να έχουν άγνοια για την κουλτούρα, άγνοια για το με τι ανθρώπους συναναστρέφονται, καμία επαφή με τη γεωγραφία ή τα ενδιαφέροντα της περιοχής και τα Αγγλικά τους είναι συνήθως επιπέδου B2. Αυτά ενώ έχουν κλείσει από 5ετία και άνω στη χώρα.

    Και άλλοι λαοί το έχουν αυτό, αλλά λίγοι πιάνουν τον ξερολισμό με λίγο από γκέτο feeling του Έλληνα.

  3. #6363
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωστοί του αδερφού μου, δουλεύουν delivery στη Βρετανία (νομίζω Λονδίνο) και λένε συνέχεια το πόσο χάλια είναι και το πόσο θέλουν να γυρίσουν πίσω...

    Άλλοι Έλληνες που πήγαν Αμερική και δεν κατάφεραν τίποτα (κυρίως γιατί είχαν ελλιπή μόρφωση), λένε επίσης το πόσο χάλια είναι και το πόσο καλύτερη είναι η Ελλάδα...

    Για να μη νομίζεις ότι τα βγάζω από το μυαλό μου (αν και το προηγούμενο σχόλιο ήταν μεταξύ σοβαρού κι αστείου).
    Το έξω δεν είναι για όλους. Και εννοείται θα σου λένε το πόσο καλύτερα είναι στην Ελλάδα γιατί όταν έχεις μεγαλώσει με έναν Α τρόπο ζωής για πάνω από 25 χρόνια στην ίδια χώρα έχοντας πάνω-κάτω τους ίδιους φιλους και τις ίδιες επαφές, η αλλαγή κλίματος και η προσαρμογή σε ξένο περιβάλλον δεν είναι καθόλου εύκολες, ειδικά αν εκτίθεσαι για πρώτη φορά σε χώρες που πας ως εργαζόμενοςκαι όχι ως τουρίστας και δεν έχεις γονείς-φίλους-συγγενείς ή έστω γνωστό άτομο για να σε βοηθήσει.

    Το Λονδίνο πλέον είναι πλέον τραγικά ανυπόφορο ειδικά με τις σημερινές τιμές ενοικίων. Εκεί επιβιώνεις μόνο αν έχεις υψηλόμισθη θέση σε πχ τράπεζα, όχι κάνοντας δουλειά του ποδαριού με τον βασικό μισθό και διαβιείς με 4-5 άλλα άτομα σε ένα διαμέρισμα. Μια κοπέλα από τη πολυκατοικία μου άντεξε 1 χρόνο Λονδίνο και γύρισε πίσω γιατί δεν άντεχε με τα έξοδα, και αυτά προ Brexit.

    Στην αρχή το έξω σου φαίνεται ωραίο, με το καιρό και αφού έχεις αποβάλλει τη νοοτροπία του τουρίστα, αλλάζεις άρδην γνώμη. Έτσι πίστευα και εγώ με τη Σιγκαπούρη που πήγα ως τουρίστας το 1997 για 1 εβδομάδα, αλλά στο 6μηνο που έμεινα εκεί για πρακτική το 2010 απλούστατα γύρισα πίσω.

  4. #6364
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έξω δεν είναι για όλους. Και εννοείται θα σου λένε το πόσο καλύτερα είναι στην Ελλάδα γιατί όταν έχεις μεγαλώσει με έναν Α τρόπο ζωής για πάνω από 25 χρόνια στην ίδια χώρα έχοντας πάνω-κάτω τους ίδιους φιλους και τις ίδιες επαφές, η αλλαγή κλίματος και η προσαρμογή σε ξένο περιβάλλον δεν είναι καθόλου εύκολες, ειδικά αν εκτίθεσαι για πρώτη φορά σε χώρες που πας ως εργαζόμενοςκαι όχι ως τουρίστας και δεν έχεις γονείς-φίλους-συγγενείς ή έστω γνωστό άτομο για να σε βοηθήσει.

    Το Λονδίνο πλέον είναι πλέον τραγικά ανυπόφορο ειδικά με τις σημερινές τιμές ενοικίων. Εκεί επιβιώνεις μόνο αν έχεις υψηλόμισθη θέση σε πχ τράπεζα, όχι κάνοντας δουλειά του ποδαριού με τον βασικό μισθό και διαβιείς με 4-5 άλλα άτομα σε ένα διαμέρισμα. Μια κοπέλα από τη πολυκατοικία μου άντεξε 1 χρόνο Λονδίνο και γύρισε πίσω γιατί δεν άντεχε με τα έξοδα, και αυτά προ Brexit.

    Στην αρχή το έξω σου φαίνεται ωραίο, με το καιρό και αφού έχεις αποβάλλει τη νοοτροπία του τουρίστα, αλλάζεις άρδην γνώμη. Έτσι πίστευα και εγώ με τη Σιγκαπούρη που πήγα ως τουρίστας το 1997 για 1 εβδομάδα, αλλά στο 6μηνο που έμεινα εκεί για πρακτική το 2010 απλούστατα γύρισα πίσω.
    Πήγες στα σκληρά και εσύ, όχι ότι δεν υπάρχουν χειρότερα όπως Σ.Α.
    Πάντως έχεις δίκιο.

  5. #6365
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι Έλληνες που ξέρω εδώ πάντως (Norfolk), όλο λένε τι χάλια που είναι στη Βρετανία.

    Ξεχνάνε βέβαια πως κάνουν παρέα μόνο με Έλληνες, μιλάνε μόνο Ελληνικά όλη μέρα και δεν ξεμυτάνε από ότι είναι σε απόσταση αστικού λεωφορείου.

    Έτσι καταλήγουν να έχουν άγνοια για την κουλτούρα, άγνοια για το με τι ανθρώπους συναναστρέφονται, καμία επαφή με τη γεωγραφία ή τα ενδιαφέροντα της περιοχής και τα Αγγλικά τους είναι συνήθως επιπέδου B2. Αυτά ενώ έχουν κλείσει από 5ετία και άνω στη χώρα.

    Και άλλοι λαοί το έχουν αυτό, αλλά λίγοι πιάνουν τον ξερολισμό με λίγο από γκέτο feeling του Έλληνα.
    Έτσι ακριβώς. Ο εθνικισμός, η ξεροκεφαλια και η ψευδαίσθηση ανωτερότητας, ακολουθεί πολλούς Έλληνες ακόμα και στο εξωτερικό...

    Εγώ όταν πάω να μείνω μόνιμα στις ΗΠΑ, εννοείται ότι θα χαίρομαι όποτε συναντάω Έλληνες και να μιλάω μαζί τους, αλλά θέλω να γνωρίσω κι άλλους ανθρώπους, όπως και την κουλτούρα τους (γι αυτό κάνω ιδιαίτερα στα Ισπανικά και το Νοέμβριο θα δώσω για πτυχίο Α1, που θα μου χρειαστεί και σε δουλειές βέβαια).

    Γενικά θα ήθελα στα επόμενα χρόνια ν' αποκτήσω αρκετά χρήματα, ώστε να μπορέσω να κάνω πολλά ταξίδια. Κάτι που, αν μείνω στην Ελλάδα, θα είναι αδύνατο να συμβεί... Αυτός είναι ένας από τους λόγους που θέλω να φύγω (κυρίως όμως η ανησυχία για επιβίωση).

  6. #6366
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς. Ο εθνικισμός, η ξεροκεφαλια και η ψευδαίσθηση ανωτερότητας, ακολουθεί πολλούς Έλληνες ακόμα και στο εξωτερικό...

    Εγώ όταν πάω να μείνω μόνιμα στις ΗΠΑ, εννοείται ότι θα χαίρομαι όποτε συναντάω Έλληνες και να μιλάω μαζί τους, αλλά θέλω να γνωρίσω κι άλλους ανθρώπους, όπως και την κουλτούρα τους (γι αυτό κάνω ιδιαίτερα στα Ισπανικά και το Νοέμβριο θα δώσω για πτυχίο Α1, που θα μου χρειαστεί και σε δουλειές βέβαια).

    Γενικά θα ήθελα στα επόμενα χρόνια ν' αποκτήσω αρκετά χρήματα, ώστε να μπορέσω να κάνω πολλά ταξίδια. Κάτι που, αν μείνω στην Ελλάδα, θα είναι αδύνατο να συμβεί... Αυτός είναι ένας από τους λόγους που θέλω να φύγω (κυρίως όμως η ανησυχία για επιβίωση).
    Δηλαδή όταν πας στην Αμερική θα έρχεται στο γραφείο η ηλικιωμένη Μεξικάνα πελάτισσα που δε μιλάει γρι Αγγλικά και θα την πασάρουν σε εσένα που θα έχεις Α1;

  7. #6367
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή όταν πας στην Αμερική θα έρχεται στο γραφείο η ηλικιωμένη Μεξικάνα πελάτισσα που δε μιλάει γρι Αγγλικά και θα την πασάρουν σε εσένα που θα έχεις Α1;
    Δεν ξέρω, αλλά σίγουρα τα Ισπανικά είναι ένα "bonus" στο βιογραφικό, ειδικά σε μια χώρα που βρίσκονται τόσοι Ισπανόφωνοι μετανάστες. Μπορεί αργότερα να πάω και για υψηλότερο πτυχίο.

  8. #6368
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι Έλληνες που ξέρω εδώ πάντως (Norfolk), όλο λένε τι χάλια που είναι στη Βρετανία.

    Ξεχνάνε βέβαια πως κάνουν παρέα μόνο με Έλληνες, μιλάνε μόνο Ελληνικά όλη μέρα και δεν ξεμυτάνε από ότι είναι σε απόσταση αστικού λεωφορείου.

    Έτσι καταλήγουν να έχουν άγνοια για την κουλτούρα, άγνοια για το με τι ανθρώπους συναναστρέφονται, καμία επαφή με τη γεωγραφία ή τα ενδιαφέροντα της περιοχής και τα Αγγλικά τους είναι συνήθως επιπέδου B2. Αυτά ενώ έχουν κλείσει από 5ετία και άνω στη χώρα.

    Και άλλοι λαοί το έχουν αυτό, αλλά λίγοι πιάνουν τον ξερολισμό με λίγο από γκέτο feeling του Έλληνα.
    Εσύ δεν ήταν να πας Ντουμπάι ή κάτι τέτοιο; Ξέμεινες;;;


    Να πω πάντως ότι το κατά πόσο θα έχεις ευκαιρία να ταιριάξεις με τον ντόπιο πληθυσμό δεν είναι τόσο απλό. Η εργασία σου είναι η προφανής πηγή γνωριμιών αλλά πόσες φορές δεν σας έτυχε να δουλέψετε στην Ελλάδα και να μην ταιριάξετε με κανένα συνάδελφο; Συμβαίνει. Αν δεν κάτσουν γνωριμίες από τη δουλειά τότε το πράμα σφίγγει.
    Αν πας στο εξωτερικό με σύντροφο, ακόμα χειρότερα. Αν είσαι μόνος, υπάρχει και το Tinder
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  9. #6369
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Πάλι κολλήσατε με την Αγγλία.
    Λες και μόνο Αγγλία υπάρχει για εξωτερικό.
    Αν θέλει ο άλλος να βρει ενδιαφέροντα και να βρει τρόπους να περάσει καλά θα το κάνει είτε στην χώρα του είτε αλλού.

    Πάντως και εδώ Κύπρο που είμαι και που είναι σχεδόν τα ίδια με Ελλάδα, ακούς κάτι τυπάκια ότι τους λείπει η πατρίδα και άλλα τέτοια γραφικά. Θα ήθελα να τους δω Γερμανία, Πολωνία να μην μιλάνε καν την γλώσσα. Εκεί να δούνε ζόρι που κλαίγονται γιατί στην Κύπρο γιατί τους θεωρούν μετανάστες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #6370
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς. Ο εθνικισμός, η ξεροκεφαλια και η ψευδαίσθηση ανωτερότητας, ακολουθεί πολλούς Έλληνες ακόμα και στο εξωτερικό...

    Εγώ όταν πάω να μείνω μόνιμα στις ΗΠΑ, εννοείται ότι θα χαίρομαι όποτε συναντάω Έλληνες και να μιλάω μαζί τους, αλλά θέλω να γνωρίσω κι άλλους ανθρώπους, όπως και την κουλτούρα τους (γι αυτό κάνω ιδιαίτερα στα Ισπανικά και το Νοέμβριο θα δώσω για πτυχίο Α1, που θα μου χρειαστεί και σε δουλειές βέβαια).

    Γενικά θα ήθελα στα επόμενα χρόνια ν' αποκτήσω αρκετά χρήματα, ώστε να μπορέσω να κάνω πολλά ταξίδια. Κάτι που, αν μείνω στην Ελλάδα, θα είναι αδύνατο να συμβεί... Αυτός είναι ένας από τους λόγους που θέλω να φύγω (κυρίως όμως η ανησυχία για επιβίωση).
    Και στο εσωτερικό υπάρχουν αυτά, ειδικά στις μικρές ηλικίες, αρκετοί μάλιστα πιστεύουν πως είναι ανώτεροι απο άλλους Ελληνες, μετά έρχεται η προσγείωση στην πραγματικότητα

  11. #6371
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ δεν ήταν να πας Ντουμπάι ή κάτι τέτοιο; Ξέμεινες;;;
    Ξεκινάω σε 3 μήνες από τώρα με το νέο ακαδημαικό έτος. Έχω ακόμα οπότε μιλάω γι αυτό που προς το παρόν γνωρίζω.

    @Mitsos, δεν είναι τόσο θέμα ανωτερότητας. Θα δείς πως είναι περισσότερο θέμα "αυτό ξέρω αυτό εμπιστεύομαι" και απορρίπτουν τα πάντα που τους βγάζουν από το comfort zone.

    Όσο για τα περι νοσταλγίας της πατρίδας που λέει και ο Rastaviper, υπάρχουν και οι πολύ γκρινιάρηδες που κάνουν λες και είμαστε στο '60, παίζει το ράδιο Καζαντζίδη και κλαίνε ενώ τρώνε ένα κομμάτι φέτα.

    (Οι περισσότεροι βέβαια από αυτούς μπορεί να κατεβαίνουν Ελλάδα κάθε μήνα.)

  12. #6372
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινάω σε 3 μήνες από τώρα με το νέο ακαδημαικό έτος. Έχω ακόμα οπότε μιλάω γι αυτό που προς το παρόν γνωρίζω.

    @Mitsos, δεν είναι τόσο θέμα ανωτερότητας. Θα δείς πως είναι περισσότερο θέμα "αυτό ξέρω αυτό εμπιστεύομαι" και απορρίπτουν τα πάντα που τους βγάζουν από το comfort zone.

    Όσο για τα περι νοσταλγίας της πατρίδας που λέει και ο Rastaviper, υπάρχουν και οι πολύ γκρινιάρηδες που κάνουν λες και είμαστε στο '60, παίζει το ράδιο Καζαντζίδη και κλαίνε ενώ τρώνε ένα κομμάτι φέτα.

    (Οι περισσότεροι βέβαια από αυτούς μπορεί να κατεβαίνουν Ελλάδα κάθε μήνα.)
    Ενα κομμάτι φέτα που πήραν απο την οικογενειακή συσκευασία των 250 γραμμαρίων μαζί με 1/4 αγγούρι

  13. #6373
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα κομμάτι φέτα που πήραν απο την οικογενειακή συσκευασία των 250 γραμμαρίων μαζί με 1/4 αγγούρι
    Πέστο ψέμματα και όταν είδα να πουλάνε μισό αγγούρι έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό.

  14. #6374
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων

    Να πω πάντως ότι το κατά πόσο θα έχεις ευκαιρία να ταιριάξεις με τον ντόπιο πληθυσμό δεν είναι τόσο απλό. Η εργασία σου είναι η προφανής πηγή γνωριμιών αλλά πόσες φορές δεν σας έτυχε να δουλέψετε στην Ελλάδα και να μην ταιριάξετε με κανένα συνάδελφο; Συμβαίνει. Αν δεν κάτσουν γνωριμίες από τη δουλειά τότε το πράμα σφίγγει.
    Αν πας στο εξωτερικό με σύντροφο, ακόμα χειρότερα. Αν είσαι μόνος, υπάρχει και το Tinder
    Για φίλους θα ψάχνουμε ή για hookups?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στο εσωτερικό υπάρχουν αυτά, ειδικά στις μικρές ηλικίες, αρκετοί μάλιστα πιστεύουν πως είναι ανώτεροι απο άλλους Ελληνες, μετά έρχεται η προσγείωση στην πραγματικότητα
    Το λες γενικά ή για να "φωτογραφίσεις" εμένα; Σίγουρα όμως από τους λεγόμενους "Ελληνάρες", νιώθω ανώτερος, γιατί δεν πέφτω στο επίπεδό τους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Mitsos, δεν είναι τόσο θέμα ανωτερότητας. Θα δείς πως είναι περισσότερο θέμα "αυτό ξέρω αυτό εμπιστεύομαι" και απορρίπτουν τα πάντα που τους βγάζουν από το comfort zone.

    Όσο για τα περι νοσταλγίας της πατρίδας που λέει και ο Rastaviper, υπάρχουν και οι πολύ γκρινιάρηδες που κάνουν λες και είμαστε στο '60, παίζει το ράδιο Καζαντζίδη και κλαίνε ενώ τρώνε ένα κομμάτι φέτα.

    (Οι περισσότεροι βέβαια από αυτούς μπορεί να κατεβαίνουν Ελλάδα κάθε μήνα.)
    Μπορεί να είναι και όπως τα λες.

  15. #6375
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Το λες γενικά ή για να "φωτογραφίσεις" εμένα; Σίγουρα όμως από τους λεγόμενους "Ελληνάρες", νιώθω ανώτερος, γιατί δεν πέφτω στο επίπεδό τους.
    Και πως ξέρεις πως δεν έχει την κάρτα στο παπριζ;
    Δεν το ξέρεις, αλλά bmw Μεγάλο, μάλλον Έλληνας (γιατι δεν φαίνεται καλά) τότε είναι σίγουρα παράνομα παρκαρισμένος

    Αλλά ναι σε γενικές γραμμές όταν ζεις σε μια χώρα βλέπεις πιο συχνά αυτά τα πράγματα

Σελ. 425 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 405415420423424425426427430435445 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας