Σελ. 465 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 445455460463464465466467470475485 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.961-6.975 από 8099
  1. #6961
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά εισόδημα είναι εισόδημα,ακόμα και 1 cent πχ από τραπεζικό λογ/σμό λογίζεται ως εισόδημα.
    Τι ακριβώς ψειρίζετε;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #6962
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Σωστά, απλώς για την περίπτωση αυτή, έχει διαφορά αν το 1 cent προέρχεται από επαγγελματικές δραστηριότητες ή από τόκους...
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  3. #6963
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ...
    Αν σημαίνει «φορολογικός κάτοικος», τότε είναι περίεργο. Στη λογική της Ελλάδας, είσαι φορολογικός κάτοικος Ελλάδας (εφόσον είσαι πάνω από 6 μήνες στην Ελλάδα) ή εξωτερικού. Δεν γίνεται και τα 2.
    Στο χαρτί που πήρα αναφέρει ότι κατά κανόνα κάποιος είναι "ansässig" σε μία χώρα, αλλά ταυτόχρονα μπορεί να είναι "ansässig" από φορολογική άποψη σε πάνω από μία χώρες.

    Σε περιπτώσεις όπως η δική μου (που είμαι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού), αλλά μπορεί και να κάνω δήλωση σε Ελλάδα (πχ λόγω τόκων καταθέσεων), δε ξέρω πού εμπίπτω ως " steuerlich ansässig". Μόνο στη Γερμανία ή ΚΑΙ στην Ελλάδα;
    Τρέχα γύρευε.
    Δες τι μου γράφει το e-banking μου αν πάω να κάνω τροποποίηση στοιχείων.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  taxid.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  21,0 KB 
ID: 215074
    Το οποίο στο Google Translate μεταφράζεται ως:
    "If there are currently other tax residences outside of Germany or the USA in addition to the main address, please state them. This self-disclosure replaces all information you have provided so far. In general, a person becomes tax resident in a state if, under the law of that state (including tax treaties), they pay or should pay taxes based on their place of residence, residence, place of business, or other similar feature, and not just because they have income from it Sources achieved in this state."
    Επομένως νομίζω ότι ορθά δεν τους έδωσα το ελληνικό ΑΦΜ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ο φορολογικός κάτοικος αφορά εισοδήματα από δουλειά μόνο; Δεν νομίζω, γιατί υπάρχουν και εισοδήματα από επιχειρήσεις ή επιχειρήσεις ελεύθερων επαγγελματιών.

    Στην Ελλάδα, αν έχεις έστω και ένα ευρώ εισόδημα (λέμε τώρα) δεν πας δου εξωτερικού και φορολογείσαι.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί το έχεις βάλει σε off-topic tags, πάντως είναι on-topic μεν, λάθος δε. H αφοσίωση με την οποία επιμένεις να παραπληροφορείς είναι αξιέπαινη.
    Έχω εισοδήματα στην Ελλάδα και είμαι κανονικά φορολογικά κάτοικος εξωτερικού. Αυτό δε σημαίνει ότι είμαι στη ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού, αυτή είναι άλλη ανακρίβεια που έχω διορθώσει άπειρες φορές και επαναλαμβάνεται κατά κόρον. Όσοι άνηκαν σε ΔΟΥ από επαρχία πριν φύγουν για το εξωτερικό μένουν στην ίδια ΔΟΥ αλλά ως κάτοικοι εξωτερικού.
    ΔΟΥ εξωτερικού δεν υπάρχει. Λέγεται ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού και αφορά όσους ήταν προηγουμένως στην Αθήνα. Παλαιότερα ήταν για όλους τους κατοίκους εξωτερικού, αλλά μετά το braind drain της περασμένης δεκαετίας έχουν αλλάξει οι ανόνες και όποιος ήταν πχ στη ΔΟΥ Καλαμάτας παραμένει στη ΔΟΥ Καλαμάτας.

  4. #6964
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω γιατί το έχεις βάλει σε off-topic tags, πάντως είναι on-topic μεν, λάθος δε. H αφοσίωση με την οποία επιμένεις να παραπληροφορείς είναι αξιέπαινη.
    Έχω εισοδήματα στην Ελλάδα και είμαι κανονικά φορολογικά κάτοικος εξωτερικού. Αυτό δε σημαίνει ότι είμαι στη ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού, αυτή είναι άλλη ανακρίβεια που έχω διορθώσει άπειρες φορές και επαναλαμβάνεται κατά κόρον. Όσοι άνηκαν σε ΔΟΥ από επαρχία πριν φύγουν για το εξωτερικό μένουν στην ίδια ΔΟΥ αλλά ως κάτοικοι εξωτερικού.
    ΔΟΥ εξωτερικού δεν υπάρχει. Λέγεται ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού και αφορά όσους ήταν προηγουμένως στην Αθήνα. Παλαιότερα ήταν για όλους τους κατοίκους εξωτερικού, αλλά μετά το braind drain της περασμένης δεκαετίας έχουν αλλάξει οι ανόνες και όποιος ήταν πχ στη ΔΟΥ Καλαμάτας παραμένει στη ΔΟΥ Καλαμάτας.
    Ξέχασα ότι το έχεις αναφέρει και δεν είναι σκόπιμο αλλά έτσι το έζησα εγώ το 2012 όπως και κάποιοι άλλοι γνωστοί μου. Και επειδή εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη στο Ελληνικό σύστημα, καθώς το 2011-2013 η κάθε ΔΟΥ και κάθε υπάλληλος έλεγε τα δικά του, συνήθως διαφορετικά από την ΔΟΥ Εξωτερικού και συχνά διαφορετικά από την νομοθεσία, δεν μπορώ να πάρω την δική σου εμπειρία ως 100% αληθινή, όχι για κανένα άλλο λόγο και σίγουρα όχι προσωπικά με σένα αλλά γιατί απλά δεν υπάρχει εμπιστοσύνη μέχρι η διαδικασία να γίνει εντελώς online (δεν ξέρω αν έχει γίνει) και βγούν από την μέση οι άνθρωποι γιατί περισσότερο εμπιστεύομαι κώδικά σε αυτή την περίπτωση. Μέχρι τότε, αυτά που λες είναι σαν κάποιους γνωστούς μου που τελειώσαν σε μια ώρα και θεωρούσαν την δική τους εμπειρία ως την μοναδική αλήθεια (πέρα από την νομοθεσία) και άλλους στο άλλο άκρο που δεν έβγαζαν άκρη. Εγώ ήμουν κάπου στην μέση προς το δεν βγάζω άκρη.

    Συνεπώς, δεν είναι προσωπικό και ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ σκόπιμο. Μακάρι να έχεις δίκιο όμως και να αποδειχθείς άξιος σύμβουλος αν ποτέ ξαναχρειαστεί να πατήσω το πόδι μου σε ΔΟΥ της Αθήνας. Μέχρι τότε, μην το παίρνεις προσωπικά ή ότι έχω δόλο. Δεν περάσαμε όλοι τα ίδια και δεν έχουμε όλοι τις ίδιες εμπειρίες με το δημόσιο, τους ανθρώπους και το ελληνικό κράτος εν γένη.

    Για να σε ρωτήσω τώρα. Εσύ που παρέμεινες εκτός ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού, σου ζητάει το αντίστοιχο ΑΦΜ της Γερμανίας;

  5. #6965
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα ότι το έχεις αναφέρει και δεν είναι σκόπιμο αλλά έτσι το έζησα εγώ το 2012 όπως και κάποιοι άλλοι γνωστοί μου. Και επειδή εγώ δεν έχω εμπιστοσύνη στο Ελληνικό σύστημα, καθώς το 2011-2013 η κάθε ΔΟΥ και κάθε υπάλληλος έλεγε τα δικά του, συνήθως διαφορετικά από την ΔΟΥ Εξωτερικού και συχνά διαφορετικά από την νομοθεσία, δεν μπορώ να πάρω την δική σου εμπειρία ως 100% αληθινή, όχι για κανένα άλλο λόγο και σίγουρα όχι προσωπικά με σένα αλλά γιατί απλά δεν υπάρχει εμπιστοσύνη μέχρι η διαδικασία να γίνει εντελώς online (δεν ξέρω αν έχει γίνει) και βγούν από την μέση οι άνθρωποι γιατί περισσότερο εμπιστεύομαι κώδικά σε αυτή την περίπτωση. Μέχρι τότε, αυτά που λες είναι σαν κάποιους γνωστούς μου που τελειώσαν σε μια ώρα και θεωρούσαν την δική τους εμπειρία ως την μοναδική αλήθεια (πέρα από την νομοθεσία) και άλλους στο άλλο άκρο που δεν έβγαζαν άκρη. Εγώ ήμουν κάπου στην μέση προς το δεν βγάζω άκρη.

    Συνεπώς, δεν είναι προσωπικό και ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ σκόπιμο. Μακάρι να έχεις δίκιο όμως και να αποδειχθείς άξιος σύμβουλος αν ποτέ ξαναχρειαστεί να πατήσω το πόδι μου σε ΔΟΥ της Αθήνας. Μέχρι τότε, μην το παίρνεις προσωπικά ή ότι έχω δόλο. Δεν περάσαμε όλοι τα ίδια και δεν έχουμε όλοι τις ίδιες εμπειρίες με το δημόσιο, τους ανθρώπους και το ελληνικό κράτος εν γένη.

    Για να σε ρωτήσω τώρα. Εσύ που παρέμεινες εκτός ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού, σου ζητάει το αντίστοιχο ΑΦΜ της Γερμανίας;
    Ναι μου το ζητάει, το έχω γράψει λίγες σελίδες πίσω σε απάντηση σε εσένα που το ανέφερες πρώτος.

    Δεν έχω την απαίτηση να θυμάσαι τι έχω περάσει, αλλά το ότι τελείωσα σε μια ώρα δεν ξέρω 1. που το βρήκες και 2. που κολλάει εδώ.
    1. Πάλευα 2 χρόνια να ξεμπλέξω γιατί αρχικά η εφορία ήθελε να πληρώσω 25 χιλιάδες φόρο για τα εισοδήματα 2 χρόνων στην Ελβετία (το οποίο ήταν ο ελληνικός φόρος μείον τον φόρο που είχα ήδη πληρώσει στην Ελβετία για τα εισοδήματα αυτά.
    2. Και να είχα τελειώσει σε μια ώρα (I wish), δε θα βρεις πουθενά post όπου να έγραψα ότι η διαδικασία είναι εύκολη και απλή.

    Εδώ θα είμαστε του χρόνου που θα γράφεις πάλι για "ΔΟΥ εξωτερικού", θα σου απαντάω εγώ ότι δεν έχει να κάνει με το ποια είναι η ΔΟΥ σου αλλά με το αν σε έχουν αναγνωρίσει ως κάτοικο εξωτερικού, και πάλι θα πέφτεις από τα σύννεφα.

  6. #6966
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Άσχετο, lewton έκανες την διαδικασία για ΜΚΕ;
    Πιθανόν να πάρεις πίσω αν όχι όλο το πρόστιμο που έχεις πληρώσει.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  7. #6967
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο, lewton έκανες την διαδικασία για ΜΚΕ;
    Πιθανόν να πάρεις πίσω αν όχι όλο το πρόστιμο που έχεις πληρώσει.
    Για το στρατό λες;
    Ακόμα όχι, μου λείπουν 2 χρόνια για την επταετία βιοπορισμού και δεν μπορώ να αποδείξω ένα εξάμηνο στη Μαδρίτη οπότε μου κόβει την εντεκαετία χωρίς βιοπορισμό.
    Πάω για αρχές 2022.

  8. #6968
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το στρατό λες;
    Ακόμα όχι, μου λείπουν 2 χρόνια για την επταετία βιοπορισμού και δεν μπορώ να αποδείξω ένα εξάμηνο στη Μαδρίτη οπότε μου κόβει την εντεκαετία χωρίς βιοπορισμό.
    Πάω για αρχές 2022.
    Ναι για τον στρατό. Ίσως να αξίζει να το προσπαθησεις ακόμα και χωρίς το εξάμηνο αλλ οκ. Εδώ κλείνει η παρένθεση
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #6969
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι για τον στρατό. Ίσως να αξίζει να το προσπαθησεις ακόμα και χωρίς το εξάμηνο αλλ οκ. Εδώ κλείνει η παρένθεση
    Ο υπάλληλος στο προξενείο εδώ είναι πολύ φιλικός και κουνάει το κεφάλι του με κατανόηση και συμπόνοια, ΑΛΛΑ μου ξεκαθάρισε ότι αφού ο νόμος λέει ως 6 μήνες κενό και εγώ έχω κενό 6,5 μήνες (τόσο είναι το κενό που δε μπορώ να αποδείξω που ήμουν) δεν μπορεί να υπογράψει ότι πληρώ τις προϋποθέσεις.

  10. #6970
    Για όσους ζούνε Ελβετία, το ρόλο Αρ. Φορ. Ταυτοποίησης (Steueridentifikationsnummer) παίζει το AHV-Nummer. Για λοιπούς κατοίκους ΕΕ εδω: https://ec.europa.eu/taxation_custom...xamples_el.pdf
    Δε μπλέκεις με ΚΑΜΜΙΑ έξτρα φορολόγηση.

  11. #6971
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες τι μου γράφει το e-banking μου αν πάω να κάνω τροποποίηση στοιχείων.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  taxid.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  21,0 KB 
ID: 215074
    Το οποίο στο Google Translate μεταφράζεται ως:
    "If there are currently other tax residences outside of Germany or the USA in addition to the main address, please state them. This self-disclosure replaces all information you have provided so far. In general, a person becomes tax resident in a state if, under the law of that state (including tax treaties), they pay or should pay taxes based on their place of residence, residence, place of business, or other similar feature, and not just because they have income from it Sources achieved in this state."
    Επομένως νομίζω ότι ορθά δεν τους έδωσα το ελληνικό ΑΦΜ.
    Μίλησα με δικηγόρο/ειδικό σε θέματα φορολογίας στη Γερμανία. Μου είπε ότι σαφή απάντηση δεν μπορεί να δώσει, μιας και είναι θέμα της Ελλάδας αν με θεωρεί ακόμα ότι πρέπει να υπάγομαι και εκεί.
    Πάντως , μετά από την συνομιλία μας, προσανατολίζομαι στο ότι δεν είμαι φορολογικός κάτοικος ΚΑΙ στην Ελλάδα, μιας και δεν πληρώ τις προυποθέσεις με βάση τα άρθρα του σχετικού νόμου 4173/2013 και με τις μετέπειτα τροποποιήσεις του.

    Μία απορία.
    Τα πιθανά εισοδήματα από Ελλάδα (πχ ενοίκια) , πρέπει να δηλωθούν και στη Γερμανία (ή γενικά στο εξωτερικό) ή αρκεί μόνο στην Ελλάδα;
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  12. #6972
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία απορία.
    Τα πιθανά εισοδήματα από Ελλάδα (πχ ενοίκια) , πρέπει να δηλωθούν και στη Γερμανία (ή γενικά στο εξωτερικό) ή αρκεί μόνο στην Ελλάδα;
    αν είσαι σε καθεστώς κατοίκου εξωτερικου (φορολογικά εννοώ), κάνεις ξέχωρη δήλωση στην ελλάδα όπου δηλώνεις ότι εισοδήματα έχεις εν ελλάδι (ενοίκια κτλ).

  13. #6973
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fyi, οι Brussels airlines ανακοίνωσε μείωση προσωπικού κατά 25% (1000/4000) μαζί με συρρίκνωση του στόλου. Μαζί με την British airways που έχει ανακοινώσει 12000 απολύσεις και ένα φίλο που είναι στην easyJet και κάθεται και αυτός, τα πράγματα φαίνονται πολύ χλωμά στον χώρο των αεροπορικών όπως τα υπολογίζαμε.

    Τα γράφω αυτά γιατί ένα μέλος εδώ δουλεύει ως εκλεκτή και ένα άλλο στην sabre νομίζω. Για πείτε εσείς τι βλέπετε;
    Μόλις το είδα. Η Sabre έχει στείλει περίπου το 75% σε furlough. Εγώ την γλύτωσα προς το παρών. Γενικά χάλια μαύρα, η αγορά συνεχίζει να είναι νεκρή και πραγματικά δεν σώζεται νομίζω το 2020.

    Ακούγεται στην εταιρεία και μια είδηση που δεν μπορώ να πω δημόσια που αν ισχύει θα αλλαξεί αρκετά για την Sabre, βλεποντας και κάνοντας λοιπόν.

    Έχω αρχίσει και κοιτάζω για ενναλακτικές πάντως, όσες έχουν μείνει τουλάχιστον...

  14. #6974
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είσαι σε καθεστώς κατοίκου εξωτερικου (φορολογικά εννοώ), κάνεις ξέχωρη δήλωση στην ελλάδα όπου δηλώνεις ότι εισοδήματα έχεις εν ελλάδι (ενοίκια κτλ).
    Και αυτά τα εισοδήματα οφείλουν να δηλωθούν και στο εξωτερικό, μαζί με την προσκόμιση εγγράφων ότι έχει πληρωθεί φόρος στην Ελλάδα για αυτά;
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  15. #6975
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτά τα εισοδήματα οφείλουν να δηλωθούν και στο εξωτερικό, μαζί με την προσκόμιση εγγράφων ότι έχει πληρωθεί φόρος στην Ελλάδα για αυτά;
    οχι, αν εισαι φορολογικος κάτοικος γερμανίας πχ, οτι βγάζεις γερμανία φορολογείται γερμανία και ότι βγάζεις ελλάδα φορολογείται ελλάδα.

Σελ. 465 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 445455460463464465466467470475485 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας