Σελ. 78 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 5868737677787980838898 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.156-1.170 από 8099
  1. #1156
    Εγγραφή
    08-02-2009
    Μηνύματα
    205
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    t
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ αυτο σκέφτομαι .




    ΟΚ,υπάρχουν κάπου συγκεκριμένα αυτες οι χρεώσεις/ η citibank δε δραστηριοποιειται στην Ολλανδία.Κανείς με εμπειρια ελαχιστοποιησης εξοδων εμβασματων?





    Πολίτης παρακαλώ,κύριε Sovjohn.

    Πάρε μια γνώμη.


    http://www.mofeu.eu/forum/showthread.php?t=7044&page=5

  2. #1157
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σ'ευχαριστώ IoStefo1.Πολύ κατατοπιστικό το λινκ.Καθε άλλη εμπειρια ευπρόσδεκτη.

  3. #1158
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Για το σπίτι, καλή ακούγεται η τιμή για Ολλανδία, αν και δεν ξέρω γενικά τι παίζει στο Eindhoven. Επειδή φαντάζομαι θα είναι πολύ δύσκολα να βρεις αλλιώς,
    κλείσε αυτό και αλλάζεις μετά όταν θα είσαι πάνω, κι εγώ αυτό έκανα. Σαν πόλη το Eindhoven είναι ενδιαφέρoν, από τις μοντέρνες πόλεις όπου έχει πράγματα να κάνεις, χωρίς να είναι και πάρα πολύ μακριά από τις μεγάλες πόλεις. Στα πολύ θετικά το αεροδρόμιο όπου πετάνε Ryanair και Wizz, οπότε έχεις πάρα πολλούς προορισμούς σε πολύ χαμηλή τιμή.

    Για τράπεζα τώρα, οποιαδήποτε από τις τρεις μεγάλες και να διαλέξεις θα είσαι καλυμμένος, από όπου κι αν τραβάς μετρητά σε Ολλανδία και Ευρώπη δεν υπάρχει επιπλέον χρέωση. Η ABN είναι η μόνη όμως που έχει το internet banking της στα αγγλικά, χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα δύσκολο να μάθεις να κάνεις τις βασικές κινήσεις και από τις άλλες τράπεζες στα ολλανδικά. Πάντως είναι απίστευτα βασικό να έχεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα λογαριασμό, οπότε πηγαίνοντας με τη Rabobank που συνεργάζεται το πανεπιστήμιο σου θα επιταχύνει λίγο τα πράγματα. Για μεταφορά χρημάτων από Ελλάδα από Πειραιώς, χρεώνεσαι με 50 λεπτά για κάθε έμβασμα.

  4. #1159
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το σπίτι, καλή ακούγεται η τιμή για Ολλανδία, αν και δεν ξέρω γενικά τι παίζει στο Eindhoven. Επειδή φαντάζομαι θα είναι πολύ δύσκολα να βρεις αλλιώς,κλείσε αυτό και αλλάζεις μετά όταν θα είσαι πάνω, κι εγώ αυτό έκανα.
    Κι εγώ αυτό σκέφτομαι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν πόλη το Eindhoven είναι ενδιαφέρoν, από τις μοντέρνες πόλεις όπου έχει πράγματα να κάνεις, χωρίς να είναι και πάρα πολύ μακριά από τις μεγάλες πόλεις. Στα πολύ θετικά το αεροδρόμιο όπου πετάνε Ryanair και Wizz, οπότε έχεις πάρα πολλούς προορισμούς σε πολύ χαμηλή τιμή.
    Thx 4 the info.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τράπεζα τώρα, οποιαδήποτε από τις τρεις μεγάλες και να διαλέξεις θα είσαι καλυμμένος, από όπου κι αν τραβάς μετρητά σε Ολλανδία και Ευρώπη δεν υπάρχει επιπλέον χρέωση. Η ABN είναι η μόνη όμως που έχει το internet banking της στα αγγλικά, χωρίς όμως να είναι ιδιαίτερα δύσκολο να μάθεις να κάνεις τις βασικές κινήσεις και από τις άλλες τράπεζες στα ολλανδικά. Πάντως είναι απίστευτα βασικό να έχεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα λογαριασμό, οπότε πηγαίνοντας με τη Rabobank που συνεργάζεται το πανεπιστήμιο σου θα επιταχύνει λίγο τα πράγματα. Για μεταφορά χρημάτων από Ελλάδα από Πειραιώς, χρεώνεσαι με 50 λεπτά για κάθε έμβασμα.
    Ενδιαφέρουσες πληροφορίες.Θα το ψαξω για τις εκαστοτε προμηθειες από Αλφα,Πειραιως και Eurobank.

    - - - Updated - - -

    Μόλις επιβεβαιωσα από την Τ/Υ της Alpha Bank ότι για ποσά έως 15.000 ευρώ προς Ολλανδία μέσω Web Banking η χρέωση είναι 0,30 ευρώ.


  5. #1160
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Περιοχή
    Zurich
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ελα ντε
    εχει κανεις καμια ιδεα για εταιριες με internship προγραμματα(2-3-6 μηνα) για ηλεκτρολογους??? σε χωρες με αγγλικα ειτε γερμανικα?? ανα καιρους βγαζουν στα site τους application forms για πρακτικη εχω στειλει σε μερικες απλα το ψαχνω μπας και βρω καμια ακομα

  6. #1161
    Εγγραφή
    17-10-2010
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για Γερμανια θα βρεις σιγουρα το προβλημα ειναι να βρεις πληρωμενη πρακτικη...Αναλογα με τον τομεα που σε ενδιαφερει ψαχνεις και στις αναλογες εταιρειες (πχ αν ενδιαφερεσαι για αυτοκινητα σε BMW, Mercedes, VW κλπ).

  7. #1162
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ δηλώνω στο κοινό μου () ότι από εδώ και στο εξής όταν λαμβάνω πμ που μου ζητούν βοήθεια για εύρεση εργασίας ή εγκατάσταση στο εξωτερικό, θα ρωτάω στην ψύχρα τι ψήφισαν στις εκλογές του Μαΐου και του Ιουνίου 2012.
    Όποιος δεν απαντάει ότι ψήφισε και τις 2 φορές κάτι εκ των ΣΥΡΙΖΑ/ΑΝΤΑΡΣΥΑ/ΔΗΜΑΡ/Μάνου/ΦΙΣ (ίσως και κάτι που μου διαφεύγει, θα το κρίνω κατά περίπτωση) δε θα λαμβάνει απάντηση.
    Όποιος ψήφισε ΠΑΣΟΚΟΝΟΥΔΟΥ να κάτσει στην Ελλάδα να τα λουστεί.
    Όποιος ψήφισε Χρυσή Αυγή η Καμένο να πάει στο εξωτερικό αλλά από εμένα βοήθεια δε θα έχει (επειδή τους φταίνε οι μετανάστες στην Ελλάδα).

  8. #1163
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Περιοχή
    Zurich
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ελα ντε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SchumiGr1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για Γερμανια θα βρεις σιγουρα το προβλημα ειναι να βρεις πληρωμενη πρακτικη...Αναλογα με τον τομεα που σε ενδιαφερει ψαχνεις και στις αναλογες εταιρειες (πχ αν ενδιαφερεσαι για αυτοκινητα σε BMW, Mercedes, VW κλπ).
    ειχα στειλει στην EADS αλλα κυριως εστειλα ετσι απλα για να στειλω ,αποτι ειδα κυριως παιρνουν ειτε ατομα στο 1ο-2ο μαστερ τους ειτε κατα προτιμηση ατομα που εχουν τελιωσει σχολες απο κρατη μελη της eads(UK,γερμανια,αγγλια,ισπανια) , βεβαια και οι αιτησεις εμπειρια ειναι μπαινεις στο κλιμα για το τι γραφεις σε cover letters ,πως παρουσιαζεις τα προτερηματα σου περιεκτικα κλπ

  9. #1164
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    http://www.toytowngermany.com/jobs/?...ion=&category=
































































    @ lewton Εγώ δηλώνω στο κοινό μου () ότι από εδώ και στο εξής όταν λαμβάνω πμ που μου ζητούν βοήθεια για εύρεση εργασίας ή εγκατάσταση στο εξωτερικό, θα ρωτάω στην ψύχρα τι ψήφισαν στις εκλογές του Μαΐου και του Ιουνίου 2012.
    Όποιος δεν απαντάει ότι ψήφισε και τις 2 φορές κάτι εκ των ΣΥΡΙΖΑ/ΑΝΤΑΡΣΥΑ/ΔΗΜΑΡ/Μάνου/ΦΙΣ (ίσως και κάτι που μου διαφεύγει, θα το κρίνω κατά περίπτωση) δε θα λαμβάνει απάντηση.
    Όποιος ψήφισε ΠΑΣΟΚΟΝΟΥΔΟΥ να κάτσει στην Ελλάδα να τα λουστεί.
    Όποιος ψήφισε Χρυσή Αυγή η Καμένο να πάει στο εξωτερικό αλλά από εμένα βοήθεια δε θα έχει (επειδή τους φταίνε οι μετανάστες στην Ελλάδα).


  10. #1165
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    lewton φανταζομαι οτι τον Μανο και την ΦΙΣ τους βαζεις στην ίδια κατηγορία με ΣΥΡΙΖΑ κτλ για συναισθηματικούς λόγους

    Λείπει το ΚΚΕ απο τη λίστα σου btw, όπως και οι αποχες

  11. #1166
    Εγγραφή
    17-10-2010
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kαλα το ΚΚΕ λειπει γενικως και οι αποχες νομιζω θα πρεπει να αλλαξουν ονομα σε "ηλιθιοι νεοελληνες που πρεπει να φυγουν".Γι αυτο λοιπον εχω να αντιπροτεινω να "βοηθαμε" οσους ψηφισαν ΠΑΣΟΚ-ΝΔ. Τυπου: "Φιλε η Ελβετια εχει πεσει πολυ γι αυτο κι εγω μετακομισα στο Ουζμπεκισταν.Ειναι πολυ ωραια εδω, βρηκαν κατι πετρελαια τελευταια και υπαρχει τρελη προσφορα εργασιας." Αυτοματως ειμαστε -1 μ@λ@κ@. Λιγο, λιγο αμα το κανουμε ολοι ρε παιδια θα ξεβρωμισει οντως ο τοπος...

  12. #1167
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    lewton φανταζομαι οτι τον Μανο και την ΦΙΣ τους βαζεις στην ίδια κατηγορία με ΣΥΡΙΖΑ κτλ για συναισθηματικούς λόγους
    Κάνεις λάθος.
    Ο Μάνος και η ΦΙΣ μπορεί να είναι αντιδιαμετρικά αντίθετοι με τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά έχουν ένα κοινό στοιχείο: θέλουν για την Ελλάδα τελείως διαφορετικά πράγματα από αυτά που θα φέρει η ΠΑΣΟΚΟΝΟΥΔΟΥ.
    Άρα οι ψηφοφόροι τους έχουν κάθε δικαίωμα να θέλουν να την κάνουν αηδιασμένοι, και άρα αν μπορώ να προσφέρω τα φώτα μου δεν έχω λόγο να μην το κάνω.

  13. #1168
    Εγγραφή
    11-03-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30700/3070
    ISP
    VDSL 30
    Router
    TP-Link 100v
    SNR / Attn
    (dB) / 17-9(dB)
    Καλησπέρα σας παίδες.
    Μιας και υπάρχει αυτό το τόπικ θα ήθελα μια βοήθεια αν έχει κανείς άποψη για το θέμα.Σκέφτομαι να μετακομίσω στον Μπρνο στην Τσεχία στην AT&T σαν 3rd level network enginneer. Ξέρει κανείς να μου πει αν γύρω στις 57000 κορώνες (2150-2200 Ευρώ) καθαρά είναι καλά για μια 4μέλή οικογένεια;;;

  14. #1169
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Παρακολουθώ τα πάντα από την κορυφή του κόσμου...
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Connex 24mbps @ 18700/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ
    Router
    Sagem F@st 1500wg
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δηλώνω στο κοινό μου () ότι από εδώ και στο εξής όταν λαμβάνω πμ που μου ζητούν βοήθεια για εύρεση εργασίας ή εγκατάσταση στο εξωτερικό, θα ρωτάω στην ψύχρα τι ψήφισαν στις εκλογές του Μαΐου και του Ιουνίου 2012.
    Όποιος δεν απαντάει ότι ψήφισε και τις 2 φορές κάτι εκ των ΣΥΡΙΖΑ/ΑΝΤΑΡΣΥΑ/ΔΗΜΑΡ/Μάνου/ΦΙΣ (ίσως και κάτι που μου διαφεύγει, θα το κρίνω κατά περίπτωση) δε θα λαμβάνει απάντηση.
    Όποιος ψήφισε ΠΑΣΟΚΟΝΟΥΔΟΥ να κάτσει στην Ελλάδα να τα λουστεί.
    Όποιος ψήφισε Χρυσή Αυγή η Καμένο να πάει στο εξωτερικό αλλά από εμένα βοήθεια δε θα έχει (επειδή τους φταίνε οι μετανάστες στην Ελλάδα).
    Η ΔΗ.ΣΥ. που αυτοπροσδιορίζονταν ως φιλελεύθεροι (1η κατηγορία) αλλά είχαν την Ντόρα μέσα (πατάει στην δεύτερη κατηγορία ) σε ποια απ τις 3 κατηγορίες μπαίνει;
    Αν είχε βγει σύριζα θα είχαμε τα διαβατήρια στο στόμα :P
    Πάντως κάτι φίλοι που φεύγουν για έξω δήλωσαν οτι θα γυρνάνε ανά 4ετία και θα ρίχνουν ΠΑΣΟΚ για εκδίκηση...
    Intel i5 3570K / Intel Q9550 / Intel i3 / Intel Celeron G530 / Amd P-320 / AMD Sempron 2600+ / Intel Atom / AMD Athlon 2200+ / XBOX Media Center

    Using windows 7 and Debian Linux


  15. #1170
    Εγγραφή
    17-10-2010
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nαι ενω τωρα με ΠΑΣΟΚ-ΝΔ τα κραταμε στο χερι και οχι στο στομα...Προφανως εισαι ακομα Ελλαδα, ευχομαι να βγεις εξωτερικο και να συνειδητοποιησεις την πραγματικοτητα.Ας μην χαλαμε ομως το νημα, εδω ειναι καθαρα γνωμες για μεταναστευση..

Σελ. 78 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 5868737677787980838898 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας