Σελ. 418 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 398408413416417418419420423428438 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.256-6.270 από 8099
  1. #6256
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαουδική Αραβία: Αποκεφάλισαν εξάχρονο μπροστά στη μητέρα του διότι δήλωσαν "Σιίτες"



    με τίποτα για κανένα λόγο εκει κάτω.
    σορυ veldrin αλλά ίσως να το ξανά σκεφτείς....
    Άλλη χώρα αυτή...

  2. #6257
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Μια χαρά πίνεις αλκοόλ στα ξενοδοχεία ή στα εστιατόρια, και ναι οι Δυτικοί μπορούν να τρώνε και χοιρινό αφού είναι non-Muslims.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  main-qimg-1696b61606ba37f54ff27a66d6eb8777-c.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  21,7 KB 
ID: 201410

    Στη Σαουδική Αραβία μέσα στα compounds των Δυτικών τρώς και πίνεις ό,τι θες, πουθενά αλλού. Εξαίρεση φυσικά οι κάθε λογής της "βασιλικής οικογένειας" που είναι μερικές χιλιάδων.

  3. #6258
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι σαν που καιγανε μάγισσες στην Ευρώπη με συνοπτικές διαδικασίες ένα πράγμα
    Κοίτα, πλάκα κάνω. Δεν τα ξέρω ακριβώς επειδή δε με απασχόλησε και ποτέ.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #6259
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που απαγορεύεται είναι να σε πιάσουν με αλκοόλ στον οργανισμό σου.
    Τα υπόλοιπα δεν τα απαγορεύει κανένα κοράνι.
    Μα φυσικά, μπορεί να το χρησιμοποιήσεις για εντριβές

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και παλαιότερα (πριν τις εξετάσεις αίματος) τι έκαναν;
    Σε βάζανε να κάνεις το τεστ που κάνουν και οι αμερικανοί σερίφηδες όταν πιάνουν καποιον και θέλουν να τον ελέγξουν για αλκοολ. Ξερεις, περπάτα επάνη στην γραμμή, πιάσε την μύτη σου, κάτσε στο ένα πόδι και κάνε κουτσό και άλλα παρόμοια
    Eπίσης μπορεί να μυρίσουν την αναπνοή σου

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ιδιαίτερα. Πες ότι φοράω παρωπιδες αλλά ο παραλογισμό των μουσουλμάνων, όταν ξεπερνάει τα όρια, με ξεπερνάει, όπως ακριβώς γελάω με τα καμώματα των χριστιανών. Τα ερωτήματα μου λοιπόν είναι κυρίως ειρωνικά. Δεν έχω πρόβλημα με την πίστη, αλλά το να συλλαμβάνεις ένα τουρίστα γιατί κατανάλωσε αλκοόλ σε αεροπλάνο (πλήρως ελεγχόμενο περιβάλλον) με σημαία και άρα δίκαιο της ίδιας σου της χώρας είναι άντε να μην πω τώρα.
    Mα αυτό το έρχεται σε αντίθεση με το άλλο. Η πίστη τους είναι τελεσίδικη σε αυτό. Απαγορεύεται το αλκοολ, σε άπαντες, όπου φυσικά περνάει το δικό τους (του Ισλαμ εννοώ). Το αν δώσανε στο αεροπλάνο, είναι γιατί εκεί δεν τους παίρνει να κάνουν τελείως τα δικά τους. Σου λέει, μπορεί να μην πηγαίνει Ντουμπάι, να περνάει τράνσιτ (όπως ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ πτήσεις των Εμιράτων). Αρα σε εκείνη την περίπτωση ούτε γάτα ούτε ζημιά. Αλλά και που ήπιε, αν δεν είχε πρόβλημα με την βίζα και με το τσαμπουκά που μάλλον πήγε να παίξει, και πάλι δεν θα είχε πρόβλημα. Βλέπεις εκεί οι γυναίκες, δεν πρέπει με την καμμία να σηκώσουν φωνή (παρα μόνο ίσως στον άντρα τους και στα παιδιά τους). Σήκωσε φωνή και απαιτούσε;;;; Μαύρο φύδι που την έφαγε. Η συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω ότι ήταν μια σειρά γεγονότων που τα αντιμετώπισε η ίδια με κακό τρόπο, με νοοτροπία σαν να βρίσκεται Ευρώπη, ενώ ήταν στην καρδιά του Ισλαμ.

    Τέλος να πώ, ότι η θρησκεία για αυτούς ειναι το Α και το Ω. Δεν είναι μόνο η πίστη, είναι και νόμος είναι και μενταλιτέ. Εαν κάποιος δεν τα πάει καλά με όλη αυτή την μενταλιτέ, σόρρυ, δεν τα πάει καλά και με την θρησκεία αυτή, γιατί ειναι αλληλένδετα. Η θρησκεία τους είναι που ορίζει όλα αυτά που γίνονται.

  5. #6260
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Επιλεκτικα δηλαδή Anon. Το αεροπλάνο θεωρείται έδαφος της χώρας της οποίας έχει την σημαία, όπως πχ και με τα πλοία.

    Πρόσεξε, δεν αντιλέγω. Απλά βρίσκω τελείως μέσα στον παραλογισμό αυτές τις πρακτικές, θρησκεια ή μη, και γι'αυτό ο σαρκασμός και η ειρωνία δεν μου περισσεύουν.

    Επίσης ο έλεγχος διαβατηρίων θεωρείται international ground. Αν θυμάμαι καλά, αυτή δεν μπήκε στην χώρα.

  6. #6261
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιλεκτικα δηλαδή Anon. Το αεροπλάνο θεωρείται έδαφος της χώρας της οποίας έχει την σημαία, όπως πχ και με τα πλοία.

    Πρόσεξε, δεν αντιλέγω. Απλά βρίσκω τελείως μέσα στον παραλογισμό αυτές τις πρακτικές, θρησκεια ή μη, και γι'αυτό ο σαρκασμός και η ειρωνία δεν μου περισσεύουν.

    Επίσης ο έλεγχος διαβατηρίων θεωρείται international ground. Αν θυμάμαι καλά, αυτή δεν μπήκε στην χώρα.
    Νομίζω ειναι πασιφανές. Οπουδήποτε στον κόσμο δεν τους παίρνει, οι μουσουλμάνοι είναι πράοι και η θρησκεία τους είναι η θρησκεία του ελέους. Οπου τους παίρνει, ακόμα και στα κράτη έξω, πχ σε μεγάλες συγκεντρώσεις, αφήνουν τον πιστό μουσουλμάνο μέσα τους να δρασει. Εννοείται ότι όπου η μουσουλμανική θρησκεία ειναι κυρίαρχη, και τους παίρνει, κάνουν αυτό που επιτάσει η θρησκεία τους. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας φαίνεται περίεργο. Ενα πράγμα ρεαλ πολιτικ να πούμε. Και φυσικά η προσπάθεια είναι παντού να εξαπλωθεί το Ισλαμ παντού εννοείται.

    Ειναι παράλογο; Ολες οι θρησκείες λίγο πολύ είναι. Απλα το Ισλαμ νομίζω στον υπέρτατο βαθμό.

  7. #6262
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά πίνεις αλκοόλ στα ξενοδοχεία ή στα εστιατόρια, και ναι οι Δυτικοί μπορούν να τρώνε και χοιρινό αφού είναι non-Muslims.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  main-qimg-1696b61606ba37f54ff27a66d6eb8777-c.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  21,7 KB 
ID: 201410

    Στη Σαουδική Αραβία μέσα στα compounds των Δυτικών τρώς και πίνεις ό,τι θες, πουθενά αλλού. Εξαίρεση φυσικά οι κάθε λογής της "βασιλικής οικογένειας" που είναι μερικές χιλιάδων.
    Κάνεις μεγάλο λάθος, δεν πίνεις καθόλου. Ξέρω κόσμο σε university campus που φτιάχνει δική του μπύρα, αλλά αν τους πιάσουν κα τους κόψουν το κάτω κεφάλι.

  8. #6263
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Προσωπικά εμένα δεν με χαλάει, γιατί ούτως ή άλλως δεν πίνω αλκοολ. Ούτε η πολυγαμία με χαλάει (αρκεί ναχεις τα φράγκα φυσικά)... Αλλά όλα τα υπόλοιπα με χαλάνε... πολύ.

  9. #6264
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιλεκτικα δηλαδή Anon. Το αεροπλάνο θεωρείται έδαφος της χώρας της οποίας έχει την σημαία, όπως πχ και με τα πλοία.

    Πρόσεξε, δεν αντιλέγω. Απλά βρίσκω τελείως μέσα στον παραλογισμό αυτές τις πρακτικές, θρησκεια ή μη, και γι'αυτό ο σαρκασμός και η ειρωνία δεν μου περισσεύουν.

    Επίσης ο έλεγχος διαβατηρίων θεωρείται international ground. Αν θυμάμαι καλά, αυτή δεν μπήκε στην χώρα.
    επειδή έχω ταξιδέψει στο Ιράν, με το που μπήκαμε στον εναέριο χώρο του Ιράν οι αεροσυνοδοί ζήτησαν απο όλες τις γυναίκες να βάλου μαντίλα στα μαλλιά. Συνεπώς η εφαρμογή της τοπικής νομοθεσίας εφαρμόζεται εντος εναέριου χώρου της χώρας. Εκτιμώ οτι το περιστατικό ίσως να έγινε πάνω απο τον εναέριο χώρο της Σ. Αραβίας.

  10. #6265
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Με Ιρανούς πάντως που έχω πάρε δώσε μια χαρά παιδιά είναι (άντρες-γυναίκες), και έχουμε γίνει και λιάρδα από τις μπύρες μπόλικες φορές.

    Εξαρτάται ποιο παρακλάδι του Ισλάμ ακολουθούν.

    Γενικά ας μην είμαστε απόλυτοι πάντως. Έχω βρεθεί και στη Βαγδάτη 4 μέρες πριν 3 χρόνια, το κεφάλι μου ακόμα στη θέση του είναι, όλα κομπλέ. Οι πιθανότητες του να σου συμβεί το κακό αλλάζουν. Και στις ΗΠΑ, αν διδάσκεις σε σχολείο δεν είσαι πάντα 100% σίγουρος πως το βράδυ θα γυρίσεις σπίτι.

    Λίγη κοινή λογική και προσαρμοστικότητα get you a long way. Με 4 μήνες διακοπές το χρόνο, θα βρώ χρόνο για το ποτό. Πιο πολύ με καίει το φαί να είναι καλό.

  11. #6266
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Ιρανούς πάντως που έχω πάρε δώσε μια χαρά παιδιά είναι (άντρες-γυναίκες), και έχουμε γίνει και λιάρδα από τις μπύρες μπόλικες φορές.

    Εξαρτάται ποιο παρακλάδι του Ισλάμ ακολουθούν.

    Γενικά ας μην είμαστε απόλυτοι πάντως. Έχω βρεθεί και στη Βαγδάτη 4 μέρες πριν 3 χρόνια, το κεφάλι μου ακόμα στη θέση του είναι, όλα κομπλέ. Οι πιθανότητες του να σου συμβεί το κακό αλλάζουν. Και στις ΗΠΑ, αν διδάσκεις σε σχολείο δεν είσαι πάντα 100% σίγουρος πως το βράδυ θα γυρίσεις σπίτι.

    Λίγη κοινή λογική και προσαρμοστικότητα get you a long way. Με 4 μήνες διακοπές το χρόνο, θα βρώ χρόνο για το ποτό. Πιο πολύ με καίει το φαί να είναι καλό.
    Στα ΗΑΕ και ιδιαίτερα Ντουμπάϊ μια χαρά είναι η ζωή για Δυτικούς τηρουμένων των αναλογιών. Κοινή λογική και προσοχή
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #6267
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή έχω ταξιδέψει στο Ιράν, με το που μπήκαμε στον εναέριο χώρο του Ιράν οι αεροσυνοδοί ζήτησαν απο όλες τις γυναίκες να βάλου μαντίλα στα μαλλιά. Συνεπώς η εφαρμογή της τοπικής νομοθεσίας εφαρμόζεται εντος εναέριου χώρου της χώρας. Εκτιμώ οτι το περιστατικό ίσως να έγινε πάνω απο τον εναέριο χώρο της Σ. Αραβίας.
    Ποια εταιρεία; Και εγώ έχω πετάξει πάνω από το Ιραν (Singapore) και έχω πάει και Σ. Αραβία (Turkish) και κανείς δεν είπε τέτοια πράματα.

  13. #6268
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Ιρανούς πάντως που έχω πάρε δώσε μια χαρά παιδιά είναι (άντρες-γυναίκες), και έχουμε γίνει και λιάρδα από τις μπύρες μπόλικες φορές.

    Εξαρτάται ποιο παρακλάδι του Ισλάμ ακολουθούν.

    Γενικά ας μην είμαστε απόλυτοι πάντως. Έχω βρεθεί και στη Βαγδάτη 4 μέρες πριν 3 χρόνια, το κεφάλι μου ακόμα στη θέση του είναι, όλα κομπλέ. Οι πιθανότητες του να σου συμβεί το κακό αλλάζουν. Και στις ΗΠΑ, αν διδάσκεις σε σχολείο δεν είσαι πάντα 100% σίγουρος πως το βράδυ θα γυρίσεις σπίτι.

    Λίγη κοινή λογική και προσαρμοστικότητα get you a long way. Με 4 μήνες διακοπές το χρόνο, θα βρώ χρόνο για το ποτό. Πιο πολύ με καίει το φαί να είναι καλό.
    Εξαρτάται σε ποιο σχολείο στις ΗΠΑ... Αν πηγαίνεις σε κανένα που έχει τα παιδιά του κάθε τριτοκοσμικου (κυρίως μεταναστών), όλο και κάποιο θα εμφανιστεί με το αυτόματο παραμάσχαλα...

  14. #6269
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    προφανώς τέτοια περιστατικά δεν ειναι η νόρμα, αλλά εξαιρέσεις.
    Το γεγονός όμως οτι συμβαίνουν....... εγω θα είχα πρόβλημα να κοιμηθώ το βράδυ.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  15. #6270
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Ιρανούς πάντως που έχω πάρε δώσε μια χαρά παιδιά είναι (άντρες-γυναίκες), και έχουμε γίνει και λιάρδα από τις μπύρες μπόλικες φορές.

    Εξαρτάται ποιο παρακλάδι του Ισλάμ ακολουθούν.

    Γενικά ας μην είμαστε απόλυτοι πάντως. Έχω βρεθεί και στη Βαγδάτη 4 μέρες πριν 3 χρόνια, το κεφάλι μου ακόμα στη θέση του είναι, όλα κομπλέ. Οι πιθανότητες του να σου συμβεί το κακό αλλάζουν. Και στις ΗΠΑ, αν διδάσκεις σε σχολείο δεν είσαι πάντα 100% σίγουρος πως το βράδυ θα γυρίσεις σπίτι.
    Δεν έχω γνωρίσει Ιρανό που να είναι πιο συντηρητικός απο το μεσο Έλληνα νοικοκυραίο. Και αυτό συμπεριλαμβάνει και τις Ιρανες.
    Μπορεί και πάλι να ήμουν και τυχερός, δεν ξέρω.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

Σελ. 418 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 398408413416417418419420423428438 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας