Σελ. 447 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 427437442445446447448449452457467 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.691-6.705 από 8099
  1. #6691
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση για όσους έχουν σχέση με το Αμέρικα. Τι μισθός θεωρείται ικανοποιητικός για να ζήσει μια 4μελής οικογένεια Νέα Υόρκη αξιοπρεπώς? Αξιοπρεπώς εννοώ καλή περιοχή, να βγαίνει που και που και να κάνει και κανα ταξιδάκι.
    Ό,τι είπε ο tsigarid.

    Εγώ να προσθέσω ότι για κατοικία δέον είναι να κοιτάξεις και προς New Jersey μεριά που είναι δίπλα. Έχω γράψει σε παλαιότερα μηνύματα για μια φίλη που έμενε Hoboken (NJ) και δούλευε Manhattan γιατί τα ενοίκια στις καλές περιοχές της NY είναι απαγορευτικά.

  2. #6692
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.661
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    New Jersey; Χωριάτες

  3. #6693
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση για όσους έχουν σχέση με το Αμέρικα. Τι μισθός θεωρείται ικανοποιητικός για να ζήσει μια 4μελής οικογένεια Νέα Υόρκη αξιοπρεπώς? Αξιοπρεπώς εννοώ καλή περιοχή, να βγαίνει που και που και να κάνει και κανα ταξιδάκι.
    Επειδή κι εγώ θα φύγω κάποια στιγμή για ΗΠΑ και το έχω ψάξει. Όπως σου είπαν, αν εσύ και η γυναίκα σου δε βγάζετε τουλάχιστον $5.000/μήνα ο καθένας, με 2 παιδιά θα έχετε πρόβλημα... Αν έχετε κάποιο πτυχίο ή συγκεκριμένα skills, δε θα είναι δύσκολο να βγάζετε και πολλά παραπάνω από 5. Όμως μην περιμένετε με δουλειές ό,τι να 'ναι να βγάζετε τόσα...

    Οι πολιτείες της ΝΥ και της Καλιφόρνια, έχουν τραγικές τιμές στα ενοίκια... Σ' αυτό έχουν "βοηθήσει" και οι πλούσιοι ξένοι, που πάνε και αγοράζουν ό,τι βρουν με συνέπεια η αξία των ακινήτων να είναι πολύ ψηλή. Εκτός κι αν μένεις σε κάνα "χωριό" 40+ λεπτά μακριά από το κέντρο της πόλης (ή διαλέξεις άλλη πολιτεία )...

  4. #6694
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή κι εγώ θα φύγω κάποια στιγμή για ΗΠΑ και το έχω ψάξει. Όπως σου είπαν, αν εσύ και η γυναίκα σου δε βγάζετε τουλάχιστον $5.000/μήνα ο καθένας, με 2 παιδιά θα έχετε πρόβλημα...

    Οι πολιτείες της ΝΥ και της Καλιφόρνια, έχουν τραγικές τιμές στα ενοίκια... Σ' αυτό έχουν "βοηθήσει" και οι πλούσιοι ξένοι, που πάνε και αγοράζουν ό,τι βρουν με συνέπεια η αξία των ακινήτων να είναι πολύ ψηλή. Εκτός κι αν μένεις σε κάνα "χωριό" 40+ λεπτά μακριά από το κέντρο της πόλης...
    40 λεπτα για την Αμερική δεν είναι τίποτα.

  5. #6695
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.661
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή κι εγώ θα φύγω κάποια στιγμή για ΗΠΑ και το έχω ψάξει. Όπως σου είπαν, αν εσύ και η γυναίκα σου δε βγάζετε τουλάχιστον $5.000/μήνα ο καθένας, με 2 παιδιά θα έχετε πρόβλημα... Αν έχετε κάποιο πτυχίο ή συγκεκριμένα skills, δε θα είναι δύσκολο να βγάζετε και πολλά παραπάνω από 5. Όμως μην περιμένετε με δουλειές ό,τι να 'ναι να βγάζετε τόσα...

    Οι πολιτείες της ΝΥ και της Καλιφόρνια, έχουν τραγικές τιμές στα ενοίκια... Σ' αυτό έχουν "βοηθήσει" και οι πλούσιοι ξένοι, που πάνε και αγοράζουν ό,τι βρουν με συνέπεια η αξία των ακινήτων να είναι πολύ ψηλή. Εκτός κι αν μένεις σε κάνα "χωριό" 40+ λεπτά μακριά από το κέντρο της πόλης (ή διαλέξεις άλλη πολιτεία )...
    40 λεπτά κάνω να πάω στη δουλειά μου από τη μία άκρη του κέντρου της πόλης στο άλλο, πλάκα κάνεις; Άσε που η άποψη για το γιατί είναι ακριβά τα ενοίκια είναι λάθος. Έχεις έρθει ποτέ στη ΝΥ να δεις πως είναι;

  6. #6696
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    40 λεπτά κάνω να πάω στη δουλειά μου από τη μία άκρη του κέντρου της πόλης στο άλλο, πλάκα κάνεις; Άσε που η άποψη για το γιατί είναι ακριβά τα ενοίκια είναι λάθος. Έχεις έρθει ποτέ στη ΝΥ να δεις πως είναι;
    Έχω μείνει μερικές εβδομάδες ΝΥ, αλλά όχι μόνιμα (ακόμα). To 40+ λεπτά το έγραψα για τις μεγάλες πόλεις των ΗΠΑ γενικότερα. Το ξέρω ότι στη ΝΥ (και στο L.A.) είναι ακόμα περισσότερος ο χρόνος στην κίνηση.

    Όσο για τα ενοίκια, ναι, νόμιζα ότι ο κύριος λόγος που είναι πανάκριβα έχει να κάνει με την υψηλή ζήτηση και δευτερεύων για τους υψηλούς φόρους ακινήτων της πολιτείας...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 25-11-19 στις 22:00.

  7. #6697
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.661
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μείνει μερικές εβδομάδες ΝΥ, αλλά όχι μόνιμα (ακόμα). To 40+ λεπτά το έγραψα για τις μεγάλες πόλεις των ΗΠΑ γενικότερα. Το ξέρω ότι στη ΝΥ (και στο L.A.) είναι ακόμα περισσότερος ο χρόνος στην κίνηση.

    Όσο για τα ενοίκια, ναι, νόμιζα ότι ο κύριος λόγος που είναι πανάκριβα έχει να κάνει με την υψηλή ζήτηση και δευτερεύων για τους υψηλούς φόρους ακινήτων της πολιτείας...
    Τα ενοίκια είναι υψηλά γιατί υπάρχουν πολλοί που θέλουν να ζήσουν στην πόλη, και πολλοί από αυτούς έχουν μισθούς που φτάνουν στο θεό. Προσφορά/ζήτηση, είναι αυτορυθμιζόμενη ελεύθερη αγορά.

  8. #6698
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Απορώ που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που θέλουν να μεταναστεύσουν στις ΗΠΑ (χωρίς καμμία δόση ειρωνείας). Εκτός αν ζουν μόνο για να δουλεύουν, χωρίς πολλά εργασιακά δικαιώματα, διακοπές κλπ. Ποιό το όφελος σε σχέση με δυτική και βόρεια Ευρώπη, πλην της γλώσσας;

  9. #6699
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ενοίκια είναι υψηλά γιατί υπάρχουν πολλοί που θέλουν να ζήσουν στην πόλη, και πολλοί από αυτούς έχουν μισθούς που φτάνουν στο θεό. Προσφορά/ζήτηση, είναι αυτορυθμιζόμενη ελεύθερη αγορά.
    Χωρίς καμμιά απολύτως διάθεση να υπερασπισθώ τις αρετές τις ελεύθερης αγοράς: η ΝΥ έχει rent controls και πολλούς άλλους σχετικούς νόμους, κανονισμούς και ρυθμίσεις· και πολύ υψηλή συγκριτικά φορολογία.
    Οι φιλελεύθεροι αμερικανοί την θεωρούν ρυθμισμένη, κανονιστική, φορολογική κόλαση.

    ΥΓ Δεν υπάρχει μοναδικός λόγος, αιτία, εξήγηση· είναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που θέλουν να μεταναστεύσουν στις ΗΠΑ (χωρίς καμμία δόση ειρωνείας). Εκτός αν ζουν μόνο για να δουλεύουν, χωρίς πολλά εργασιακά δικαιώματα, διακοπές κλπ. Ποιό το όφελος σε σχέση με δυτική και βόρεια Ευρώπη, πλην της γλώσσας;
    Δεν στερούνται όλοι των παραπάνω. Έχω πχ μια μικρή υποψία ότι πχ για πολλούς καλοπληρωμένους είναι απλά θεϊκή χώρα να μένεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 26-11-19 στις 02:28.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  10. #6700
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.368
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Πολωνοί είναι πολύ ποιο ρατσιστές από τους Έλληνες.
    Λογικό ομως όταν ξαναψηφίζουν τέτοια κυβέρνηση.
    Το αστείο είναι ότι είναι πολύ ρατσιστές και με τους δικούς τους(πχ εάν είσαι αριστερός....κλαψτα).
    Εδώ μου έλεγε η γυναίκα μου να μιλάω αγγλικά γιατί με το μούσι μου θα με περάσουν για μουσουλμάνο.
    Από την άλλη, έχουν επιτύχει να ανεβαίνει η οικονομία και βιομηχανία τους τρομερά τα τελευταία χρόνια, έχουν κρατήσει τις πόλεις τους χωρίς μετανάστες, και πλέον έχουν δημιουργήσει εξαιρετικές συνθήκες για να πάνε εταιρίες να ανοίγουν γραφεία εκεί.
    Το κυριότερο πρόβλημα για τους ξένους -για μένα- είναι η γλώσσα πρώτα και δεύτερον το σκούρο χρώμα δέρματος.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #6701
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Περιοχή
    Köln
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    836
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24.000/2.500
    ISP
    Telekom
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Πολωνοί είναι πολύ ποιο ρατσιστές από τους Έλληνες.
    Λογικό ομως όταν ξαναψηφίζουν τέτοια κυβέρνηση.
    Το αστείο είναι ότι είναι πολύ ρατσιστές και με τους δικούς τους(πχ εάν είσαι αριστερός....κλαψτα).
    Εδώ μου έλεγε η γυναίκα μου να μιλάω αγγλικά γιατί με το μούσι μου θα με περάσουν για μουσουλμάνο.
    Θα συμφωνήσω 100%. Πολλές "διαμάχες" με το σόι της κοπέλας μου εξαιτίας ότι είναι ρατσιστές όσο δεν πάει. Και γενικά όσους γνώρισα στο πρόσφατο Poland tour, το μεγαλύτερο ποσοστό είναι έτσι.
    SY2BYG
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  12. #6702
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που θέλουν να μεταναστεύσουν στις ΗΠΑ (χωρίς καμμία δόση ειρωνείας). Εκτός αν ζουν μόνο για να δουλεύουν, χωρίς πολλά εργασιακά δικαιώματα, διακοπές κλπ. Ποιό το όφελος σε σχέση με δυτική και βόρεια Ευρώπη, πλην της γλώσσας;
    Να σου πω. Αν δεν έχεις πάει η χώρα είναι απέραντη. Ξέχνα την νέα Γιόρκη. Αυτή η απεραντοσύνη δίνει μια τρελή αίσθηση "ελευθερίας" και πολύ χώρο σε γη και σπίτι ανά άτομο. Επίσης αν θες να πας κάπου όπου μπορείς να σκοτώνεις τον πλανήτη με την συμπεριφορά σου, τότε εκεί είναι παράδεισος.Επίσης η χώρα έχει πολύ όμορφα μέρη και γυαλίζει από έξω περα το σάπιο της.

    Δεν την υπερασπίζομαι αλλά μπορώ να δω γιατί γυαλίζει για πολλούς. Αν είσαι άνθρωπος χωρίς προβλήματα υγείας (εγώ δεν είμαι) τότε το μόνο που βλέπεις είναι ντολλαρ και ελευθερία να γίνεις και εσύ εκατομμυριούχος. Κακά τα ψέματα, τα κοινωνικά κράτη στην Ευρώπη έχουν οδηγήσει σε μια κουλτούρα μετριότητας. Γιατί κάποιος που είναι αστέρι να πληρώνεται τα ίδια με τον βλάκα γιατί το σύστημα βλέπει μόνο χρόνια προϋπηρεσίας; Γιατί κάποιος να φορτωθεί δέκα τόνους ευθύνες αν είναι να πληρωθεί λίγα περισσότερα; Στην Ελλάδα δεν τα έχουμε αυτά. Βασικός μισθός 700 και ο έμπειρος προγραμματιστής μπορούσε να καθαρίσει 2000 καθαρά για να μην συζητήσω για τους μάνατζερ. Λογικό δεν είναι στην Ελλάδα να θες να εξελιχτείς και να γίνεις νιντσ; Στο Βέλγιο για παράδειγμα δεν υπάρχει λόγος. Το ξέρεις ότι έχω τεράστιο θέμα γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν πως γίνεται να έχω κάνει τόσους διαφορετικούς ρόλους σε βαθμό που το θεωρουν αρνητικό. Λέμε για το στρατό του πως μαθαίνεις να μην σηκώσεις το μπαλάκι αλλά για ένα Βέλγιο να δεις.
    Τώρα στην Αμερική δεν λέω ότι γίνεται απίστευτη δουλειά καθώς από ζώα έχει πολλά ο τόπος. Όμως, οι συνθήκες επιτρέπουν να κυνηγήσεις την χρηματική επιτυχία ειδικά αν προέρχεσαι από ανατροφή που εύκολα πετάει επί πτωμάτων με όλες τις προεκτάσεις.

    Και μην ξεχνάς ότι ο περισσότερος κόσμος δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι για κάθε πετυχημένη ιστορία έχει άλλες 99 που δεν αλλά ακούς μόνο την επιτυχία.

    Φαντάσου ότι και εγώ το σκέφτομαι για τις ηλιόλουστες πόλεις τους. Επίσης η ανατολική ακτή μπορεί να έχει κρύο αλλά δεν έχει την συννεφιά και μιζέρια της κεντρικής Ευρώπης. Η ΝΥ είναι δτο ύψος της Μαδρίτης.

  13. #6703
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου ότι και εγώ το σκέφτομαι για τις ηλιόλουστες πόλεις τους. Επίσης η ανατολική ακτή μπορεί να έχει κρύο αλλά δεν έχει την συννεφιά και μιζέρια της κεντρικής Ευρώπης. Η ΝΥ είναι δτο ύψος της Μαδρίτης.
    Ναι ρε φίλε αλλά το κρύο της Νέας Υόρκης δεν το βρίσκεις ούτε στο Νευροκόπι
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #6704
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε φίλε αλλά το κρύο της Νέας Υόρκης δεν το βρίσκεις ούτε στο Νευροκόπι
    Ήμουν Βοστώνη για δύο εβδομάδες το 2013 μετά από χιονοθύελλα. Είχε ήλιο, η θάλασσα ήταν μπλε με χιόνι όμως στην άμμο. Για μένα ο ήλιος ήταν το πιο σημαντικό. Βέβαια εκεί στο Wakefield που εμένα κοντά στην εταιρεία δεν είχε μείνει ούτε εκατοστό για πεζούς και δεν μπορούσαμε να πάμε στο κτίριο. Βέβαια και μετά τα χιόνια πεζοδρόμιο δεν είχε. Σε αυτό το θέμα, ξέμεινα μια νύχτα στη Φιλαδέλφεια και είπα να πάω από το ξενοδοχείο να φάω 800μ μακριά. Κανένα πεζοδρόμιο.

  15. #6705
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που θέλουν να μεταναστεύσουν στις ΗΠΑ (χωρίς καμμία δόση ειρωνείας). Εκτός αν ζουν μόνο για να δουλεύουν, χωρίς πολλά εργασιακά δικαιώματα, διακοπές κλπ. Ποιό το όφελος σε σχέση με δυτική και βόρεια Ευρώπη, πλην της γλώσσας;
    Αν θες καριερα και δεν σε ενδιαφερει η οικογενεια και ο προσωπικος σου χρονος ειναι μονοδρομος. Επισης απο θεμα ερευνας, καινοτομιων και ευκολιας υλοποιησης τους η αμερικη ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με ευρωπη.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

Σελ. 447 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 427437442445446447448449452457467 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας