Σελ. 443 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 423433438441442443444445448453463 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.631-6.645 από 8099
  1. #6631
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.367
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Για δουλειά σε customer support, ενημερώστε αν έχετε γνωστούς που ψάχνονται για κάτι βασικό ότι υπάρχουν ανοιχτές θέσεις στην Λάρνακα.
    2 απαραίτητες γλώσσες, για ξεχωριστά τμήματα: είτε Αγγλικά, είτε Ουγγρικα
    1200€ μισθό, μοντέρνα γραφεία,.πολύ φιλική ομάδα, ξένη ιδιοκτησία χωρίς χούγια ελληνικά κλπ
    Όχι τηλέφωνα, μόνο chat
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #6632
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thx, Ναι remote. Δεν έχει κλείσει 100% αλλά αυτό είναι από πλευράς μου. Θέλω να ξεκαθαρίσω μερικές λεπτομέρειες.

    - - - Updated - - -



    Έτσι ακριβώς, 1€ ή 1.1chf.
    Κατ' αρχας αυγχαρητήρια
    Remote εννοείς θα δουλεύεις από Ελλάδα? Θα διάλεγα ευρώ τότε.
    Υπογραφή

  3. #6633
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.626
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δουλειά σε customer support, ενημερώστε αν έχετε γνωστούς που ψάχνονται για κάτι βασικό ότι υπάρχουν ανοιχτές θέσεις στην Λάρνακα.
    2 απαραίτητες γλώσσες, για ξεχωριστά τμήματα: είτε Αγγλικά, είτε Ουγγρικα
    1200€ μισθό, μοντέρνα γραφεία,.πολύ φιλική ομάδα, ξένη ιδιοκτησία χωρίς χούγια ελληνικά κλπ
    Όχι τηλέφωνα, μόνο chat
    δεν μπορει απο ελλαδα να δουλεψει καποιος ; αφου ειναι chat
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #6634
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.367
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπορει απο ελλαδα να δουλεψει καποιος ; αφου ειναι chat
    Όχι δυστυχώς, είναι εσωτερικές θέσεις.
    Ήδη κάποια παιδιά ήρθαν από Ουγγαρία για αυτές τις θέσεις, όπως γίνεται και για αντίστοιχες θέσεις στην Ελλάδα και αλλού.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #6635
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά το θέμα δημόσια υγεία vs ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη στο ΗΒ, το σύστημα δουλεύει ως εξής:

    Σε οποιαδήποτε περίπτωση πρέπει να γραφτείς στην τοπική κλινική GP (General Practitioner) της γειτονιάς σου. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα, ο GP προσπαθεί να το λύσει, αν δεν τα καταφέρει ή είναι κάτι λιγότερο ή περισσότερο εξειδικευμένο τότε σε παραπέμπει στο νοσοκομείο και σε γιατρό αντίστοιχης με το πρόβλημα ειδικότητας. Ανάλογα την περίπτωση και την περιοχή/νοσοκομείο περιμένεις λίγο ή πολύ ή για πάντα και κάνεις την προσευχή σου Αν το θέμα είναι πολύ σοβαρό (σε επίπεδα να κινδυνεύεις άμεσα), τότε τα πράγματα κινούνται αστραπιαία, αν όχι βράστα. Φτάνεις στο νοσοκομείο χωρίς να έχεις πια το πρόβλημα («αλλά μια και είμαι εδώ γιατρέ δε ρίχνεις και μια ματιά σ' αυτόν σφάχτη που με ταλαιπωρεί εδώ και 2-3 μέρες;;» ) Επίσης έννοια προληπτικής ιατρικής όπως την έχουμε στην Ελλάδα δεν παίζει.

    Τώρα όσον αφορά την ιδιωτική ασφάλεια, εδώ τα πράγματα είναι καλύτερα. Αρχικά/τυπικά (ανάλογα και την ασφαλιστική και το συμβόλαιο) χρειάζεσαι ένα reference letter από το GP σου. Μετά διαλέγεις γιατρό και τα πράγματα προχωράνε ανάλογα με το τι θα πει. Αν χρειαστεί κούφια η ώρα να κάνεις εγχείρηση ιδιωτικά θα την κάνεις. Γενικά η ασφαλιστική θα πάει με ότι πει ο γιατρός (θα κάνεις ότι εξετάσεις πιστεύει ότι πρέπει να κάνεις, κτλ). Το κρίσιμο σημείο είναι η εταιρεία να παρέχει τέτοια κάλυψη. Ο λόγος είναι ο εξής: Γενικά είναι κάτι που σου βγαίνει από το μισθό σου κάθε μήνα, ΑΛΛΑ ο εργοδότης στέλνοντας πολύ κόσμο στις ασφαλιστικές μπορεί να πετύχει πολύ καλές εκπτώσεις και καλύτερους όρους για τους εργαζομένους του. Και μόνος σου ίσως να μπορέσεις να πετύχεις τις ίδιες τιμές, αλλά θα πρέπει να μπλέξεις με site (στην ουσία μεσάζοντες) που κάνουν σύγκριση τιμών και βγάζουν προσφορές, κτλ

    Όσον αφορά τις κρατήσεις στη Βρετανία δεν περιλαμβάνουν δημοτικά τέλη. Γενικά μέχρι £35k έχεις κρατήσεις ~25%, ότι παραπάνω αν θυμάμαι καλά είναι ~40% (πχ στα £45k, στα πρώτα £35k έχεις κρατήσεις 25% και για τα υπόλοιπα £10k έχεις 40%). Υπάρχουν salary calculators που σου βγάζουν τα καθαρά νούμερα πολύ εύκολα.

    Τέλος, μακριά από Croydon
    Ευχαριστώ. Δυστυχώς η δουλειά απέτυχε.
    Γιατί τόσο εναντίωση με την περιοχή. Ακούω κόσμο που είναι θετικός και κόσμο που είναι κάθετα αρνητικός.

    Στο ίντερνετ δεν βλέπω κάθετα αρνητική κριτική και αναρωτιέμαι.

    Όχι ότι έχει σημασία πια.

  6. #6636
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Δυστυχώς η δουλειά απέτυχε.
    Γιατί τόσο εναντίωση με την περιοχή. Ακούω κόσμο που είναι θετικός και κόσμο που είναι κάθετα αρνητικός.

    Στο ίντερνετ δεν βλέπω κάθετα αρνητική κριτική και αναρωτιέμαι.

    Όχι ότι έχει σημασία πια.
    Λυπάμαι, που στράβωσε?
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  7. #6637
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Δυστυχώς η δουλειά απέτυχε.
    Γιατί τόσο εναντίωση με την περιοχή. Ακούω κόσμο που είναι θετικός και κόσμο που είναι κάθετα αρνητικός.

    Στο ίντερνετ δεν βλέπω κάθετα αρνητική κριτική και αναρωτιέμαι.

    Όχι ότι έχει σημασία πια.
    Δεν πειράζει, ευκαιρία να γυρίσεις Ελλάδα
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #6638
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Δυστυχώς η δουλειά απέτυχε.
    Γιατί τόσο εναντίωση με την περιοχή. Ακούω κόσμο που είναι θετικός και κόσμο που είναι κάθετα αρνητικός.

    Στο ίντερνετ δεν βλέπω κάθετα αρνητική κριτική και αναρωτιέμαι.

    Όχι ότι έχει σημασία πια.
    Εντάξει πάμε γι' άλλα Πάντως επιμένω, αν 100% θες να έρθεις ΗΒ, κοίτα και προς Σκωτία μεριά και ειδικά Εδιμβούργο (αν θες πόλη)

    Είναι ένα μικρό κομμάτι του Croydon που είναι σχετικά έως αρκετά καλό από τη νότια (?) είσοδό του αν θυμάμαι καλά. Όμως προς το σταθμό του τραίνου/tube τα πράγματα είναι λίγο πιο άγρια. Επίσης λόγω παιδικού φίλου γιατρού ξέρω πως στις εφημερίες τους ερχόντουσαν πολλά καλόπαιδα από Νότιο Λονδίνο και ειδικά από Croydon
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #6639
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.367
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πειράζει, ευκαιρία να γυρίσεις Ελλάδα
    Εννοείς, ευκαιρεία να δει για άλλη χώρα.
    Αλλίμονο αν ο κόσμος σκέφτεται έτσι: Αγγλία ή Ελλάδα, αλλιώς το χάος.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #6640
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς, ευκαιρεία να δει για άλλη χώρα.
    Αλλίμονο αν ο κόσμος σκέφτεται έτσι: Αγγλία ή Ελλάδα, αλλιώς το χάος.
    Αφού αργά ή γρήγορα όλοι εδώ θα γυρίσετε
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  11. #6641
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι, που στράβωσε?
    Απογοητεύτηκα να σου πω. Γενικά είχα πολύ θετική εντύπωση και είχα καιρό να αισθανθώ ότι συμμετείχε σε μια επαγγελματική συνέντευξη. Πιστεύω ότι άλλαξαν γνώμη ενδιάμεσα για το τι θέλουν. Αυτό φάνηκε όταν στην τρίτη συνέντεξη με έναν που έλειπε κατά την διάρκεια της 2ης γιατί ήταν άρρωστος, το ερώτημα τέθηκε περί handson και μια άλλη αλλαγή που πρέπει να μπω σε τεράστιες λεπτομέρειες. Έχω σπαστεί λίγο γιατί ξέρω ότι μάλλον είχα την πιο δυνατή παρουσίαση που ζήτησαν γιατί ρώταγαν για ζητήματα που δεν ήξεραν και κράταγαν σημειώσεις σε βαθμό που δεν έμεινε και πολύ χρόνος. Στο Βέλγιο είχα μια παρόμοια εμπειρία που είμαι σίγουρος ότι οι τύποι ουσιαστικά ψάρευαν γνώση και λύσεις υπό το κάλυμμα της άσκησης. Οι Άγγλοι δεν ήταν τόσο εμφανής αλλά αισθάνομαι ότι μοίρασα τσάμπα γνώση και σε κάποιο βαθμό να άλλαξαν σχέδια.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πειράζει, ευκαιρία να γυρίσεις Ελλάδα
    Έχω πάρει ήδη εισιτήρια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει πάμε γι' άλλα Πάντως επιμένω, αν 100% θες να έρθεις ΗΒ, κοίτα και προς Σκωτία μεριά και ειδικά Εδιμβούργο (αν θες πόλη)

    Είναι ένα μικρό κομμάτι του Croydon που είναι σχετικά έως αρκετά καλό από τη νότια (?) είσοδό του αν θυμάμαι καλά. Όμως προς το σταθμό του τραίνου/tube τα πράγματα είναι λίγο πιο άγρια. Επίσης λόγω παιδικού φίλου γιατρού ξέρω πως στις εφημερίες τους ερχόντουσαν πολλά καλόπαιδα από Νότιο Λονδίνο και ειδικά από Croydon
    θα το έχω υπόψη. προς το παρών θα το παγώσω λίγο αλλά γιατί υπήρξε μια περιπλοκή που χρειάζεται ξεκαθάρισμα τον Δεκέμβρη.

  12. #6642
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απογοητεύτηκα να σου πω. Γενικά είχα πολύ θετική εντύπωση και είχα καιρό να αισθανθώ ότι συμμετείχε σε μια επαγγελματική συνέντευξη. Πιστεύω ότι άλλαξαν γνώμη ενδιάμεσα για το τι θέλουν. Αυτό φάνηκε όταν στην τρίτη συνέντεξη με έναν που έλειπε κατά την διάρκεια της 2ης γιατί ήταν άρρωστος, το ερώτημα τέθηκε περί handson και μια άλλη αλλαγή που πρέπει να μπω σε τεράστιες λεπτομέρειες. Έχω σπαστεί λίγο γιατί ξέρω ότι μάλλον είχα την πιο δυνατή παρουσίαση που ζήτησαν γιατί ρώταγαν για ζητήματα που δεν ήξεραν και κράταγαν σημειώσεις σε βαθμό που δεν έμεινε και πολύ χρόνος. Στο Βέλγιο είχα μια παρόμοια εμπειρία που είμαι σίγουρος ότι οι τύποι ουσιαστικά ψάρευαν γνώση και λύσεις υπό το κάλυμμα της άσκησης. Οι Άγγλοι δεν ήταν τόσο εμφανής αλλά αισθάνομαι ότι μοίρασα τσάμπα γνώση και σε κάποιο βαθμό να άλλαξαν σχέδια.
    Καλώς ή κακώς μερικές φορές αυτό συμβαίνει στις συνεντεύξεις.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  13. #6643
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ή κακώς μερικές φορές αυτό συμβαίνει στις συνεντεύξεις.
    Χωρίς να διαφωνώ, μερικοί είναι απαράδεκτοι όμως όχι αυτή η περίπτωση. Απλά σε χαλάει γιατί νιώθεις ότι το έχεις. Οι Βρετανοί φαίνεται να ζητάνε παρουσίασεις ως αντικείμενο και πλατφόρμα πάνω στην οποία τρέχει η συζήτηση στην συζήτηση. Κατά την γνώμη μου πολύ καλά κάνουν συγκρίνοντας με το Βέλγιο.

    Ξέρω ότι πολλοί απλα βάζουν ένα δύο slide απλά για την υποχρέωση και φυσικά κλεμμένα πολλές φορές. Εμένα μου αρέσει ας πούμε το PowerPoint και έδωσα πόνο και ήταν πολύ θετική η ανταπόκριση τους. Με βάση ιστορίες που έχω ακούσει, πιστεύω ήμουν ο μόνος γιατί είναι εξαίρεση τέτοια προετοιμασία. Πιστεύω το παιχνίδι χάθηκε γιατί αρρώστησε ο πιο σημαντικός interviewer και σε κάποιο βαθμό η παρουσίαση που είχε όλες τις απαντήσεις πήγε τσάμπα. Και δεν ήθελαν να κάνουν Skype. Εγώ έκανα ξανά και τη παρουσίαση μέσω Skype και το πρότεινα αλλά δεν ήθελαν.

  14. #6644
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    @chat, μην το ψάχνεις, δυστυχώς με αυτά τα πράγματα δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ τι παίζει.

    Μου έχει τύχει να έχω κάνει 2 συνεντεύξεις, να τα έχω περάσει όλα (και με πολύ μεγάλη πολυεθνική, τεράστια) και ξαφνικά να αντιμετωπίζω σιγή ασυρμάτου για μήνες και μετά από κοντά χρόνο να λάβω το "γνωστό" email "σας ευχαριστούμε για την προσπάθεια". Εκ των έσω και εντελώς τυχαία έμαθα αργότερα ότι το πόστο εκείνο καταργήθηκε επειδή πολύ απλά ο Senior VP της πολυεθνικής που ήταν οραματιστής παραιτήθηκε και το πόστο αυτό πολύ απλά καταργήθηκε επειδή ήταν το δικό του "μωρό".

    Σκέψου δλδ να είχα πάρει τη θέση, να είχα ξεκινήσει, να συνέβαινε αυτό και να ήμουν ξεκρέμαστος στην εταιρεία χωρίς να ξέρω τι μέλλει γενέσθαι.

    Άλλη φορά μου είχε τύχει να διαπραγματεύομαι πόστο - πολύ γερό - και απλά να έχω μπλέξει με καραμ"*&κες και να με πηγαινοφέρνουν για συνεντεύξεις Βρυξέλλες / Παρίσι / Λονδίνο με δικά τους έξοδα, να εξαφανίζονται για μήνες, να προσλαμβάνουν άλλην, να ξαναέρχονται μετά για την ίδια δουλειά μιας και η άλλη παραιτήθηκε και στο τέλος να τους ξεφορτώνονται από τον οργανισμό.

    Μην τα ψάχνεις, μέχρι να λάβεις το "είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε", τίποτε, μα τίποτε δεν παίζει αφού ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει από τη μέσα πλευρά. Και το βλέπω αυτό και τώρα που είμαι στη φάση να προσλαμβάνω εγώ για την εταιρεία - καταργήσαμε 3 θέσεις ενώ τις είχαμε βγάλει σε αγγελίες.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #6645
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    αφου πιάσαμε "ιστορίες απο το στρατό" έτυχε πρόσφατα να εχω περάσει απο τις διαδικασίες να κάνω παρουσίαση στο cpo και ενώ είχαμε συμφωνήσει λεφτά (3600 καθαρά για remote) να μου λέει κοίτα για Ελλάδα δεν δίνω πάνω από 1000 άντε να πάω 1200...... με τη λογική ότι συνυπολόγισαν cost of living etc. To πιο τραγικό είναι το μαιλ που μου έστειλε ο chief tech με τον οποίο ήμασταν στα ιδια από γνώσεις οτι με έκοψαν γιατί δεν είχα αρκετή τεχνική κατάρτιση.....
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


Σελ. 443 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 423433438441442443444445448453463 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας