Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    24-05-2008
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    11927/1023
    ISP
    Vivodi
    Router
    I3 Vood 452W_A
    SNR / Attn
    10(dB) / 28(dB)


    Για όσους θέλουν να έχουν πάντα σύνδεση με το αγαπημένο τους πρόγραμμα ΙΜ και VoIP από το symbian κινητό τους, υπάρχει αυτό: fringe
    Σας επιτρέπει να συνδεθείτε με Skype, MSN Messenger, ICQ, Google Talk™, SIP, Twitter, AIM & Yahoo! Και όλα αυτά τυτόχρονα! Το έχω δοκιμάσει και παίζει!

    http://www.fring.com
    Web is not about cables and devices. Web is about People.

  2. #2
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Σλοβακία
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    Chello
    Εχει βγει δοκιμαστικά και στο iphone αλλα με πολλά προβλήματα σε σημείο που το καθιστούν δυσχρηστο.
    Imac 24" | 2GB Ram | 7600GT | Logitech Z 5500 |

    Αluminum Macbook 2.4 Ghz | 2GB Ram| 250GB HDD |

    Lian Li V2000 | Watercooled by Zalman | Chieftec 560W Modular | Intel Core Duo 6750 | 4GB RAM Mushkin | Asus 8800GTS Watercooled | Raptor-X 150GB |

    8GB iPhone v 2.1 UNLOCKED

  3. #3
    Εγγραφή
    24-05-2008
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    11927/1023
    ISP
    Vivodi
    Router
    I3 Vood 452W_A
    SNR / Attn
    10(dB) / 28(dB)
    Το έχω βάλει σε N95 και παίζει πολύ καλά (με γρήγορη σύνδεση wifi). Φαντάζομαι ότι και με μια καλή 3G ή HSDPA σύνδεση τα αποτελέμστα θα είναι εξίσου καλά. Για GPRS/EDGE δεν ξέρω... Οποιος έχει άποψη ας πει...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος radius : 26-05-08 στις 18:19.
    Web is not about cables and devices. Web is about People.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Σλοβακία
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    Chello
    Και εγώ με wifi το δούλευα. Οχι με EDGE.
    Imac 24" | 2GB Ram | 7600GT | Logitech Z 5500 |

    Αluminum Macbook 2.4 Ghz | 2GB Ram| 250GB HDD |

    Lian Li V2000 | Watercooled by Zalman | Chieftec 560W Modular | Intel Core Duo 6750 | 4GB RAM Mushkin | Asus 8800GTS Watercooled | Raptor-X 150GB |

    8GB iPhone v 2.1 UNLOCKED

  5. #5
    Εγγραφή
    11-08-2007
    Περιοχή
    Ναύπακτος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    Με το ζόρι 4 mbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Router
    CL-110, Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 51(dB)
    Παιδιά το fringe αν και δεν το χρησιμοποίησα σε κινητό, αλλά σε PDA-GPS (Mio P550), με wm5 δεν με άφησε καθόλου ικανοποιημένο. Χρησιμοποιώντας το skype μέσω του fringe ακουγόταν πολλά παράσιτα, κάτι το οποίο δεν συμβαίνει αν χρησιμοποιώ την έκδοση skype που είναι για wm5. Όσο για msn και yahoo messenger χρησιμοποιώ το ΙΜ+ το οποίο δεν ξέρω αν δουλεύει με άλλη σύνδεση, εγώ το χρησιμοποιώ μέσω wifi φυσικά. Έχω και το msn για wm5, το οποίο όταν ανακάλυψα το ΙΜ+ δεν το χρησιμοποιώ.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-05-2008
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    11927/1023
    ISP
    Vivodi
    Router
    I3 Vood 452W_A
    SNR / Attn
    10(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chemboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά το fringe αν και δεν το χρησιμοποίησα σε κινητό, αλλά σε PDA-GPS (Mio P550), με wm5 δεν με άφησε καθόλου ικανοποιημένο. Χρησιμοποιώντας το skype μέσω του fringe ακουγόταν πολλά παράσιτα, κάτι το οποίο δεν συμβαίνει αν χρησιμοποιώ την έκδοση skype που είναι για wm5. Όσο για msn και yahoo messenger χρησιμοποιώ το ΙΜ+ το οποίο δεν ξέρω αν δουλεύει με άλλη σύνδεση, εγώ το χρησιμοποιώ μέσω wifi φυσικά. Έχω και το msn για wm5, το οποίο όταν ανακάλυψα το ΙΜ+ δεν το χρησιμοποιώ.
    Χρήσιμες οι παρατηρήσεις σου. Η δική μου εμπιειρία είναι πολύ καλή, αλλα΄υπάρχει και διαφορά πλατφόρμας. Να τονίσω εδώ οτι στα κινητά τηλέφωνα το Skype (όταν χρησιμοποιείτε το δικό του software) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ. Σε αντίθεση με ό,τι πιστεύετε, το Skype δρομολογεί την κλήση σας προς κάποια άλλη επαφή μέσω του διαδικτύου (Skype-to-Skype) αφού κάνει πρώτα μια τοπική κλήση σε τηλέφωνικό αριθμό συμφωνημένο με τον πάροχό σας. Σε απλά ελληνικά: όταν καλέσετε μια επαφή σας στο διαδίκτυο μέσω το Skype που έχετε στο κινητό σας, ακόμα και εάν έχετε ενεργή σύνδεση WIFI η κλήση αυτή σας στοιχίζει σαν να ήταν κλήση σε τοπικό αριθμό. Απίστευτό; Πιστέψτε το. Αντίθετα με το fring δεν έχετε τέτοια θέματα. Είναι απολύτως δωρεάν εφόσον είναι δωρεάν η σύνδεση δικτύου που χρησιμοποιείτε (λ.χ. WIFI). Δε σας χρεώνει τίποτα παραπάνω. Αναρωτιέστε, τώρα, εύλογα γιατί το Skype το κάνει αυτό; Μα δεν είναι προφανές; Γιατί έχει συμφωνίες εκατομμυρίων με τους παρόχους, τις οποίες δε θέλει να χαλάσει κανιβαλίζοντας την αγορά τους. Έτσι όλοι είναι ευτυχισμένοι... εκτός από εσάς. Προσέξτε το αυτό για να μην έχετε δυσάρεστεσ εκπλήξεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος radius : 28-05-08 στις 18:31.
    Web is not about cables and devices. Web is about People.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    έχει βάλει κανείς σε windows mobile 6 και htc ? γιατί φαίνεται να έχει κολλήσει

  8. #8
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4/1
    ISP
    O2
    Router
    O2 Broadband Router
    SNR / Attn
    (dB) / 45(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήσιμες οι παρατηρήσεις σου. Η δική μου εμπιειρία είναι πολύ καλή, αλλα΄υπάρχει και διαφορά πλατφόρμας. Να τονίσω εδώ οτι στα κινητά τηλέφωνα το Skype (όταν χρησιμοποιείτε το δικό του software) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ. Σε αντίθεση με ό,τι πιστεύετε, το Skype δρομολογεί την κλήση σας προς κάποια άλλη επαφή μέσω του διαδικτύου (Skype-to-Skype) αφού κάνει πρώτα μια τοπική κλήση σε τηλέφωνικό αριθμό συμφωνημένο με τον πάροχό σας. Σε απλά ελληνικά: όταν καλέσετε μια επαφή σας στο διαδίκτυο μέσω το Skype που έχετε στο κινητό σας, ακόμα και εάν έχετε ενεργή σύνδεση WIFI η κλήση αυτή σας στοιχίζει σαν να ήταν κλήση σε τοπικό αριθμό. Απίστευτό; Πιστέψτε το. Αντίθετα με το fring δεν έχετε τέτοια θέματα. Είναι απολύτως δωρεάν εφόσον είναι δωρεάν η σύνδεση δικτύου που χρησιμοποιείτε (λ.χ. WIFI). Δε σας χρεώνει τίποτα παραπάνω. Αναρωτιέστε, τώρα, εύλογα γιατί το Skype το κάνει αυτό; Μα δεν είναι προφανές; Γιατί έχει συμφωνίες εκατομμυρίων με τους παρόχους, τις οποίες δε θέλει να χαλάσει κανιβαλίζοντας την αγορά τους. Έτσι όλοι είναι ευτυχισμένοι... εκτός από εσάς. Προσέξτε το αυτό για να μην έχετε δυσάρεστεσ εκπλήξεις.
    Τι είναι αυτό, chain mail?! Έχω skype σε WM συσκευή και ποτέ δεν υπήρξε καμμια χρέωση στη γραμμή του τηλεφώνου...

  9. #9
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    Ρεντης, Αττικη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz! 7590
    SNR / Attn
    25(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μαλλον εχει μπερδευτει λιγο το παληκαρι....

  10. #10
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radius Εμφάνιση μηνυμάτων


    Για όσους θέλουν να έχουν πάντα σύνδεση με το αγαπημένο τους πρόγραμμα ΙΜ και VoIP από το symbian κινητό τους, υπάρχει αυτό: fringe
    Σας επιτρέπει να συνδεθείτε με Skype, MSN Messenger, ICQ, Google Talk™, SIP, Twitter, AIM & Yahoo! Και όλα αυτά τυτόχρονα! Το έχω δοκιμάσει και παίζει!

    http://www.fring.com
    ξέρει κανείς εάν μπορεί να "παίξει" μέσω του wap-proxy της Cosmote? (δηλαδή με το μηνιαίο πάσο 4ευρώ/μήνα του CosmoteMyView)
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παντως με Wind Plus προπληρωμενο των 5 ευρω δεν παιζει. Ισως να θελει περιεργη ρυθμιση αλλα δεν βρηκα κατι

  12. #12
    Εγγραφή
    24-05-2008
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    11927/1023
    ISP
    Vivodi
    Router
    I3 Vood 452W_A
    SNR / Attn
    10(dB) / 28(dB)
    1. Κοίτα, δεν μπερδεύτηκα. Σας μεταφέρω τι κατάλαβα μελετώντας προσεκτικά τους όρους που αναφέρει η ίδια η Skype στο site της, σε συνδυασμό με διάφορες συζητήσεις από το forum της ίδιας της εταιρείας, όπου κάποιοι θυμωμένοι πελάτες ρωτούσαν επίμονα και τελικά πήραν ως επίσημη απάντηση αυτά που σας προανέφερα.
    Από εκεί και πέρα, αν τελικά η εταιρεία υπαναχώρησε, αν αυτά δεν ισχύουν στην Ελλάδα κ.λπ κ.λπ δεν τα γνωρίζω, αλλά μακάρι να είναι έτσι. Κάτι μου λέει όμως ότι καλό θα είναι να είστε λίγο προσεκτικοί.

    2. Γενικά, οι φτηνές (wap) συνδέσεις των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας είναι ιδιαίτερα επιμελημένες ως προς το μπλοκάρισμα οποιυδήποτε περιεχομένου δεν είναι ιστοσελίδα. Πιο τεχνικά μιλώντας συνήθως μετατρέπουν το web content σε WML/XHTML και το προωθούν στο κινητό σας, μπλοκάροντας παράλληλα οτιδήποτε δεν μπορεί να μετατραπεί (και άρα δεν είναι προτόκολλο για το web). Επομένως μην περιμένετε ούτε mail να στείλετε από το κινητό σας (εκτός και αν χρησιμοποιείτε webmail), πόσο μάλλον skype ή άλλη voip εφαρμογή, που επιπρόσθετα αν το άφηναν ανοικτό θα κατέστρεφε τα κέρδη τους (για μ@λ...ς τους έχετε; )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος radius : 24-08-08 στις 14:21.
    Web is not about cables and devices. Web is about People.

  13. #13
    Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω

    Εχω βαλει το Fring στο κινητο κ εχω λογαριασμο στο Scype (δεν πληρωσει ακομα για να βαλω μοναδες)

    1.Εχει δοκιμασει καποιος να καλεσει μεσω Fring κ Scype π.χ σε σταθερο τηλ ή κινητο?

    2.Εχει καλη ποιοτητα ηχου?

    3.Συμφερει οικονομικα? να καλεις κινητα?

    Ευχαριστω παιδες!

  14. #14
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέρει κανείς εάν μπορεί να "παίξει" μέσω του wap-proxy της Cosmote? (δηλαδή με το μηνιαίο πάσο 4ευρώ/μήνα του CosmoteMyView)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geofak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως με Wind Plus προπληρωμενο των 5 ευρω δεν παιζει. Ισως να θελει περιεργη ρυθμιση αλλα δεν βρηκα κατι
    κρίμα!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  15. #15
    Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω

    Εχω βαλει το Fring στο κινητο κ εχω λογαριασμο στο Scype (δεν πληρωσει ακομα για να βαλω μοναδες)

    1.Εχει δοκιμασει καποιος να καλεσει μεσω Fring κ Scype π.χ σε σταθερο τηλ ή κινητο?

    2.Εχει καλη ποιοτητα ηχου?

    3.Συμφερει οικονομικα? να καλεις κινητα?

    Ευχαριστω παιδες!

    **Θα μπαινω μεσω WIFI

Παρόμοια Θέματα

  1. Ιός στο MSN Messenger.
    Από spdrosin στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 82
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-09, 17:41
  2. MSN στο κινητό.
    Από johnkall69 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-06, 18:39
  3. Fritz!box = μοιρασμα ADSL και msn-yahoo messenger
    Από freemannnn στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-06, 09:08
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-06, 08:05
  5. Πρόβλημα με Skype/MSN Messenger
    Από zak στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-05, 15:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας