Σελ. 421 από 497 ΠρώτηΠρώτη ... 401411416419420421422423426431441 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.301-6.315 από 7444
  1. #6301
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις πμ
    Χμ.. δεν έχω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george1965 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Θά ἤθελα, νά ἐκδηλώσω τό ἐνδιαφέρον μου γιά τό full tower pc, μιά οθόνη 19in ἤ 17in καί καλώδια τροφοδοσίας pc καί ὀθόνης,ἐφόσον εἶναι λειτουργικά. Τά ἀνωτέρω θά δωριστοῦν σέ μαθητή δημοτικοῦ σχολεῖου στό χωριό μου,πού ἡ οἰκογένειά του ἀντιμετωπίζει οἰκονομικό πρόβλημα. Ε᾿ὑχαριστῶ.
    ΑΝ πηγαίνουν σε εμένα αυτά, δεν είναι κομμάτια για να χρησιμοποιηθούν για λειτουργικά αλλά για μουσειακά εκθέματα κτλ. Οι οθόνες πχ είναι τόσο παλιές και μικρές που δεν ξέρω καν αν είναι έγχρωμες. Το full tower είναι νομίζω μόνο το κουτί που ούτε καν σηκώνεται καλά καλά απ το βάρος και είναι 30 χρόνων. Δεν κάνουν δυστυχώς γιαυτό που τα θες..
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  2. #6302
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.403
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά απο μια εκκαθάριση στο πάνω μέρος της σκάλας που εδώ και 30 χρόνια χρησίμευε σαν αποθήκη, βρέθηκαν διάφορα Μ/Β με τους επεξεργαστές (386,486 κτλ), καλώδια, μήνες, 5 1/4 drives (που βλέπω να τα πουλάνε χρυσάφι σαν vintage, ΠΟΛΥ παλιές οθόνες, ένα παλιό full tower (τεράστιο), διάφορες παλιές κάρτες κτλ

    Αν τα θέλει κάποιος για έκθεση, όπως πχ σε σχολεία κτλ (όπως έχω δει κατά καιρούς ανθρώπους να ζητάνε) μου λέει και έρχεται και τα παραλαμβάνει από Νίκαια.
    Θα είναι διαθέσιμα για λίγες μέρες αλλιώς θα πάνε για ανακύκλωση..
    Παρακαλώ ενδιαφέρον απο ανθρώπους που τα θέλουν για κάποιου τέτοιου είδους αξιοποίηση και όχι για μεταπώληση σαν "vintage" κομμάτια..

    Μπορώ να τραβήξω και κάποια φωτογραφία (όσο μπορώ γιατί M/B, κάρτες είναι όλα μαζί σε μια μεγάλη σακούλα σκουπιδιών που τα έβαλα κατά την εκκαθάριση) ώστε να μην τρέχετε ως εδώ για να τα δείτε.
    Για εκθεσιακά κομμάτια σε κάποιο σχολείο θα ήταν ωραίο να πάνε. Να βλέπουν τα παιδιά κάπως την ιστορική εξέλιξη του hw.
    Αν όχι, επικοινώνησε με το Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής, θα τους ενδιαφέρουν κάποια από αυτά!

  3. #6303
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ.. δεν έχω

    - - - Updated - - -



    ΑΝ πηγαίνουν σε εμένα αυτά, δεν είναι κομμάτια για να χρησιμοποιηθούν για λειτουργικά αλλά για μουσειακά εκθέματα κτλ. Οι οθόνες πχ είναι τόσο παλιές και μικρές που δεν ξέρω καν αν είναι έγχρωμες. Το full tower είναι νομίζω μόνο το κουτί που ούτε καν σηκώνεται καλά καλά απ το βάρος και είναι 30 χρόνων. Δεν κάνουν δυστυχώς γιαυτό που τα θες..
    Μετά τίς διευκρινήσεις σας ἀποσύρω τό ἐνδιαφέρον μου.Θά συμφωνήσω μέ τό μέλος yyy, ὅτι ἡ θέση τους εἶναι στό ῾Ελληνικό Μουσεῖο Πληροφορικῆς.

  4. #6304
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV H108L
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 41(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλώνω ενδιαφέρον για τα motherboard & CPU 486 (και 586 αν υπάρχουν) για προσωπική συλλογή εκτός αν πρόκειται να δωθούν στο ΕΜΓ. Στέλνω πμ.

  5. #6305
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Ατηενς
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen HDI34201
    SNR / Attn
    14(dB) / 1.5(dB)
    Καλησπέρα και καλη εβδομαδα .
    Εχω στειλει μηνυμα και εγω από χθες το βραδυ .

  6. #6306
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Για την ώρα τα πραγματακια θα πάνε στον Στελιο τις επόμενες μέρες (μόνο τα M/B κτλ.. οι οθόνες και το κουτί βλέπω να πηγαίνουν ανακύκλωση) για τον σκοπό που μου είπε ότι ψάχνει και ότι δεν θέλει μπορούν να πάνε στους επόμενους (ynns1 και jjokeris) ή στο ΕΜΠ (αν και μιλάμε για κομμάτια που θα τα έχουν σίγουρα ήδη σε αφθονία)

    - - - Updated - - -

    Και μερικές φωτογραφίες που τράβηξα στα γρήγορα το πρωί, μήπως θέλει κάποιος το κουτί ή τις οθόνες για συναισθηματικούς λόγους Εμπρός όλοι οι 40+ ενωθείτε
    https://drive.google.com/drive/folde...IeJUvE1Bc_JLCU

    Τα πράγματα στην σακούλα δεν τα έβγαλα να τα τραβήξω δεν είχα χρόνο, παρά μόνο στην τύχη μια M/B (έτυχε αυτή με τον 386) αλλά όπως είπα έτσι κιαλλιώς πάνε στον Στέλιο για την ώρα και ότι δεν χρειαστεί μπορείτε να μιλήσετε μεταξύ σας
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  7. #6307
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Κρίμα που βρίσκομαι μακρυά. Μια τέτοια οθόνη είχαμε στο Παν. Μακεδονίας όταν σπούδαζα στον "server" και τέτοια modules μνήμης έχουμε εγώ και η γυναίκα μου στα κλειδιά

  8. #6308
    Εγγραφή
    22-04-2017
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    EDO RAM 72 PIN.....

  9. #6309
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ώρα τα πραγματακια θα πάνε στον Στελιο τις επόμενες μέρες (μόνο τα M/B κτλ.. οι οθόνες και το κουτί βλέπω να πηγαίνουν ανακύκλωση) για τον σκοπό που μου είπε ότι ψάχνει και ότι δεν θέλει μπορούν να πάνε στους επόμενους (ynns1 και jjokeris) ή στο ΕΜΠ (αν και μιλάμε για κομμάτια που θα τα έχουν σίγουρα ήδη σε αφθονία)

    - - - Updated - - -

    Και μερικές φωτογραφίες που τράβηξα στα γρήγορα το πρωί, μήπως θέλει κάποιος το κουτί ή τις οθόνες για συναισθηματικούς λόγους Εμπρός όλοι οι 40+ ενωθείτε
    https://drive.google.com/drive/folde...IeJUvE1Bc_JLCU

    Τα πράγματα στην σακούλα δεν τα έβγαλα να τα τραβήξω δεν είχα χρόνο, παρά μόνο στην τύχη μια M/B (έτυχε αυτή με τον 386) αλλά όπως είπα έτσι κιαλλιώς πάνε στον Στέλιο για την ώρα και ότι δεν χρειαστεί μπορείτε να μιλήσετε μεταξύ σας
    Καλημέρα σας. Θά ἤθελα, νά σᾶς ρωτήσω ἄν τό πληκτρολόγιο τῆς φωτογραφίας εἶναι μέ μηχανικά πλήκτρα καί ἄν εἶναι λειτουργικό. Εὐχαριστῶ.

  10. #6310
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Δεν γνωρίζω, είναι απο αρχές 90 (με το παλιο παλιο μεγάλο στρογγυλό βύσμα) οπότε φαντάζομαι μηχανικό θα είναι αλλά σίγουρα δεν κάνει για "σύγχρονα" pc.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  11. #6311
    Εγγραφή
    22-04-2017
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Λειτουργει μονον με ανταπτορα 5-10 ευρω....



    - - - Updated - - -

    Xαριζεται απο φιλο αυτη η μηχανη γεμισματος αδειων τσιγαρων.

    Ειναι στο κουτι της σχεδον αχρησιμοποιητη.

    Παραλαβη απο λεωφορο θησεως στην καλλιθεα ωρες καταστηματων η αποστολη με κουριερ και κοστος 10 ευρω.



    Ποσταρετε πρωτα εδω και στειλτε αμεσα πμ.

    Εχει μπει και σε αλλο φορουμ με οτι συνεπαγεται αυτο.


    ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tigergreg : 23-01-19 στις 21:27.

  12. #6312
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωρίζω, είναι απο αρχές 90 (με το παλιο παλιο μεγάλο στρογγυλό βύσμα) οπότε φαντάζομαι μηχανικό θα είναι αλλά σίγουρα δεν κάνει για "σύγχρονα" pc.
    Καλησπέρα σας. Εὐχαριστῶ γιά τήν ἄμεση ἀνταπόκριση. Θά σέ παρακαλοῦσα πολύ νά μοῦ τό κρατήσεις, γιατί ἐνδιαφέρομαι γιά συναισθηματικούς λόγους. Εὐχαριστῶ καί πάλι.

  13. #6313
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    UPDATE

    Χαριζεται modem/router ZTE (OTE), model ZXHN H108NS, λειτουργικο, μαζι με το τροφοδοτικο του.
    Παρακαλω μονο απο Αθηνα.
    Παραλαβη απο τον χωρο μου ή αν βολεψει συναντηση, κατοπιν συνεννοησης.
    Λεπτομερειες παρακαλω με π.μ.
    Ευχαριστω.

    Ειναι κρατημενο μεχρι νεοτερας.

  14. #6314
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george1965 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Εὐχαριστῶ γιά τήν ἄμεση ἀνταπόκριση. Θά σέ παρακαλοῦσα πολύ νά μοῦ τό κρατήσεις, γιατί ἐνδιαφέρομαι γιά συναισθηματικούς λόγους. Εὐχαριστῶ καί πάλι.
    Αν δεν το κρατήσει ο Στέλιος πιο πάνω, μπορείτε να συνεννοηθείτε να στο δώσει
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  15. #6315
    Εγγραφή
    26-05-2017
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν το κρατήσει ο Στέλιος πιο πάνω, μπορείτε να συνεννοηθείτε να στο δώσει
    Καλησπέρα σας. ῎Αν δέν ἔχει παραλάβει ἀκόμα ὁ Στέλιος καί τελικά δέν τό θέλει, θά σέ παρακαλοῦσα πολύ νά τό κρατήσεις ἐσύ, διότι μένω κοντά στήν ῾Αγία Βαρβάρα καί θά εἶναι εὔκολη ἡ παραλαβή του. Εὐχαριστῶ.

Σελ. 421 από 497 ΠρώτηΠρώτη ... 401411416419420421422423426431441 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας