Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αταπητοι φιλοι,
    παραθετω πιο κατω το προβλημα μου με ημερομηνιες και ελπιζω να βρεθει καποιος να με βοηθησει.

    Στις 27/12/2007 λοιπον κατα8ετω αιτηση για την υπηρεσια 2play της Forthnet.Επι δυο μηνες δεν ειχα ουτε ειδοποιηση ουτε την παραμικρη ενημερωση εκ μερους τους.Με τηλεφωνηματα επι τηλεφωνηματων επαιρνα συνεχεια την ιδια απαντηση "δεν εχουμε ακομα παραλαβει την αιτηση σας".

    Μετα απο δυο μηνες στις 12/02/2008 με ενημερωσαν με sms οτι η αιτηση μου καταχωρηθηκε επιτυχως και απεσταλη αιτηση στον ΟΤΕ.Απο τοτε τιποτε.Ουτε ενημερωση ουτε ενεργοποιηση τιποτε απολυτως.Παλι αλλεπαλληλα τηλεφωνηματα και η αναπαντεχη συνεχης απαντηση"γινεται ανακατασκευη της γραμμης σας απο τον ΟΤΕ".

    Μετα απο αλλους δυο μηνες λοιπον στις 23/04/2008 μη εχοντας αλλη επιλογη αποστελλω ιμειλ μου με συνημμενη την αιτηση διακοπης.Την ιδια μερα με ενημερωνουν με ιμειλ τους οτι η αιτηση παραληφθηκε κι οτι θα προωθηθει στο αρμοδιο τμημα.

    Θεωρωντας σιγουρη την διακοπη προχωρησα σε αναζητηση νεου παροχου.Τελικα στις 09/05/2008 καταθετω αιτηση στην HOL.

    Στις 30/05/2008 οι ανθρωποι της HOL με ενημερωνουν οτι η αιτηση δεν μπορει να προχωρησει γιατι στον ΟΤΕ εκκρεμει αλλη αιτηση μου προς αλλο παροχο.Ξανα τηλεφωνα στην Forthnet.Και η πρωτοφανης απαντηση "δεν βρισκουμε το ιμειλ σας και κατα συνεπειαν και την αιτηση διακοπης".

    Την ιδια μερα αποστελλω εκ νεου την αιτηση διακοπης και τηλεφωνω εκ νεου για να μου επιβεβαιωθει παλι η παραλαβη της αιτησης που οπως ειπαν την εκτυπωναν για να δρομολογηθει.

    Στις 12/06/3008 νεα ενημερωση απο την HOL οτι ακομα εκκρεμει η αιτηση μου προς τον αλλον παροχο.Νεο τηλεφωνημα προς την Forthnet οπου λαβαινω την ανηκουστη απαντηση και μενω αφωνος "γινεται ακομα ανακατασκευη της γραμμης σας και δεν μπορει να γινει ουτε ενεργοποιηση ουτε ακυρωση".

    Στις 14/06/2008 αποστελλω εγγραφη καταγγελια στην Ε.Ε.Τ.Τ. αλλα απ'οτι φαινεται ηταν φωνη βοωντος εν τη ερημω.

    Αν μπορει καποιος φιλος ας με βοηθησει να μου πει τι μπορω να κανω για να βγω απο αυτο το αδιεξοδο,αυτο το καθεστως ομηριας που κυριολεκτικα βρισκομαι εξαρτωμενος απο την διαθεση ρης Forthnet.

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο που διαθεσατε να διαβασετε το μηνυμα μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EVANS47M : 18-06-08 στις 18:10.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-03-2008
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8128/384
    ISP
    otenet-diodos
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Philips cga5720/sagem150
    SNR / Attn
    11(dB) / 27(dB)
    αν είναι να του απαντήσετε αντι να του κανουμε μάθημα σωστής παρουσάσης να σας πατήσω εγώ μερικά enter ρε παιδιά.

    Αταπητοι φιλοι,παραθετω πιο κατω το προβλημα μου με ημερομηνιες και ελπιζω να βρεθει καποιος να με βοηθησει.Στις 27/12/2007 λοιπον κατα8ετω αιτηση για την υπηρεσια 2play της Forthnet.

    Επι δυο μηνες δεν ειχα ουτε ειδοποιηση ουτε την παραμικρη ενημερωση εκ μερους τους.Με τηλεφωνηματα επι τηλεφωνηματων επαιρνα συνεχεια την ιδια απαντηση "δεν εχουμε ακομα παραλαβει την αιτηση σας".

    Μετα απο δυο μηνες στις 12/02/2008 με ενημερωσαν με sms οτι η αιτηση μου καταχωρηθηκε επιτυχως και απεσταλη αιτηση στον ΟΤΕ.Απο τοτε τιποτε.Ουτε ενημερωση ουτε ενεργοποιηση τιποτε απολυτως.Παλι αλλεπαλληλα τηλεφωνηματα και η αναπαντεχη συνεχης απαντηση"γινεται ανακατασκευη της γραμμης σας απο τον ΟΤΕ".

    Μετα απο αλλους δυο μηνες λοιπον στις 23/04/2008 μη εχοντας αλλη επιλογη αποστελλω ιμειλ μου με συνημμενη την αιτηση διακοπης.Την ιδια μερα με ενημερωνουν με ιμειλ τους οτι η αιτηση παραληφθηκε κι οτι θα προωθηθει στο αρμοδιο τμημα.Θεωρωντας σιγουρη την διακοπη προχωρησα σε αναζητηση νεου παροχου.Τελικα στις 09/05/2008 καταθετω αιτηση στην HOL.

    Στις 30/05/2008 οι ανθρωποι της HOL με ενημερωνουν οτι η αιτηση δεν μπορει να προχωρησει γιατι στον ΟΤΕ εκκρεμει αλλη αιτηση μου προς αλλο παροχο.Ξανα τηλεφωνα στην Forthnet.Και η πρωτοφανης απαντηση "δεν βρισκουμε το ιμειλ σας και κατα συνεπειαν και την αιτηση διακοπης".

    Την ιδια μερα αποστελλω εκ νεου την αιτηση διακοπης και τηλεφωνω εκ νεου για να μου επιβεβαιωθει παλι η παραλαβη της αιτησης που οπως ειπαν την εκτυπωναν για να δρομολογηθει.Στις 12/06/3008 νεα ενημερωση απο την HOL οτι ακομα εκκρεμει η αιτηση μου προς τον αλλον παροχο.

    Νεο τηλεφωνημα προς την Forthnet οπου λαβαινω την ανηκουστη απαντηση και μενω αφωνος "γινεται ακομα ανακατασκευη της γραμμης σας και δεν μπορει να γινει ουτε ενεργοποιηση ουτε ακυρωση".Στις 14/06/2008 αποστελλω εγγραφη καταγγελια στην Ε.Ε.Τ.Τ. αλλα απ'οτι φαινεται ηταν φωνη βοωντος εν τη ερημω.

    Αν μπορει καποιος φιλος ας με βοηθησει να μου πει τι μπορω να κανω για να βγω απο αυτο το αδιεξοδο,αυτο το καθεστως ομηριας που κυριολεκτικα βρισκομαι εξαρτωμενος απο την διαθεση ρης Forthnet.Σας ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο που διαθεσατε να διαβασετε το μηνυμα μου.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Περιοχή
    νικαια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    7700/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    usr9113-wag200g-585v6
    SNR / Attn
    6db(dB) / 43db(dB)
    κανε διακοπη αυτη τη γραμμη και αιτηση για καινουργια.κι ασε να κουρευονται.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ελπιζω τωρα να σας ικανοποιει η παρουσιαση και να λαβω μια καποια βοηθεια.

    Παντως σας ευχαριστω για τις υποδειξεις

  5. #5
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EVANS47M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπιζω τωρα να σας ικανοποιει η παρουσιαση και να λαβω μια καποια βοηθεια.

    Παντως σας ευχαριστω για τις υποδειξεις
    Καλά όλοι έχουν μεγαλώσει σαν πρίγκηπες η τα ματάκια τους είναι υπερευαίσθητα και μετά από 9 πόστς φτάσαμε στο προκείμενο.
    Δυστιχώς ίσως δεν μπορείς να κάνεις τίποτα είσαι κυριολεκτικά όμηρος τους.
    Μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει κάποιον που είχε το πρόβλημα σου να μπόρεσε να κάνει κάτι σε οποιονδήποτε πάροχο αλλά έχω δει να έρχονται ακυρώσεις βρόχων από τους παρόχους,τώρα πως?
    Μόνο αν οπλιστείς με θάρρος,θράσσος,δύναμη και κανα δυο γνωστούς σου πηγαίνοντας από τα γραφεία τους και απαιτώντας τα αυτονόητα.
    Ζήτησε απαίτησε να περαστεί επιτόπου η διακοπή και αν μπορείς πάρε και χαρτί γιαυτό.
    Μην εμπιστεύεσαι ούτε fax ούτε email δεν τους δίνουν καμμία σημασία η δεν θέλουν να τους δώσουν.
    Αφιέρωσε μια μέρα για το κτηματολόγιο και τη Φόρθνετ.

  6. #6
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EVANS47M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αταπητοι φιλοι,
    παραθετω πιο κατω το προβλημα μου με ημερομηνιες και ελπιζω να βρεθει καποιος να με βοηθησει.

    Στις 27/12/2007 λοιπον κατα8ετω αιτηση για την υπηρεσια 2play της Forthnet.Επι δυο μηνες δεν ειχα ουτε ειδοποιηση ουτε την παραμικρη ενημερωση εκ μερους τους.Με τηλεφωνηματα επι τηλεφωνηματων επαιρνα συνεχεια την ιδια απαντηση "δεν εχουμε ακομα παραλαβει την αιτηση σας".

    Μετα απο δυο μηνες στις 12/02/2008 με ενημερωσαν με sms οτι η αιτηση μου καταχωρηθηκε επιτυχως και απεσταλη αιτηση στον ΟΤΕ.Απο τοτε τιποτε.Ουτε ενημερωση ουτε ενεργοποιηση τιποτε απολυτως.Παλι αλλεπαλληλα τηλεφωνηματα και η αναπαντεχη συνεχης απαντηση"γινεται ανακατασκευη της γραμμης σας απο τον ΟΤΕ".

    Μετα απο αλλους δυο μηνες λοιπον στις 23/04/2008 μη εχοντας αλλη επιλογη αποστελλω ιμειλ μου με συνημμενη την αιτηση διακοπης.Την ιδια μερα με ενημερωνουν με ιμειλ τους οτι η αιτηση παραληφθηκε κι οτι θα προωθηθει στο αρμοδιο τμημα.

    Θεωρωντας σιγουρη την διακοπη προχωρησα σε αναζητηση νεου παροχου.Τελικα στις 09/05/2008 καταθετω αιτηση στην HOL.

    Στις 30/05/2008 οι ανθρωποι της HOL με ενημερωνουν οτι η αιτηση δεν μπορει να προχωρησει γιατι στον ΟΤΕ εκκρεμει αλλη αιτηση μου προς αλλο παροχο.Ξανα τηλεφωνα στην Forthnet.Και η πρωτοφανης απαντηση "δεν βρισκουμε το ιμειλ σας και κατα συνεπειαν και την αιτηση διακοπης".

    Την ιδια μερα αποστελλω εκ νεου την αιτηση διακοπης και τηλεφωνω εκ νεου για να μου επιβεβαιωθει παλι η παραλαβη της αιτησης που οπως ειπαν την εκτυπωναν για να δρομολογηθει.

    Στις 12/06/3008 νεα ενημερωση απο την HOL οτι ακομα εκκρεμει η αιτηση μου προς τον αλλον παροχο.Νεο τηλεφωνημα προς την Forthnet οπου λαβαινω την ανηκουστη απαντηση και μενω αφωνος "γινεται ακομα ανακατασκευη της γραμμης σας και δεν μπορει να γινει ουτε ενεργοποιηση ουτε ακυρωση".

    Στις 14/06/2008 αποστελλω εγγραφη καταγγελια στην Ε.Ε.Τ.Τ. αλλα απ'οτι φαινεται ηταν φωνη βοωντος εν τη ερημω.

    Αν μπορει καποιος φιλος ας με βοηθησει να μου πει τι μπορω να κανω για να βγω απο αυτο το αδιεξοδο,αυτο το καθεστως ομηριας που κυριολεκτικα βρισκομαι εξαρτωμενος απο την διαθεση ρης Forthnet.

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο που διαθεσατε να διαβασετε το μηνυμα μου.
    Πως έκανες την αίτηση;
    Η διακοπή δυστυχώς είναι καλύτερο να γίνεται γραπτώς από κοντά ή με fax και όχι με mail.
    Το πρόβλημα είναι ότι θα την πήρανε στα χέρια τους αλλά δεν θα ενημέρωσαν το τμήμα που είναι υπεύθυνο για τις διακοπές, για να γίνει η αποδέσμευση.
    Είναι πολύ πιθανό να ενεργοποιηθείς από forthnet τελικά.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EVANS47M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αταπητοι φιλοι,
    παραθετω πιο κατω το προβλημα μου με ημερομηνιες και ελπιζω να βρεθει καποιος να με βοηθησει.
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=177923
    Είναι ένα μόνο από τα θέματα που είχα ανοίξει πριν αρκετό καιρό για την περιπέτειά μου. Κάνε έναν κόπο να το διαβάσεις και ειδικά τα συνημμένα που δίνω. Ακριβώς την ίδια πορεία φαίνεται να έχεις δυστυχώς...

  8. #8
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Iλισια
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 15932
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    5,0(dB) / 18,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οπως και ο theopan, ετσι και εγω παλιοτερα ειχαμε την ιδια ιστορια...
    το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αιτηση για νεα γραμμη ειτε στον ΟΤΕ είτε σε αλλη εταιρια που να δινει ανενεργο βροχο ( HOL, netone κτλ). Μετα πας στον ΟΤΕ και κοψε την παλια συνδεση και αστους να ψαχνονται. Προσωπικα πιστευω πως δεν πρεπει να περιμενεις και πολυ για να κοψεις την συνδεση διοτι αν σε ενεργοποιησουν απο τη 4νετ θα χρειαστει να πληρωσεις για απενεργοποιηση
    Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλούς, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
    Εύκολα μπορούμε να συγχωρέσουμε ένα παιδί που φοβάται το σκοτάδι.Της ζωής αληθινή τραγωδία όμως είναι άντρες να φοβούνται το φώς.
    ΠΛΑΤΩΝ
    Η ελάχιστη αρχική απόκλιση από την αλήθεια, πολλαπλασιάζεται αργότερα χιλιάκις.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

Παρόμοια Θέματα

  1. Κατάσταση αίτησης
    Από rouho στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-07, 14:47
  2. Καθεστως ομηριας απο την Forthnet
    Από niklat στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-06, 19:20
  3. Απίστευτη κατάσταση
    Από aoritis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-06, 23:45
  4. Βοήθεια! Δίσκος σε κατάσταση βλάβης (χρήστης σε κατάσταση πανικού!)
    Από Cafeeine στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-05, 20:00
  5. σε κατασταση πανικου
    Από emma στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-05, 21:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας