Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-45 από 45
  1. #31
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ειναι ρε συ οι ρυθμισεις για το pop3????

    Τις ψαχνω στα options αλλα δεν τις βρισκω πουθενα.Επιλογη για pop3 δινει στο Mail extra που ειναι επι πληρωμη.
    στο ymail οχι στο yahoo.com
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  2. #32
    Εγγραφή
    11-09-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    885
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8353/1023
    ISP
    HOL
    SNR / Attn
    8(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο ymail οχι στο yahoo.com
    Το ymail είναι το yahoo mail, απλά στο username εισόδου βάζεις xxx@ymail.com. Τα menu είναι ακριβώς τα ίδια και δεν έχουν option για pop. Αν μπορείς να μας διαφωτισεις θα ήταν καλό.

  3. #33
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από con Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ymail είναι το yahoo mail, απλά στο username εισόδου βάζεις xxx@ymail.com. Τα menu είναι ακριβώς τα ίδια και δεν έχουν option για pop. Αν μπορείς να μας διαφωτισεις θα ήταν καλό.
    να οπως φαινεται :


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ymail pop.JPG 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  144,1 KB 
ID: 39651
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  4. #34
    Εγγραφή
    11-09-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    885
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8353/1023
    ISP
    HOL
    SNR / Attn
    8(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    8anos όλοι μιλάμε για το .com και όχι για το ελληνικό yahoo που έχει pop από γεννησιμιού του... Εξάλλου κι εσύ πιο πάνω για .com λογαριασμό μιλάς αναφέροντας οτι κατεβάζεις με pop! Στο ελληνικό yahoo με username xxx@yahoo.com & xxx@ymail.com εμένα τουλάχιστον δε με αφήνει να μπω. Με γυρνάει κατευθείαν στο US.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος con : 29-06-08 στις 17:13.

  5. #35
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Πες μας οτι ειναι το ελληνικο

    Γιατι το .com ειτε το yahoo ειτε το Ymail δεν σου εμφανιζει τετοιες επιλογες

    Και χαρηκα εγω οτι προκοψε η yahoo και εδωσε στο .com pop access οπως η gmail

    Αλλα που......

  6. #36
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εγώ δεν ξέρω για εσάς, έχω στο .com email απο δεν θυμάμαι πότε, και πραγματικά δεν με πείραζει να πληρώνω κάποια λίγα ευρώ κάθε χρόνο για όλα τα εξτρά και πάνω απο όλα το να μην έχει διαφημισείς στα email που στέλνω

  7. #37
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Μηνύματα
    557
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7.860/1.088
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Thomson 585v8
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 35.5(dB)
    τι εξτρα πληρωνεις δηλαδη;

  8. #38
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από con Εμφάνιση μηνυμάτων
    8anos όλοι μιλάμε για το .com και όχι για το ελληνικό yahoo που έχει pop από γεννησιμιού του... Εξάλλου κι εσύ πιο πάνω για .com λογαριασμό μιλάς αναφέροντας οτι κατεβάζεις με pop! Στο ελληνικό yahoo με username xxx@yahoo.com & xxx@ymail.com εμένα τουλάχιστον δε με αφήνει να μπω. Με γυρνάει κατευθείαν στο US.
    εγω θα ξαναπω οτι ειναι το yahoo.com

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mail 1.JPG 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  159,9 KB 
ID: 39725

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mail 3.JPG 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  92,0 KB 
ID: 39726

    το ιδια μηνυματα στο ymail

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mail 2.JPG 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  161,4 KB 
ID: 39723
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #39
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Ναι ρε συ Θανο αλλα εμας αυτη την εικονα στο yahoo.com, τοσα χρονια που εχω το λογαριασμο (απο το 1998) δεν την ειχα ποτε.

    Παντα η pop λειτουργεια ηταν προνομιο του yahoo extra που λεει και ο sdikr, με καποιο αντιτιμο σε dollars το χρονο.

    Αυτη την εικονα που παραθετεις παραπανω την εχω δει μονο στο yahoo.gr account του αδερφου μου.

  10. #40
    Εγγραφή
    11-09-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    885
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8353/1023
    ISP
    HOL
    SNR / Attn
    8(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    8anos είναι το ελληνικό yahoo. Αν δώσεις www.yahoo.gr σε κάνει redirect στο http://gr.yahoo.com/ και από το mail πας στο http://login.yahoo.com/config/mail?.intl=gr που επίσης είναι ελληνικό.

  11. #41
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    @con & sebu

    το μαιλ που εχω ειναι της μορφης yahoo.com και οχι yahoo.gr.
    δεν ειπα πουθενα οτι εμφανιζονται επιλογές pop3 στο interface του yahoo.com αλλα οτι δημιουργωντας λογαρισμο ymail.com με το ιδιο username και password με αυτο του yahoo.com εχω πρόσβαση pop3 στο inbox του yahoo.com


    Απο τα μηνυματα των φιλων con και sebu καταλαβαινω oτι ισως υπάρχει μια λεπτομερεια που κανει την διαφορα : οταν δημιουργησετε τον ymail λογαριασμο επιλέξτε την ελλάδα σαν χωρα ωστε να σας δωσει την επιλογη pop3 στο ymail και κατα προεκταση και στο yahoo.com

    ξαναπαραθετω τα αρχικα μηνυματα μου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημιούργησα ενα νέο λογαριασμό στο ymail βάζοντάς το ιδιο username και τον ίδιο κωδικό
    px onoma@yahoo.com και onoma@ymail.com.
    Έβαλα κανονικά τις ρυθμίσεις pop3 και έμεινα έκπληκτος όταν άρχισε να κατεβάζει στον νέο λογαριασμό ymail.com όλα τα μαιλ του yahoo.com.
    To συστημα τους προφανως δεν μπορει να διαχωρισει δυο διαφορετικους λογαριασμους αν εχουν το ιδιο username και password.
    Οσα μαιλ ερχονται στο yahoo.com μενουν στο inbox του αλλα κατεβαινουν μεσω pop3 στο ymail.
    To ypops σταματησε να λειτουργει εντελώς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανως πρεπει οι δυο λογαριασμοι να εχουν το ιδιο password, (το ελπιζω δηλαδη).
    αυριο θα δοκιμασω με δυο διαφορετικα pasword, αν υπαρχει καποιος που δεν βαριεται ας το δοκιμασει να μας πει.

    UPDATE: πλέον και ο λογαριασμος yahoo.com που εχω δεχεται πρόσβαση με pop3.


    Συμπερασματικά :
    Η δημιουργία λογαριασμού ymail με το ιδιο username και password δινει πρόσβασή pop3 στον λογαριασμό yahoo.com κάτι που μπορούν να χρησιμοποιήσουν οσοι το επιθυμούν.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  12. #42
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Μα την Ελλαδα εχω επιλεξει ως χωρα

    Αλλα στο ymail δεν μου δινει την επιλογη για pop3.

    Εμφανιζει ακριβως τα ιδια μενου με το yahoo.com

    Η μονη διαφορα ειναι οτι το mail address ειναι χχχχ@ymail.com αντι για @yahoo.com

    Κατα τα αλλα ειναι καρμπον η ιδια σελιδα

    Μηπως μπαινεις απο αλλη σελιδα log in.

    Γιατι εγω μπαινω απο το yahoo, επιλογη mail και απλα πληκτρολογω alias @ymail.com

    Λοιπον κατι πειραξα στο local,εβαλα το Content απο US σε Greek (η χωρα ηταν ηδη Ελλαδα) και τωρα δουλευει το pop μεσω ymail.

    Αλλα δεν μου κατεβαζει τα mail του yahoo.com

    Αν βαλω ως διευθυνση το @yahoo.com, παρολο που εχω το ιδιο username και password, εντουτοις δεν κατεβαζει τιποτα αλλα μου ζηταει το Outlook συνεχεια username and password.Αν κανω το @yahoo.com σε @ymail.com κατεβαζει κανονικα emails αλλα απο το ymail account το οποιο φυσικα ειναι αδειο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 01-07-08 στις 21:07.

  13. #43
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον κατι πειραξα στο local,εβαλα το Content απο US σε Greek (η χωρα ηταν ηδη Ελλαδα) και τωρα δουλευει το pop μεσω ymail.

    Αλλα δεν μου κατεβαζει τα mail του yahoo.com

    Αν βαλω ως διευθυνση το @yahoo.com, παρολο που εχω το ιδιο username και password, εντουτοις δεν κατεβαζει τιποτα αλλα μου ζηταει το Outlook συνεχεια username and password.Αν κανω το @yahoo.com σε @ymail.com κατεβαζει κανονικα emails αλλα απο το ymail account το οποιο φυσικα ειναι αδειο.
    Δεν ξερω τι να πώ;
    δοκιμασα και το outlook και πηρε απευθειας τις ρυθμισεις.
    μηπως αν βαλεις στο ονομα χρηστη αντι για onoma@yahoo.com σκετο onoma σου δουλεψει;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  yahoo mail.JPG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  147,9 KB 
ID: 39810
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  14. #44
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    οχι αν βαλω σκετο ονομα δεν κανει απολυτως τιποτα

    Αν βαλω ονομα@ymail.com κατεβαζει του ymail

    Αν βαλω ονομα@yahoo.com μου βγαζει συνεχεια το παραθυρο για να βαλω το σωστο username & password

  15. #45
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    στο ονομα χρηστη παντως εβαλα μονο το σκετο ονομα χωρις το yahoo.com
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανακοίνωση για την διαγραφή του domains.gr απο την ΕΕΤΤ
    Από wintech2003 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-06, 01:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας