Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    4350/840 χωρίς IP
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Pirelli on 1.28
    SNR / Attn
    7(dB) / 34(dB)
    Η ιστορία μου εν ολίγοις στα ακόλουθα.
    Πέρσι Απρίλιο ζητάω μεταφορά της full llu MAXx2 σε νέα διεύθυνση.Παιδευόμουν μέχρι τέλος καλοκαιριού για να "στρώσει" η κατάσταση της γραμμής, και εντωμεταξύ ζήτησα αλλαγή ταχύτητας στα 10Mbps. Μετά από τον Σεπτέμβριο έκανα αίτηση αλλαγής σε Telefonet+.(ήδη πιο πριν μου είχαν δώσει τον εξοπλισμό -vood- λόγω προβλήματος που είχα με το ΑΤΑ)
    Μέχρι τον Μάρτιο με χρεώναν για DSLPhone + Maxx10, οπότε πριν να λήξει το 12μηνο ζήτησα διακοπή και μου είπαν πως τέλος Απριλίου θα διακοπεί η υπηρεσία(στην αίτηση διακοπής ζήτησα να διακοπεί το Max10+dslphone και οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία μου παρέχει η vivodi γιατί απο τηλεφωνική επικοινωνία νωρίτερα μου είχαν πει πως βλέπουν και το Telefonet+ στο ονομά μου).

    Μάιο δεν είχε διακοπεί και έρχεται λογαριασμός με Telefonet+ (διάρκεια χρέωσης 1/1/08-31-5-08) μαζί με DSLphone+Maxx10 που ερχόταν και στους προηγούμενους μήνες. Κάνω αίτηση μετά από συμβουλή τους να διακοπεί και το Telefonet+ και είπαν πως θα αφαιρεθεί η χρέωση του Maxx10. Τηλεφωνήματα εν μέσω Μαίου για το τι θα γίνει και μου είπαν θα το προωθήσουν.
    Ξαναέρχεται λογαριασμός που δεν έχει αφαιρεθεί τίποτα ούτε λέει κάτι για Max+dslphone, ξανά τηλέφωνα ξανα προώθηση. (Το vood έχει παραδοθεί από τον Απρίλιο).

    Τελικό συμπέρασμα, ου μπλέξεις με εταιρία που είναι πιο γραφειοκρατική και από το Δημόσιο.Δεν μπορούν να μεταφέρουν τόσους μήνες το οτι δεν είναι δυνατόν σε μια γραμμή να χρεώνουν 2 υπηρεσίες, από το ένα γραφείο στο άλλο.
    Αφού την τελευταία φορά σήμερα το μόνο που είχαν να μου πουν πως έχω δίκιο αλλά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο από το να το προωθήσουν(πολλή προ-ώθηση πέφτει), αλλά ούτε και εγώ μπορώ να συνδεθώ ή να συνεννοηθώ με το κατάλληλο τμήμα παρά μόνο αυτοί να στείλουν αυτά που λέω στην τηλ. υποστήριξη.Πιασ' το αυγό και κούρευτο δηλαδή.

    Με βλέπω να κάνω καταγγελία γιατί με έχουν καταφάει με την ανικανότητα τους (όχι οτι θα βγει τίποτα και από εκεί).
    Προτάσεις,σχόλια ευπρόσδεκτα.

    Για όλους τους ενδιαφερόμενους: Εύχομαι να μην συμβεί ξανά σε κανέναν γιατι βλέπω να πάει μακρυά το παιχνίδι, θα χει και παράταση.

    Κύριοι υπεύθυνοι των φορα βοηθήστε μπας και σωθεί η κατάσταση σε αυτή την ρημαδοχώρα γιατί όχι μόνο χάσαμε το τραίνο αλλα μας πάτησε κίολας το επόμενο.Και μήπως καταφέρω να βγάλω και εγώ κάποια άκρη γιατί το βλέπω να πηγαίνω πολλές φορές λες και είμαι κανένας αργόσχολος πιτσιρικάς και όχι με δουλειά και οικογένεια να φροντίσω, και στο τέλος δεν θα βγάλω και καμία άκρη με αυτό το σύστημα που επικρατεί.

    Φιλικά,
    (για όποιον χρειαστεί οποιοδήποτε στοιχείο - μη θεωρηθώ ότι είμαι από ανταγωνιστική εταιρία - ευπρόσδεκτο).

  2. #2
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Μην ξεχάσεις την καταγγελία να την κοινοποιήσεις στο customerservice@vivodi.gr ώστε να επιταχύνεις (όσο γίνεται) τις διαδικασίες.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    4350/840 χωρίς IP
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Pirelli on 1.28
    SNR / Attn
    7(dB) / 34(dB)
    Ευχαριστώ για την σύσταση φίλε kanenas3...
    Φαίνεται τα ξέρεις καλά τα διαδικασιακά της vivodi...
    Φιλικά.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    1. δεν πληρώνεις φράγκο από τα λεφτά που σου ζητάνε
    2. κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή προσκομίζοντας ότι αποδείξεις έχεις για την διαφορά σου με την vivodi
      • Ο Συνήγορος του Καταναλωτή δρα άμεσα
      • Καταγγελία σε ΕΕΤΤ ξέχνα την, αυτοί κοιμούνται όρθιοι
      • Φόρμα καταγγελίας θα βρεις στην ιστοσελίδα του Συνήγορου

  5. #5
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. δεν πληρώνεις φράγκο από τα λεφτά που σου ζητάνε
    2. κάνεις καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή προσκομίζοντας ότι αποδείξεις έχεις για την διαφορά σου με την vivodi
      • Ο Συνήγορος του Καταναλωτή δρα άμεσα
      • Καταγγελία σε ΕΕΤΤ ξέχνα την, αυτοί κοιμούνται όρθιοι
      • Φόρμα καταγγελίας θα βρεις στην ιστοσελίδα του Συνήγορου
    Ο Συνήγορος του Καταναλωτή το μόνο που κάνει είναι να στέλνει την καταγγελία στην ΕΕΤΤ...

    Στην τελική η ΕΕΤΤ δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για να δώσει η ίδια λύση αλλά ως μέσο για να πιέστει τη Vivodi.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Συνήγορος του Καταναλωτή το μόνο που κάνει είναι να στέλνει την καταγγελία στην ΕΕΤΤ...
    όχι βέβαια, δεν στέλνει τίποτα στην ΕΕΤΤ

    τον συνήγορο τον χρησιμοποίησα εγώ (ψάξε παλιότερο θέμα μου "vivodi από την απόλαυση στην κόλαση") και βρήκα άκρη μέσω αυτού.
    Ακόμα και σε περίπτωση που δεν βρεις άκρη, το πόρισμα του αποτελεί απόδειξη σε περίπτωση που η εταιρεία χρησιμοποιήσει ένδικα μέσα.


    Στην τελική η ΕΕΤΤ δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί για να δώσει η ίδια λύση αλλά ως μέσο για να πιέστει τη Vivodi.
    η ΕΕΤΤ δεν είναι πίεση για κανένα "εναλλακτικό" πάροχο παρά μόνο για τον ΟΤΕ

  7. #7
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    4350/840 χωρίς IP
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Pirelli on 1.28
    SNR / Attn
    7(dB) / 34(dB)
    Ευχαριστώ φίλοι,
    θα προσπαθήσω ακόμη μια φορά απο τηλεφώνου και μετα πέφτει καταγγελία μάλλον αν δεν κάνουν πίσω. 230 Ε είναι αυτά δεν έχω καμία υποχρέωση να τα δώσω για λάθος δικό τους.

    Φιλικά.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    από τηλέφωνο δεν πρόκειται να βρεις άκρη αυτό στο υπογράφω με χέρια και πόδια. Αυτή την εταιρεία (ο θεός να την κάνει) την έφαγα στην μάπα αρκετό διάστημα και ξέρω
    Ακόμα και το ζήτημα να λήξει ΟΦΕΙΛΕΙ η εταιρεία να βγάλει πιστωτικό τιμολόγιο για τους λογαριασμούς που σου έχει στείλει μέχρι σήμερα. Το μπούρου μπούρου από κάποιον ανώνυμο υπάλληλο των 700 ευρώ στο τηλέφωνο δεν λέει απολύτως τίποτα

    Στο τέλος θα περάσουν την υπόθεση σου σε εταιρεία κεφαλοκυνηγών για να μαζέψουν τα "χρέη" και θα τρέχει και δεν θα φτάνεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 24-06-08 στις 00:20.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    4350/840 χωρίς IP
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Pirelli on 1.28
    SNR / Attn
    7(dB) / 34(dB)
    Για κεφαλοκυνηγούς δεν το κόβω γιατί χρεώνουν την πιστωτική μου.Το θέμα είναι ποιος είναι ο συντομότερος δρόμος γιατί να υποθέσω πως ο συνήγορος του καταναλωτή ζητάει την γνώμη εμπειρογνωμονα από οτι είδα στο σαιτ τους (κοινώς ΕΕΤΤ).
    Φιλικά.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geobou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κεφαλοκυνηγούς δεν το κόβω γιατί χρεώνουν την πιστωτική μου.
    α ωραία

    Το θέμα είναι ποιος είναι ο συντομότερος δρόμος γιατί να υποθέσω πως ο συνήγορος του καταναλωτή ζητάει την γνώμη εμπειρογνωμονα από οτι είδα στο σαιτ τους (κοινώς ΕΕΤΤ).
    Φιλικά.
    Σε μένα πάντως το θέμα μου το είχε αναλάβει μια καταπληκτική κυρία από την Νομαρχία, δεν υπήρχε καμία ανάμιξη ΕΕΤΤ

  11. #11
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα πάντως το θέμα μου το είχε αναλάβει μια καταπληκτική κυρία από την Νομαρχία, δεν υπήρχε καμία ανάμιξη ΕΕΤΤ
    Στην αρχή μπορεί να γινόταν. Τώρα δε γίνεται σίγουρα!

    Είναι σίγουρο ότι στέλνουν την καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί έτσι έχει γίνει σε όσες έχω στείλει τελευταία. Στην καλύτερη περίπτωση να την κοινοποιήσουν στην εταιρία και να απαιτήσουν απάντηση που η εταιρία δεν είναι καν υποχρεωμένη να δώσει (σε αυτούς).

    Ο πιο σύντομος τρόπος είναι το customerservice@vivodi.gr. Αν έχεις δίκιο λογικά σε 2-3 μέρες θα στο επιβεβαιώσουν. Την καταγγελία επαναλαμβάνω ότι την κάνουμε για πίεση.

Παρόμοια Θέματα

  1. XDG, μενού των DE και μπέρδεμα μεταξύ τους
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-08, 14:12
  2. σύνδεση desktop-laptop μεταξύ τους και στο internet
    Από freesurfjo στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-07, 14:23
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-07, 15:16
  4. Επιλογή μεταξύ Οτέ 1024 και Vivodi 512
    Από clyde στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-06, 05:45
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-03, 22:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας