Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
    Ε ΧΩ ΕΝΑ ΠΡοβλημα με την ασχημη μυρωδια του air-condition και μου ειπαν οτι ειναι απο μουχλα .
    Εχω αγορασει αντυμηκητοκτονο απο σουπερ μαρκετ και το προβλημα παραμενει.
    Προκειται για μουχλα και απ οτι μου ειπαν θελει αντιβιωση.
    Αντιβιωση καλως? Αλλα γιατι θελει συνεργειο το οποιο ζηταει 40 ευρω.
    Υπαρχει περιπτωση να επεμβω μονος μου αγοραζοντας τα υλικα,και ενεργωντας απο μονος μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Ναί, αυτό το πρόβλημα δημιουργείται στις εσωτερικές μονάδες, ειδικά όταν δεν γίνεται servis, δηλαδή στην ουσία, καθαρισμός.
    Η μούχλα παρουσιάζεται στο στοιχείο, δηλαδή στα αλουμινόφυλλα του στοιχείου.
    Κανονικά θα πρέπει να αφαιρεθεί όλο το πλαστικό περίβλημα τής εσωτερικής μονάδας καί με ειδικό υγρό καθαρισμού, το οποίο να είναι καί μυκητοκτόνο, να ψεκάσεις καί να καθαρίσεις τα αλουμινόφυλλα με κάποια βούρτσα. Κάνε επανάληψη αν χρειαστεί.
    Υπάρχουν καί κάποια ειδικά τέτοια σε συσκευασία ψεκασμού καί είναι καί αρωματικά, αλλά δεν γνωρίζω το κατά πόσο αποτελεσματικά είναι στον καθαρισμό.
    Στο ταμπελάκι τους, έχουν καί οδηγίες χρήσης.

  3. #3
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    φιλε μου απο προσωπικη εμπειρια (ηθελα να το καθαρισω και να προσθεσω φρεον) δεν γινεται ομως πρεπει να φωναξεις ειδικους να το κανουν αυτοι εχουν ολο τον εξοπλισμο.

    αν προσπαθησεις να το κανεις μονος (καταφερεις να βρεις το εξοπλισμο) ισως κανεις ζημια.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Θάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί, αυτό το πρόβλημα δημιουργείται στις εσωτερικές μονάδες, ειδικά όταν δεν γίνεται servis, δηλαδή στην ουσία, καθαρισμός.
    Η μούχλα παρουσιάζεται στο στοιχείο, δηλαδή στα αλουμινόφυλλα του στοιχείου.
    Κανονικά θα πρέπει να αφαιρεθεί όλο το πλαστικό περίβλημα τής εσωτερικής μονάδας καί με ειδικό υγρό καθαρισμού, το οποίο να είναι καί μυκητοκτόνο, να ψεκάσεις καί να καθαρίσεις τα αλουμινόφυλλα με κάποια βούρτσα. Κάνε επανάληψη αν χρειαστεί.
    Υπάρχουν καί κάποια ειδικά τέτοια σε συσκευασία ψεκασμού καί είναι καί αρωματικά, αλλά δεν γνωρίζω το κατά πόσο αποτελεσματικά είναι στον καθαρισμό.
    Στο ταμπελάκι τους, έχουν καί οδηγίες χρήσης.
    Τελικα ψεκασα τα αλουμινοφυλλα με διαλυμενη χλωρινη η οποια πιστευω οτι ειναι η μονη που μπορει να καταπολεμησει την μουχλα.
    Με αντιμουχικο εχω ψεκασει τρει τεσσερις φορες αλλα τιποτα.Βρωμαει ολο το δωματιο.

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    πόσο καιρό έχεις να το κάνεις service;

    γιατί πχ 40 ευρώ ανα δύο χρόνια δεν είναι πολλά λεφτά (ή μπορεί και να είναι ανάλογα πως το βλέπεις)

  6. #6
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    πόσο καιρό έχεις να το κάνεις service;

    γιατί πχ 40 ευρώ ανα δύο χρόνια δεν είναι πολλά λεφτά (ή μπορεί και να είναι ανάλογα πως το βλέπεις)
    ...και πόσα έχεις κυρίως.

    Εγώ θα πω ότι αυτό είναι πάνω απ όλα ανθυγιεινό. Η άσχημη μυρωδια, η μούχλα δεν ειναι τιποτε περισσότερο από μικρόβια. Φώναξε έναν τεχνικό να κάνει κανονική δουλειά, διότι μπορει να πάθεις ζημιά που θα σού στοιχίσει περισσότερο (και σε χρήμα).

  7. #7
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    H χλωρίνη ειναι πολύ ισχυρό καθαριστικό και ίσως προκαλέσει ζημιά στο στοιχείο. Ειναι σίγουρο μυκητοκτόνο, αλλά δεν νομίζω ότι συνιστάται. Αυτό που μου είπαν τεχνικοί κλιματιστικών (όχι ένας), είναι διαλυμένο καθαριστικό γενικής χρήσης SWEEP (δεν ξέρω αλλά όλοι αυτό μου λέγανε, ειναι του Μασούτη), σε αναλογία 1 προς 4 νερό ή περισσότερο, και ξεκασμός στο στοιχείο αφού έχεις βγάλει με προσοχή τα πλαστικά καπάκια και τα φίλτρα. Τα φιλτρα καλό πλύσιμο. Ψεκασμός συνεχώς. Μπορεί επίσης να έχει βουλώσει ή να έχει πρόβλημα ο σωλήνας αποροής. Εκεί θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις χλωρίνη, αλλά σε μεγάλη διάλυση. Ομως για σερβις ανα 1 ή δυο χρόνια, δεν αξίζει τον κόπο, καλύτερα να φωνάξεις τεχνικό. Ομως με 40 ευρώ μην περιμένεις και πολλά πράγματα. Ο κανονικός πλήρης καθαρισμός σημαίνει σχεδόν πλήρη διάλυση της εσωτερικής μονάδας (βγάλισμο των πλαστικών καλλυμάτων, του φυγοκεντρικού ανεμιστήρα, των πλαισίων εξόδου αέρα και τα πτερύγια που έχει, εκεί μαζεύει πολύ βρώμα/μούχλα) και θέλει συνολικά δυο ώρες, και δεν στο κάνουν ούτε με 100 ευρώ.

    Επίσης δεν πρέπει να το αφήσεις. Υπάρχει συγκεκριμένη πάθηση των πνευμόνων, η νόσος των Λεγεωνάριων λέγεται και έχω ακούσει ότι οφείλεται σε κακοσυντηρημένα / μολυσμένα κλιματιστικά.
    http://www.publish.csiro.au/?act=vie...id=NB07033.pdf

  8. #8
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    in the blue flow..
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    660
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 21(dB)
    αντι για sweep, Dettol δε κανει?υποτιθεται σκοτωνει τα παντα,αλλα δε κανει ζημια οπως η χλωρινη...λεμε τωρα,μια ιδεα...

  9. #9
    Εγγραφή
    15-06-2002
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4.582
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Άρθρα
    20
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Alcatel Speedtouch 585v5
    SNR / Attn
    8(dB) / 33,5(dB)
    Αν σε ενδιαφέρει να μην καταλήξεις σε γιατρούς και νοσοκομεία, παλεύοντας ακόμα και για την ζωή σου (γιατί κάπως έτσι ξεκινάνε διάφορα προβλήματα, πρωτίστως του αναπνευστικού συστήματος, ακόμα και η νόσος των λεγεωνάριων* που μπορεί να αποβεί θανατηφόρος), κάλεσε το εξειδικευμένο συνεργείο να κάνει την σχετική απολύμανση και συντήρηση, και μην προσπαθείς με τέτοιες λύσεις.

    Καλύτερα να στερηθείς από κάπου αλλού, παρά να κινδυνεύει η υγεία σου.

    Η χλωρίνη σκέτη μόνο ζημιά θα κάνει στο μηχάνημα λόγω της καυστικότητάς της.
    Για απολυμαντικούς λόγους θα έπρεπε να είναι διαλυμένη σε νερό, ανάλογα το πού θα χρησιμοποιηθεί σε μεγάλη ή μικρότερη πυκνότητα, και δεν μπορεί να διεισδύσει και να καταστρέψει τα όποια μυκήλια της μούχλας έχουν κατορθώσει να διαβρώσουν και να εδραιωθούν μέσα στο πλαστικό και άρα ουσιαστικά μόνο ζημιά στην κλιματιστική μονάδα θα προκαλέσει, χωρίς μόνιμη απολυμαντική δράση.

    Συνήθως η οσμή της μούχλας είναι χαρακτηριστική και άκρως προειδοποιητική για την σοβαρότητα της κατάστασης, και άρα και της επικινδυνότητας για το αναπνευστικό μας σύστημα.

    Μέχρι να καλέσεις το εξειδικευμένο συνεργείο για απολύμανση και συντήρηση θα έλεγα, αν τυχόν αποτολμήσεις να απολυμάνεις μόνος σου το μηχάνημα, να δοκιμάσεις με διάλυμα 70% αλκοόλης (όχι καθαρό οινόπνευμα, αλλά διάλυμα 70% που μπορείς να φτιάξεις μόνος σου, 7 μέρη οινόπνευμα καθαρό + 3 μέρη νερό). Είναι το απολυμαντικό που χρησιμοποιούσαμε στα πανεπιστημιακά εργαστήρια όπου δουλεύαμε με βακτήρια, μύκητες, κ.λ.π. - καθαρό οινόπνευμα χρησιμοποιούσαμε μόνο για να βυθίζουμε σε αυτό τα πυρίμαχα εργαλεία που χρησιμοποιούσαμε και μετά κάναμε κυριολεκτικά...φλαμπέ για να τα απολυμάνουμε. Όταν όμως θέλαμε να απολυμάνουμε επιφάνειες κ.λ.π. χρησιμοποιούσαμε ειδικό διάλυμα απολυμαντικού σαπουνιού αρχικά, σκούπισμα με στεγνή χαρτοπετσέτα μιας χρήσης, και καθάρισμα/απολύμανση με διάλυμα 70% αλκοόλης (καθαρού οινοπνεύματος).

    Οπότε στην δική σου περίπτωση, αν επιμένεις να μην καλέσεις το συνεργείο, να ανοίξεις την μονάδα, και πρώτα να την καθαρίσεις σχολαστικά με ισχυρό διάλυμα Dettol, να την στεγνώσεις εξαιρετικά καλά με απορροφητικές χαρτοπετσέτες μιας χρήσης (μπορείς να ρωτήσεις και τον φαρμακοποιό σου σχετικά), και μετά να την σκουπίσεις με νωτισμένη χαρτοπετσέτα μιας χρήσης με το διάλυμα 70% οινοπνεύματος. Για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα, πολλές επαναλήψεις της διαδικασίας σε κάθε στάδιο, με ενδιάμεσο εξαιρετικά καλό στέγνωμα με τις απορροφητικές χαρτοπετσέτες μιας χρήσης.
    Και φυσικά όλα αυτά αν τα κάνεις θα πρέπει να φοράς γάντια, και μάσκα στο πρόσωπο για να μην εισπνεύσεις τίποτα.

    *πολύ σωστή η αναφορά του anon παραπάνω - η νόσος αυτή προκαλείται από μικρόβιο που βρίσκει ιδανικό περιβάλλον το στάσιμο νερό των κλιματιστικών, και χτυπάει το αναπνευστικό σύστημα, και μπορεί αν δεν διαγνωσθεί και αντιμετωπισθεί εγκαίρως και σωστά, να είναι μοιραία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zouzouni : 26-06-08 στις 01:02.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    in the blue flow..
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    660
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 21(dB)
    και ξαναρωτω εγω (ο ενοχλητικος ) αντι για οινοπνευμα,dettol το ιδιο καλο δεν ειναι?

  11. #11
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Εγώ dettol έβαλα (ένα κουταλάκι στα 100ml νερό) το ψέκασα στις περσίδες, άνοιξα το unit, το καθάρισα και μετά έμεινα 20 μέρες ξεραμένος με νόσημα του αναπνευστικού, που πήγε ιγμόρεια, αμυγδαλές και λίγο βρόγχους. Τώρα ξεμπερδεύω.

    Α, και αυτό ΑΦΟΥ το καθάρισε και συνεργείο, το οποίο όμως δεν έβγαλε την ΓΛΊΤΣΑ που είχε πιάσει ο νεροχύτης κάτω από τις περσίδες.

    Την άλλη φορά, θα βάλω γάντια latex και μία μάσκα full face με απορρόφηση υγρών σωματιδίων. (Δεν την έχω για βιολογικό, κάνω βαφές με πιστόλι κομπρεσσέρ και χρειάζεται.)
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  12. #12
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Εγω χρησιμοποιω το Wurth Sabesto Disinfecting Surface Cleaner με κωδικο προϊοντος 0893 764 05.
    http://wueko.wuerth.com/cgi-bin/wu_p...12144309662475

    Με καταπολεμηση σε οτι αφορά γνωστους μικροοργανισμους που αναπτυσσονται σε κλιματιστικα αλλά και εναντια και στο SARS.

    Πολυ καλο αποτελεσμα, τοσο στο κλιματιστικο του αυτοκινητου οσο και στου σπιτιου.

    Δυστυχως δεν πωλειται στα καταστηματα. Αν το βρειτε κανει καλη δουλεια.

    Δειτε ομως και αυτο: http://www.soldatos.gr/html/xhmika.html

  13. #13
    Εγγραφή
    15-06-2002
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4.582
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Άρθρα
    20
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Alcatel Speedtouch 585v5
    SNR / Attn
    8(dB) / 33,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από duende Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ξαναρωτω εγω (ο ενοχλητικος ) αντι για οινοπνευμα,dettol το ιδιο καλο δεν ειναι?
    Ούτε το dettol αρκεί μόνο του, ούτε το οινόπνευμα μόνο του.

    Νομίζω πως το μήνυμα του Πελασγού με την πρακτική εμπειρία που περιγράφει, καταδεικνύει την δυσκολία και την σοβαρότητα του θέματος.

    ........Auto merged post: zouzouni πρόσθεσε 6 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Η γλίτσα που αναφέρει ο Πελασγός είναι μικροβιακό φιλμ - δηλαδή με απλά λόγια, τα μικρόβια έχουν δημιουργήσει δική τους αυτοκρατορία, όχι απλά αποικία, πάνω στην επιφάνεια - και ανάλογα την σοβαρότητα της κατάστασης (πόσο καιρό δεν έχει γίνει καθαρισμός/απολύμανση, τα υλικά με τα οποία γίνεται απόπειρα απολύμανσης/καθαρισμού, κ.λ.π.) μπορεί και να μην καθαρισθεί/απολυμανθεί ολοκληρωτικά, να είναι τόσο ανθεκτικό που ουσιαστικά να χρειάζεται αλλαγή στις σωληνώσεις, τα εξαρτήματα κ.λ.π. γιατί αυτά δεν μπορούν να απολυμανθούν ουσιαστικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zouzouni : 26-06-08 στις 01:44. Αιτία: ...μπέρδεψα τον duende με τον δημιουργό του νήματος...:oops:...

  14. #14
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Εγω εβγαλα τα πλαστικα και ψεκασα με ειδηκο καθαριστικο απο τα καρφουρ και μετα ψεκασα με σπρει detol γενικης χρησης

    Εγω εχω 1 χρονου aricondition και η μυρωδια ειναι απο το νερο που μενει στο νεροχυτι του aricondition.Δεν εχει καλη κλιση και παντα μενει λιγο νερο.Βεβαια μετα απο το καθαρισμα εχει υποχωρησει αρκετα
    Μηπως ειναι αυτο το προβλημα σου?Βρες ενα μαγαζι που πουλαει τετοια και παρε 20ε εχει και θα σου κρατησει για χρονια.Εγω για αυτα τα 2 εδωσα 15ε.
    Σιγα τα τη δουλεια που εχει για να παρουν 50ε
    Εγω σκεφτηκα να φτιαξω τη κλιση με σιλικονη.Παιδια πως τη βλεπετε την ιδεα?

    Δες εδω
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...&postcount=112
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JERY : 26-06-08 στις 03:01.

  15. #15
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Το κακο ειναι ότι στο 99,9% των περιπτώσεων, τα συνεργεία ψυκτικών απλά ψεκάζουν στην μονάδα και κάνουν έναν εξωτερικό καθαρισμό της μονάδας, κάτι που θα μπορούσαμε ούτως ή άλλως να κάνουμε και εμείς. Και επειδή έχουμε αντιπροσωπεία κλιματιστικών, και έρχονται διάφοροι συνεργάτες και τεχνικοί, όλοι αυτό λένε, σιγά μην αποσυναρμολογήσουν την μονάδα και βγάλουν και την φτερωτή και τις περσίδες, όπως κανονικα πρέπει. Σε έναν κανονικό πλήρη καθαρισμό, σε split airconditions, στο τοίχο (μιλάμε πάντα για τα κλασσικά επιτοίχια), θα πρέπει να μείνει μόνο το στοιχείο και δίπλα η πλακετα ελέγχου. Ολο το υπόλοιπο ξηλώνεται, και φαίνεται επίσης καθαρά η λεκάνη αποροής του κλιματιστικού και καθαρίζεται απο γλιτσα και άλλα. Και όλα τα αποσυναρμολογημένα μέρη μπορούν να πλυθουν καλά πλέον και να απολυμανθούν έξω απο το σπίτι, με μπόλικο νερό και διάφορα αντιμητυσιακά ή αντιμικροβιακά προιόντα. Δυστυχώς μια τέτοια εργασία θέλει κανα δύωρο, και μπορεί και να σου σπάσει και κάνα κούμπωμα πλαστικού, οπότε οι τεχνικοι απλά ψεκάζουν το στοιχεία, και μέσα στην φτερωτή, περσίδες και λεκάνη αποροής γίνεται του μικροβίου και μηκυτα το κάγκελο.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. air condition και θορυβος!!!
    Από ioa_pap στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 269
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 21:04
  2. Μέτρησεις κατανάλωσης Air Condition.
    Από Patentman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-08, 17:54
  3. Αντί air-condition
    Από lazar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 17:02
  4. speedtouch κ΄ air condition
    Από bertsi στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-07, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας