Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Καλύτερη εταιρία σε laptops?

Ψήφισαν
59. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Acer

    6 10,17%
  • Toshiba

    33 55,93%
  • Dell

    21 35,59%
  • HP

    15 25,42%
  • Fujitsu Siemens

    0 0%
  • Packard Bell

    0 0%
  • Lenovo

    10 16,95%
  • LG

    4 6,78%
  • SONY

    11 18,64%
  • Innovator

    2 3,39%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kok_nihilist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά το φορητό, σκοπός είναι να τον έχει συνέχεια διαθέσιμο και λειτουργικό. Αν σου χαλάσει, σε όποια εταιρία και να στραφείς, ή θα σε γράψουν ή θα στο κρατήσουν για κανα μήνα ή και παραπάνω και άντε τρέχα στους εξουσιοδοτημένους συνεργάτες για να το παραδώσεις.
    Αν θέλεις να έχεις τον φορητό χωρίς να ανησυχείς μήπως και πάθει κάτι, οι λύσεις eshop και πλαίσιο είναι μονόδρομος.
    Όσον αφορά το λόγο απόδοσης/κόστους, η κλίμακα γέρνει προς eshop. Όσον αφορά το πόσο ζεστενεται ένας φορητός, μπορώ να σου πω ότι Acer, Sony, Toshiba και Fujitsu Siemens που τα έχω πιάσει μετά από κάποια ώρα εργασίας (format & πέρασμα windows), δεν μπορείς να τους ακουμπήσεις. Οπότε, όλα πάνω κάτω την ίδια συμπεριφορά έχουν.
    Οπότε, πιστεύω ότι η λύση του innovator είναι η καλύτερη!
    Η θερμική συμπεριφορά ενός λάπτοπ δεν έχει σχέση με το πόσο ζεστή είναι η επιφάνειά τους!!!!

    Μπορεί κάποιος να βάλει τον επεξεργαστή να κάνει throttling συνέχεια και να μη ζεσταίνεται καθόλου η επιφάνεια, θα ήταν αυτή σωστή θερμική συμπεριφορά;

    Το ζήτημα έιναι να μπορεί να δουλεύει φουλ, με ψηλές θερμοκρασίες περιβάλλοντος και να καταφέρνει να εξάγει σωστά τη θερμότητα χωρίς να καταφεύγει σε throttling, κάτι το οποίο με τη συντριπτική πλειονότητα των TurboX και Innovator απλά δε γίνεται.


    Δες την πιό πάνω λίστα του φίλου haHa, όλα αυτά που σου προτείνει είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά (και θερμικά!) από οποιοδήποτε ΒΤΟ.

  2. #17
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Περιοχή
    Α.Πετραλωνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Φωτος
    ISP
    Wind
    Router
    TP-Link TD-W8970 V3
    SNR / Attn
    5(6)(dB) / 33(dB)
    Απο μια μικρη εμπειρια που ειχα απο γνωστους που εχουν Toshiba (ετρεχα εγω για το service) ξερω οτι εχουν ΑΨΟΓΟ service αλλα δεν παυουν και αυτοι να κανουν καποιο σημαντικο χρονο για την επισκευη.
    Παντως πιστευω οτι οπως εχουν "καταντησει" τωρα τα ηλεκτρονικα συμφερει παρα πολυ μια λυση Innovator ή TurboX καθως παιρνεις πιο πολλα για λιγοτερα χρηματα και μαλιστα χωρις τα ακριβοπληρωμενα και πολλες φορες αχρηστα "καλουδια" που "προσφερουν" οι "καλες" εταιριες του χωρου.
    CASE:CM Elite 370 PSU:Thermaltake W0104 650W M/B:ASRock 880G Extreme3 CPU:AMD Phenom II X3 720 AM3 Cpu Cooler:Gigabyte G-Power RAM:8 GB DDR3-1600MHz VGA:MSI ATI HD6770 1024MB Monitor:LG 1900J 19" TFT HDD:1χ120GB W.D V300 SSD, 2χ640GB W.D SATA2, 1χ120GB W.D Passport DVD/RW:1χ LG GH22NS50, 1χ NEC-Optiarc AD-7203S ROUTER:TP-Link TD-W8970 V3 Speakers:Logitech X-210 UPS:Belkin 600VA

  3. #18
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    εγώ κατάληξα σε Πλαίσιο επειδή έχει πολλά service points.. το eshop έχει μόνο στο Μενίδι!
    οπότε αν γίνει κάτι που στο φτιάχνουν σε 4 ώρες να μη φάω τη μέρα σε πέρα-δόθε.
    είχα ξεκινήσει και εγώ για το ίδιο μοντέλο στο eshop.
    τους τηλεφώνησα και τους ζήτησα να το δω από κοντά αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει έκθεση..
    διάβασα τα χειρότερα σε διάφορα forums (το tv tuner παίζει όποτε θέλει, το σασί είναι χάλιας κατασκευής (μάλιστα ένας έγραψε ότι "ξεβάφει" το μαύρο χρώμα που έχει στη βάση), δεν υπάρχουν όλοι οι drivers για Xp και πάρα πολλά άλλα)..
    και επειδή όπου υπάρχει καπνός ύπάρχει και φωτιά αποφάσισα να μην προχωρήσω με eshop (φυσικά αν είχαν έκθεση και το τέσταρα θα βοηθούσε πάρα πολύ)...

    δεν προτίμησα κάτι επώνυμο γιατί αν (λέμε ΑΝ) πάθει κάτι θα φάωμια εβδομάδα στα αντίστοιχα service.

    Multirama δεν πολυέψαξα γιατί δεν μου άρεσε καθόλου το σασί...
    proti rekla sti karekla!

  4. #19
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.171
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Αν έχεις τα χρήματα πήγαινε για dell ή toshiba. Θα σου έλεγα και hp compaq αλλά ξεφεύγουν αισθητά σε τιμή...

    Τα μοντέλα που προτείνει ο haHa πιο πάνω είναι πολύ ενδιαφέροντα!
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  5. #20
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    478
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΙΟΥ
    Router
    Thomson 585v8
    SNR / Attn
    12(dB) / 19(dB)
    Έχουν περάσει απο τα χέρια μου σε λίγο καιρό 3 λάπτοπ. Το πρώτο Innovator και το πούλησα στους 6 μήνες γιατί τρίζαν τα ηχεία του και γενικά σαν ποιότητα δεν ήταν και ότι καλύτερο χώρια που την πρώτη μέρα που τον πήρα με το που τον άνοιξα είχε καμμένα πίξελ και πήρε κανα 20ήμερο να μου τον στείλουν πίσω μετά επισκευασμένο μετά απο πολλά τηλεφωνήματα και μόνο όταν άρχισα να φωνάζω έγινε δουλειά. Το δεύτερο Fujitsu L1310G καλή ποιότητα λεπτό αλλά δεν είχε ξεχωριστό ρυθμιστικό για την ένταση και μου έβγαζε και κάτι κουφά προβλήματα. Στους 12 μήνες έφυγε. O 3oς είναι Toshiba Α200-1ΑΕ με μία λέξη άψογος έρχεται με Vista αλλα στην σελίδα της Toshiba έχει Drivers και για XP οπότε του περνάς ότι θέλεις. Τον έχω 12 μήνες και δεν σκέφτομαι να τον αλλάξω.

  6. #21
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Εγω εχω τον Toshiba A200 1ax και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και εχει και καλη υποστιριξη.
    Νομιζω οτι η Toshiba ειναι μια πολυ καλη προταση με φορητους σε ολα τα οικονομικα μεγεθη, το καλο ειναι οτι δεν ειναι υπερτιμημενοι.

  7. #22
    Το avatar του μέλους gyomilo
    gyomilo Guest
    Έγω έχω ένα Acer εδώ και 5 περίπου χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Στη θέση σου (και λόγω εμπειρίας με Acer) θα προτιμούσα αυτό το Acer:

    http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907983

    Έχει 10 ευρώ λιγότερο, έχει κάρτα γραφικών με διπλάσια μνήμη και στην τιμή περιλαμβάνονται και τα Vista (τώρα δεν ξέρω αν έχεις σκοπό να τα βάλεις βέβαια....)

  8. #23
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    DSLAM
    Vivodi - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Τελικά μάλλον θα πάρω το Turbo-X Prime GMN94-432 από το Πλαίσιο. http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...roduct=1143484 να δοκιμάσω την τύχη μου με τα μη επώνυμα ελπίζω να βγει καλό!
    Έχω μείνει μόνος γιατί ειμ' ο δολοφόνος

  9. #24
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Καλή τύχη!

    ........Auto merged post: BigBlack πρόσθεσε 3 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η θερμική συμπεριφορά ενός λάπτοπ δεν έχει σχέση με το πόσο ζεστή είναι η επιφάνειά τους!!!!

    Μπορεί κάποιος να βάλει τον επεξεργαστή να κάνει throttling συνέχεια και να μη ζεσταίνεται καθόλου η επιφάνεια, θα ήταν αυτή σωστή θερμική συμπεριφορά;

    Το ζήτημα έιναι να μπορεί να δουλεύει φουλ, με ψηλές θερμοκρασίες περιβάλλοντος και να καταφέρνει να εξάγει σωστά τη θερμότητα χωρίς να καταφεύγει σε throttling, κάτι το οποίο με τη συντριπτική πλειονότητα των TurboX και Innovator απλά δε γίνεται.


    Δες την πιό πάνω λίστα του φίλου haHa, όλα αυτά που σου προτείνει είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά (και θερμικά!) από οποιοδήποτε ΒΤΟ.
    Και ξανακοίτα αυτό το μήνυμα όταν θα έχεις στα χέρια σου το λάπτοπ. Κάνε μερικα τεστ και πόσταρε αποτελέσματα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BigBlack : 15-07-08 στις 01:48. Αιτία: auto merged post

  10. #25
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Luckygastone21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει μικρότερη μνήμη, μικρότερη κάρτα γραφικών, δεν έχει ΤV tuner...
    Καλό μου φαίνεται κι αυτό δε λέω, πάντως ένα HP που είχα πριν κανάδυο χρόνια μου χε κάωει μητρική στους 13 μήνες!!
    Σε ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση!
    σε φίλο του έκαψε το HASEE (αυτό είναι το innovator, OEM HASEE με αυτοκόλλητο eshop) τροφοδοσία εσωτερικά στους 8 μήνες.

    Δεν θα έπαιρνα HASEE.

    Δεν έχω ακούσει ΠΟΤΕ προβλήματα σε toshiba. Έχω ακούσει προβλήματα σε HP, αλλά όχι στα high end, ούτε έχω ακούσει για προβλήματα με drivers σε linux με τα HP.

    Τι άλλο, για τα Dell λένε καλά λόγια ενώ τα ACER έχουν καλό λόγο τιμής προς απόδοση.

    Α, το ξέχασα, τα Lenovo. Σκυλιά, ντόμπερμαν διασταύρωση με μολοσσό και βουβάλι. Απλά άθραυστα, λόγω μαμάς IBM.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  11. #26
    Εγγραφή
    08-06-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ INNOVATOR ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΑΠΤΟΠ..ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 2000 ΕΝΑ ΙΝΝΟΒΑΤΟΡ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΑΙΞΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑ ΑΠΟ CRYSIS ΜΕΧΡΙ CRYSIS 3 ΚΑΙ RISE OF TOMB RAIDER..ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΛΑΠΤΟΠ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΑΠΤΟΠ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΕ ΟΛΟ..ΤΑ 795 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΟΔΕΨΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΑΠΤΟΠ

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pcmaster6693 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ INNOVATOR ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΑΠΤΟΠ..ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 2000 ΕΝΑ ΙΝΝΟΒΑΤΟΡ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΑΙΞΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑ ΑΠΟ CRYSIS ΜΕΧΡΙ CRYSIS 3 ΚΑΙ RISE OF TOMB RAIDER..ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΛΑΠΤΟΠ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΑΠΤΟΠ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΕ ΟΛΟ..ΤΑ 795 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΟΔΕΨΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΑΠΤΟΠ
    Το 2000 δηλαδή το αγόρασες εσύ σε ευρώ;
    Οκ, είναι δύσκολοι καιροί, η δουλειά δεν είναι ντροπή

  13. #28
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οχι οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση συσκευη του 2000 (ποσο μαλλον λαπτοπ) να παιζει συγχρονα παιχνιδια... τοτε οι καλυτερες desktop κιολα επιλογες ηταν http://www.hardwarezone.com/feature-...cene-year-2000

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  internet-troll-1.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  217,2 KB 
ID: 183918
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-08, 09:54
  2. Γνώμες για αγορά PC
    Από arpis στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-07, 13:04
  3. Αγορά Laptop Innovator?
    Από Makelaris στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-07, 00:44
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-06, 15:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας