Εμφάνιση 1-2 από 2

Θέμα: ipod shuffle

  1. #1
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχω ένα iPod Shuffle 2nd gen, το οποίο δεν κατάφερα με τίποτα να δουλέψω με το itunes (σε Wιn XP).
    Έβγαζε μηνύματα του τύπου "Cannot find the disk", "Uknown erroe 1418", όταν προσπαθούσα να φορτώσω τραγούδια ή να το κάνω restore. Το πρόβλημα πρέπει να είναι συχνό, γιατί βρήκα πολλά σχετικά θέματα σε forums με το google, αλλά καμία από τις προτεινόμενες λύσεις δεν π'ετυχε.

    Τελικά δούλεψε άψογα σε Ubuntu 8.04 με το ενσωματωμένο Rythmbox music player το οποίο είναι και ασύγκριτα πιο γρήγορα από το σπαστικό iTunes. Εννοώ να φορτώνω και να σβήνω τραγούδια. Αν χρειαστεί restore δεν ξέρω τι παίζει.

    Για όποιον μπορεί να είναι χρήσιμη η πληροφορία. Εγώ δεν το ήξερα και αν και χρησιμοποιώ linux, έχασα μισή μέρα με το καβουρδιστήρι itunes χωρίς επιτυχία.

  2. #2
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.695
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα iPod Shuffle 2nd gen, το οποίο δεν κατάφερα με τίποτα να δουλέψω με το itunes (σε Wιn XP).
    Έβγαζε μηνύματα του τύπου "Cannot find the disk", "Uknown erroe 1418", όταν προσπαθούσα να φορτώσω τραγούδια ή να το κάνω restore. Το πρόβλημα πρέπει να είναι συχνό, γιατί βρήκα πολλά σχετικά θέματα σε forums με το google, αλλά καμία από τις προτεινόμενες λύσεις δεν π'ετυχε.

    Τελικά δούλεψε άψογα σε Ubuntu 8.04 με το ενσωματωμένο Rythmbox music player το οποίο είναι και ασύγκριτα πιο γρήγορα από το σπαστικό iTunes. Εννοώ να φορτώνω και να σβήνω τραγούδια. Αν χρειαστεί restore δεν ξέρω τι παίζει.

    Για όποιον μπορεί να είναι χρήσιμη η πληροφορία. Εγώ δεν το ήξερα και αν και χρησιμοποιώ linux, έχασα μισή μέρα με το καβουρδιστήρι itunes χωρίς επιτυχία.
    Με Winamp δεν θα είχες κάποιο πρόβλημα.
    Στο Linux η πλειονότητα των players υποστηρίζουν ipod.
    Εννοείται μακριά από το τρισάθλιο itunes.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

Παρόμοια Θέματα

  1. iPod shuffle
    Από katafitos στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-07, 15:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας