Σελ. 47 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 691-705 από 731

Θέμα: Down η Altec;

  1. #691
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    ΙΩΛΚΟΣ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    6144/1024
    Ολα εχουν ενα τελος. Αναποφευκτο. Απλως καποιες στιγμες...βρισκεσαι σχετικα απροετοιμαστος.

    Ενα μηνα εκανα υπομονη! Χωρις να ξερω Τι θα γινει, Αν θα γινει και Ποτε θα γινει!
    Ειπαμε να δειξουμε κατανοηση (το καναμε και στο παρελθον), να δειξουμε καλη πιστη και να περιμενουμε την ΕΤΑΙΡΑ και τους Νταβατζηδες της να κανουν το χρεος τους. Να διεκπεραιωσουν την υποχρεωση τους απεναντι στους χορηγους της (πελΑΑΑτες μου!!!).

    Χα!.....Χα, χα!.....Χα, χα, χα!....."Υποχρεωση", λεει.....Μαλλον χασανε τα λεξικα εκει στην Πατμου. Στο Μαρουσι.

    Με δυο λογια λοιπον, γιατι θα αρχισω να ανακυκλωνω ΟΟΟΟΟΟλα αυτα που εχετε γραψει τοσες μερες.

    Αισθανομαι ΑΗΔΙΑΣΜΕΝΟΣ που συνεργαστηκα με Δαύτους! Ο εμπαιγμος, η ασυδοσια και η καλοστημενη απατη, εσβησαν μονοκοντυλιά τις παλιες καλες μερες. Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο -φυσικα- ειναι η Ανευθυνη και Υποκριτικη σταση απεναντι σε χιλιαδες πελατες τους. Βεβαια, αν το καλοσκεφτεις, η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια. Ισως καποιος ενδιαφερθει για τα αποφαγια που αφησανε τα μεγαλα ΖΩΑ. Ομως τα ορνεα σημερα, εχουνε γινει πιο εκλεκτικα. Πολλες φορες ενα φαινομενικα αποδοτικο γευμα, καταληξει σε βαρυστομαχια. Αρα...Εκει θα μενει παντα ως που να εξαυλωθει. Να αποσυντεθει. Να σαπισει!

    Το Σαββατο πηγα -με την ουρα στα σκελια- στο φιλο μου το Νικο, που εχει Forthnet Shop. Χτυπησα το πακετακι τους (με 30 ευρω=6 μηνες) και αναμενω εξελιξεις.

    Για ενα πραγμα στενοχωριεμαι μονο. Επειδη Ανθρωποι με Μπεσσα και Λογο, μενουνε ξεκρεμαστοι και εκτεθιμενοι, επειδη ετυχε να πωλουν αναξιοπιστα προιοντα. Ευτυχως οι εξαιρεσεις -οντως- επιβεβαιωνουν τον κανονα. Μια απο αυτες ειναι ο Ιδιοκτητης του Microland στον Αλμυρο Μαγνησιας (εκει ειχα φτασει -40 χλμ μακρια- για να ψωνισω το κελεπουρι). Ο Μπαμπης λοιπον, ωσαν Κυριος, εξαρχης με ειχε καθησυχασει. "Μην στενοχωριεσαι" μου ελεγε, "Οτιδηποτε και να συμβει, εσυ θα εχεις να κανεις με μενα. Σε μενα εδωσες τα λεφτα σου. Εγω θα σου τα δωσω πισω αν χρειαστει." Και οταν την Παρασκευη το απογευμα το αποφασισα, οπερ και εγενετο. Χωρις διαπραγματευσεις, χωρις δισταγμους.

    Μπαμπη Στο ειπα και live...Αυτα εκτιμωνται και διαδιδονται...

    Τελος, να ευχηθω και εγω με τη σειρα μου, καλη τυχη στους υπαλληλους. Ειναι τα μεγαλυτερα θυματα της υποθεσης. Και επιτελους, ας μεριμνησει και καποια αρμοδια αρχη και για αυτους! Και οχι μονο η ΕΕΤΤ για τα ανεξοφλητα εκατομμυρια προς τον παμπτωχο ΟΤΕ!

    Δικαιοσυνη ρε Κουφαλες! Οχι Θεατρικες παραστασεις! Υποτελεις! Ε, Υποτελεις!


    Υ.Γ. Να μη ξεχασω να στειλω τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους στους αγνους και "αυτοκλητους" συνηγόρους του Οργανισμου (Γιακουζα μου θυμιζει αυτο) Τηλεπικοινωνιων Εταιρων (οχι των μετόχων ρε, των αλλων ....) Α, ρε, ΟΤΕ.....Πόσο σε αγαπανε.....

  2. #692
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΕΥΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    ISP
    Στο κενό
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    +1000

  3. #693
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Για οσους δεν καταλαβανε, αυτο ειναι που λεμε "καπιταλισμος". Αφού βαρεσε κανονι η Lehman Brothers, η τεταρτη σε μεγεθος τραπεζα των ΗΠΑ , να μην εκπλησεσθε καθολου για την altec αλλα και για οτι θα επακολουθησει, και οχι μονο στις εταιριες τηλεπικοινωνιων. Η ιστοριες "χρεωκοπιας" δεν θα σταματησουν να επαναλαμβανεται απο τους αετονύχηδες.

  4. #694
    Εγγραφή
    27-08-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gk41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχοντας παει σε connex απο τις 5/9,μου εστειλε σημερα η αλτεκ να πληρωσω 20 ευρω για τις αρτιες κ φοβερες κ βασει του συμβολαιου μου υπηρεσιες που θα μου παρασχει μεχρι τις 30/9
    αντε κ να δεχθω οτι αφου δεν τους ειδοποιησα 1 μηνα πριν να τους πληρωσω την συνδρομη για τις φοβερες παροχες τους κ βασικα για την τρομερη πληροφορηση που μου παρειχαν σαν συνδρομητη τους απο τις 22/8...,αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να μου χρεωνουν μια γραμμη ΑΡΥΣ που δεν τους ανηκει

    εσεις τι μου προτεινετε?να πληρωσω τα 20 ευρω?
    ναι,και εγω είμαι απο τις 2 του μηνός στο connx και σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός.
    θα μου κάνουν τίποτα αν δεν πληρώσω για τις 2 μέρες του Σεπτεμβρίου?
    Στο κάτω κάτω έφυγα γιατι δεν μου παρέχαν τις υπηρεσίες που πλήρωνα, μετα απο τα τελευταία συμβαντα!!!

  5. #695
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Λοιπόν σήμερα το πρωϊ πήγα αυτοπροσώπως και παρέδωσα το εξής στην ΑΛΤΕΚ:
    ================================================== =========
    ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ Ι-CALL ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ADSL


    ΠΡΟΣ:

    ALTEC TELECOMS ΑΕ
    Οδός ΠΑΤΜΟΥ Αριθ. 14 ΜΑΡΟΥΣΙ, ΑΘΗΝΑ
    Φαξ 211-6872951
    ΗΜ/ΝΙΑ 16/09/2008


    Δεδομένου του ότι από 22/8/08 παρουσιάζονται σοβαρότατες δυσλειτουργίες και πρακτικά έχει διακοπεί τόσο η παροχή υπηρεσιών γρήγορου Ιντερνέτ στις τηλεφωνικές γραμμές 210-65ΧΧΧΧΧ και 210-77ΧΧΧΧΧ, (τις οποίες έχω προπληρώσει για δύο χρόνια και έχω ενεργοποιήσει πρόσφατα) όσο και η παροχή της υπηρεσίας i-call στις παραπάνω τηλεφωνικές γραμμές, με το παρόν ζητώ την άμεση διακοπή των υπηρεσιών i-call στις παραπάνω γραμμές και την οριστική διαγραφή όλων των τυχόν φερόμενων ως οφειλόμενα ποσών για την υπηρεσία αυτή από 22/8/80 και μετά (σκοπεύω να ενεργοποιήσω εκ νέου την υπηρεσία αυτή όταν επανέλθει σε αποδεκτά επίπεδα η παροχή γρήγορου Ιντερνέτ).

    Επίσης ζητώ την αποκατάσταση της σωστής λειτουργίας της σύνδεσης ADSL ή - σε περίπτωση που αδυνατείτε – την εξασφάλιση με δικές σας ενέργειες (και χωρίς πρόσθετο δικό μου κόστος) γρήγορου Ιντερνετ από άλλο πάροχο μέχρι την λήξη των δύο ετών που έχω προπληρώσει.

    Ας σημειωθεί ότι οι παραπάνω υπηρεσίες αποτελούν αναπόσπαστο τμήμα της επαγγελματικής δραστηριότητας εμένα (μηχανικός) καθώς και της συζύγου μου (δικαστής).

    Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα η σύντομη επιβεβαίωση της ικανοποίησης των παραπάνω αιτημάτων μου. Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επιπρόσθετη πληροφορία μπορεί να χρειάζεστε.

    Ειλικρινά ευχαριστώ για την άψογη μέχρι 22/8/08 παροχή υπηρεσιών και εύχομαι αίσιο πέρας της περιπέτειάς σας για το καλό όλων εμάς των χρηστών.

    Ο ΑΙΤΩΝ


    <ΥΠΟΓΡΑΦΗ>


    <ονοματεπώνυμο>
    Διπλ. <Ειδικότητα> Μηχανικός, MSE
    ΑΦΜ <ΑΦΜ> ΔΟΥ <ΔΟΥ>
    <Διεύθυνση>
    Τηλέφωνο 210-65ΧΧΧΧΧ κιν. 6936-ΧΧΧΧΧΧ
    email : <.......>@yahoo.gr

    (επισυνάπτεται φωτοαντίγραφο των δύο όψεων της ταυτότητάς μου)
    ================================================== =====
    Η ευγενική υπεύθυνη αρνήθηκε επίμονα να υπογράψει ότι παρέλαβε το έγγραφο αλλά υποσχέθηκε να απαντήσει με ε-μαιλ. Μου ζήτησε να καταλάβω τη θέση της και βέβαια μου είπε να καταλάβω τη θέση τους.

    Φυσικά δεν περιμένω να ...μου πληρώσουν άλλο πάροχο αλλά ούτε λογαριασμούς σκοπεύω να πληρώσω, ούτε να επιστρέψω τα ρούτερ και το ασύρματο τηλέφωνα. Εκτός βέβαια και αν ανταποκριθούν και αυτοί στις υποχρεώσεις τους, οπότε ευχαρίστως τα πληρώνω όλα!

    Α ρε ΟΤΕ!!! Πρώτα φτιάχνεις νέα τζάκια και μετά τα γκρεμίζεις...

  6. #696
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νομίζω αύριο 17/9 η Αλτεκ έχει δικαστήριο με τον ΟΤΕ για τα γνωστά θέματα...

  7. #697
    Εγγραφή
    27-06-2004
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    ρε παιδια αφου η αλτεκ το παει για λουκετο, γιατι η μετοχη της στο χρηματιστηριο ανεβηκε κατα 19,9%???

  8. #698
    Το avatar του μέλους kapodistrias
    kapodistrias Guest
    Για να δούμε τι θα γίνει.Ελπίζω να μην πληρώσω τα 20 Ευρώ.Ας ενημερώσει κάποιος για την εξέλικη αύριο.

  9. #699
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Περιοχή
    kalamaria
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    torrado 2440
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια αφου η αλτεκ το παει για λουκετο, γιατι η μετοχη της στο χρηματιστηριο ανεβηκε κατα 19,9%???
    μαλλον για να τσιμπησουν οι μαριδες(εμεις...)

  10. #700
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    O.T.E: Στις 17/9 τα ασφαλιστικά μέτρα της ALTEC(UPD) Γράφει ο/η Φωτόπουλος Γιάννης 25.08.08 Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η εκδίκαση του αιτήματος της ALTEC TELECOMS για την έκδοση προσωρινής διαταγής επαναφοράς των κυκλωμάτων που διέκοψε εν μέσω θέρους ο Ο.Τ.Ε. Το δικαστήριο απέρριψε το αίτημα προσωρινής διαταγής και προσδιόρισε εκδίκαση της ουσίας της υπόθεσης για τις 17/9 με τη διαδικασία των ασφαλιστικών μέτρων. Κύκλοι προσκείμενοι στη διοίκηση της εταιρίας τόνισαν ότι η εταιρία επιφυλάσσεται παντός νομίμου δικαιώματός της για την τεράστια ηθική και αποθετική ζημιά που υφίστανται από την πραξικοπηματική διακοπή των κυκλωμάτων της από μέρους του Ο.Τ.Ε. εν μέσω του 15Αυγούστου. Η εταιρία σύμφωνα με το σχεδιασμό της την ερχόμενη Παρασκευή ή το αργότερο Δευτέρα θα εξοφλήσει προς τον Ο.Τ.Ε. τις οφειλές της με συνέπεια την άμεση αποκατάσταση των κυκλωμάτων της για την πλήρη και εύρυθμη εξυπηρέτηση των πελατών της.

  11. #701
    Εγγραφή
    06-03-2007
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Vivodi Telefonet+
    DSLAM
    Vivodi - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ
    Router
    SpeedTouch 780
    SNR / Attn
    20(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amnis Εμφάνιση μηνυμάτων
    O.T.E: Στις 17/9 τα ασφαλιστικά μέτρα της ALTEC(UPD) Γράφει ο/η Φωτόπουλος Γιάννης 25.08.08 Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η εκδίκαση του αιτήματος της ALTEC TELECOMS για την έκδοση προσωρινής διαταγής επαναφοράς των κυκλωμάτων που διέκοψε εν μέσω θέρους ο Ο.Τ.Ε. Το δικαστήριο απέρριψε το αίτημα προσωρινής διαταγής και προσδιόρισε εκδίκαση της ουσίας της υπόθεσης για τις 17/9 με τη διαδικασία των ασφαλιστικών μέτρων. Κύκλοι προσκείμενοι στη διοίκηση της εταιρίας τόνισαν ότι η εταιρία επιφυλάσσεται παντός νομίμου δικαιώματός της για την τεράστια ηθική και αποθετική ζημιά που υφίστανται από την πραξικοπηματική διακοπή των κυκλωμάτων της από μέρους του Ο.Τ.Ε. εν μέσω του 15Αυγούστου. Η εταιρία σύμφωνα με το σχεδιασμό της την ερχόμενη Παρασκευή ή το αργότερο Δευτέρα θα εξοφλήσει προς τον Ο.Τ.Ε. τις οφειλές της με συνέπεια την άμεση αποκατάσταση των κυκλωμάτων της για την πλήρη και εύρυθμη εξυπηρέτηση των πελατών της.
    Αυριο η ωρα της μεγαλης αληθειας....Για να δουμε
    Μακαρι να πανε ολα καλα για την Αλτεκ

  12. #702
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    Γράφει ο/η Φωτόπουλος Γιάννης
    25.08.08

    Το προσεξες στο αρθρακι??
    Ελα ρε παιδια τελος λεμε τελος, αφηστε μας στο πονο μας να παμε καπου αλλου πιο σιγουρα
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  13. #703
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσωπικα πιστευω οτι δεν προκειται να βελτιωθει η εικονα. Θα παραμεινει ως εχει μεχρι να φυγουν και οι τελευταιοι πελατες σε καποιον αλλο παροχο. Το ιδιο θα γινει και με lannet + teledome.

    Αφου δεν μπορεσαν να πουλησουν την εταιρεια σε εναν αλλο παροχο, δεν υπαρχει φως. Και ποιος παροχος θα μου πειτε τωρα να αγορασει την ΑΛΤΕΚ, οταν ειναι χρεωκοπημενη μεχρι το κεφαλι και οταν εχει φυγει ενα μεγαλο μερος των πελατων της. Και αυτη που θα την αγοραζε λεμε τωρα.. θα αφηνε την ιδια προσφορα στα 69€; Οχι βεβαια.. γιατι αργα ή γρηγορα θα εμπαινε και αυτη στο ιδιο λουκι..

  14. #704
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Περιοχή
    kalamaria
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    torrado 2440
    σημερα ως τωρα παιζει στα 200 κβ η συνδεση ως και 400...για να δουμε ωρα 09+45

  15. #705
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    οτι βλεπεις φιλε μου ειναι ποσοι πολλοι εχουν φυγει και μοιραζεστε το 15% κυκλωματων που αφησε ανοιχτα ο οτε.
    Πλασματικη εικονα δλδ που κανει ομως δουλεια, φιλος μου εχει δει και 700Kb κατι περιεργες πολυ πρωινες ωρες.
    Τη μερα ουτε ο messenger δε μπαινεικαι οι σελιδες σερνονται
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

Σελ. 47 από 49 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ALTEC επεσες κατω ! Altec is down!
    Από CamClone στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-08, 18:55
  2. demo Altec
    Από al0000 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-06, 15:25
  3. Altec Free Minutes: Νέο προϊόν από την ALTEC TELECOMS
    Από dantouan στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-05, 03:02

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας