Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί... αλλά αυτός είναι ο σκοπός του συγκεκριμένου UPS.
    Ως τώρα πάντως δεν έχει συμβεί κάμια τρομερη διακοπή.
    Ιδανικά θα ήταν το NAS να μπορούσε να χειριστεί το UPS και να κάνουν ολα μαζι shutdown συντομα.
    Και μία φορά να ξελιγωθεί, κάνει αρκετή ζημιά.

    Η προστασία που λέω είναι το Green Mode. Κλείνει το UPS οταν δεν βλεπει μεγαλο φορτιο στηνε εξοδο του. Το αποτέλεσμα είναι να μου κρατάει το NAS μόνο 5 λεπτά. Συνεπώς τι κάναμε? μακρύναμε την καταστροφή 5 λεπτά?
    Άντε βρε, αυτό εννοούσες;; Οκ, αυτό είναι εντελώς άκακο...

    Mosfet? Ενα τεράστιο πηνίο έχει για τροφοδοτικό με ψύκτρα γύρω-γύρω.
    Είπες τροφοδοτικό, αλλά μάλλον περιγράφεις μετασχηματιστή. Αν αυτό είναι που ζεσταίνεται τόσο, δε θα έλεγα ότι έχει ανάγκη, σύρματα είναι αντέχουν πολύ παραπάνω. Βέβαια για να την "ακούει" μόνο με το NAS σαν φορτίο...

    Άλλη φορά το παρατήρησες;
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  2. #17
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μία φορά να ξελιγωθεί, κάνει αρκετή ζημιά.


    Άντε βρε, αυτό εννοούσες;; Οκ, αυτό είναι εντελώς άκακο...


    Είπες τροφοδοτικό, αλλά μάλλον περιγράφεις μετασχηματιστή. Αν αυτό είναι που ζεσταίνεται τόσο, δε θα έλεγα ότι έχει ανάγκη, σύρματα είναι αντέχουν πολύ παραπάνω. Βέβαια για να την "ακούει" μόνο με το NAS σαν φορτίο...

    Άλλη φορά το παρατήρησες;
    Πιο παλιά, δεν θυμάμαι να σου πω την αληθεια.
    Εντάξει... παγωμένο δεν ήταν ποτέ, αν και δεν το ανοιγω αυτο το ντουλαπι συχνα. Εχω μεσα το UPS μαζι με τα δυκτιακα, και δοξα τον θεο, σπάνια το ανοίγω.
    Ναι, τον μετασχηματιστη του UPS εννοω. Παραείναι νομίζω... 70 βαθμούς στην ψύκτρα?
    Αν και απο κατασκευης , το συγκεκριμενο UPS δεν εχει ανεμιστηρακι.
    Οσο αφορα την αντισταση που εκοψα, εισαι σιγουρος οτι ειναι ακακη? Μηπως δουλευει καποιος κυκλωμα που τσεκαρει το φορτιο αλλα και την φορτιση της μπαταριας, και κοβοντας την, και δεν κλεινει με χαμηλο φορτιο το UPS, και συνεχιζει να φορτιζει επ'απειρων την μπαταρια?
    Εχω 6 μηνες ομως που την εχω κοψει. Αν δεν σταματουσε ποτε η φορτιση, δεν νομιζω να εβγαζε 6 μηνες η μπαταρία.

  3. #18
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραείναι νομίζω... 70 βαθμούς στην ψύκτρα?
    Αν βλέπεις πως δεν πάει παραπάνω, μην ασχολείσαι. Απλά έχεις ένα όχι και τόσο καλής ποιότητας μετασχηματιστή όπου δημιουργούνται δινορεύματα στον πυρήνα του και έχει απώλειες.

    Οσο αφορα την αντισταση που εκοψα, εισαι σιγουρος οτι ειναι ακακη? Μηπως δουλευει καποιος κυκλωμα που τσεκαρει το φορτιο αλλα και την φορτιση της μπαταριας, και κοβοντας την, και δεν κλεινει με χαμηλο φορτιο το UPS, και συνεχιζει να φορτιζει επ'απειρων την μπαταρια?
    Αυτό που παράθεσες για την αντίσταση μιλά για το πως να απενεργοποιήσεις το auto-shutdown του UPS όταν το φορτίο πέσει κάτω από ένα όριο. Πρόκειται για μάλλον ένα "χαζό" feature όπου και καλά για τέτοιο επίπεδο κατανάλωσης θεωρεί πως τα φορτία είναι πλέον σε stand-by και καλύτερα να κόψουμε το ρεύμα να μην καίμε τζάμπα €€ ή ξελιγώνουμε την μπαταρία χωρίς λόγο αν συμβεί διακοπή. Οπότε λογικά δεν εμπλέκεται πουθενά στη φόρτιση.

    Εσύ πως αντιλαμβάνεσαι το "δε σταματά η φόρτιση"; Πρακτικά, ποτέ δε σταματά, τα σωστά UPS μόλις φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο αρχίζουν τη διαδικασία του "trickle charge" δλδ, φορτίζουν με μικρό ρεύμα για 3-5", περιμένουν 10-15 και τούμπαλιν, οπότε και κρατάνε τη μπαταρία αυστηρά στα 13.5-13.8V.

    Πόσα Αh ήταν η παλιά σου μπαταρία και πόσα η νέα;
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  4. #19
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βλέπεις πως δεν πάει παραπάνω, μην ασχολείσαι. Απλά έχεις ένα όχι και τόσο καλής ποιότητας μετασχηματιστή όπου δημιουργούνται δινορεύματα στον πυρήνα του και έχει απώλειες.


    Αυτό που παράθεσες για την αντίσταση μιλά για το πως να απενεργοποιήσεις το auto-shutdown του UPS όταν το φορτίο πέσει κάτω από ένα όριο. Πρόκειται για μάλλον ένα "χαζό" feature όπου και καλά για τέτοιο επίπεδο κατανάλωσης θεωρεί πως τα φορτία είναι πλέον σε stand-by και καλύτερα να κόψουμε το ρεύμα να μην καίμε τζάμπα €€ ή ξελιγώνουμε την μπαταρία χωρίς λόγο αν συμβεί διακοπή. Οπότε λογικά δεν εμπλέκεται πουθενά στη φόρτιση.

    Εσύ πως αντιλαμβάνεσαι το "δε σταματά η φόρτιση"; Πρακτικά, ποτέ δε σταματά, τα σωστά UPS μόλις φτάσουν στο επιθυμητό επίπεδο αρχίζουν τη διαδικασία του "trickle charge" δλδ, φορτίζουν με μικρό ρεύμα για 3-5", περιμένουν 10-15 και τούμπαλιν, οπότε και κρατάνε τη μπαταρία αυστηρά στα 13.5-13.8V.

    Πόσα Αh ήταν η παλιά σου μπαταρία και πόσα η νέα;
    Το μεσημέρι ασχολήθηκα με το UPS. Πήγα σε μαγαζί φίλου ηλεκτρονικου με γνώσεις και μεγάλη εμπειρία.
    Μια χαρά φαίνεται πως είναι.
    Η θερμοκρασία στον μετασχηματιστη του φανηκε μια χαρα, και δεν δειχνει να φορτιζει συνεχεια. Περα απο το γεγονος οτι αν φόρτιζε συνέχεια, η μπαταρια θα ειχε ανατιναχτει.
    Μια που ημουν εκει, του ανοιξα και τις γριλιες στο πλαι με το ντρεμελ να παιρνει λιγακι αέρα, εβγαλα απο πισω και το πλακετακι που εχει για την τηλεφωνικη γραμμη, έτσι ώστε να μεινουν και εκει 2 τρύπες, το βίδωσα και το έβαλα στη θέση του.
    Τώρα αν ανατιναχτεί δεν το ξέρω!

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα! το ξέρω πως είναι παλιό το θέμα αλλά εφόσον έχω το συγκεκριμένο UPS το συνεχίζω καθώς έχω ένα πρόβλημα.
    Είχα αλλάξει μπαταρία και εγώ πριν 2 ή 3 χρόνια δεν θυμάμαι τώρα. Είχα κρατήσει και την προηγούμενη, βάζω 9AH όπως ορίζει ο κατασκευαστής. Η παλιά που είχα αλλάξει βρέθηκε με χυμένα υγρά και δείχνει με το πολύμετρο τάση 2,80V η μπαταρία που άλλαξα τώρα λέει ακόμα 12V και δείχνει να είναι οκ. Εβαλα μια ίδια αλλά χωρίς φορτίο δεν κρατάει ούτε καν 5 λεπτά αμα του κλείσω το ρεύμα. Στο winpower δείχνει να φορτίζει στα 13,7V. Πριν του αλλάξω μπαταρία ακουγα καιρό τώρα κάτι σαν ρελέδες να ανοιγοκλείνουν στα καλά καθούμενα και έλεγα θα χαμηλώνει η τάση μάλλον. Να πω πως το UPS βρίσκεται μετά απο σταθεροποιητή ρεύματος της APC αυτόν : http://www.apc.com/resource/include/...se_sku=le1200i
    ένα βράδυ άρχισε να κάνει το γνωστό μπιπ, αλλά χωρίς να κλείσει τότε, τελικά έκλεισε μάλλον μετά απο ώρες όταν έλειπα, από τοτε η μπαταρία τόσο η παλιά όσο και η νέα που έβαλα δεν κρατάει ούτε 5 λεπτά, για την ακρίβεια στα 4,5 κλείνει ΧΩΡΙΣ να έχει κανένα απολύτως φορτίο! ξέρει κανείς τι παίζει? επειδή πιάνουν τα χέρια μου από ηλεκτρονικά καμιά ιδέα τι να κοιτάξω μήπως και επισκευάζεται? δεν τσιγγουνεύομαι τα χρήματα για νέο απλά δεν μου αρέσει να κρατάω κάτι χαλασμένο όταν μπορώ να το επισκευάσω...και φυσικά επισκευάζοντας ηλεκτρονικά μαθαίνουμε κιόλας!
    Α! ξέχασα να πω πως σε καθε δοκιμή έκανα 3, αφησα το UPS χωρις φορτιο να φορτιζει για 3 μερες!!! οποτε δεν δικαιολουνται με τπτ ουτε 5 λεπτα να αντεχει χωρις φορτιο!
    περιεργο αυτο : http://www.insomnia.gr/topic/155911-...5%CE%B3%CF%8E/
    να πω οτι οταν ηταν στα καλα του με φορτιο αρκετο μαλιστα τα 20 λεπτα τα ειχα για πλακα!
    μεσα ειναι ετσι : http://pertsukh.blogspot.gr/2011/07/ups.html
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 07-06-15 στις 14:06.

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ακυρο οκ το εφτιαξα, δλδ τπτ δεν εφτιαξα αν εχει φορτιο αντεχει κανονικα!!!

  7. #22
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Α, χαχα... το power saving του UPS σου δοκίμαζες
    Κλείνει γιατί χωρίς να ανιχνεύει υποστηριζόμενα φορτία δεν έχει λόγο να μένει ανοιχτό χωρίς παροχή 220V από το δίκτυο.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  8. #23
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, χαχα... το power saving του UPS σου δοκίμαζες
    Κλείνει γιατί χωρίς να ανιχνεύει υποστηριζόμενα φορτία δεν έχει λόγο να μένει ανοιχτό χωρίς παροχή 220V από το δίκτυο.
    καλημερα! εχει τετοιο πραμα? εμ δεν το ξερα!!!!

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα! συνεχίζω στο θέμα επειδή ανακάλυψα και κάτι άλλο.
    Να πω πως πήρα νέο UPS 1500VA τώρα, απλά τον Ιούνιο 2015 του έβαλα του mustek νέα μπαταρία 9ΑΗ 12V γιατί δεν κρατούσε και κάνει τα ίδια.
    Πήρα λοιπόν και έναν ανταπτορα απο την εξοδο την δικια του (σαν pc) να βγαλω σε θυληκο σουκο και βαζω πανω εναν μετρητη καταναλωσης και τον ενισχυτη ηλεκτρικης κιθαρας (ειναι μικρουλης 15watts) που εχω. Οσο εχει ρευμα απο πριζα 220V ειναι οκ η παροχη στον ενισχυτη. Οταν το βγαλω και δουλευει με μπαταρια τοτε μερικες φορες ο μετρητης εδειχνει 0 ταση!!! και εκλεινε ο ενισχυτης και μετα δεν το εκανε αλλα με την μπαταρια ειχα 60hz συχνοτητα ρευματος, ενω με παροχη ρευματος 50hz! δεν θα επρεπε και με μπαταρια μονο να ειναι 50? φυσικα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα οπως ελεγα και παλια δλδ παλι κλεινει ακομα και με φορτιο.....
    εχει ιδεα κανεις αυτο με την συχνοτητα και τι μπορει να φταιει? δεν το ανοιξα ακομα να το δω.
    Αν ειναι κατι να φτιαχνεται εχει καλως, αν οχι κραταω μπαταρια για το αλλο που εχω στο εξοχικο και αυτο για ανταλλακτικα....
    απλα επειδη με αρεσει να επισκευαζω πραγματα και να παιζω με το κολλητηρι μου.....

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! συνεχίζω στο θέμα επειδή ανακάλυψα και κάτι άλλο.
    Να πω πως πήρα νέο UPS 1500VA τώρα, απλά τον Ιούνιο 2015 του έβαλα του mustek νέα μπαταρία 9ΑΗ 12V γιατί δεν κρατούσε και κάνει τα ίδια.
    Πήρα λοιπόν και έναν ανταπτορα απο την εξοδο την δικια του (σαν pc) να βγαλω σε θυληκο σουκο και βαζω πανω εναν μετρητη καταναλωσης και τον ενισχυτη ηλεκτρικης κιθαρας (ειναι μικρουλης 15watts) που εχω. Οσο εχει ρευμα απο πριζα 220V ειναι οκ η παροχη στον ενισχυτη. Οταν το βγαλω και δουλευει με μπαταρια τοτε μερικες φορες ο μετρητης εδειχνει 0 ταση!!! και εκλεινε ο ενισχυτης και μετα δεν το εκανε αλλα με την μπαταρια ειχα 60hz συχνοτητα ρευματος, ενω με παροχη ρευματος 50hz! δεν θα επρεπε και με μπαταρια μονο να ειναι 50? φυσικα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα οπως ελεγα και παλια δλδ παλι κλεινει ακομα και με φορτιο.....
    εχει ιδεα κανεις αυτο με την συχνοτητα και τι μπορει να φταιει? δεν το ανοιξα ακομα να το δω.
    Αν ειναι κατι να φτιαχνεται εχει καλως, αν οχι κραταω μπαταρια για το αλλο που εχω στο εξοχικο και αυτο για ανταλλακτικα....
    απλα επειδη με αρεσει να επισκευαζω πραγματα και να παιζω με το κολλητηρι μου.....
    Δεν θα βρεις Ups στην μικρή κατηγόρια που να δίνουν καθαρό ημίτονο (pure sinewave), πρέπει να πας σε ακριβό Online ups για να έχεις σταθερό ρεύμα.
    Αυτό για την διαφορά 50 και 60 που αναφέρεις ποιο πάνω.

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δηλαδη αυτο με την συχνοτητα ειναι φυσιολογικο? αυτο λεω, επειδη δεν το ειχα προσεξει ποτε πριν, δεν ειναι βλαβη?
    δεν καταλαβαινω πως γινεται ακομα και με καινουρια μπαταρια να κραταει κατω απο 5 λεπτα με ενα πολυ μικρο φορτιο.
    Ο ενισχυτης κιθαρας για να φτασει τα 15watts πρεπει η ενταση του να παει τερμα! αν βαλω πανω κατι που παιρνει πολυ ρευμα πχ το PC+οθονη κλεινει στο λεπτο και λιγοτερο. Η πλακα ειναι οτι οταν μετραω μπαταρια επανω με ρευμα δειχνει οτι την φορτιζει κανονικα. Μετα πως γινεται να αδειαζει τοσο γρηγορα?
    Η μπαταρια εχει δοκιμαστει σε αλλο UPS αλλης μαρκας 800VA και κραταει κανονικα με αρκετο φορτιο. Και σε αυτο το UPS θυμαμαι το PC εβγαζε και 20λεπτο απο την μπαταρια!

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη αυτο με την συχνοτητα ειναι φυσιολογικο? αυτο λεω, επειδη δεν το ειχα προσεξει ποτε πριν, δεν ειναι βλαβη?
    Όχι δεν είναι βλάβη το ότι παίζει η συχνότητα, σε απλα πράγματα δουλεύει καλά, αν έχεις όμως κάποιο active pfc τροφοδοτικό συνήθως είναι πρόβλημα, με τα passive pfc είσαι οκ.

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Α δεν εχω ιδεα τι ειναι! οποτε δεν το θεωρω βλαβη αυτο, δυσκολο να βρεις που ειναι το προβλημα στο κυκλωμα, εχει απειρα εξαρτηματα.
    Αν εχει ιδεα κανεις τι να κοιταξω και πως, αλλιως γινεται ανταλλακτικα.
    Εχω δοκιμασει και ανεμιστηρα και παλι κανει το ιδιο. Σε κανα 3λεπτο καπουτ, ενω το προγραμμα στο pc (οχι συνδεδεμενο στο UPS) δειχνει οτι η μπαταρια ειναι 100% φορτισμενη.
    Σε χρηση σε pc ειναι εντελως αχρηστο δεν προλαβαινεις εσυ να κλεισεις το PC.
    H νεα μπαταρια μπηκε τον Ιουνιο 2015 αλλα απο την 1η μερα κανει τα ιδια προβληματα, αρα το προβλημα ειναι στο κυκλωμα και οχι η μπαταρια που νομιζα.
    Αλλα αφησα την αλλη απεξω τοσο καιρο και την επιασα τωρα και την βρηκα ψοφια με ταση περιπου 9V αντι 12V.

  14. #29
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α δεν εχω ιδεα τι ειναι! οποτε δεν το θεωρω βλαβη αυτο, δυσκολο να βρεις που ειναι το προβλημα στο κυκλωμα, εχει απειρα εξαρτηματα.
    Αν εχει ιδεα κανεις τι να κοιταξω και πως, αλλιως γινεται ανταλλακτικα.
    Εχω δοκιμασει και ανεμιστηρα και παλι κανει το ιδιο. Σε κανα 3λεπτο καπουτ, ενω το προγραμμα στο pc (οχι συνδεδεμενο στο UPS) δειχνει οτι η μπαταρια ειναι 100% φορτισμενη.
    Οχι δεν έχω κάποια ιδέα τι να δεις, σε αυτά τα φθηνά δεν αξίζει να το ψάξεις παραπάνω για ποιο λόγο δεν δουλεύουν.
    Κάνε εναν έλεγχο αν έχει κάτι εμφανές, πχ πυκνωτές ή κάτι καμένο αν δεν έχει κάτι τότε ανακύκλωση

  15. #30
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν έχω κάποια ιδέα τι να δεις, σε αυτά τα φθηνά δεν αξίζει να το ψάξεις παραπάνω για ποιο λόγο δεν δουλεύουν.
    Κάνε εναν έλεγχο αν έχει κάτι εμφανές, πχ πυκνωτές ή κάτι καμένο αν δεν έχει κάτι τότε ανακύκλωση
    οκ ευχαριστω για τις απαντησεις σου, θα το ανοιξω μετα και θα το δω.
    Βασικα δεν τα πεταω στην ανακυκλωση, οσο εχω χωρο τα κραταω για ανταλλακτικα.
    Και για το κουφαρι του (το κουτι του) εχω κατι υποψην να φτιαξω.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. UPS Mustek powermust 600 πρόβλημα
    Από pas2007 στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-08, 22:16
  2. MUSTEK UPS 800 USB RETAIL
    Από mikeluckyluke στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-08, 17:05
  3. Πρόβλημα με Ubuntu 7.10 και UPS Mustek PowerMust 800 USB
    Από ravencroft στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-08, 22:32
  4. Mustek UPS 800 pro
    Από Tom_K στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-05, 09:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας