Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέος στην παρέα σας και γενικότερα νέος με το pc. Σαν παιδί και εγώ θέλω να κάνω κάποια downloads. Απο το λίγο που το έψαξα κατέληξα να εγκαταστήσω το utorrent-1.8-alpha-8912. Για αρκετό καιρό με πήγαινε συμπαθητικά με ταχύτητες-πάντα εξαρτώμενα και απο τους trackers που χρησιμοποιούσα-με τις τυχαίες ρυθμίσεις που του έβαλα.Τις τελευταίες 3 μέρες ξαφνικά σερνότανε - ανώτερο download 10 kb/s! Και επιπλέον αν το έχω ανοιχτό δεν μπορώ να σερφάρω στο ιντερνετ. Ακολούθησα την συμβουλή ενός φίλου απο το forum για 2άρα γραμμή και τροποποίησα τις ρυθμίσεις του utorrent και τουλάχιστον τώρα μπορώ να έχω και τα 2 ανοιχτά! Σόρυ για την σούπερ ανάλυση αλλά θα το εκτιμούσα αν κάποιος φίλος μπορεί να μου δώσει τις σωστές ρυθμίσεις για 4άρα γραμμή έτσι ώστε ούτε εγω να τραβάω κολήματα ούτε οι φίλοι που κάνουν upload!Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοήθήσουν!!!Keep up the great work!!!!!!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    Linksys Wag200g
    Δηλωσε βλαβη στον Οτε και λογικα θα σου πουν απο εκει αν οντως υπαρχει καποιο προβλημα με την γραμμη σου. Εχεις δοκιμασει να συνδεθεις με αλλο modem η καποιο αλλο torrent client προγραμμα;

  3. #3
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    ΤΕΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    USR 9108Α
    άνοιξε πόρτα στο ρούτερ σου. Δες εδώ αναλυτικές οδηγίες για το ρούτερ σου.

    Επίσης, για να μην σέρνεται η γραμμή σου, ρύθμισε την ταχύτητα upload στο μtorrent στο 70-80% της ονομαστικής ταχύτητας της γραμμής σου.

    Αν συνεχίζει να έχεις πρόβλημα, μείωσε λίγο της συνδέσεις στο maximum global connections στο μtorrent.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-07-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια να ρωωτησω κατι? εχω κατεβασει το μtorrent 1.8.1 και στο πεδιο της αναζητησης εχει μονο το google και το Bittorent. δεν εχει mininova κλπ... τι πρεπει να κανω?

  5. #5
    Εγγραφή
    09-08-2008
    Μηνύματα
    229
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήγαινε "Επιλογές" -> "Προχωρημένες" -> "UI επιπλέον". Στο τελευταίο πινακίδιο με τον τίτλο "Μηχανές αναζήτησης" κάνε κλίκ να εμφανιστεί ο κέρσορας, πάτα Enter να αλλάξεις γραμμή και πληκτρολόγησε τη διεύθυνση της μηχανής που θέλεις να εμφανίζεται στο πεδίο της αναζήτησης, εκεί που πρός το παρόν υπάρχουν μόνο το Google και το Bittorrent. Kοίτα από πάνω πώς είναι γραμμένες οι άλλες διευθύνσεις και πράξε ανάλογα. Γενικός κανόνας είναι να γράψεις τη διεύθυνση μέχρι το σημείο ίσον (=). Στο τέλος πάτα "Εφαρμογή" και είσαι έτοιμος. Αν δεν σου ανοίγει, πήγαινε στη σελίδα της μηχανής που θέλεις, πάτα στη γραμμή διευθύνσεων, επέλεξε τη διεύθυνση μέχρι το σημείο ίσον (=), πάτα "Αντιγραφή", γύρνα στο πινακίδιο του μtorrent, πάτα σε ένα κενό του σημείο και κάνε επικόλληση. Πρέπει να είσαι εντάξει τώρα.

  6. #6
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~9412/~700
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    USR9108
    eagle26, ελπίζω να μη χρησιμοποιείς ακόμη την alpha έκδοση του 1.8, από την στιγμή που υπάρχει stable και beta 1.8.1!
    Kwstatsx δεν σου χρειάζεται αυτό που θέλεις. μπορείς να πηγαίνει στο site που θέλεις με τον browser και να κατεβάσεις από εκεί το torrent και να το ανοίξεις στη συνέχεια με το μtorrent

Παρόμοια Θέματα

  1. προβλημα περιεργο με 4αρα
    Από kopromax στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-08, 01:26
  2. Με 4αρα χειροτερα απο 768 θα τρελαθω.
    Από sorty στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-08, 20:03
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 23:00
  4. Goodbye μTorrent, goodmorning MPAA [BitTorrent buys μTorrent]
    Από iwsif στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 19:05
  5. Πρόβλημα στου ζωγράφου με την 4αρα το Σ/Κ;
    Από LOST_ADDICT στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-06, 16:03

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας