Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 100
  1. #31
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Περιοχή
    Ιεράπετρα
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    383
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/320
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
    Router
    speedtouch
    SNR / Attn
    32(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλια, ενα δερματολογος τριχολογος στη βασιλισσης σοφιας, μου ελεγε οτι ειχε κανει μια ερευνα στη γερμανια, και ειχε βρει οτι ο ζελες (αυτος που τρωμε) κανει καλο στα μαλλια!
    εχω φάει ζελέδες μικροοοοος
    Απορώ γιατί έχω φαλάκρα!
    Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πώς δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει

  2. #32
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Περιοχή
    Στο PC μου
    Μηνύματα
    242
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το καπέλο στον στρατό λένε οτι είναι μιά απο τις βασικές αιτίες όταν ξεκινά η τριχόπτωση, αλλά τί το ψάχνετε είναι πρόβλημα που λύνεται εύκολα τώρα με λίγα χρήματα, έχει γεμίσει ο τόπος με ινστιτούτα εμφύτευσης μαλλιών .

  3. #33
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μην μασατε λεμε, ουτε ζελε ουτε βιταμινες
    ολα ειναι προσωρινες λυσεις σε συνηθως μονιμο προβλημα!
    Μερικες μαλιστα βελτιωνουν μονο το οικονομικο status αυτων
    που μας ταζουν φυκια για μεταξωτες κορδελες.
    Και μην ξεχνατε το αγχος επιδεινωνει την κατασταση...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiberius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καπέλο στον στρατό λένε οτι είναι μιά απο τις βασικές αιτίες όταν ξεκινά η τριχόπτωση, αλλά τί το ψάχνετε είναι πρόβλημα που λύνεται εύκολα τώρα με λίγα χρήματα, έχει γεμίσει ο τόπος με ινστιτούτα εμφύτευσης μαλλιών .

    Ακριβώς λένε, αλλά είναι μύθος.
    Όσο για τα ινστιτούτα και τα λίγα χρήματα, καλύτερα να πας σε χασάπικο αν πιστεύει κανείς ότι με ~1000€ θα δεί αποτέλεσμα σαν αυτό εδώ

  5. #35
    Εγγραφή
    05-12-2004
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Παιδια εμενα πεφτουν τα μαλια μου εδω και 6 χρονια(δηλαδη απο 20 χρονων).Εκανα κανονικα θεραπεια με regaine πανω που αρχιζε να πλησιαζουν να επανελθουν(ειχα φυτρες) ξαναπεφταν(χωρις διακοπη θεραπειας).Παντος το με το regaine δεν βγαζεις νεα μαλια απλα βοηθα να κρατηθουν τα υπαρχων μαλια (μονο σε γυναικες αποτι μου εχουν πει υπαρχει μικρη τριχογενεση).Απο φαρμακα υπαρχει χαπι το οποιο λενε ειναι πολυ καλυτερο απο το regaine βγαζεις μαλια αλλα υπαρχει ενα μικρο προβλημα στις παρενεργεις συμπεριλαμβανεται και η στητικη δεισλειτουργια.Πριν 3 χρονια μια γιατρος μου ειχε πει να το παρω και στο φαρμακειο διαβασαν την ουσια(δεν ειχε ερθει τοτε και το εφτιαχναν σε φαρμακειο) και μου ειπαν οτι ειναι για τον πρωστατη.(ενταξει και το regaine αν δεν κανω λαθος η βασικη ουσια προερχεται απο φαρμακο για νεφροπαθεις).
    Παιδια να ρωτησω κατι υπαρχει καμια εξεταση που να λειει αν οντως πασχεις απο ανδρογενής αλωπεκια γιατι εχω παει σε 4 δερματολογους και εχω παρει διαφορετικες γνωματευσεις: 1η ανδρογενής αλωπεκια,2η δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα,3η ψυχολογικοι παραγοντες 4η δεν χανεις μαλια με το κλασσικο τροπο της ανδρογενής αλωπεκιας.

    Ξερει κανεις περιπου τιμες για μεταμοσχευσεις το σκεφτομαι μιας και ο γιατρος που πηγα τελευται μου το προτειναι(αν θελω να βγαλω μαλια) κανει και ο ιδιος δεν λεω για τα γνωστα ινστιτουτα.Καπου ειχα διαβασει οτι για να γινει μεταμοσχευση πρεπει να εχεις χαση ενα μεγαλο ποσοστο τριχας στην περιοχη ισχυει κατι τετοιο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimka : 10-09-08 στις 11:59.

  6. #36
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το regaine, μπορεί να σου βγάλει και νέες τρίχες, αυτές που δηλαδή δεν έχουν ακόμη εξαφανιστεί οι θύλακες τους.
    Στην τελευταια του σύνθεση, 5% μινοξιδίλη, μπορεί να κάνει θαύματα.
    Το χάπι, το proscar, έχει μεν αντενδείξεις αλλά στο 1-2% των αντρών (σύμφωνα με τις κλινικές έρευνες της κατασκευάστριας εταιρίας).

    Μεταμόσχευση στο Ελλάντα, απόφυγε το...

  7. #37
    Εγγραφή
    05-12-2004
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ναι αυτο διαβαζω και εχω απογοητευτει γιατι να παω εξωτερικο λιγο αδυνατον.Μου εχουν προτεινει εναν γιατρο(οχι τα γνωστα ινστιτουτα) οτι ειναι καλος σαυτον παω τωρα να δω αν θα εχω βελτιωση (κανω αγωγη 1.5 μηνα και τα μαλια συνεχιζουν να πεφτουν με τους ιδιους ρυθμους)βεβαια αλλαγη θα δω αν δω μικρη το ξερω μετα απο 3 μηνες.Το 5% μινοξιδίλη το επερνα εδω και χρονια και μου ειχε δημιουργησει και προβλημα αυτο που ειπα για το οτι δεν βγαζει νεες τριχες παρα σε ελαχιστες περιτωσεις και σε πολυ μικρο ποσοστο μου το εχει πει η αδεφη μου που δουλευε στην εταιρια προωθησεις(στις γυναικες ειναι αλλο πραγμα) και διαβαζαν μελετες βεβαια εδω που τα λεμε ειναι και το μονο καπως αξιολογο σκευασμα.

  8. #38
    Το avatar του μέλους Farmako
    Farmako Guest
    Δε ξέρω αν το έχετε αναφέρει, αλλά σύμφωνα με την τελευταία εγκύκλιο του υπουργείου Υγείας το regain κατατάσσεται στα λεγόμενα lifestyle φάρμακα και ως εκ τούτου είναι μη συνταγογραφούμενο. Με λίγα λόγια regain τέλος από τα ταμεία. Αν το θέλετε, μόνο τοις μετρητοίς.

    Κατά τα γνώμη μου δεν κάνει δουλειά. Δεν υπάρχει θεραπεία για την αλωπεκία. Μόνο ενίσχυση της τρίχας για αποφυγή περαιτέρω τριχόπτωσης που ακόμα και αυτό ελέγχεται.

  9. #39
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Οι "θεραπειες" της αλωπεκιας καθε μορφης πλουτιζουν αυτους που μας τις πουλανε
    και στην καλυτερη περιπτωση να περιορισουν ελαφρα
    την συνεχιση της τριχοπτωσης απο ενα σημειο και μετα!
    Στην χειροτερη και καραφλοι και ταπι...
    Και μην ξεχνατε το αγχος εκτος απ τη ζωη ελαττωνει και το μαλλι...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #40
    Εγγραφή
    05-12-2004
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Μαι το ειχα ακουσει μαλιστα την τελευταια μερα που πειρα 2 μπουκαλια.Και παλιοτερα μπαινοβγαινε.Οσο για το αγχος εχω μονιμο προβλημα οπως και αλλα ψυχολογικα που ολα μαζι κανουν ωραια σουμα και το ενα επιδυνωνει το αλλο.Αστε φαβλος κυκλος.

  11. #41
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Farmako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω αν το έχετε αναφέρει, αλλά σύμφωνα με την τελευταία εγκύκλιο του υπουργείου Υγείας το regain κατατάσσεται στα λεγόμενα lifestyle φάρμακα και ως εκ τούτου είναι μη συνταγογραφούμενο. Με λίγα λόγια regain τέλος από τα ταμεία. Αν το θέλετε, μόνο τοις μετρητοίς.

    Κατά τα γνώμη μου δεν κάνει δουλειά. Δεν υπάρχει θεραπεία για την αλωπεκία. Μόνο ενίσχυση της τρίχας για αποφυγή περαιτέρω τριχόπτωσης που ακόμα και αυτό ελέγχεται.
    Θεραπεία δεν υπάρχει ακόμη. Υπάρχουν όμως τρόποι να κρατήσεις τα μαλλιά σου και να βγάλεις και κάποια που έπεσαν.
    Φανταστήτε να σκεφτόνταν και οι παρακάτω έτσι:





  12. #42
    Το avatar του μέλους Farmako
    Farmako Guest
    Aυτά όλα έγιναν από το regain; Ή μήπως με εμφύτευση μαλλιών;

  13. #43
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 11-09-08 στις 19:17.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #44
    Εγγραφή
    05-12-2004
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sinn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεραπεία δεν υπάρχει ακόμη. Υπάρχουν όμως τρόποι να κρατήσεις τα μαλλιά σου και να βγάλεις και κάποια που έπεσαν.
    Φανταστήτε να σκεφτόνταν και οι παρακάτω έτσι:

    Αν και δεν εχω τοσο σοβαρο προβλημα(εμενα ειναι μπροστα και περιπου σε κενο οσο η μεσαια φοτο ) εγω απο τοτε που ειχα προβλημα παντα εφτανα μετα απο καιρο στην τελευταια φωτο στα δεξια και μεσα σε 10 15 μηνες επεφταν παλι στα ιδια.Οποτε δεν ξερω αν αξιζει δηλαδη να περνας ταλαιπωρια(το regaine Μου δημιουργουσε κατι σαν κνιδωση στο δερμα του κεφαλιου) ψευδαργυρους κτλπ για να εχεις μαλια για περιπου 1 μηνα.Δεν ξερω αλλωστε δεν μου εχει εξηγηση κανεις απο τους γιατρους γιατι ανα περιοδους εχω τοσο εντονη τριχιπτωση.Τωρα για θεραπεια και εγω νομιζω δεν θα υπαρξει(τι να πουν και οι πιο παλιοι που δεν ειχαν καμια δυνατοτητα) οποτε πορευομαστε με οτι εχουμε.Παντως εγω χαιρομε καπια παιδια που πραγματικα δεν τους ενδιαφερει σου λεει τριχες ειναι το πολυ πολυ το ξυριζω.Δυστυχως εγω δεν ειμαι ετσι..

  15. #45
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλια, ενα δερματολογος τριχολογος στη βασιλισσης σοφιας, μου ελεγε οτι ειχε κανει μια ερευνα στη γερμανια, και ειχε βρει οτι ο ζελες (αυτος που τρωμε) κανει καλο στα μαλλια!
    εχω παει κ γω σε αυτον τα ιδια μου πε...μου δωσε ενα σκευασμα (μιξη φαρμακων,μου συνεστησε κ φαρμακειο)το βαλα κανα 2μηνο δεν ειδα τιποτα κ δεν ξαναπατησα...μπορει να απεδιδε αλλα κατι 80ε ζηταγε καθε μηνα κ το θεωρησα απατεωνια

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Hobbies? [Εκτός υπολογιστών καί συναφή]
    Από Θάνος στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-10, 23:23
  2. Ασφάλεια Η/Υ οταν τρέχουμε Folding@Home και άλλα συναφή?
    Από dhatz στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-06, 23:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας