Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μου δώσανε έναν σκληρό δίσκο ο οποίος μέχρι πρότινος ήταν εξωτερικός WD μάλλον κάποιος MyBook. Το θέμα είναι ότι το σκληρό τον ξηλώσανε από το κουτί γιατί δεν τον αναγνώριζαν τα windows από ότι έχω καταλάβει. Αυτός που μου τον έδωσε για ανάκτηση τον είχε πάει σε ένα μάστορα ο οποίος του είπε εν ολίγοις κλάφτα Χαράλαμπε ο δίσκος πάπαλα...

    Εγώ τι μπορώ να του κάνω για να βρω τα περιεχόμενα του και εάν μπορώ να σώσω κάπου...

    Δοκίμασα και τον κούμπωσα πάνω σε μια εξωτερική θήκη άλλα δεν τον βλέπουν τα windows σαν σκληρό... παρά μόνο ο device manager στα disk drives το βλέπει σαν usb devise και αυτό έπειτα από scan for hardware changes...

    Στο computer management ο disk management επίσης δεν τον βλέπει...

    Ο σκληρός είναι ένας Western Digital Caviar WD5000AAKB-00UKA0 500GB IDE.

    Όλες οι ιδέες καλοδεχούμενες γιατί πρέπει τα αρχεία αυτά με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο να σωθούνε....
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  2. #2
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.241
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Προφανώς ο μάστορας τον ξήλωσε για να δει αν αναγνωρίζεται ως εσωτερικός και να αποκλείσει το ενδεχόμενο να φταίει το enclosure.

    Aν δε δουλεύει σαν εσωτερικός ποιος ο λόγο να τον βάλεις ξανα σε εξωτερική θήκη?

    Στροφάρει ο δίσκος? Κάνει τα clicks of death?
    Αναγνωρίζεται απ' το BIOS?

    Aν δεν αναγνωρίζεται καν δε θα κάνεις τίποτα με προγραμματα του τύπου Getdataback.

    Mόνο σε καμια εταιρεία που ειδκευεται στον τομέα αυτόν (σε περίπτωση που έχει υπερπολύτιμα δεδομένα), γιατί κοστίζει ακριβά. (και δεν είναι και εγγυημένο )

    Backup γιατί δεν έκανε? Περίμενε να του καεί πρώτα ο δίσκος και μετά?
    Τόσα και τόσα πόρομοια περιστατικά διαβάζουμε καθημερινά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 14-08-08 στις 01:08.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για το reply σου...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς ο μάστορας τον ξήλωσε για να δει αν αναγνωρίζεται ως εσωτερικός και να αποκλείσει το ενδεχόμενο να φταίει το enclosure.
    Σωστά τα λές. Το enclosure που αναφέρεις είναι τα στοιχεία που βάζει ο κατασκευαστής σε κάθε σκληρό για να αναγνωρίζετε...ρωτώ γιατί δεν το έχω ξανά ακούσει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν δε δουλεύει σαν εσωτερικός ποιος ο λόγο να τον βάλεις ξανα σε εξωτερική θήκη?
    Είπα μήπως ο διάολος σπάσει το ποδάρι του και δω άσπρη μέρα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στροφάρει ο δίσκος? Κάνει τα clicks of death?
    Αναγνωρίζεται απ' το BIOS?
    Θα ξανά ποστάρω με αυτά που μου ζητάς...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν δεν αναγνωρίζεται καν δε θα κάνεις τίποτα με προγραμματα του τύπου Getdataback.
    Κατάλαβα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mόνο σε καμια εταιρεία που ειδκευεται στον τομέα αυτόν (σε περίπτωση που έχει υπερπολύτιμα δεδομένα), γιατί κοστίζει ακριβά. (και δεν είναι και εγγυημένο )
    Πότε θα διαπιστώσω ότι εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι για να τα σώσω τα αρχεία...???
    Όταν δω ότι το bios δεν τον αναγνωρίζει το σκληρό ή τα windows δεν "νιώθουν" να τον δουν???
    Τότε μονόδρομος είναι οι εταιρείες ανάκτησης...???
    Πόσο πάει το μαλλί στο να ανακτήσουν αρχεία σε αυτές τις εταιρείες μήπως ξέρεις...???
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Backup γιατί δεν έκανε? Περίμενε να του καεί πρώτα ο δίσκος και μετά?
    Τόσα και τόσα πόρομοια περιστατικά διαβάζουμε καθημερινά.
    Έλα ντε μεγάλη μακακία τους και εγώ αυτό τους είπα...
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  4. #4
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τότε μονόδρομος είναι οι εταιρείες ανάκτησης...???
    Πόσο πάει το μαλλί στο να ανακτήσουν αρχεία σε αυτές τις εταιρείες μήπως ξέρεις...???
    νομιζω ειναι γυρω στα 30 ευρω αναGB (αλλα παει καιρος απο τοτε και μπορει να κανω λαθος)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος crypter : 14-08-08 στις 13:51.
    Quality is not an act, it is a habit.

  5. #5
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.241
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Με τον όρο enclosure εννοούμε το περίβλημα του δίσκου. (το κουτάκι μέσα στο οποίο βάζουν έναν δίσκο όπως ο εσωτερικός δίσκος στο PC σου).
    Πολλές φορές το τροφοδοτικό του enclosure χαλάει, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τροφοδοτήσει τον δίσκο ο οποίος κατα τα άλλα λειτουργεί κανονικά.
    Απογυμνώνοντάς τον λοιπόν απ' το προβληματικό κουτι μπορεί να λειτουργεί κανονικά.

    Προφανώς αυτό προσπάθησε να διαπιστώσει ο τεχνικός βάζοντάς τον να δουλέψει εσωτερικα, αλλα στην περίπτωσή σου το πρόβλημα ήταν μάλλον στον δίσκο και όχι στο enclosure.

  6. #6
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στροφάρει ο δίσκος?
    Ο δίσκος που λες ξεκινάει και στροφάρει κανονικά αλλά μετά από καμιά 20-αριά δευτερόλεπτα ακούγονται πολύ ανεπαίσθητα κάτι κλίκς ίσως και τσίκς σε τακτά χρονικά διαστήματα των 1-2 δευτερολέπτων τα οποία (γιατί από ότι κατάλαβα αυτά φταίνε) φρενάρουν το δίσκο σιγά σιγά με αποκορύφωμα να σταματάει ο δίσκος να στροφάρει τελείως...και μετά άκρα του τάφου σιωπή στο κάμπο βασιλεύει....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνει τα clicks of death?
    Διάβασε ακριβώς παραπάνω...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναγνωρίζεται απ' το BIOS?
    Ούτε από το BIOS αναγνωρίζεται ο σκληρός αλλά και στα windows που πήγα να μπω εισέπραξα μια bsod και επανεκκίνηση...


    Και 2 ερωτήσεις ακόμη:

    1. Το "πείραμα" με το να βάζεις το σκληρό σε σακουλάκι αεροστεγώς και για λίγα λεπτά στη κατάψυξη ισχύει... γίνετε κάτι ή είναι urban legend....

    2. Εκτός από τις 3 αυτές εταιρείες (Anaktisis,Tic Tac Data Recovery, Datalabs)υπάρχει και κάποια άλλη που ασχολείται μα ανάκτηση δεδομένων...
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από axinosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δίσκος που λες ξεκινάει και στροφάρει κανονικά αλλά μετά από καμιά 20-αριά δευτερόλεπτα ακούγονται πολύ ανεπαίσθητα κάτι κλίκς ίσως και τσίκς σε τακτά χρονικά διαστήματα των 1-2 δευτερολέπτων τα οποία (γιατί από ότι κατάλαβα αυτά φταίνε) φρενάρουν το δίσκο σιγά σιγά με αποκορύφωμα να σταματάει ο δίσκος να στροφάρει τελείως...και μετά άκρα του τάφου σιωπή στο κάμπο βασιλεύει....

    Διάβασε ακριβώς παραπάνω...

    Ούτε από το BIOS αναγνωρίζεται ο σκληρός αλλά και στα windows που πήγα να μπω εισέπραξα μια bsod και επανεκκίνηση...


    Και 2 ερωτήσεις ακόμη:

    1. Το "πείραμα" με το να βάζεις το σκληρό σε σακουλάκι αεροστεγώς και για λίγα λεπτά στη κατάψυξη ισχύει... γίνετε κάτι ή είναι urban legend....

    2. Εκτός από τις 3 αυτές εταιρείες (Anaktisis,Tic Tac Data Recovery, Datalabs)υπάρχει και κάποια άλλη που ασχολείται μα ανάκτηση δεδομένων...
    το 1 μπορεί να δουλέψει μπορεί και όχι, προσωπικά δεν θα το δοκιμάζα

    Μπορείς να δοκιμάσεις αν βρείς ίδιο δίσκο να τους αλλάξεις πλακέτα, αλλιώς μετά ψάξε για ontrack

  8. #8
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 1 μπορεί να δουλέψει μπορεί και όχι, προσωπικά δεν θα το δοκιμάζα

    Μπορείς να δοκιμάσεις αν βρείς ίδιο δίσκο να τους αλλάξεις πλακέτα, αλλιώς μετά ψάξε για ontrack
    OK για το πρώτο....

    Για τη πλακέτα που λες και εγώ το σκέφτηκα άλλα εκτός από δω μέσα δεν ξέρω που αλλού να αναζητήσω και συν τοις άλλοις αυτοί που μου έφεραν το σκληρό ψιλό βιάζονται κιόλας...

    Sorry άλλα όταν λες ontrack εννοείς την εταιρεία ontrackdatarecovery ή κάτι άλλο....
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από axinosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK για το πρώτο....

    Για τη πλακέτα που λες και εγώ το σκέφτηκα άλλα εκτός από δω μέσα δεν ξέρω που αλλού να αναζητήσω και συν τοις άλλοις αυτοί που μου έφεραν το σκληρό ψιλό βιάζονται κιόλας...

    Sorry άλλα όταν λες ontrack εννοείς την εταιρεία ontrackdatarecovery ή κάτι άλλο....
    Ναι για αυτή την Ontrack Μιλάω

    Δίσκο θα πρέπει να αγοράσεις, γιατί με το που θα βάλεις κατσαβίδι χάνεις και την εγγύηση

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.241
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    axinosgr δε μπορώ να ξέρω τις γνώσεις σου απο υπολογιστές, αλλα μου φαίνεται παράξενο να τον έχουν πάει το δίσκο σε κάποιον τεχνικό, να τους λέει ότι δε γίνεται τίποτα και να απευθύνονται μετά σε σένα για να βγάλεις τα κάστανα απ' τη φωτιά. (και να βιάζονται κιόλας)

    Γνώμη μου είναι να μη μπερδευτείς καθόλου.

    Προφανώς υπάρχει μηχανικό πρόβλημα στον δίσκο και δε νομίζω ότι οποιοδήποτε πρόγραμμα ανάκτησης μπορεί να κάνει οτιδήποτε απ' τη στιγμή που δε στροφάρει και δεν αναγνωρίζεται καν ο δίσκος.

    Αυτά τα προγραμματα είναι για περιπτώσεις που δουλεύει ο δίσκος, αναγνωρίζεται κανονικά και απλά μπορεί ο χρήστης να έσβησε κατα λάθος κάποια αρχεία ή όλο τον δίσκο.

    Δώσε τους τα τηλέφωνα απ' αυτες τις εταιρείες ανάκτησης, προτετοίμασέ τους για το ποσό που θα χρειαστεί να πληρώσουν και συμβούλεψέ τους άλλη φορά να παίρνουν κανα backup για να μην τρέχουν μετά.

  11. #11
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    axinosgr δε μπορώ να ξέρω τις γνώσεις σου απο υπολογιστές, αλλα μου φαίνεται παράξενο να τον έχουν πάει το δίσκο σε κάποιον τεχνικό, να τους λέει ότι δε γίνεται τίποτα και να απευθύνονται μετά σε σένα για να βγάλεις τα κάστανα απ' τη φωτιά. (και να βιάζονται κιόλας)
    Δυστυχώς δεν πολύ σκαμπάζω από επισκευές σκληρών δίσκων...αλλά όσο ζω μαθαίνω και σε αυτό ελπίζω... αλλά στην περίπτωση αυτή σε πληροφορώ ότι τον σκληρό αυτό τον είχε ένας στην κατοχή του αλλά τα περιεχόμενα του σκληρού ανήκουν σε 3 άτομα διαφορετικά μεταξύ τους που απλά συνεργάζονται και ξέρεις τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ο ένας δεν πιστεύει τον άλλον γιατί αυτή τη στιγμή που σου γράφω είναι όχι απλώς καμμένη αλλά τσουρουφλισμένοι και οι 3 τους από τα περιεχόμενα του δίσκου... για αυτό και παραπάνω σου έγραψα τη μλκία έχουν κάνει που δεν έχουν κρατήσει αντίγραφα ασφαλείας... και ένας από αυτούς που με ξέρει και του φτιάχνω τα πι-σι του μου είπε να του ρίξω μια ματιά, έτσι μπλέχτηκα που λες...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνώμη μου είναι να μη μπερδευτείς καθόλου.
    Μπα Δευτέρα πρωί έχω πάρει τηλέφωνα τις εταιρείες ανάκτησης δεδομένων και εκεί τελειώνει το πανηγυράκι...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς υπάρχει μηχανικό πρόβλημα στον δίσκο και δε νομίζω ότι οποιοδήποτε πρόγραμμα ανάκτησης μπορεί να κάνει οτιδήποτε απ' τη στιγμή που δε στροφάρει και δεν αναγνωρίζεται καν ο δίσκος.

    Αυτό το κατάλαβα όταν τον κούμπωσα στο πι-σι και έστησα αυτή στη κυριολεξία για να τον ακούσω και να δω συμπεριφορά...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά τα προγραμματα είναι για περιπτώσεις που δουλεύει ο δίσκος, αναγνωρίζεται κανονικά και απλά μπορεί ο χρήστης να έσβησε κατα λάθος κάποια αρχεία ή όλο τον δίσκο.

    Και αυτό το ξέρω....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε τους τα τηλέφωνα απ' αυτες τις εταιρείες ανάκτησης, προτετοίμασέ τους για το ποσό που θα χρειαστεί να πληρώσουν και συμβούλεψέ τους άλλη φορά να παίρνουν κανα backup για να μην τρέχουν μετά.

    Θα το κάνω εγώ όπως σου είπα γιατί δεν πολύ ξέρουν και πολλά πράγματα και οι 3 μαζί... θα τους τη πω τη λυπητερή εφόσον καθίσουν πρώτα και έχουν και κρύο νεράκι δίπλα τους... όσο για το backup που λες έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου τι άλλο να κάνω....
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  12. #12
    Εγγραφή
    26-06-2008
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    Speedtouch
    Χωρίς να έχω διαβάσει τις απαντήσεις, δοκίμασες:

    1. Linux Live Cd (ex. Knoppie Linux)

    2. Get Data Back for NTFS

    ???

  13. #13
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CyberFreakGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να έχω διαβάσει τις απαντήσεις, δοκίμασες:

    1. Linux Live Cd (ex. Knoppie Linux)

    2. Get Data Back for NTFS

    ???
    δεν εχουν νοημα εφοσον το προβλημα ειναι μηχανικο (ακουγεται και κλικ κλικ ) και οχι software
    Quality is not an act, it is a habit.

  14. #14
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    απο την στιγμή που ακούγονται κλικ-κλικ, μπορεί το πρόβλημα ναναι περισσότερο απο απλώς πλακέτα (πχ κεφαλή). Σε τέτοιες περιπτώσεις το κόστος πιθανής ανάκτησης δεδομένων κυριολεκτικά εκτοξεύεται. Να είστε προετοιμασμένοι να ακούσετε τρελλό νούμερο. Ισως μετά απο αυτό να δώσουν την πρέπουσα σημασία στην "ασκοπη" διαδικασία backup.

  15. #15
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.241
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Αν μάλιστα η κεφαλή σέρνονταν πάνω στην επιφάνεια των data και τη χάραξε ανεπανόρθωτα, κανένας δεν πρόκεται να σώσει τα δεδομένα στα σημεία αυτά.
    Όσο μάλιστα τον testαρατε στο on/off (εσύ κι ο ανειδίκευτος τεχνικός που προσπαθούσε να διαπιστώσει τη βλάβη), τόσο μεγαλύτερη ζημιά μπορεί να κάνατε.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανάκτηση δεδομένων από σκληρό
    Από giwrgosth στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 1160
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-24, 19:08
  2. Ανάκτηση δεδομένων από κατεστραμένο σκληρό
    Από yannis28 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-17, 18:19
  3. ανακτηση δεδομενων απο εξωτερικο δισκο?
    Από fotioskats στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-08, 23:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας