Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Περιοχή
    κατερινη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Wind/Tellas
    Router
    level1 wbr-3460a
    Αθανατη Ελλαδα με την οργανωση σου.

    Τελη του προηγουμενου με αρχες του τρεχοντος μηνα αποφασησα να κανω μερικες συνδεσης “douple play” στο υποκαταστημα, στην αποθηκη & στο σπιτι

    Μια και ο τοπικος αντιπροσωπος της “wind” ειναι φιλος ειπα να τις κανω εκει.

    Εχουμε και λεμε λοιπον.
    1.) μεταφορα αριθμου απο “οτε” & “douple play” σε “tellas”
    2.) καινουργια αριθμοδοτηση απο “tellas” & “douple play”
    3.) μεταφορα αριθμου απο “οτε” & adsl απο “wind” σε “douple play” της “tellas”.

    Ενδιαμεσα τηλεφωνησα στο 13800 για να μαθω σε πιο σημειο ειναι η διαδικασια ενεργποιησης
    και μεταφορας.
    Σημερα λοιπον το τηλεφωνο ηταν κομενο λογο της μεταφορας και μπορω να πω οτι δεν περιμενα τοσο συντομα να γινει η ολη διεργασια, ελα ομως που δεν εχουν ερθει τα πακετα με τα “router”.

    Πηρα παλι τηλεφωνο στο 13800 και ρωταω “που ειναι βρε παιδια τα μηχανακια”?
    Μου απαντανε λοιπον. “τα router εχουν φυγει εδω και 7 μερες στην courier και θα παραδωθουν”.
    Λεω παλι “εγω ξερω οτι η courier να κανει 1- 2 αντε το πολυ 3 μερες”, “πητε μου” λεω “ποια ειναι η courier να παρω ενα τηλεφωνο να μαθω τι γινετε”.
    Η απαντηση που πηρα ηταν “δεν ξερω με ποια courier συνεργαζομαστε” ....(σιωπη)
    “μπορειτε να επαναλαβεται σας παρακαλω”? Λεω.
    “δεν ξερω με ποια courier συνεργαζομαστε” μου ξαναλεει....(σιωπη παλι)...

    και ρωταω πως γινετε να ονομαζετε μια υπηρεσια “εξυπηρετηση πελατων” και να μην ξερει με ποια courier στελνει τα εξαρτηματα που περιμενει ο πελατης...

    τι σ.......α οργανωση ειναι αυτη.
    Θα στειλω εγω σε καποιον εμπορευματα που τα περιμενει και θα του πω δεν ξερω με ποια εταιρια σου τα εστηλα...
    τα νευρα μου....
    Εγκεφαλος
    Η συσκευη με την οποια νομιζουμε οτι σκεφτομαστε.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    το 13800 ειναι τηλεφωνικο κεντρο (εξωτερικη "εταιρια") που συνεργαζεται με την τελλας και σπανια θα βρεις εκει καποιον που να ξερει καποια πραγματα, συνηθως απαντανε σε αυτα που εχουν γραμμενα στο μενου ερωταπαντησεων , ξαναπαρε μπας και πετυχεις καποιον αλλον που να ξερει το τηλεφωνο του courier
    Quality is not an act, it is a habit.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Συγγνώμη αλλα επειδή είχα καεί στην τελλας όταν έλαβα SMS από την forthnet ότι αποστείλανε τον router τους πείρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι γίνετε.

    Μου είπε την ημερα αλλα για ώρα με ρώτησε εάν ήθελα να μου δώσει το phone και το νούμερο αποστολής να πάρω να μαθω.

    Εκτος αυτού η forthnet συνεργάζεται με την ΕΛΤΑ και το κούριερ που έχουν ΠOΡΤΑ ΠOΡΤΑ

    Υπόψιν το router ήρθε μερικές μέρες πριν την ενεργοποίηση όχι σαν την τελλας που έρχεται σχεδόν πάντα μετά.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Περιοχή
    κατερινη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Wind/Tellas
    Router
    level1 wbr-3460a
    απαντηση απο χθες το βραδυ.
    1.) "συνεργαζομαστε με ολες τις εταιριες courier και οπως καταλαβεναιτε δεν ειναι δυνατον να ξερουμε
    σε ποια ειναι τα δικα σας πραγματα"...(νεκρικη σιωπη).....
    2.) "αφου ομως ενεργοποιηθηκε το τηλεφωνο στις επομενες μερες θα ενεργοποιηθει και το ιντερνετ,
    οποτε απο δευτερα θα σας παρουν τηλεφωνο για να σας παραδοσουν τα πραγμαστα"....(νεκρικη σιωπη 2)....

    συμπερασμα.
    1.) δινουμε ενα οριο 30 ημερων για να ειμαστε μεσα σε περιπτωση που τυχει κατι..(μονο στην ελλαδα τυχαινουν)
    2.) στελνουμε τα πραγματα με την courier αλλα αυτη δεν τα παραδιδει πριν την ενεργοποιηση..
    (λες να μπορω να δουλεψω pstn router σε γραμμη isdn πρην την αλλαγη ?????
    3.) παιρνουμε τα πραγματα μετα την ενεργοποιηση και αφου εχουμε χασει ενδιαμεσα μερες δουλειας....

    αθανατη ελληνικη (λογικη) οργανωση
    Εγκεφαλος
    Η συσκευη με την οποια νομιζουμε οτι σκεφτομαστε.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    (λες να μπορω να δουλεψω pstn router σε γραμμη isdn πρην την αλλαγη ?????
    δεν δουλευει εκτος και εαν το υποστηριζει με αλλαγη firmware
    Quality is not an act, it is a habit.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-01-2006
    Περιοχή
    κατερινη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Wind/Tellas
    Router
    level1 wbr-3460a
    πραξη 3'.

    δευτερα πρωι ερχεται η courier ( πορτα-πορτα των ελτα ) μου φερνει ενα wifi router της thomson.
    τηλεφωνο το βραδυ και ρωταω που ειναι το d-link. μου λενε οτι ηταν μια προσφορα και τελειωσε και το thomson ειναι καλυτερο κτλ κτλ.
    λεω, εγω ζητησα το d-link, που ειναι ? αυτο που μου στειλατε δεν το πληρωνω.

    τελικα αλλαξε την αιτηση και ειπε οτι θα στειλουν το απλο χωρις χρεωσει και θα παρουν πισω το thomson.
    μεχρι να γινει αυτο εγω πηρα ενα level1 και τωρα το κοντερ εδειξε 18mbps - 1mbps.

    θελει γερα νευρα για να τα βγαλεις περα.

    ΥΓ. μπορει να κρατουσα το thomson εαν μου εκαναν ενα τηλεφωνο και μου ελεγαν ξερετε μας τελειωσαν και δεν εχουμε τωρα και μηπως θα θελατε.... εγω αποφασιζω στο κατω κατω που και σε τι θα δωσω τα λεφτα μου.
    Εγκεφαλος
    Η συσκευη με την οποια νομιζουμε οτι σκεφτομαστε.

  7. #7
    Εγγραφή
    01-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6400/948
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Netfaster 2
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Καλά αυτό που σου είπαν για το thomson, όντως ισχύει γιατί έχω και τα δύο.Μάλιστα μου κάνει εντύπωση ότι σου ξαναέφεραν αυτό και όχι το d-link (το οποίου προσωπικά σε εμένα έχει αποδειχτεί μέχρι στιγμής αρκετά καλό, αν και ζεσταίνται υπερβολικά), αφου θεωρητικά όταν εγώ το πήρα υποτίθεται ότι τα thomson είχαν σταματήσει να τα δίνουν από την τελλάς (όπως και από Οτε εδώ και πολύ καιρό).
    Καμιά φορά ταλαιπωρούμαστε χωρίς κανένα λόγο! Nevermind, καλωσήρθες στην παρέα μας και ελπίζω πάντα σε τέτοιες ταχύτητες

  8. #8
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dakula750 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πραξη 3'.

    δευτερα πρωι ερχεται η courier ( πορτα-πορτα των ελτα ) μου φερνει ενα wifi router της thomson.
    τηλεφωνο το βραδυ και ρωταω που ειναι το d-link. μου λενε οτι ηταν μια προσφορα και τελειωσε και το thomson ειναι καλυτερο κτλ κτλ.
    λεω, εγω ζητησα το d-link, που ειναι ? αυτο που μου στειλατε δεν το πληρωνω.

    τελικα αλλαξε την αιτηση και ειπε οτι θα στειλουν το απλο χωρις χρεωσει και θα παρουν πισω το thomson.
    μεχρι να γινει αυτο εγω πηρα ενα level1 και τωρα το κοντερ εδειξε 18mbps - 1mbps.

    θελει γερα νευρα για να τα βγαλεις περα.

    ΥΓ. μπορει να κρατουσα το thomson εαν μου εκαναν ενα τηλεφωνο και μου ελεγαν ξερετε μας τελειωσαν και δεν εχουμε τωρα και μηπως θα θελατε.... εγω αποφασιζω στο κατω κατω που και σε τι θα δωσω τα λεφτα μου.
    Ποιο Thomson σου φέρανε;;; Πραγματικά εγώ είχα ξενερώσει που σταμάτήσανε τα 585 γιατί φοράνε ακριβώς το ίδιο τσιπάκι με τα περισσότερα DSLAM της Τellas.

    Πιστεύω πως αντέδρασες υπερβολικά, έπρεπε να το πάρεις και άμα δεν σε ικανοποιούσε να το γύρναγες πίσω.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  9. #9
    Εγγραφή
    30-05-2007
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Είναι πράγματι αξιοπερίεργο πως μια μεγάλη εταιρεία και .... με νέο πρόσωπο, έχει τόσο πολύ γραμμένους τους πελάτες της.

    Έκανα και εγώ το λάθος να κάνω την αίτηση με την δέλεαρ προσφορά του λαπτοπ.
    Αρχικά μου είπαν ότι η σύνδεσή μου θα πραγματοποιηθεί αρχές Αυγούστου και έως τότε θα έχω παραλάβει και τον εξοπλισμό (για το ρούτερ κυρίως με ενδιέφερε)
    Την 7/8/08 πράγματι ενεργοποιήθηκε η σύνδεση και βέβαια διακόπηκε το ιντερνετ από τον προηγούμενο πάροχο.
    Στην επικοινωνία μου με την εταιρεία, μου είπαν ότι είναι θέμα χρόνου να παραλάβω τον εξοπλισμό.

    Τηλέφωνα, παράπονα, φαξ, μαιλ ....τίποτα έως σήμερα. Κανονικό γράψιμο. Μάλλον το κουριερ (πίο κούριερ άραγε), να έχει αναλάβει να βρεί το σπίτι μου και δεν το έχει καταφέρει ακόμα...

    Απορία: σε μια τόσο μεγάλη εταιρεία δεν υπάρχει κάποιος υπευθυνος να παρακολουθεί το τμήμα εξυπηρετησης πελατών της και να διαχειρίζεται σωστά τα όποια προβλήματα δημιουργούνται???

    Πόσο να περιμένω .... το "σε λίγες μέρες θα παραλάβεται τον εξοπλισμό σας" ???

    Η πιστωτική μου έχει ήδη χρεωθεί για μια υπηρεσία που δεν έχω. Τί γίνεται αν θέλω να ακυρώσω τώρα την αίτηση με υπαιτιότητα της εταιρείας??? Πόσο εύκολο είναι???
    Θα μου επιστραφούν τα χρήματα και πότε???
    Θα με χρεώσει με έξοδα απενεργοποίησης??

    Νέα πρόσωπα νέα ήθη από την Αίγυπτο.... και όχι μόνο....

    Υ.Γ. ο προηγούμενος πάροχός μου ήταν η λαννέτ ... που παρά τα τόσα προβλήματα η εξυπηρέτηση των πελατών της ήταν άψογη...

  10. #10
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12575/875
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    ST 585v6
    SNR / Attn
    7(dB) / 14,5(dB)
    Μην στείλεις πίσω το Thompson γιατί είναι ένα απ τα καλύτερα ρούτερ. Μακάρι να το έστελναν και σε μένα αντί για το D-Link.

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξυπηρετηση πελατων
    Από freak27 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-08, 23:32
  2. εξυπηρετηση πελατων
    Από psps στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-07, 21:52
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-07, 06:08
  4. εξυπηρέτηση πελατών
    Από raspoutiv στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-07, 18:28
  5. Εξυπηρέτηση Πελατών
    Από dyrer στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-06, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας