Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Θέλω να βαλω τηλεφωνο και ιντερνετ και ειμαι αναμεσα σε hol και fortnet τη λετέ για Τρικαλα.

  2. #2
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Αν δε πεζεις online καλη ειναι, αλα απο ping στα χαμενα
    σκοπευο να γιρισω στον οτε λογο online game.

  3. #3
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Ποσοι πάροχοι τώρα με τις δωρεάν παροχές που έχετε στην πόλη δραστηριοποιούνται τελικά στην περιοχή σας φίλε μου? έχω γνωστούς εκεί και μου έιπαν ότι γίνεται χαμός..

  4. #4
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5570/956
    ISP
    HOL Double Play+ Cosmos
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    Netfaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 49(dB)
    Αν βάλεις hol όπως εγώ θα έχεις voip τηλεφωνία που σημαίνει το τηλέφωνο συνδέεται στο router.Από όσο ξέρω ακόμα δεν δινει pots στα Τρίκαλα η hol.Εγώ επέλεξα hol γιατί μένω 4km από το dslam και λογικά δεν θα έπιανα πάνω απο 6Μbps λόγω απόστασης και επέλεξα το αντίστοιχο πακέτο της hol με τα 22euro.Το βασικό ελαττωμα της hol είναι ότι πρέπει να χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο το netfaster.
    Επίσης ρώτησε τη hol τι γίνεται με την επιδότηση στην κεντρική Ελλάδα ,από πότε θα αρχίσει να ισχύει?
    Αν δεν έχουν σκοπό να δώσουν το επιδοτούμενο που τόσο δαφήμησαν πήγαινε σε forthnet οπού θα πληρώνεις στο καταστημα της forthnet τους λογαριασμούς χώρις επιβαρυνση άλλη από τράπεζες.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσοι πάροχοι τώρα με τις δωρεάν παροχές που έχετε στην πόλη δραστηριοποιούνται τελικά στην περιοχή σας φίλε μου? έχω γνωστούς εκεί και μου έιπαν ότι γίνεται χαμός..
    τι εννοεις "ποσοι δραστηριοποιουνται"?

    ολοι που δραστηριοποιουνται και εκτος αθηνας δραστηριοποιουνται και στα 3καλα

    η HOL μαλιστα εχει ιδιοκτητο δικτυο (η οπτικη της ινα περναει ακριβως μπροστα απο το σπιτι μου)

    βεβαια, δεν ξερω τι γινεται σε αλλες επαρχιακες πολλες ωστε να επιβεβαιωσω ή οχι το οτι εδω γινεται "χαμος" (???)

    θυμαμαι τις προβλεψεις συγκεκριμενου συμφορουμιτη (οταν πριν ~ διετια συζητουσαμε για το δωρεαν wifi του δημου) περι απροθυμιας των ISPs να επενδυσουνε στην πολη και γελαω...

    στον συμπολιτη που ρωταει, προτεινω HOL (βεβαια εγω δεν εχω τηλεφωνια, μονο ιντερνετ)

    μπορει να δει στο προφιλ μου "adsl info" τις ταχυτητες και τον θορυβο (μενω στο κεντρο της πολης κοντα στα δικαστηρια)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 10-09-08 στις 18:32.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Την γνωμη σας αν σας εχει τυχει
    Από minder στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-08, 21:13
  3. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59
  4. Την γνώμη σας, σας παρακαλώ
    Από alfa156 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-07, 18:09
  5. Παρακαλώ τη βοήθειά σας/γνώμη σας
    Από sotirisp στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-05, 01:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας