Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Το avatar του μέλους LogZilla
    LogZilla Guest
    Είμαι πολύ μπερδεμένος με ένα θέμα.Αυτό είναι η παροχή aDSL στη Καβάλα.Έχω δει στην ιστοσελίδα της οτι υπάρχει πανελλαδική κάλυψη και επίσης ότι στην Καβάλα υπάρχει και κύριος κόμβος.Καλά μέχρι εδώ.Επίσης ένασ απο τους επίσιμους συνεράτες της Tellas είναι τα καταστήματα Γερμανός στα οποία όταν πίγαν μου είπαν οτι ο κόμβος δεν είναι ακόμη έτοιμος!!!Μου είπαν οτι θα είναι έτοιμος σε λίγο καιρό (καλα εε όταν λένε "σε λιγο" καταλαβαίνετε πόσο σε λίγο θα είναι έτσι? . Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω.Όποιος έχει κατι άλλο να μου πει ως βοήθεια θα ήταν καλό.Ααα επίσης μου είπαν ότι αν θέλω να κάνω απο τώρα σύνδεση το κόστος θα είναι μεγαλύτερο.Τώρα πως γίνεται όταν μου λένε πως δεν υπάρχει ούτε καν κόμβος να με συνδέσουν με μεγαλύτερο κόστος δεν ξέρω αλλά αυτή είναι η κατάντια μας.... :?

  2. #2
    Το avatar του μέλους JimBss
    JimBss Guest
    Πάρε ένα τηλ στην Τελλάς γιατι ο Γερμανός είναι "full of shit". Απο τον ΟΤΕ καλύπτεσαι; (www.oteshop.gr)

  3. #3
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Αφού το adsl το δίνει ο ΟΤΕ, μην ανυσηχείς σου λέω πάρε τηλ το 13800 είναι δωρεάν για όλη την Ελλάδα και θα σε ενεργοποιησουν αμέσως....Όπου δίνει ο ΟΤΕ DSL δίνει και η Tellas και όλοι οι άλλοι παροχείς...

    Είπαμε μην φοβάσε.....

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  4. #4
    Εγγραφή
    18-03-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Μιας και είμαι Καβαλιώτης, θα σου έλεγα να δεις πρώτα αν σε καλύπτει η Vivodi από μόνη της (όχι μέσω ΟΤΕ). Το σπίτι μου για παράδειγμα (κέντρο) το καλύπτει.

    Σχετικά με τον Γερμανό, θα το αφήσω ασχολίαστο γιατί δεν μου αρέσει να βρίζω.

    Πιστεύω ότι αν δεν σε καλύπτει η Vivodi απευθείας, η καλύτερη λύση είναι η Tellas, αλλά να μην πας σε κανα Γερμανο, να πάρεις κατευθείαν τηλ στην Tellas και να πας στον ΟΤΕ να κάνεις την σύνδεση.

  5. #5
    Το avatar του μέλους LogZilla
    LogZilla Guest
    Και εγώ κέντρο είμαι Ομόνοια και το κεντρικό ΟΤΕ είναι πολυ κοντά.Άρα θα πάω ΟΤΕ για να ζητήσω aDSL μέσω Tellas.stoidis: ποιος είναι ο συνεργάτης της vivodi εδώ Καβάλα?Επίσης καλύπτομαι απο ΟΤΕ. 8)

  6. #6
    Εγγραφή
    18-03-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LogZilla
    Και εγώ κέντρο είμαι Ομόνοια και το κεντρικό ΟΤΕ είναι πολυ κοντά.Άρα θα πάω ΟΤΕ για να ζητήσω aDSL μέσω Tellas.stoidis: ποιος είναι ο συνεργάτης της vivodi εδώ Καβάλα?Επίσης καλύπτομαι απο ΟΤΕ. 8)

    Δεν ξέρω ποιος είναι ο συνεργάτης της Vivodi στην Καβάλα, και αν έχει κάποιον. Καλύτερα να ρωτήσεις την ίδια την Vivodi.

    Όταν βάζεις το νούμερό σου στο site της Vivodi σου βγάζει ότι σε καλύπτει η ίδια απευθείας ή μέσω ΟΤΕ;

  7. #7
    Το avatar του μέλους LogZilla
    LogZilla Guest
    Όλα καλά τελικά το κατάστημα Γερμανός οχι της Ομονοίας αλλά το άλλο δίνει κανονικά σύνδεση Tellas.Αμήν

  8. #8
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Αίτηση στον ΟΤΕ έχεις κάνει;;

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  9. #9
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    παρε το 13800 καί κάνε την ενεργοποίηση τηλεφωνικά, πολύ εύκολο.
    φυσικά θα πρέπει να έχεις ήδη την ενεργοποίηση καί εγκατάσταση απο τον οτε.

  10. #10
    Το avatar του μέλους LogZilla
    LogZilla Guest
    Μα δεν χρειάζετε απλά θα πάω στον Γερμανό και όλα θα γίνουν απο εκεί μου είπαν οτι δεν χρειάζετε να κάνω εγώ τίποτα. 8)

  11. #11
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Πρώτα πρέπει να κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ (γίνεται και τηλεφωνικά στο 134) θα σου ενεργοποιήσει ο ΟΤΕ τη γραμμή και μετά θα πάρεις το 13800 για να κάνεις συνδεση με Τελλάς (αν δεν κάνεις αίτηση στον ΟΤΕ δεν μπορείς να έχεις ADSL).

    Χέσε τον Γερμανό θα σου πάρει μια βδομάδα μέχρι να σε ενεργοποιήσει, απλά πάρε τηλ. το 13800 και σε 10 λεπτά θα είσαι έτοιμος.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  12. #12
    Το avatar του μέλους LogZilla
    LogZilla Guest
    ermis333 χμμμ δεν είναι κακό αλλά εξοπλισμό και τέτοια όταν θα πάρω στο 134 θα έρθουν οι τεχνικοί αφού ορισθεί ραντεβού?οκ με τα 10 λεπτα στο 13800 αλλά πόσο καιρό θα μου πάρει με το 134? εγώ την aDSL την θέλω όσο πιο γρήγορα γίνεται πάντως.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    E Καβάλα είσαι άντε να πάρει καμια βδομάδα.... Πάντως εσύ φρόντισε καλύτερα να πάς στον τοπικό ΟΤΕ και να κάνεις εκεί την αίτηση και να πάρεις στο χέρι τον εξοπλισμό έτσι σε 2-3 μέρες θα είσαι οκ...

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  14. #14
    Το avatar του μέλους LogZilla
    LogZilla Guest
    Α οκ.Απλά θα παω εκεί να κάνω μια αίτηση για εξοπλισμό και μετά το 13800 και σε 10 λεπτάκια είμαι έτοιμος.Και επίσης εξοπλισμός είναι μόνο το modem καθώς και το φίλτρο το οποίο όμως παρέχεται δωρεάν έτσι?Και κάτι ακόμα είμαι σε anko dslam το ethernet αλλα και το άλλο με το usb.Ποιό μου λές να πάρω?

  15. #15
    Το avatar του μέλους MacDog
    MacDog Guest
    apo ta skata sto skatitero pame....ti na peis kaneis gia tin ......adsl tis allinis???

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. lineage??? θα τρέχει?
    Από mariosxania στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-07, 01:48
  2. κάτι τρέχει με το peerguardian
    Από no_logo στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-05, 14:54
  3. Τι τρέχει?
    Από globalnoise στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-05, 15:30
  4. Τι τρεχει με φορθνετ τελευταια ?
    Από kostas__7 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-05, 04:16
  5. Τι τρέχει με την VIVODI;;;;
    Από poussou στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-03, 22:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας