Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ανέκαθεν η teledome είχε πολύ θράσος και συν το γεγονός ότι είναι απατεώνες με την βούλα, θα σου πρότεινα να τρίξεις τα δόντια.

    Όπως σου είπαν πολύ σωστά και οι υπόλοιποι, στείλε FAX και όχι mal και κοινοποίησε το όπου μπορείς.

    Μην πλακώσεις κανέναν στο ξύλο , δεν λέει, εναντίον σου θα χρησιμοποιηθεί.
    Και δεν λέει να βγει (ποιος.. η teledome) και από πάνω

    Πρήξε τους όσο περισσότερο μπορείς.
    Καλή τύχη

  2. #17
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11200/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΙΩΝΙΑΣ
    Η περίπτωσή μου και η ενέργειες που έκανα για να φύγω από την TELEDOME

    Από το έτος 2005 είχα επιλέξει την παραπάνω εταιρεία και συγκεκριμένα το πρόγραμμα TELEDOME 4 YOU - UNLIMITED 1 για Πρόσβαση Μέσω Προεπιλογής Φορέα για τον τηλεφωνικό μου αριθμό.
    Τον Φεβρουάριο του 2007, έκανα αίτηση στην εταιρεία FORTHNET για την μεταφορά του συγκεκριμένου τηλ. αριθμού, στο πρόγραμμα double play σημειώνοντας στην αίτηση ότι έχω πρόσβαση μέσω προεπιλογής φορέα.
    Η υπηρεσία της FORTHNET ενεργοποιήθηκε την 19/4/2007.
    Ο ΟΤΕ έστειλε τον τελευταίο λογαριασμό ο οποίος ήταν πιστωτικός (δηλαδή μου επέστρεφαν γύρω στα 9€ περίπου τα οποία πήγα και τα εισέπραξα).
    Όταν η TELEDOME μου έστειλε τον λογαριασμό της συγκεκριμένης περιόδου, πρόσεξα ότι ναι μεν οι χρεώσεις των τηλεφωνημάτων που πραγματοποιούσα σταματούσαν την ίδια ημερομηνία, αλλά υπήρχε χρεωμένο και ένα πάγιο τέλους επιλογής φορέα ύψους 9.52€ το οποίο υπέθεσα ότι χρεώθηκε επειδή έγινε η διακοπή, δεν το έψαξα περισσότερο και πλήρωσα κανονικά τον λογαριασμό υποθέτοντας ότι η όποια σχέση είχα με την TELEDOME τελείωσε.
    Τον επόμενο μήνα η TELEDOME μου έστειλε λογαριασμό με χρέωση του συγκεκριμένου πάγιου, δεν το πλήρωσα και προσπάθησα να επικοινωνήσω με την εταιρεία για να μάθω τον λόγω που εξακολουθεί να με χρεώνει χωρίς να είμαι συνδρομητής της πλέον, αλλά αυτό στάθηκε αδύνατον παρά τα πολλά τηλεφωνήματα που πραγματοποίησα στο νούμερο εξυπηρέτησης πελατών.
    Διαπιστώνοντας ότι πιο εύκολα θα έπιανα εξάρι στο ΛΟΤΤΟ παρά την TELEDOME στο τηλέφωνο, τους έστειλα FAX για να καταργήσουν την οποιαδήποτε υπηρεσία έχουν ενεργοποιήσει στον συγκεκριμένο τηλεφωνικό αριθμό, αλλά οι λογαριασμοί με το συγκεκριμένο πάγιο εξακολουθούν να έρχονται κάθε μήνα, ανεβάζοντας το ποσό στα 100 € περίπου (γιατί δεν τους πλήρωνα) μάλιστα μου είχε στείλει και γράμμα που με απειλούσε ότι αν δεν πληρώσω θα μου στείλουν εξώδικο.

    Οι ενέργειές μου ήταν:

    Εστείλα με e-mail καταγγελία σε grammateia@synigoroskatanaloti.gr και katanalotes@eett.gr

    Αποτελέσματα:

    Από την Ε.Ε.Τ.Τ. ούτε φωνή ούτε ακρόαση και ξέρω ότι πήραν το e-mail γιατί τους πήρα τηλ μετά από δύο ημέρες αφού έστειλα το e-mail για να μου δώσουν αριθμό πρωτοκόλλου της καταγγελίας που έκανα και μου έδωσαν.
    Από τον Συνήγορο του Καταναλωτή με πήραν τηλέφωνο στο κινητό μου την επόμενη ημέρα που έστειλα το e-mail ζητώντας μου να το ξαναστείλω γιατί από κάποιο πρόβλημα είχαν λάβει το μισό, όπως επίσης ότι θα πρέπει να είναι και ενυπόγραφο και τους το ξαναέστειλα.
    Μετά από 25 ημέρες περίπου έλαβα επιστολή από τον Συνήγορο του Καταναλωτή η οποία απευθυνόταν στην TELEDOME, με κοινοποίηση προς εμένα, που τους ενημέρωνε για την καταγγελία που είχα κάνει και τους ζητούσε εντός δέκα ημερών να εκθέσουν τις απόψεις τους.
    Μετά από 50 ημέρες περίπου έλαβα δεύτερη επιστολή από τον Συνήγορο του Καταναλωτή η οποία απευθυνόταν στην TELEDOME, με κοινοποίηση προς εμένα, που τους ενημέρωνε ότι δεν είχαν λάβει την απάντηση και μάλιστα απειλούσε την TELEDOME ότι εάν δεν απαντήσουν κινδυνεύουν να κατηγορηθούν σύμφωνα με το άρθρο 169 του Ποινικού Κώδικα (νομίζω ότι το άρθρο 169 είναι απείθεια).
    Μετά από 5 ημέρες λαμβάνω επιστολή από την TELEDOME αυτή την φορά η οποία απευθυνόταν προς τον Συνήγορο του Καταναλωτή με κοινοποίηση προς εμένα και απαντούσε ότι δεν είχα καταγγείλει εγγράφως την λήξη της σύμβασης (fax για διακοπή είχα στείλει) και διάφορες άλλες δικαιολογίες και ότι θα φροντίσουν τώρα να μου στείλουν πιστωτικό λογαριασμό.
    Όντως μετά από ενάμιση μήνα περίπου η TELEDOME μου έστειλε πιστωτικό λογαριασμό και ελπίζω να έχω ξεμπερδέψει εντελώς από αυτή την εταιρεία. (Πάντως για καλό και για κακό οι λογαριασμοί τα έγγραφα καθώς και κάθε άλλο σχετικό έγγραφο που έχω θα τα κρατήσω στο αρχείο μου για αρκετά χρόνια)

    Συμπέρασμα:
    Τσάκισέ τους στις καταγγελίες.
    Στείλε καταγγελία με e-mail και fax παντού όπου μπόρείς να φανταστείς και μην ψαρώνεις.
    Αυτά τα <<κολπα>> (εκτός του ΟΤΕ) τα κάνουν σχεδόν όλοι (αλλά η TELEDOME πλέον το έχει αναγάγει σε επιστήμη) όταν κάποιος πελάτης τους θέλει να φύγει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος john64 : 04-10-08 στις 21:31.

  3. #18
    Εγγραφή
    04-06-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    thomson 780WL
    SNR / Attn
    12/1(dB) / (dB)
    Συμφωνώ απόλυτα, είμαι και έγω ένας πρωήν πελατης της τελεντομ.
    Η μόνη λύση είναι οι καταγγελίες,το 'εκανα και εγώ πολλές φορές και στο τέλος έφυγα χωρίς ακυρωτικά αφου τους είχα ζαλίσει στις καταγγελίες και δεν με άντεχαν άλλο.ΜΑΚΡΙΑ απο αυτή την εταιρεία είναι επικίνδυνη για τα νεύρα σας

  4. #19
    Εγγραφή
    05-05-2006
    Περιοχή
    rethymnara
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    σήμερα που προσπαθούσα να τους στείλω φαξ διακοπής δεν μπορούσα και θα ξαναπροσπαθήσω. (Δουλεύει το φαξ τους?) Αν δεν τα καταφέρω (ανάθεμα τους για εταιρία!) μπορώ να τους το στείλω ταχυδρομικά ή να στείλω κάποιον να τους παραδώσει ιδιοχείρως?\

  5. #20
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    Path Level
    Interleaved
    στειλε το με φαξ στο 210 9563882 και κοινοποιηση στη γενικη γραμματεια καταναλωτη, 210-3842642.

    επισης, με μαιλ στις κατωθι διευθυνσεις

    'support@teledome.gr'; 'info@teledome.gr'

    'χχχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχa@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχχ@teleaccess.gr'

    αν εχεις mail server που ζητας delivery / read receipt, θα λαβεις μηνυμα οτι εληφθη και οτι διαβαστηκε. κρατησε τα.

    δεν θα σε ενοχλησουν ομως. μολις δουν ΓΓΚ, ικανοποιουν το αιτημα. φοβερα θελουν, απλα τα πραγματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apok : 06-10-08 στις 17:12. Αιτία: προσωπικά στοιχεία τριτων

  6. #21
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gavrinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    στειλε το με φαξ στο 210 9563882 και κοινοποιηση στη γενικη γραμματεια καταναλωτη, 210-3842642.

    επισης, με μαιλ στις κατωθι διευθυνσεις

    'support@teledome.gr'; 'info@teledome.gr'

    'χχχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχ@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχa@teleaccess.gr'; 'χχχχχχχχ@teleaccess.gr'

    αν εχεις mail server που ζητας delivery / read receipt, θα λαβεις μηνυμα οτι εληφθη και οτι διαβαστηκε. κρατησε τα.

    δεν θα σε ενοχλησουν ομως. μολις δουν ΓΓΚ, ικανοποιουν το αιτημα. φοβερα θελουν, απλα τα πραγματα.
    Ευχαριστώ! Θα το κάνω!
    Πού το ήξερες;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexandrosfp : 10-10-08 στις 15:42.

  7. #22
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    Path Level
    Interleaved
    με τη μεθοδο δοκιμη-σφαλμα, ολα γινονται και ολα τα μαθαινεις

  8. #23
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    Path Level
    Interleaved
    το call centre τους παντως ψυχορραγεί, πατας επιλογή από το 1 ως το 7 και μετα απο λιγο η αναμονη κοβεται απο μονη της. 1 στα 10 τηλεφωνηματα θα σου απαντησει τηλεφωνητης... οσο για το site τους, www.teledome.gr, το κατεβασαν...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. ΟΤΕ: Ανακοίνωση σχετικά με διακοπή TELEDOME
    Από harris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 274
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-08, 17:01
  2. usr 9107 Πως θα με κάνουνε ping ?
    Από Exarxeia στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-06, 03:07
  3. Διακοπή των κυκλωμάτων της Teledome από τον OTE
    Από chrispen στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-05, 15:17
  4. Πιστέυετε πως η teledome ........
    Από sdikr στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-05, 13:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας