Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 71
  1. #31
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    749
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15476/870
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    9(dB) / 28.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αστειο ειναι οτι με ρωτησαν καποια στιγμη αν ειμαι συνδρομητης τους ή οχι..
    Αν πήρες στο 13830 σε ρώτησαν γιατι κρατάνε τους αριθμούς των πελάτών, αφενός για τις φόρμες ερώτησης/παραπόνου που κρατάνε αφετέρου για να καταχωρηθεί η επικοινωνία σου με το cc (δηλαδή αν εγώ δούλευα στο cc της vodafone και έβαζα στο σύστημα τον αριθμό σου θα έβλεπα ότι στις Χ του μήνα κάλεσες για πληροφορίες service). Δεν νομίζω ότι σε ότι αφορά τα ακουστικά και το service τους ενδιαφέρει αν είσαι πελάτης τους ή όχι (ελπίζω τουλάχιστον...).

  2. #32
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bored01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πήρες στο 13830 σε ρώτησαν γιατι κρατάνε τους αριθμούς των πελάτών, αφενός για τις φόρμες ερώτησης/παραπόνου που κρατάνε αφετέρου για να καταχωρηθεί η επικοινωνία σου με το cc (δηλαδή αν εγώ δούλευα στο cc της vodafone και έβαζα στο σύστημα τον αριθμό σου θα έβλεπα ότι στις Χ του μήνα κάλεσες για πληροφορίες service). Δεν νομίζω ότι σε ότι αφορά τα ακουστικά και το service τους ενδιαφέρει αν είσαι πελάτης τους ή όχι (ελπίζω τουλάχιστον...).

    Το θεμα ειναι οτι ηδη ειχα δωσει τον αριθμο μου..
    Αρα ειχαν συμπληρωσει στην φορμα ερωτησης οτι χρειαζοντουσαν..

    Μετα με ρωτησαν αν ειμαι συνδρομητης τους..
    Αυτο ηταν που μου κινησε τις υποψιες..

  3. #33
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    749
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15476/870
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    9(dB) / 28.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι οτι ηδη ειχα δωσει τον αριθμο μου..
    Αρα ειχαν συμπληρωσει στην φορμα ερωτησης οτι χρειαζοντουσαν..

    Μετα με ρωτησαν αν ειμαι συνδρομητης τους..
    Αυτο ηταν που μου κινησε τις υποψιες..
    Όπως και να'χει δεν έχουν λόγω να σε αντιμετωπίζουν διαφορετικά για ένα θέμα που έχει να κάνει με τα ακουστικά μιας συσκευής... Να ήταν κάτι άλλο πιο σοβαρό να πω o.k Έχεις δίκιο βέβαια να αναρωτιέσαι...

    Πάντως για το θέμα αυτό μπορείς να στείλεις και ένα e-mail στην Apple.

  4. #34
    Εγγραφή
    28-05-2007
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JediMasterMANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι τους το εκανα εγω κ ειχαν ξενερωσει τρελα
    Τους ει[α τελικα θα μεινω με την Wind κ ειχαν ξενερωσει αγρια πληρωσα την διαφορα κ την εκανα κ ΔΕΝ ξαναπαταω σε voda :P
    Κάτσε γιατί αν ισχύει αυτό τότε είναι έμπρακτη απόδειξη πως αυτά που λένε για κλειδωμένα IMEI συμβολαίου και συσκευής είναι μούφα και διόχετεύουν τις συσκευές όλες σε συμβόλαιο.Γιατί αυτό το story διαφορετικά IMEI μόνο στο Ελλαδιστάν το άκουσα...Δεν νομίζω η Apple να έβγαλε special έκδοση του activation για την Ελλάδα...

    Η προσωπική μου άποψη είναι μαύρο στην εν λόγω εταιρία.Ηταν που ήταν φασίστες σαν εταιρία τώρα με το jesus phone έχουν ξεφύγει.Όταν σου κάνουν τέτοια ιστορία απλά το κοινοποιείς μαζί με φορητότητα όσων αριθμών πιθανόν έχεις στην Voda.Να δεις έτσι πως παρακάμπτεται η γραφειοκρατεία...

  5. #35
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Το activation των iPhone γινεται απο την apple.
    Στελνει το itunes το imei σου , βλεπει οτι αυτο το imei ειναι απο κινητο πουλημενο στην Ελλαδα, αρα πρεπει να το ξεκλειδωσει-κανει activation.

    Δεν εχει σχεση αν ειναι απο συμβολαιο ή καρτοκινητο..

    ........Auto merged post: haHa πρόσθεσε 2 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bored01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και να'χει δεν έχουν λόγω να σε αντιμετωπίζουν διαφορετικά για ένα θέμα που έχει να κάνει με τα ακουστικά μιας συσκευής... Να ήταν κάτι άλλο πιο σοβαρό να πω o.k Έχεις δίκιο βέβαια να αναρωτιέσαι...

    Ελα ομως που οταν πας να αγορασεις το κινητο σε αντιμετωπιζουν διαφορετικα αναλογα αν θα κανεις ή οχι συμβολαιο...
    Οποτε γιατι μια τετοια εταιρια, με τετοια απαραδεκτη πολιτικη να μην κανει κ παρομοιες τακτικες κ για τα ακουστικα?


    Κοιταξε να δεις τι εννοω:
    αυτοι πραγματι δεν ηξεραν τι παιζει ακριβως με την εγγυηση ή νομιζαν οτι δεν καλυπτεται.. Ε , λενε "αφου δεν ειναι κ συνδρομητης μας, μην το ψαχνουμε αλλο.
    Αν ηταν ,ισως το ψαχναμε-του καναμε χαρη".
    Εικασιες κανω, μπορει να μην ειναι ετσι..

    Οπως σου κανει χαρη-σου δινουν iPhone αν υπογραψεις συμβολαιο..
    Μαυρο σε τετοιες εταιριες..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος haHa : 16-11-08 στις 20:26. Αιτία: auto merged post

  6. #36
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    749
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15476/870
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    9(dB) / 28.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ομως που οταν πας να αγορασεις το κινητο σε αντιμετωπιζουν διαφορετικα αναλογα αν θα κανεις ή οχι συμβολαιο...
    Οποτε γιατι μια τετοια εταιρια, με τετοια απαραδεκτη πολιτικη να μην κανει κ παρομοιες τακτικες κ για τα ακουστικα?


    Κοιταξε να δεις τι εννοω:
    αυτοι πραγματι δεν ηξεραν τι παιζει ακριβως με την εγγυηση ή νομιζαν οτι δεν καλυπτεται.. Ε , λενε "αφου δεν ειναι κ συνδρομητης μας, μην το ψαχνουμε αλλο.
    Αν ηταν ,ισως το ψαχναμε-του καναμε χαρη".
    Εικασιες κανω, μπορει να μην ειναι ετσι..

    Οπως σου κανει χαρη-σου δινουν iPhone αν υπογραψεις συμβολαιο..
    Μαυρο σε τετοιες εταιριες..
    Aπό τη στιγμή που θα κρατηθεί complain ticket θα το ψάξουν είτε είσαι πελάτης είτε όχι. Το αν ο csr που σου απαντάει θεωρεί ότι πρέπει να κρατάει tickets μόνο για πελάτες της Vodafone έχει να κάνει είτε με δικό του σκεπτικό είτε με ελλειπή ενημέρωση από την εταιρεία. Πραγματικά όμως πιστεύω ότι απο τη στιγμή που το έχεις το iPhone θα βρεις άκρη είτε είσαι πελάτης τους είτε όχι.

    Για το θέμα διάθεσης των iPhones έχεις δίκιο, εκεί όμως ξαναλέω πως αν πρέπει να ρίξω μαύρο σε κάποιον αυτός είναι η Αpple. Αφενός γιατι εξακολουθεί να μας έχει γραμμένους σαν χώρα σε ότι αφορά την υποστήριξη των προιόντων της αφετέρου γιατι αυτή ξεκίνησε πρώτη τις τέτοιου είδους πρακτικές στο εξωτερικό (κλειδώματα, συμβόλαια κ.τ.λ) και φυσικά δεν δείχνει να ενοχλείται που η Vodafone διατηρεί τις πρακτικές αυτές και στην Ελλάδα, παρά τις διαφορετικές επιταγές της νομοθεσίας (που επέβαλαν στην Apple επισήμως να το δώσει ξεκλείδωτο).

    Μετά και από τη ταλαιπωρία που τράβηξα εγώ με τον αδερφό μου για το service ενός mac από τη Rainbow απορώ αν αξίζει να δίνουμε τόσα χρήματα σε μια εταιρεία που αντιμετωπίζει τους Έλληνες σαν παρακατιανούς....

  7. #37
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bored01 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για το θέμα διάθεσης των iPhones έχεις δίκιο, εκεί όμως ξαναλέω πως αν πρέπει να ρίξω μαύρο σε κάποιον αυτός είναι η Αpple. Αφενός γιατι εξακολουθεί να μας έχει γραμμένους σαν χώρα σε ότι αφορά την υποστήριξη των προιόντων της αφετέρου γιατι αυτή ξεκίνησε πρώτη τις τέτοιου είδους πρακτικές στο εξωτερικό (κλειδώματα, συμβόλαια κ.τ.λ) και φυσικά δεν δείχνει να ενοχλείται που η Vodafone διατηρεί τις πρακτικές αυτές και στην Ελλάδα, παρά τις διαφορετικές επιταγές της νομοθεσίας (που επέβαλαν στην Apple επισήμως να το δώσει ξεκλείδωτο).
    Βασικα εχεις σε αυτο ψιλοδικιο..
    Η apple αρχισε πρωτα τετοιου ειδους πρακτικες κ τις συνεχιζει οπου δεν της το απαγορευει η ισχυουσα νομοθεσια.


    Αλλα απο την αλλη φταει κ η Vodafone.
    Αυτοι φερνουν το κινητο, αυτοι το πουλανε χωρις συμβολαιο, αλλα αυτοι ειναι που σου βαζουν εμποδια να το αγορασεις σκετο..

    Βασικα κυλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι...


    edit:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bored01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά όμως πιστεύω ότι απο τη στιγμή που το έχεις το iPhone θα βρεις άκρη είτε είσαι πελάτης τους είτε όχι.
    Δεν τρελαινομαι κιολας.. 20 περιπου ευρω κανουν καινουρια κ ακομα λιγοτερα απο ebay.. Ετσι κι αλλιως θελω να παρω αλλα (τα καινουρια inear που θα βγαλει η apple συντομα) ακουστικα για καλυτερο ηχο.
    Η αντιμετωπιση που εχω με εχει πεισμωσει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος haHa : 16-11-08 στις 22:02.

  8. #38
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    749
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15476/870
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    SNR / Attn
    9(dB) / 28.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα εχεις σε αυτο ψιλοδικιο..
    Η apple αρχισε πρωτα τετοιου ειδους πρακτικες κ τις συνεχιζει οπου δεν της το απαγορευει η ισχυουσα νομοθεσια.


    Αλλα απο την αλλη φταει κ η Vodafone.
    Αυτοι φερνουν το κινητο, αυτοι το πουλανε χωρις συμβολαιο, αλλα αυτοι ειναι που σου βαζουν εμποδια να το αγορασεις σκετο..

    Βασικα κυλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι...
    Ακριβώς. Και η Αpple δεν παρεμβαίνει καθόλου (θα έχει τους λόγους της...) όπως δεν έχει παρέμβει τόσα χρόνια που γίνονται τα τρισχειρότερα με την υποστήριξη της Rainbow (όπου στη τελική εκεί δίνεις χιλιάδες ευρώ και περιμένεις τουλάχιστον τη στοιχειώδη εξυπηρέτηση)...

    Η Vodafone από την άλλη εκμεταλλεύεται το γεγονός αυτό και κάνει ότι γουστάρει με το iPhone. Kαι φαντάσου ότι μιλάμε για τη Νο1 εταιρεία κινητής στο κόσμο, δεν θα ήθελα να ξέρω τι θα γινόταν σε άλλη περίπτωση...

    Πραγματικά με έχει κουράσει η Apple με τη συμπεριφορά της απέναντι στους Έλληνες καταναλωτές...

    Νομίζω πως το κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι περιγράφει με το καλύτερο τρόπο τη κατάσταση...

  9. #39
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Vodafone όμως αποφάσισε να μην σε αφήνει πλέον να το αγοράσεις (σκέτη συσκευή)

    Η apple αραγε,γνωριζει την 'πολιτικη' αυτη,της vodafone? εχει μειωση κερδων και αυτο ειναι το μονο σιγουρο...Η' ιδεα μου ειναι?

  10. #40
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roumanos21r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η apple αραγε,γνωριζει την 'πολιτικη' αυτη,της vodafone?
    Δεν λεω, απαραδεκτη η πολιτικη της vodafone στην Ελλαδα,
    αλλα ειπαμε οτι παρομοια πολιτικη ακολουθει η apple σε αλλες χωρες..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος haHa : 16-11-08 στις 23:00.

  11. #41
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Γιατί τόσο ακριβό το iPhone 3G στην Ελλάδα ?

    χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν...
    μηπως γιατι υπαρχουν πολλα κοροιδα στην χωρα μας ?

  12. #42
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Ντενεκεδούπολη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.380
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    DrayTek Vigor2760
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τόσο ακριβό το iPhone 3G στην Ελλάδα ?

    χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν...
    μηπως γιατι υπαρχουν πολλα κοροιδα στην χωρα μας ?
    Κορόιδο συνήθως πιάνεται αυτός που δεν έχει φροντίσει να λάβει γνώση των δεδομένων ώστε να διαμορφώσει σωστή άποψη...

  13. #43
    Το avatar του μέλους george.pamak
    george.pamak Guest
    Παιδια μηπως ξερει κανεις αν προκειται στα κοντα να υπαρξει μειωση στην τιμη του iphone?
    Επισης θα 'θελα να ρωτησω το εξης.Ας πουμε οτι αγοραζω απο Ελλαδα το iphone και παω στο εξωτερικο π.χ. Αγγλια και βαζω μια Αγγλικη sim θα μπορω απο Αγγλια να κανω αναβαθμιση του κινητου κανονικα ή υπαρχει περιπτωση να κλειδωσει?

  14. #44
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george.pamak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης θα 'θελα να ρωτησω το εξης.Ας πουμε οτι αγοραζω απο Ελλαδα το iphone και παω στο εξωτερικο π.χ. Αγγλια και βαζω μια Αγγλικη sim θα μπορω απο Αγγλια να κανω αναβαθμιση του κινητου κανονικα ή υπαρχει περιπτωση να κλειδωσει?
    Από τη στιγμή που παίρνεις επίσημα ξεκλείδωτη συσκευή από την Ελλάδα (Vodafone) βάζεις οποιαδήποτε SIM θέλεις.

  15. #45
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη μερικοι δεν νοουν να καταλαβουν , η τιμη του iphone ειναι απο τις φθηνοτερες παγκοσμιως χωρις συμβολαιο...


    Οταν συγκρινεται τιμες με συμβολαιο, ουσιαστικα δεν συγκρινεται την τιμη του iphone, αλλα τις επιδοτησεις κ τις τιμες συμβολαιων.
    Β' πληθυντικό πρόσωπο, συγκρίνετε, όχι συγκρίνεται. Και συγκρίνουμε όχι απλώς την τιμή της συσκευής με επιδότηση, αλλά και τις άθλιες υπηρεσίες με τις οποίες συνοδεύει η Vodafone Greece το iphone, αντίθετα με τις υπηρεσίες των εταιρειών άλλων χωρών.

    Κατα τα αλλα , η Ελλαδα ειναι απο τις πιο συμφερουσες χωρες παγκοσμιως για να αγορασεις το iphone...
    Ναι, το μάθαμε αυτό γιατί το επαναλαμβάνετε συνέχεια. Αλήθεια, πόσοι από εσάς που συγχαίρετε την Vodafone για την τιμολογιακή της πολιτική στο θέμα θα αγοράσετε το iphone χωρίς συμβόλαιο για να το καμαρώνετε... "καρτοκινητό στην πιο συμφέρουσα τιμή του κόσμου"?

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-07, 16:42
  2. Γιατί η ευρύζωνικότητα δεν διαδίδεται τόσο στην Ελλάδα
    Από Hwoarang στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-05, 10:00
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-03, 05:28
  4. Λόγοι που το DSL είναι τόσο ακριβό
    Από elias24 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-03, 23:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας