Σελ. 36 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 960
  1. #526
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΜemphisGR και Kanenas3 εχετε απολυτο δικιο.....μηπως ξερετε κανεναν τροπο να το τσεκαρουμε?

  2. #527
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roumanos21r Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜemphisGR και Kanenas3 εχετε απολυτο δικιο.....μηπως ξερετε κανεναν τροπο να το τσεκαρουμε?
    Δες στο www.whatismyip.com

    Αν είναι πάντα η ίδια τότε έχεις static.

  3. #528
    Εγγραφή
    10-02-2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Alcatel 780i
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες στο www.whatismyip.com

    Αν είναι πάντα η ίδια τότε έχεις static.
    Αυτός είναι ένας τρόπος.Αλλά πρέπει να το παρακολουθήσεις για μέρες ίσως και εβδομάδες.Εγώ επί 11 μέρες είχα static ip πριν το IPTV.Μετά άλλαξε.
    Θα το παρακολουθώ και εγώ να δούμε αν και δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να μας έχουν γυρίσει σε static.

  4. #529
    Εγγραφή
    25-07-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΡΙΟ
    Router
    Sagem 2404
    Απο την Παρασκευη αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Βρηκα το STB κολλημενο στο 250 και να προσπαθει να bootαρει και το modem κολλημενο (προφανος ειχε πεσει το ρευμα).. αφου τα "ξεκολλησα" και τα δυο με τους γνωστους τροπους (να βγαλω το καλωδιο), το STB κατεβαζει κανονικα τα firmware μεχρι το 500 αλλα μετα, αντι να πεξει, δεν δειχνει τιποτα. Ενω φαινεται να λειτουργει κανονικα (δειχνει την ωρα, μπλε λαμπακι κτλ) δεν εμφανιζει ουτε καναλια, ουτε μενου, ουτε τιποτα. Ακομα και οταν παταω το stand by στο χειριστιριο δεν κλεινει. Κοινως δεν κανει τιποτα. Οταν το βγαλω παλι απ τη μπριζα, παλι τα ιδια κανει. Εχω ενημερωσει το next2u το οποιο με γραφει κανονικα. Καθε μερα περνω τηλεφωνο και ολο μου λενε οτι το κοιτανε. Τελικα ή ειναι ασχετοι ή απλα μας γραφουν. Γιατι αν δειτε και σε αλλα μηνυματα, παλι ειχα προβληματα τα οποια λυνονται με ρυθμους χελωνας. Μηπως ο χρηστης που του χαλασε το STB αντιμετωπιζε το ιδιο προβλημα ?

  5. #530
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MemphisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός είναι ένας τρόπος.Αλλά πρέπει να το παρακολουθήσεις για μέρες ίσως και εβδομάδες.Εγώ επί 11 μέρες είχα static ip πριν το IPTV.Μετά άλλαξε.
    Θα το παρακολουθώ και εγώ να δούμε αν και δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να μας έχουν γυρίσει σε static.
    Μπορείς πάντα να ρωτήσεις τον ΟΤΕ για το αν έχεις ή όχι static!

    Επίσης μπορείς να κλείσεις το ρούτερ σου για κάποια λεπτά και να δεις αν αλλάζει ΙΡ. Αν το επαναλάβεις αρκετές φορές και έχεις Dynamic πιστεύω ότι θα φανεί.

  6. #531
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MemphisGr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός είναι ένας τρόπος.Αλλά πρέπει να το παρακολουθήσεις για μέρες ίσως και εβδομάδες.Εγώ επί 11 μέρες είχα static ip πριν το IPTV.Μετά άλλαξε.
    Θα το παρακολουθώ και εγώ να δούμε αν και δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να μας έχουν γυρίσει σε static.
    Eγω παλι μπηκα σ αυτο το τρυπακι διοτι ειχα dunamic ip και ξαφνικα 4 μερες τωρα η διευθυνση ειναι η ιδια,επειτα απο πολλα restart και φυσικα παρατηρησα οτι μ αλλαξανε και bras
    Μακαρι να παραμεινει,θα ναι ενα επιπλεον κινητρο για το conn-x tv,πιστευω

    ........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 3 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από off_d Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την Παρασκευη αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Βρηκα το STB κολλημενο στο 250 και να προσπαθει να bootαρει και το modem κολλημενο (προφανος ειχε πεσει το ρευμα).. αφου τα "ξεκολλησα" και τα δυο με τους γνωστους τροπους (να βγαλω το καλωδιο), το STB κατεβαζει κανονικα τα firmware μεχρι το 500 αλλα μετα, αντι να πεξει, δεν δειχνει τιποτα. Ενω φαινεται να λειτουργει κανονικα (δειχνει την ωρα, μπλε λαμπακι κτλ) δεν εμφανιζει ουτε καναλια, ουτε μενου, ουτε τιποτα. Ακομα και οταν παταω το stand by στο χειριστιριο δεν κλεινει. Κοινως δεν κανει τιποτα. Οταν το βγαλω παλι απ τη μπριζα, παλι τα ιδια κανει. Εχω ενημερωσει το next2u το οποιο με γραφει κανονικα. Καθε μερα περνω τηλεφωνο και ολο μου λενε οτι το κοιτανε. Τελικα ή ειναι ασχετοι ή απλα μας γραφουν. Γιατι αν δειτε και σε αλλα μηνυματα, παλι ειχα προβληματα τα οποια λυνονται με ρυθμους χελωνας. Μηπως ο χρηστης που του χαλασε το STB αντιμετωπιζε το ιδιο προβλημα ?

    Ναι φιλε μου κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα,ολα αναμμενα αλλα εικονα γιοκ...
    Το τιμημενο stb tilgin εφταιγε και υστερα απο 10(!!!) μερες οπου μ το αντικαταστησαν,εστρωσε και παλι......
    Κριμα γιατι οσο καλο ειναι το ρουτερακι τοσο κουβαδακι ειναι ο αποδικωποιητης..
    ΥΓ Τσεκαρετο γιατι επειτα απο διακοπη ρευματος,παιζει και να χει καει το τενεκεδακι tilgin..και δεν θελω να υποθεσω τα γνωστα ειναι δικη σας ευθυνη κτλπ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Georgevtr : 27-10-08 στις 19:25. Αιτία: auto merged post

  7. #532
    Εγγραφή
    13-01-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    philips
    παρέλαβα παρασκευή, σύνδεσα σήμερα.......Όλα άψογα. Ένα μπράβο στον οΤΕ δε το περίμενα. Προς πληροφορία Ρετζίκι Θεσσαλονίκης δουλέυει ΤΕΛΕΙΑ

  8. #533
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Δε θα έλεγα πως ο αποκωδικοποιητής είναι "κουβαδάκι", τουλάχιστον δε μου έχει δώσει αυτή την εντύπωση. Η ποιότητα της εικόνας ήταν όντως ευχάριστη έκπληξη, μου θύμισε την καλωδιακή τηλεόραση που είδα στην Ολλανδία.

  9. #534
    Εγγραφή
    25-07-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/640
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΡΙΟ
    Router
    Sagem 2404
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roumanos21r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φιλε μου κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα,ολα αναμμενα αλλα εικονα γιοκ...
    Το τιμημενο stb tilgin εφταιγε και υστερα απο 10(!!!) μερες οπου μ το αντικαταστησαν,εστρωσε και παλι......
    Κριμα γιατι οσο καλο ειναι το ρουτερακι τοσο κουβαδακι ειναι ο αποδικωποιητης..
    ΥΓ Τσεκαρετο γιατι επειτα απο διακοπη ρευματος,παιζει και να χει καει το τενεκεδακι tilgin..και δεν θελω να υποθεσω τα γνωστα ειναι δικη σας ευθυνη κτλπ....

    Το θεμα ειναι πως να πειστουν οι τεχνικοι!!! Ακομα και τωρα τους πηρα τηλεφωνο τους τα εχωσα, τους ειπα οτι τοσες μερες μου λενε οτι το κοιτανε κτλ κτλ. Και ουσιαστικα μου ειπε οτι αυτος βλεπει οτι το STB μου βλεπει μεσα απο το συστημα οτι λειτουργει κανονικα και οτι προφανος φταιει κατι με τη γραμμη. Μετα μου ελεγε οτι ειναι γενικο προβλημα και βλεπει οτι και αλλοι χρηστες εχουν το ιδιο προβλημα και τσεκαρουν λεει καποιες γραμμες. Ερημη παρασταση παλι οπως ειπα και αλλη φορα. Μπορει να μου πει καποιος πως να τους κανω να δουν οτι φταιει το STB και οτι χρειαζεται αντικατασταση ??? Γιατι τελικα μου ειπαν παλι να περιμενω και οτι μεχρι μεθαυριο θα εχει λυθει το προβλημα... (ενω εγω ξερω οτι παλι τιποτα δεν θα εχει γινει)

  10. #535
    Εγγραφή
    17-03-2007
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15500/935
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    SpeedTouch 780iWL
    SNR / Attn
    11(dB) / 24.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από off_d Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι πως να πειστουν οι τεχνικοι!!! Ακομα και τωρα τους πηρα τηλεφωνο τους τα εχωσα, τους ειπα οτι τοσες μερες μου λενε οτι το κοιτανε κτλ κτλ. Και ουσιαστικα μου ειπε οτι αυτος βλεπει οτι το STB μου βλεπει μεσα απο το συστημα οτι λειτουργει κανονικα και οτι προφανος φταιει κατι με τη γραμμη. Μετα μου ελεγε οτι ειναι γενικο προβλημα και βλεπει οτι και αλλοι χρηστες εχουν το ιδιο προβλημα και τσεκαρουν λεει καποιες γραμμες. Ερημη παρασταση παλι οπως ειπα και αλλη φορα. Μπορει να μου πει καποιος πως να τους κανω να δουν οτι φταιει το STB και οτι χρειαζεται αντικατασταση ??? Γιατι τελικα μου ειπαν παλι να περιμενω και οτι μεχρι μεθαυριο θα εχει λυθει το προβλημα... (ενω εγω ξερω οτι παλι τιποτα δεν θα εχει γινει)
    Την Παρασκευή είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το δικό μου άνοιξε από μόνο του και κολλησε στο boot.
    Αλλά με ένα βγάλσιμο από την πρίζα έστρωσε. Bootαρε κανονικά.

  11. #536
    Εγγραφή
    31-10-2007
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    20766/1024 Προφίλ 1
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Pirelli Discus
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Από περιέργεια τι σόι bootaρισμα κάνει; Εγώ στην ΟΝ, απλά όταν είναι στην αναμονή, πατάω το κουμπί να ανάψει και συνδέεται. Μόνο όταν το βγάλω από την πρίζα ή του κάνω hard-reset (που είναι το ίδιο) πατώντας ένα κουμπί για κάποια δευτερόλεπτα, bootάρει, διαβάζει την ώρα, και συνδέεται.

  12. #537
    Εγγραφή
    10-02-2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Alcatel 780i
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 75costas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Παρασκευή είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το δικό μου άνοιξε από μόνο του και κολλησε στο boot.
    Αλλά με ένα βγάλσιμο από την πρίζα έστρωσε. Bootαρε κανονικά.
    Το κακό με την έλειψη διακόπτη είναι πως το βάλε βγάλε μπορεί να δημιουργήσει από μόνο του προβλήματα.
    Off_d παίξε λίγο με τα restart.Αν δεν γίνει τίποτα ο μοναδικός τρόπος να διαπιστώσεις αν ευθύνεται το STB για το πρόβλημα είναι να δοκιμάσεις ένα άλλο STB.Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο αυτό μπορεί να είναι εφικτό.

  13. #538
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λαθος διαγνωση τελικα η static ip στους χρηστες conn-x t.v.
    Μετα απο 3-4 restart αλλαξε και η διευθυνση μου

    Η ενχειρηση πετυχε,ο ασθενης απεβιωσε

  14. #539
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18469/903
    ISP
    Altec Telecoms
    Router
    Linksys Wag 354g
    SNR / Attn
    9/9(dB) / 8/4(dB)
    Καλησπέρα,

    με κάλεσαν σήμερα για ενημέρωση για το conn-x tv, επειδή βιαζόμουν δεν άφησα τον υπάλληλο να ολοκληρώσει, απλά ρώτησα μόνο την τιμή...

    Τώρα που διαβάζω θετικά σχόλια το σκέφτομαι, έχω 3 ερωτήσεις μόνο να κάνω και όποιος μπορεί μου απαντά...

    Επειδή δε σκοπεύω να πληρώνω χρήματα για να βλέπω από το συνδρομητικό τους ταινίες, το απλό videoclub (το δωρεάν) έχει τπτ ταινίες τις προκοπής; Θα ανανεώνονται ή μπα;

    Δεύτερον, τηλεόραση lcd κτλ δεν υπάρχει, με μια απλή κλασσική θα δουλέψει ή θα έχω πρόβλημα;

    3ον.Μπορεί να μου πει κάποιος ποια από τα κανάλια που δίνει έχουν υπότιτλους; Το κανάλι Σινέ+ αξίζει;

    Ευχαριστώ

  15. #540
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Περιοχή
    Δανία του Κ*λου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sunandsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κανάλι Σινέ+ αξίζει;
    Μόνο αν είσαι φίλος του παλιού ξένου κινηματογράφου.Μην περιμένεις καινούργιες εμπορικές ταινίες.Δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα...

Σελ. 36 από 64 ΠρώτηΠρώτη ... 1626313435363738414656 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-08, 13:41
  2. Vivodi: ξεκινά η εμπορική διάθεση του cableTV
    Από gogos στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 653
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-07, 20:42
  3. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-06, 15:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας