Σελ. 133 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.981-1.995 από 4466
  1. #1981
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    503
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όχι ρε φίλε γιατί να πάρει η NOVA το CAMPIONATO; Για να ζητάει μετά 60άρια το μήνα; Μια χαρά είναι ο ΟΤΕ.

  2. #1982
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    306
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15165/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 25(dB)
    Σορρυ, αλλα θα θελα να ξερω πως θα καταφερω εγω και αλλοι τοσοι συνδρομητες του ΟΤΕ που εχουμε μακρυα τη γραμμη μας απο τον ΟΤΕ και δεν πιανουμε πανω απο 10ΜΒΤ .Πως θα εχουμε ενα αξιοπιστο ιντερνετ και τηλεοραση μαζι ,ωστε να μπορω να βλεπω και TV και να κατεβαζω σχετικα καλα?

    Αν αυτο δεν ειναι σοβαρη αιτια να μην βαλω το connextv πια ειναι? προτιμω την καφετερια και να βλεπω εκει τον αγωνα , παρα να εχω κοψιματα στην οθονη τησ tv μου οπως και υποτιτλους αλλου για αλλου.Τι στο καλο ολοι τεχνικοι πρεπει να γινουμε για να δουλευει κατι σωστα σαυτη την χωρα?????
    ελεος

  3. #1983
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ, αλλα θα θελα να ξερω πως θα καταφερω εγω και αλλοι τοσοι συνδρομητες του ΟΤΕ που εχουμε μακρυα τη γραμμη μας απο τον ΟΤΕ και δεν πιανουμε πανω απο 10ΜΒΤ .Πως θα εχουμε ενα αξιοπιστο ιντερνετ και τηλεοραση μαζι ,ωστε να μπορω να βλεπω και TV και να κατεβαζω σχετικα καλα?

    Αν αυτο δεν ειναι σοβαρη αιτια να μην βαλω το connextv πια ειναι? προτιμω την καφετερια και να βλεπω εκει τον αγωνα , παρα να εχω κοψιματα στην οθονη τησ tv μου οπως και υποτιτλους αλλου για αλλου.Τι στο καλο ολοι τεχνικοι πρεπει να γινουμε για να δουλευει κατι σωστα σαυτη την χωρα?????
    ελεος
    με 10 θα βλέπεις άνετα, το ίδιο και με 8, το tv τραβάει όταν παίζει κοντά στα 4mbit

    Απο εκεί και πέρα, περιμένεις μέχρι να βγεί το conn-x sat

  4. #1984
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    306
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15165/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    με 10 θα βλέπεις άνετα, το ίδιο και με 8, το tv τραβάει όταν παίζει κοντά στα 4mbit

    Απο εκεί και πέρα, περιμένεις μέχρι να βγεί το conn-x sat
    ευχαριστω , αλλα εδω μου λενε οτι απο 10 που τρεχει τωρα αν βαλω tv θα πεσω στα 7,5 αρα μιλαμε για το μισο σε tv και το αλλο μισο σε νετ?

  5. #1985
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npil Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω , αλλα εδω μου λενε οτι απο 10 που τρεχει τωρα αν βαλω tv θα πεσω στα 7,5 αρα μιλαμε για το μισο σε tv και το αλλο μισο σε νετ?
    Μόνο όταν παίζει η tv

    ΥΓ σου είπα απο 7.5 εως και 8.5

  6. #1986
    Εγγραφή
    08-10-2003
    Περιοχή
    ΚΩΣ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29900/2450
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    Speedport 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδια καλησπέρα, ξέρει κανείς εάν το connx-tv έχει πακέτο για ξενοδοχεία? Και πόσο περίπου το χρεώνει?

  7. #1987
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    [QUOTE=arj;]Παιδια καλησπέρα, ξέρει κανείς εάν το connx-tv έχει πακέτο για ξενοδοχεία? Και πόσο περίπου το χρεώνει?[/QUOTE

    Από 15/6/2010 διατίθενται προς πώληση δύο ειδικά πακέτα της υπηρεσίας Conn-x TV :

    1. για πρακτορεία ΟΠΑΠ, στην τιμή των 25,90 € (με ΦΠΑ 21%) για τους πρώτους 12 μήνες. Μετά το πέρας του 12μηνου η τιμή διαμορφώνεται στα 39,90 € (με ΦΠΑ 21%)

    2. για χώρους εστίασης και ψυχαγωγίας ( π.χ. καφετέριες, bar, εστιατόρια, εντευκτήρια, μπαρ/εστιατόρια ξενοδοχείων κ.λπ. ), στην τιμή των 29,90 € (με ΦΠΑ 21%) για τους πρώτους 12 μήνες. Μετά το πέρας του δωδεκάμηνου η τιμή διαμορφώνεται στα 49,90 € (με ΦΠΑ 21%).

    Τα πακέτα έχουν ελάχιστη διάρκεια παραμονής 12 μήνες. Κατάργηση πριν από τη λήξη της δέσμευσης επιφέρει την επιβολή ποινών. Εξαιρούνται οι περιπτώσεις επιβεβαιωμένων τεχνικών προβλημάτων
    (εντός 30 ημερών από την ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας) και υπαναχώρησης (εντός 14 ημερολογιακών ημερών από την κατάθεση του αιτήματος) .

    Τα πακέτα Conn-x TV για επαγγελματίες έχουν τα εξής χαρακτηριστικά:
    • περιλαμβάνουν μόνο τα αθλητικά κανάλια Conn-x TV Sport 1, 2, 3 το ESPN Classic και το ESPN America
    • δεν παρέχονται υπηρεσίες Video on Demand (Film Express & Film Club)
    • δεν παρέχεται το προαιρετικό πακέτο Premium
    • έχουν 12μηνη διάρκεια ελάχιστης παραμονής στην υπηρεσία
    • δεν επιτρέπεται η ένταξη σε τρέχουσα προσφορά για τα συγκεκριμένα πακέτα

    Απαραίτητη προϋπόθεση για την ένταξη στα παραπάνω πακέτα είναι ο πελάτης να έχει γραμμή ΟΤΕ και σύνδεση Conn-x. Στα επαγγελματικά πακέτα θα διατίθεται δωρεάν το ασύρματο router και για τον αποκωδικοποιητή θα ισχύει η τρέχουσα εμπορική προσφορά.

    Απαραίτητα δικαιολογητικά για τη σύναψη του συμβολαίου είναι :
    - Άδεια λειτουργίας του καταστήματος ή Υπογεγραμμένη Σύμβαση ΟΠΑΠ
    - Φωτοαντίγραφο ταυτότητας και αποδεικτικό ΑΦΜ του κατόχου της τηλεφωνικής γραμμής

  8. #1988
    Εγγραφή
    03-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Path Level
    Interleaved
    Να ρωτησω κατι...
    Ξερετε αν μπορω και πως να διακοψω την συνδρομη μου στο connex tv σε χρονικο διαστημα μικροτερο του ενος χρονου? Εχω το connex αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος με την ταχυτητα του (ηρακλειο Κρητης) και ακουω πολυ καλα λόγια για την Forthnet εδω....
    Ευχαριστω

  9. #1989
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    503
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Η απόφαση για «φιλέτο» στο Conn-X TV

    Τις αμέσως ερχόμενες μέρες, το Conn-X TV του ΟΤΕ θα προχωρήσει στην μετάδοση αθλητικών γεγονότων που θεωρούνται και είναι «φιλέτο». Η αρχή έγινε την περασμένη Πέμπτη, με την κάλυψη του εκτός έδρας αγώνα του Άρη, κόντρα στην Γιανγκελόνια για την γ’ προκριματική φάση του Europa League και η συνέχεια δίνεται αυτή την εβδομάδα. Με την μετάδοση (την Πέμπτη) της κρίσιμης ρεβάνς, Μακάμπι-Ολυμπιακού (επίσης γ’ προκριματική φάση Europa League), των φιλικών του Παναθηναϊκού (Τετάρτη και Κυριακή ξημερώματα) στις ΗΠΑ, κόντρα σε Ίντερ και Μίλαν και την άλλη Πέμπτη (11/8), με το εκτός έδρας φιλικό της Ελλάδας με την Σερβία. Το πρώτο παιχνίδι του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, με τον Φερνάντο Σάντος στον πάγκο. Όλα αυτά δίνουν την εντύπωση ότι στον ΟΤΕ πάρθηκε η απόφαση για να αποκτηθεί αθλητικό προϊόν-«φιλέτο». Το θέμα, βέβαια, είναι πως θα δοθεί η συνέχεια. Η Α1 μπάσκετ αποτελεί μία ενδεχόμενη περίπτωση, έναν τομέα τηλεοπτικών δικαιωμάτων που θα πάρει αρκετό χρόνο, μέχρι να ξεκαθαρίσει. Θυμίζουμε ότι το Κύπελλο Ελλάδας θα προβάλλεται από την ερχόμενη σεζόν απ’ το Conn-X TV, ενώ θα συνεχίσει στο «μπουκέτο» του ΟΤΕ και η Β’ Εθνική. Κοντολογίς, ο ΟΤΕ θα διεκδικήσει ότι είναι ελεύθερο στην αγορά και, υπό αυτή την έννοια, η κόντρα με τη Nova, θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. (gazzetta.gr)

  10. #1990
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    503
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Φρέσκα νέα από την NOVA! Μόλις με ενημερώσανε ότι ο εξοπλισμός θα κοστίζει 129 ευρώ. Και η συνδρομή 5 ευρώ τον μηνά επιπλέον, εκτός αν κάνεις καινούργιο συμβόλαιο 12μηνης διάρκειας.
    (από αναγνώστη του satleo.gr)

    Το παραπάνω "νταβατζηλίκι" της NOVA αφιερωμένο σε αυτούς που θέλουν να πάρει τα πιο πολλά αθλητικά το εβραιοκάναλο.Εν μέσω κρίσης και ενω όλοι ρίχνουν τις τιμές αυτοί το βιολί τους!

  11. #1991
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5495/54999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΛΚΙΣ
    SNR / Attn
    26.5(dB) / 4.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδια εχουμε κανενα νεο για τον αγωνα του Αρη αυριο;;;

  12. #1992
    Εγγραφή
    26-11-2009
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    503
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όχι ακόμη τίποτα.Πάντως αν πάρει και τον ΑΡΗ για αύριο θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσει και τα 3 αθλητικά του κανάλια ο ΟΤΕ αφού εκτός του Ολυμπιακού δείχνει και τη ρεβάνς του ΑΠΟΕΛ στη Τσεχία με τη Γιάμπλονετς. (οι παρακάτω αράδες από gazzetta.gr)
    Η σύνδεση του Conn-X TV Sport 1 αύριο το βράδυ με το Ισραήλ και το γήπεδο της Μακάμπι, θα γίνει περίπου είκοσι λεπτά πριν την έναρξη του μεγάλου αγώνα του Ολυμπιακού. Οι απεσταλμένοι του "μπουκέτου" του ΟΤΕ, Αντρέα Παλομπαρίνι και Λάμπρος Μπαλάφας, θα δώσουν όλο το ρεπορτάζ λίγο πριν την σέντρα, τις συνθέσεις, ενώ πιθανότατα θα μιλήσει και παίκτης του Ολυμπιακού που θα βρίσκεται στον πάγκο.

  13. #1993
    Εγγραφή
    13-01-2009
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά ισχύει ότι χρειάζεται tv tuner ή είσοδο hdmi για να δουλέψει το conn-x tv στο pc? Eπίσης με PSTN δουλεύει κανονικά ή θέλει ISDN?

  14. #1994
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Η αντιγραφή προγράμματος σε DVD Recorder (ή μέσω κάρτας σύλληψης στο PC) είναι εφικτή ή χρειάζομαι PVR και μόνο;

  15. #1995
    Εγγραφή
    04-08-2010
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Γεια κι απο μενα.Μολις μου εκαναν την συνδεση του connex tv οταν μπαινω σε ΄βαριες΄σελιδες στο ιντερνετ με πεταει εξω χωρις να εχω βαλει ακομη τον εξοπλισμο.Εχω 2mb συνδεση.Υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο;

Σελ. 133 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 14:50
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-07, 03:05
  3. Conn-x + 50E μονο για νεους συνδρομητες?
    Από InCoRrEcT στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 16:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας