Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    25-10-2006
    Περιοχή
    Σε 12-μηνη άδεια
    Μηνύματα
    880
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι το arch είναι ερασιτεχνική, "για τα πανυγήρια" διανομή. Γι αυτό έχουμε αυτό το αποτέλεσμα.
    Λέγε ό,τι θες

  2. #32
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.627
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ψευδόμενος δεν λέει ποτέ την άποψη του απλά, ο ψευδόμενος λέει ανακρίβειες (sic ! ) και κατά βάση τρολάρει. Το νήμα δεν ήταν κουβέντα για «απόψεις», είναι από τις περιπτώσεις που η «άποψη» χωρίς γνώση είναι και άχρηστη. Ξέρεις το «ρητό» για τις απόψεις και τις κ%$τρυπες, σε αυτό το νήμα ταίριαζε γάντι
    1. Πιθανολόγησα, δεν απάντησα με γνώση του συγκεκριμένου προβλήματος.

    2. Πάλι πιθανολογώντας, ένας ερασιτέχνης χρήστης που δοκίμασε μόνο πολύ λίγους συνδυασμούς υλικού μέσα στο υπόγειο της πολυκατοικίας του, είναι πολύ δύσκολο, αν όχι απίθανο, να πέσει μέσα στις βέλτιστες ρυθμίσεις για kernel και system configuration.

    Κοίτα τι γίνεται εδώ http://www.kernel.org/doc/menuconfig/x86.html και πες εσύ (ή ο οποιοσδήποτε μη ειδικός), αν μπορείς να ξέρεις τι επιπτώσεις θα έχει η κάθε σου επιλογή στην τελική απόδοση (throughput, responsiveness, multitasking) του συστήματος.

    Στην περίπτωση πχ του ubuntu έχεις να διαλέξεις: για μέγιστο throughput την έκδοση server, για μέγιστη απόκριση την έκδοση real-time, για γενική desktop χρήση, την έκδοση generic.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 16-10-08 στις 00:02.

  3. #33
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι το arch είναι ερασιτεχνική, "για τα πανυγήρια" διανομή. Γι αυτό έχουμε αυτό το αποτέλεσμα.
    Θες δρόμο ακόμη μέχρι να φτάσεις τις ατάκες του WAn

    Aπο εκεί και περα, το ποιος είναι λαθος (εδώ --> ο kernel) το εξήγησε ο apoikos
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #34
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apoikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στο laptop μου θεωρώ ορθή συμπεριφορά το να μη μου ανεβάζει συχνότητα ένα niced process όταν δουλεύω με τη μπαταρία. Ακριβώς επειδή εσύ έχεις άλλη άποψη, υπάρχουν x διαφορετικοί daemons που ρυθμίζονται για να κάνουν y διαφορετικά πράγματα και να είμαστε όλοι ικανοποιημένοι. Το τι είναι σωστό και τι είναι λάθος και το τι σημαίνει nice και τι όχι, άσε να το κρίνει ο καθένας για την εφαρμογή που χρειάζεται. Άμα αρχίσουμε όλοι να ανάγουμε τις απόψεις και τις ανάγκες μας σε παγκόσμιες σταθερές, ζήτω που καήκαμε.
    Δεν είναι θέμα άποψης.

    Το niceness δεν φτιάχτηκε για να μην τρως τη μπαταρία σου.

    Άμα θες αυτό, θέσε μόνιμα μέγιστη συνχότητα την ελάχιστη του throttling και τελείωσες.

    Το niceness φτιάχτηκε για να μην τρώνε λιγότερο σημαντικές processes CPU cycles, σε βάρος πιο σημαντικών.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  5. #35
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εχεί γίνει αφάνταστα ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ να σας βλέπω να τρολλάρετε

    αυτό πάει σε όλους

  6. #36
    Εγγραφή
    17-11-2004
    Περιοχή
    Αττική - Παπάγος
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    3.870
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H108L
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι πρέπει σε αυτά τα threads να βάλει ο νεκτάριος post με διαφημίσεις, γιατί έχουν τρελή ζήτηση! Είναι σαν τα mp3 από ελληνοφρένια που κυκλοφορούν με mail.

  7. #37
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    @apoikos, σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου. Από όσο έψαξα στο Internet (m-sensors.org, Intel, archlinux.org, ubuntuforums) δεν βρήκα πληρέστερη εξήγηση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....
    2. Πάλι πιθανολογώντας, ένας ερασιτέχνης χρήστης που δοκίμασε μόνο πολύ λίγους συνδυασμούς υλικού μέσα στο υπόγειο της πολυκατοικίας του, είναι πολύ δύσκολο, αν όχι απίθανο, να πέσει μέσα στις βέλτιστες ρυθμίσεις για kernel και system configuration.
    .......
    @giorgosts, να ευχαριστήσω και εσένα για την βοήθεια, που μου πρόσφερες.
    Δεν το γνωρίζουν οι υπόλοιποι στο forum, αλλά μέχρι χτες ζούσα κάτω από μια γέφυρα (της Κηφισίας). Χάρη σε σένα, από χτες, ζω και κοιμάμαι στο υπόγειο μιας πολυκατοικίας. Να είσαι καλά.

    Να προσθέσω, ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στα εξής:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω ότι κάποιος όταν ξέρει να πεί κάτι το λέει. Όταν δεν ξέρει:
    α. Δεν μιλά, ή
    β. Ρωτάει κάποιον που ξέρει, ή...:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...... όταν δεν ξέρω, δεν ποστάρω, ειδικά για τεχνικά θέματα.....
    που φαίνεται ότι δεν τα τηρείς.

  8. #38
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.627
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimpard Εμφάνιση μηνυμάτων
    @giorgosts, να ευχαριστήσω και εσένα για την βοήθεια, που μου πρόσφερες. Δεν το γνωρίζουν οι υπόλοιποι στο forum, αλλά μέχρι χτες ζούσα κάτω από μια γέφυρα (της Κηφισίας). Χάρη σε σένα, από χτες, ζω και κοιμάμαι στο υπόγειο μιας πολυκατοικίας. Να είσαι καλά. Να προσθέσω, ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στα εξής: ....που φαίνεται ότι δεν τα τηρείς.
    1. Δεν αναφέρομαι σε εσένα, αλλά είναι προφανές σε ποιόν. Αφού ο ίδιος έχει ασχοληθεί μόνο με AMD64 Desktops, πως είναι δυνατόν να ξέρει τα "τερτίπια" ολονών; (Ούτε για laptop ξέρει, ούτε καν για ασύρματο δίκτυο)

    2. Άλλο τα τεχνικά θέματα, και άλλο το ερώτημα ποιόν να εμπιστευτώ να μου στήσει το μηχάνημα όταν δεν είμαι παντογνώστης. Να φανταστείς ότι η IBM στον γρηγορότερο υπολογιστή του κόσμου που έστησε πριν από λίγους μήνες έβαλε επίσημη έκδοση του RHEL, παρ' όλο που η ίδια η IBM έγραψε μεγάλο ποσοστό του κώδικα που τρέχει μέσα (στο RHEL) και η ίδια σχεδίασε και υλοποίησε το hardware.

    3. Με κολακεύει που έψαξες για εμένα, εναν μικρό συμφορουμίτη σου. Προσωπικά όμως επιμένω στις απόψεις μου, ότι το Ubuntu έχει καλύτερο στήσιμο για την πλειονότητα των χρηστών από το Arch, που είναι άνθρωποι και όχι χάκερς (Linux for Human Beings)

    (Anyway, αν είναι θέμα έκδοσης kernel μπορείς να δοκιμάσεις τον 2.6.27-7-generic από τα repos του Interepid (μέσω της γνωστής διαδικασίας) ή να περιμένεις μέχρι τις 29/10 για να δεις αν σου ανέβει η θερμοκρασία)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 17-10-08 στις 09:28.

  9. #39
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Περιοχή
    Ανω Λιόσια
    Μηνύματα
    1.692
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    μια ερωτηση εχω μόνο γιατι τοση πορωση σε καθε νημα για λινουξ?
    Στο κατωκατω ενηλικες ειμαστε όλοι και ξερουμε τιθελουμε και τι μπορει να μας καλυψει.

  10. #40
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα άποψης.
    Είναι. Στο σύστημά μου μπορώ (ελέω GPL, BSD, γουατέβα άδειας) να κάνω το nice να ρυθμίζει το ψήσιμο του καφέ, ανάλογα με το πόσο βαθιά μουλτιτασκίζεται ο gcc. Ad nauseam.

    Το niceness δεν φτιάχτηκε για να μην τρως τη μπαταρία σου.
    Ούτε για να το βαθύ multitasking (που δεν υπήρχε το 1970, μόνο ρηχό σε PDP-11 είχαν). Ούτε για να ρυθμίζει το I/O bandwidth (άρα μάλλον κάνει λάθος και ο Axboe με τον CFQ που είναι default πλέον).

    Το niceness φτιάχτηκε για να μην τρώνε λιγότερο σημαντικές processes CPU cycles, σε βάρος πιο σημαντικών.
    Καλό θα είναι να το λάβουν υπ' όψιν τους λοιπόν οι προτυποβάτες του πυρήνα.


    Χαίρομαι που καταλήγουμε σε χρήσιμα συμπεράσματα.

  11. #41
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    ........
    2. Άλλο τα τεχνικά θέματα, και άλλο το ερώτημα ποιόν να εμπιστευτώ να μου στήσει το μηχάνημα όταν δεν είμαι παντογνώστης. .....
    Ο τίτλος του thread, ήταν και παραμένει "Cpu temp: Ubuntu 50, Arch 66. Υπάρχει εξήγηση;"

    Αν, εσύ απαντάς στο "ερώτημα ποιόν να εμπιστευτώ να μου στήσει το μηχάνημα όταν δεν είμαι παντογνώστης", λυπάμαι αλλά postάρεις σε λάθος thread.

    Επίσης, δεν γνωρίζεις πως έστησα το σύστημα, τι διάβασα, δεν γνωρίζεις τίποτα.
    Έκανα μια συγκεκριμένη ερώτηση σε ένα forum και περιμένω βοήθεια από κάποιους, που έχουν τον χρόνο και τις γνώσεις για να μου απαντήσουν.
    Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν. Εξαιρείται η πλάκα, που είναι πάντα καλοδεχούμενη.

    Και όπως λες και εσύ:
    .. όταν δεν ξέρω, δεν ποστάρω, ειδικά για τεχνικά θέματα..

  12. #42
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.627
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimpard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, δεν γνωρίζεις πως έστησα το σύστημα, τι διάβασα, δεν γνωρίζεις τίποτα.
    (α) Τίποτε από όσα λέμε εδώ δεν είναι προσωπικό. Σε forum ήμαστε, λέμε τις απόψεις μας. Εσύ ζήτησες βέβαια (τεχνική) βοήθεια, αλλά η συζήτηση είναι δημόσια και αφορά και άλλους.

    (β) Όπως πιθανολόγησα την αιτία στο πρόβλημά σου, πιθανολογώ ότι ήσουνα κάποιος χρήστης windows που βαρέθηκες τα τερτίπια και αποφάσισες να έλθεις στον κόσμο της ελευθερίας. Δοκίμασες το ubuntu, ζήτησες βοήθεια από αυτό το forum, (ίσως και από άλλα), διάβασες και λίγο, τα κατάφερες και σου άρεσε Παρασύρθηκες όμως από διάφορους που κυκλοφορούν εδώ μέσα ότι το ubuntu είσαι παιδότοπος, δεν είναι linux, δεν είναι για άντρες, κλπ., και ότι με το Arch θα γίνεις ..μμ ημίθεος. Πήρες τυφλοσύρτη έναν οδηγό εγκατάστασης και παραμετροποίησης, που δοκίμασες και αυτόν επιτυχώς. Τώρα όμως διαπιστώνεις ότι σε μερικά πράγματα το ubuntu δουλεύει ..καλύτερα από τη θεόσταλτη διανομή (ή τον οδηγό της)

    (γ) Ότι το Arch είναι ερασιτεχνική διανομή δεν το λέω μόνο εγώ, το λέει το μισό adslgr (ακόμη και στο παρόν thread), το λένε οι ίδιοι developers και maintainers του Arch (με πρώτο και καλύτερο τον ιδρυτή του) το λένε επίσης όλοι οι επαγγελματίες που κανένας τους δεν τολμά να εξαρτήσει την ταμειακή ροή της δουλειάς του από αυτή. Αντιθέτως το ubuntu είναι προεπιλεγμένη πλατφόρμα στο Google, (δοκιμάστηκε ακόμη και σε εσωκομματικές εκλογές σε Ελληνικό πολιτικό Κόμμα)

    Καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου στα ενδότερα της παραμετροποίησης με το Arch, εμείς έχουμε ένα σύστημα που δουλεύει καλά. Και από 29/10 ακόμη καλύτερα.

  13. #43
    Εγγραφή
    08-12-2007
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΤΑΡΑΓΚΑ
    SNR / Attn
    31(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CORDOBAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια ερωτηση εχω μόνο γιατι τοση πορωση σε καθε νημα για λινουξ?
    Spoiler:
    It's half the fun


  14. #44
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου στα ενδότερα της παραμετροποίησης με το Arch, εμείς έχουμε ένα σύστημα που δουλεύει καλά. Και από 29/10 ακόμη καλύτερα.
    το βλέπουμε

    Hardy is a Hard Time....

  15. #45
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Περιοχή
    Ανω Λιόσια
    Μηνύματα
    1.692
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    (β) Όπως πιθανολόγησα την αιτία στο πρόβλημά σου, πιθανολογώ ότι ήσουνα κάποιος χρήστης windows που βαρέθηκες τα τερτίπια και αποφάσισες να έλθεις στον κόσμο της ελευθερίας. Δοκίμασες το ubuntu, ζήτησες βοήθεια από αυτό το forum, (ίσως και από άλλα), διάβασες και λίγο, τα κατάφερες και σου άρεσε Παρασύρθηκες όμως από διάφορους που κυκλοφορούν εδώ μέσα ότι το ubuntu είσαι παιδότοπος, δεν είναι linux, δεν είναι για άντρες, κλπ., και ότι με το Arch θα γίνεις ..μμ ημίθεος. Πήρες τυφλοσύρτη έναν οδηγό εγκατάστασης και παραμετροποίησης, που δοκίμασες και αυτόν επιτυχώς. Τώρα όμως διαπιστώνεις ότι σε μερικά πράγματα το ubuntu δουλεύει ..καλύτερα από τη θεόσταλτη διανομή (ή τον οδηγό της)

    (γ) Ότι το Arch είναι ερασιτεχνική διανομή δεν το λέω μόνο εγώ, το λέει το μισό adslgr (ακόμη και στο παρόν thread), το λένε οι ίδιοι developers και maintainers του Arch (με πρώτο και καλύτερο τον ιδρυτή του) το λένε επίσης όλοι οι επαγγελματίες που κανένας τους δεν τολμά να εξαρτήσει την ταμειακή ροή της δουλειάς του από αυτή. Αντιθέτως το ubuntu είναι προεπιλεγμένη πλατφόρμα στο Google, (δοκιμάστηκε ακόμη και σε εσωκομματικές εκλογές σε Ελληνικό πολιτικό Κόμμα)

    Καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου στα ενδότερα της παραμετροποίησης με το Arch, εμείς έχουμε ένα σύστημα που δουλεύει καλά. Και από 29/10 ακόμη καλύτερα.
    δηλαδη εγω και αλλοι εδω μεσα που χρησιμοπουμαι και τις 2 διανομες τι ειμαστε ημιθεοι ή θεοι?
    Δεν ειδα κανεναν να κατηγορει όπως λες εσύ το arch,
    Δεν ειπαμε ότι ειναι το κορυφαιο αλλά καλυπτει τις αναγκες των χρηστών του όπως και αλλες διανομες των δικών τους χρηστών,Δηλαδη εσυ περνάς στο άλλο ακρο και τα ισοπεδώνεις όλα χανοντας το οποιο δικιο έχεις,Εχω ξαναπει οτι η γνωμη μου ειναι κρατα αυτά που σου είναι χρησιμα και τα υπολοιπα απλά μην ασχολεισαι γιατι δεν αξιζει τον κόπο.
    Διαφωνω που κρινεις τον οποιο οδηγο έχει στρωσει ο αλλος τον κ..ο του κατω να γραψει χώρις να έχουμε μπει στον ελαχιστο κοπο να γραψουμε μια αράδα.

    Οσον αφορά το ερασιτεχνικο νομιζω οτι αυτο ειναι και το νοημα του linux εκτος αν δεν το έχω καταλαβει καλά,
    ερασιτεχνικο δεν σημαινει προχειρο όμως.
    Λυπάμαι όμως που δεν γινετε κατανοητο ότι με αυτην την φαγωμαρα δεν κερδιζει κανεις μας
    τίποτα ενω αντιθέτως χάνουμε σε κόσμο που αντι να βοηθαει καταναλωνετε στο να γραφει ότι ναναι(δεν το λέω πρωσοπικά στον giorgosts.)

    Στο θεμα μας τώρα,νομιζω ότι με τον καινουργιο kernel θα δεις οτι οι θερμοκρασιες ειναι περιπου ιδιες όπως προειπα.

    ........Auto merged post: CORDOBAN πρόσθεσε 2 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Επισης να προσθεσω το οτι το ubuntu δειχνει χαμηλοτερη θερμοκρασια δεν σημαινει πώς δουλευει και καλύτερα,
    καθώς καλό το software sensor αλλά αυτό που στην πραγματικοτητα μετράει ειναι το τι δείχνει το bios.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CORDOBAN : 17-10-08 στις 19:15. Αιτία: auto merged post

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. υπαρχει εξηγηση ?
    Από hell00 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-08, 21:59
  2. Υπαρχει εξηγηση ;;;
    Από ralliboy στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-08, 17:30
  3. Υπαρχεί Εξηγησή ?
    Από trypokaridos στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-06, 21:38
  4. Υπάρχει λογική εξήγηση;
    Από foncastel στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-06, 15:31
  5. Υπάρχει λογική εξήγηση
    Από foncastel στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-06, 22:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας