Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26

Θέμα: Azureus-Vuze 4.0

  1. #16
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Το ερωτημα ομως ειναι θα λυθει το προβλημα ετσι η θα πρεπει τελικα να αλλαξω και το ESS?
    δεν μπορω να ειμαι σιγουρος μιας και δεν το εχω αντιμετωπισει, δεν χανεις ομως τιποτα να δοκιμασεις και το vuze (αν το αρχικο του interface σου φανει καπως παραξενο μπορεις να το ξαναλλαξεις απο τις ρυθμισεις στο κλασσικο).
    πολυ απλα θα πας στον φακελο που αποθηκευει το utorrent τα .torrent αρχεια σου και θα τον κανεις backup καπου αλλου, μετα οταν βαλεις το azureus θα ξανανοιξεις με αυτο τα .torrent αρχεια σου και θα επιλεξεις να αποθηκευτουν στον ιδιο φακελο που τα ειχες αποθηκευσει και πριν οποτε απλα θα επιβεβαιωσει τα αρχεια και θα συνεχισει κανονικα το κατεβασμα/ανεβασμα.
    Quality is not an act, it is a habit.

  2. #17
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Περιοχή
    Million Miles away!
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WAG200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπορω να ειμαι σιγουρος μιας και δεν το εχω αντιμετωπισει, δεν χανεις ομως τιποτα να δοκιμασεις και το vuze (αν το αρχικο του interface σου φανει καπως παραξενο μπορεις να το ξαναλλαξεις απο τις ρυθμισεις στο κλασσικο).
    πολυ απλα θα πας στον φακελο που αποθηκευει το utorrent τα .torrent αρχεια σου και θα τον κανεις backup καπου αλλου, μετα οταν βαλεις το azureus θα ξανανοιξεις με αυτο τα .torrent αρχεια σου και θα επιλεξεις να αποθηκευτουν στον ιδιο φακελο που τα ειχες αποθηκευσει και πριν οποτε απλα θα επιβεβαιωσει τα αρχεια και θα συνεχισει κανονικα το κατεβασμα/ανεβασμα.
    Τελεια!Οποτε θ προβω στην διαδικασια της δοκιμης αυτης ελπιζοντας οτι ισως το πλεον Vuze θα λυσει το προβλημα! Kατι τελευταιο φιλε μου, Το UPnP kai to NAT-MAP η καπως ετσι, να το εχω ξετσεκαρισμενο?Εχω κανει Forward ενα πορτ της επιλογης μου και απο οτι φαινεται ειναι ανοιχτο!Απλα εχω αφησει το UPnP και πολλα στοματα λενε οτι καλυτερα ειναι να το εχεις ξετσεκαρισμενο οταν μαλιστα εχεις κανει manual Forward!Ισχυει?

  3. #18
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    ναι, καλο ειναι να ειναι απενεργοποιημενο, αν διαπιστωσεις οτι σου μπλοκαρει ο p2p το ξανανοιγεις.
    Quality is not an act, it is a habit.

  4. #19
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Περιοχή
    Million Miles away!
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WAG200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι, καλο ειναι να ειναι απενεργοποιημενο, αν διαπιστωσεις οτι σου μπλοκαρει ο p2p το ξανανοιγεις.
    Χμμ Φιλε Crypter εκλεισα το UPnP απο το ρουτερ και το Vuze αλλα αμεσως μετα το ιντερνετ μου απλα δεν φορτωνε!πρεπει να ανοιξω καποια πορτ ισως?Εχω κανει manual forward αλλα εχω αφησει και το UPnP ανοιχτο!Θα Κερδισω ταχυτητα αμα το κλεισω?

  5. #20
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    οχι δεν επηρεαζει την ταχυτητα, απλα πρεπει να γινει σωστο port-forward, τεσπα εφοσον εχει προβλημα αστο οπως ειναι δεν εχει σημασια.
    Quality is not an act, it is a habit.

  6. #21
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Περιοχή
    Million Miles away!
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WAG200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν επηρεαζει την ταχυτητα, απλα πρεπει να γινει σωστο port-forward, τεσπα εφοσον εχει προβλημα αστο οπως ειναι δεν εχει σημασια.
    Σε ευχαριστω πολυ για ολη την βοηθεια φιλε μου ηταν πραγματικα χρησιμοτατη!Και επισης το Vuze ειναι πολυ ευχαριστω στη χρηση και σκεφτομαι να συνεχισω με αυτο!Για αλλη μια φορα ευχαριστω!

  7. #22
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Περιοχή
    Million Miles away!
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WAG200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχας ενεργοποιησε το encryption στο options/connection/ transport ecryption επιλεγοντας παραλληλα τα 2 κουτακια allow.... μπλα μπλα που εχει απο κατω.
    :P Για αλλη μια φορα εχω μια απορια!!!>_< Σορρυ φιλε πραγματικα σε εχω πρηξει!!Ρε συ το encryption ekei που λεει
    Μinimun encryption level να το βαλω RC4 η Plain??

  8. #23
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    δεν πειραζει, γιαυτο ειναι εδω το φορουμ.
    βαλτο RC4 ειναι ανωτερο επιπεδο κωδικοποιησης.
    Quality is not an act, it is a habit.

  9. #24
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Περιοχή
    Million Miles away!
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WAG200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν πειραζει, γιαυτο ειναι εδω το φορουμ.
    βαλτο RC4 ειναι ανωτερο επιπεδο κωδικοποιησης.
    xaxa απαιχτος!!!
    Thanks για χιλιοστη φορα !

  10. #25
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Νεα εκδοση:
    VUZE CHANGELOG
    -----------------

    2008.11.20 | Vuze 4.0.0.4

    FEATURE: UIvz | Ability to change List modes in View menu [TuxPaper]
    FEATURE: UI | Added a 'mark all results unread' menu item [Parg]
    FEATURE: UI | Added specification of data save directory to config wizard [Parg]
    FEATURE: Core | Added subscription support to customisations [Parg]
    FEATURE: Core | Added an 'azplug' URL protocol to allow plugins to handle URLs [Parg]
    FEATURE: Core | Allow subscriptions to handle azplug protocols thus allowing plugins to be the source of subscription content [Parg]
    FEATURE: Core | Allow magnet links in search results [Parg]

    CHANGE: UIvz | Deleting via toolbar now lets you apply action to all selected entries [TuxPaper]
    CHANGE: UIvz | Search bar shrinks a bit when there's not enough width to display all toolbar buttons [TuxPaper]
    CHANGE: UI | Date Column auto-sizer now shows day of month (mm/dd) instead of year (yy/mm) when column is small [TuxPaper]
    CHANGE: Core | Only show feed errors after 3 consecutive fails to avoid distracting transient errors [Parg]
    CHANGE: Core | Add asset hash to subscriptions and auto-associate existing content on subscribe if avail [Parg]
    CHANGE: Core | Various performance improvements [Parg]
    CHANGE: Core | Modify DHT size calc algorithm to take account of firewalled contact [Parg]
    CHANGE: Plug | Assume buddies support chat [Parg]

    BUGFIX: UIvz | "Mark All Watched" now only affects completed content (which is also what Unwatched only shows) [TuxPaper]
    BUGFIX: UIvz | Fix Global Rating column not sorting properly [TuxPaper]
    BUGFIX: UIvz | (Mac) Fixed closing sidebar entries sometimes showing a blank area instead of selecting a new sidebar entry [TuxPaper]
    BUGFIX: UIvz | Fixed bug where "My Library" info bar displayed on Downloading sidebar entry [TuxPaper]
    BUGFIX: UIvz | Fix some notification entries losing their related avatar image [TuxPaper]
    BUGFIX: UIvz | Log View's "Show Config" button wasn't going to proper config section [TuxPaper]
    BUGFIX: UIvz | Fix default visible columns, order, and sort column for new installs for "Advanced" library Lists [TuxPaper]
    BUGFIX: UI | "Show Time" state on date columns now remembered accross sessions [TuxPaper]
    BUGFIX: UI | Fix "Pieces" column in Library view not updating unless you clicked it [TuxPaper]
    BUGFIX: UI | Info tab in Torrent Details now displays more columns that it couldn't before (like share ratio) [TuxPaper]
    BUGFIX: UI | Localize the date in the subscription view correctly [Parg]
    BUGFIX: Core | Synchonize access to file operations so that an close op can't be interleaved with file facade switching and bork disk channel operation [Parg]
    BUGFIX: Core | Filter out duplicate skew reports to get more accurate figures [Parg]
    BUGFIX: Core | Avoid NPE in chat when buddy unauthorised [Parg]
    BUGFIX: Core | Preserve argument case in magnet link operations [Parg]
    BUGFIX: Core | Fix mem leak when DHT router IP changed [Parg]
    BUGFIX: Plug | Use UTF-8 when decoding plugin descriptions [Parg]
    Quality is not an act, it is a habit.

  11. #26
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΑΜΕ ΡΕΘΥΜΝΗΣ
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46.90mbps/19.24
    ISP
    OTE RURAL SOUTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΗΛΙ
    Router
    Speedport PLUS
    παιδια βοηθεια ειμαι σε καποια private trackers.Πως τα βαζω στο vuze ωστε να ψαχνει και εκει?
    ευχαριστω
    ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΤΥΜΠΑΚΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ
    VDSL OTE RURAL SOUTH-DIGEA

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Azureus (vuze) 3.1.0.0
    Από k.m. στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-08, 19:53
  2. προβλημα utorrent και Vuze
    Από nikos78gr στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-08, 17:12
  3. azureus 3.0.4.2 vuze
    Από katdoc στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-08, 22:45
  4. Azureus Vuze 3.0.4.0 Ρυθμίσεις????
    Από Tiger75 στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-07, 17:06
  5. Azureus?
    Από R-evil-S στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-04, 19:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας