Σελ. 22 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 3448
  1. #316
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    ερωτηση :
    η υπηρεσια λειτουργει κανονικα, χρησιμοποιω το ιδιο dial plan που ειχα και στο i-call το οποιο ειναι
    (1xx.<:@gw0>|00x.|[27]xxxxxxxxx|69xxxxxxxx|8018001000|80xxxxxxxx.<:@gw0>|<#9:><:@gw0>)
    παραταυτα μετα τη πληκτρολογηση του αριθμου προς κληση δε γινεται τιποτα για αρκετα δευτερολεπτα.

    τι μπορω να κανω γιάυτο?

    το τηλεφωνο ειναι ενα ασυρματο siemens πανω σε spa-3102.


  2. #317
    Εγγραφή
    07-08-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Ρε παιδια,μια ερωτηση;
    μενω Αθηνα και Θεσσαλονικη (μισο χρονο εδω,μισο εκει)
    Εχω εναν αριθμο Αθηνας.Θα βαλω και την διευθυνση της θεσσαλονξκης και θα παρω και εναν αριθμο 231...

    Πως και απο που ομωσ θα αλλαζω τον κυριο αριθμο μου που θα ειναι αυτος που θα φαινεται και στην αναγνωριση των καλουμενων;
    Αν θυμαστε το i-call ειχε την επιλογη του κυριου αριθμου,οποτε οταν ειμουν Αθηνα εβαζα τον 211....., και οταν ημουν Σαλονικα τ0 231......
    Εγω δεν βλεπω καμια τετοια επιλογη.
    Εσεις;;; (οποιοσ ξερει ας με βοηθησει)

  3. #318
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Κάποιος με working PAP2 setup?

    Μίλησα με την εταιρεία και η αλήθεια είναι ότι προσπάθησαν πολύ αλλά λύση δεν βρήκαμε.

    Εγώ αυτό που συνεχίζω να μην καταλαβαίνω είναι οτι το evoice λειτουργεί κανονικά.

    Νομίζω οτι θα έπρεπε αναλυτικές πληροφορίες για πολύ γνωστά ΑΤΑ'ς (όπως το PAP2)

    Δυστυχώς δεν θα χαρώ το νέο αριθμό από ότι φαίνεται θα μείνω με το evoice για τα εισερχόμενα. Πάντος άλλο χρόνο δεν χάνω με αυτό. Ενώ δούλευε ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει. Η λογική μου λέει οτι κάτι έχουν αλλάξει στην δική τους πλευρά.

  4. #319
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    947
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιος με working PAP2 setup?

    Μίλησα με την εταιρεία και η αλήθεια είναι ότι προσπάθησαν πολύ αλλά λύση δεν βρήκαμε.

    Εγώ αυτό που συνεχίζω να μην καταλαβαίνω είναι οτι το evoice λειτουργεί κανονικά.

    Νομίζω οτι θα έπρεπε αναλυτικές πληροφορίες για πολύ γνωστά ΑΤΑ'ς (όπως το PAP2)

    Δυστυχώς δεν θα χαρώ το νέο αριθμό από ότι φαίνεται θα μείνω με το evoice για τα εισερχόμενα. Πάντος άλλο χρόνο δεν χάνω με αυτό. Ενώ δούλευε ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει. Η λογική μου λέει οτι κάτι έχουν αλλάξει στην δική τους πλευρά.
    Η omnivoice θελει στην καρτελα LINE το Use DNS SRV: yes, σε αντιθεση με το e-voice που το θελει no!
    Για κοιτα μηπως ειναι εκει το προβλημα σου!

    ........Auto merged post: nontasaggelis πρόσθεσε 16 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα που έχω με τα εισερχόμενα είναι ότι όταν κάνω register το PAP δουλεύει κανονικά αλλά μετά από λίγη ώρα τα εισερχόμενα δεν λειτουργούν.

    Έχει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα με PAP2?

    Αν δεν υπάρχει πρόβλημα σε άλλους μπορεί κάποιος να δώσει το setup που έχει σε PAP2?

    Ευχαριστώ.
    ΛΟΙΠΟΝ ,βλεποντας τα μηνυματα σου,αν καταλαβα καλα,μετα απο καποια ωρα δεν εχεις εισερχομενες, ενω κανει εγγραφη!
    Αν ειναι ετσι τοτε δεν ξερει ο ρουτερ σου που να στειλει το πακετο κατα την εισερχομενη κινηση λιγο μετα την εγγραφη του PAP2!(σαν να μην θυμαται την πορτα)
    ΟΠΟΤΕ:
    1)Καρτέλα Line:
    NAT Mapping Enable: yes
    NAT Keep Alive Enable: yes
    Register: yes
    Register Expires: 360
    Use DNS SRV: yes
    Proxy Fallback Intvl: 390
    2)Kαρτελα sip :
    NAT Keep Alive Intvl:15 (αν το λεω σωστα,γιατι δεν εχω μπροστα μου καμια συσκευη αυτη την στιγμη)
    3)Στον λογαριασμο σου στο site της omnivoice :
    nat:ενεργο!

    Ευχομαι να σε βοηθησα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nontasaggelis : 15-12-08 στις 23:09. Αιτία: auto merged post

  5. #320
    Εγγραφή
    07-08-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η omnivoice θελει στην καρτελα LINE το Use DNS SRV: yes, σε αντιθεση με το e-voice που το θελει no!
    Για κοιτα μηπως ειναι εκει το προβλημα σου!

    ........Auto merged post: nontasaggelis πρόσθεσε 16 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    ΛΟΙΠΟΝ ,βλεποντας τα μηνυματα σου,αν καταλαβα καλα,μετα απο καποια ωρα δεν εχεις εισερχομενες, ενω κανει εγγραφη!
    Αν ειναι ετσι τοτε δεν ξερει ο ρουτερ σου που να στειλει το πακετο κατα την εισερχομενη κινηση λιγο μετα την εγγραφη του PAP2!(σαν να μην θυμαται την πορτα)
    ΟΠΟΤΕ:
    1)Καρτέλα Line:
    NAT Mapping Enable: yes
    NAT Keep Alive Enable: yes
    Register: yes
    Register Expires: 360
    Use DNS SRV: yes
    Proxy Fallback Intvl: 390
    2)Kαρτελα sip :
    NAT Keep Alive Intvl:15 (αν το λεω σωστα,γιατι δεν εχω μπροστα μου καμια συσκευη αυτη την στιγμη)
    3)Στον λογαριασμο σου στο site της omnivoice :
    nat:ενεργο!

    Ευχομαι να σε βοηθησα!

    Pε γιατρε,απο εξω τα θυμασαι!!!
    Μπραβο ρε μεγαλε!!!!


    Καμια ιδεα για το δικο μου θεμα;;;
    "Ρε παιδια,μια ερωτηση;
    μενω Αθηνα και Θεσσαλονικη (μισο χρονο εδω,μισο εκει)
    Εχω εναν αριθμο Αθηνας.Θα βαλω και την διευθυνση της θεσσαλονξκης και θα παρω και εναν αριθμο 231...

    Πως και απο που ομωσ θα αλλαζω τον κυριο αριθμο μου που θα ειναι αυτος που θα φαινεται και στην αναγνωριση των καλουμενων;
    Αν θυμαστε το i-call ειχε την επιλογη του κυριου αριθμου,οποτε οταν ειμουν Αθηνα εβαζα τον 211....., και οταν ημουν Σαλονικα τ0 231......
    Εγω δεν βλεπω καμια τετοια επιλογη.
    Εσεις;;; (οποιοσ ξερει ας με βοηθησει)"

  6. #321
    Εγγραφή
    20-10-2008
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    Thumbs up
    Η υπηρεσία της Omnivoice είναι άψογη. Η ηχητική ποιότητα, με g729a, είναι εξαιρετική στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις. Η ποιότητα είναι εφάμιλλη του ΟΤΕ, χωρές διακοπές ή latency.

    Έχω μια απορία σχετικά με την αναγνώριση κλήσεων. Υπάρχει κάποια ενεργοποίηση για την αναγνώριση των εισερχομένων κλήσεων στην καρτέλα της Omnivoice;

    Όλες οι εισερχόμενες κλήσεις εμφανίζονται χωρίς αναγνώριση. Με το i-call η ασύρματη συσκευή με το pap2 εμφάνιζε τους αριθμούς των εισερχόμενων χωρίς κανένα πρόβλημα.

  7. #322
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    947
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mahjongg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υπηρεσία της Omnivoice είναι άψογη. Η ηχητική ποιότητα, με g729a, είναι εξαιρετική στις εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις. Η ποιότητα είναι εφάμιλλη του ΟΤΕ, χωρές διακοπές ή latency.

    Έχω μια απορία σχετικά με την αναγνώριση κλήσεων. Υπάρχει κάποια ενεργοποίηση για την αναγνώριση των εισερχομένων κλήσεων στην καρτέλα της Omnivoice;

    Όλες οι εισερχόμενες κλήσεις εμφανίζονται χωρίς αναγνώριση. Με το i-call η ασύρματη συσκευή με το pap2 εμφάνιζε τους αριθμούς των εισερχόμενων χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Καταρχην κοιτα αν το pap2 στην καρτελα info και στο Line 1 Status σου δινει αναγνωριση του αριθμου που σε πηρε!
    Μετα κοιτα αν ειναι σωστες οι ρυθμισεις στην καρτελα user,στο πεδιο Supplementary Service Settings
    Επισης στην καρτελα regional ,στο πεδιο Miscellaneous (νομιζω ετσι η καπως ετσι-ειμαι μακρυα απο τις συσκευες τωρα-) κατω-κατω στο τελος αν εχεις Caller ID Method:Etsi FSK,στο FXS Port Impedance:250+750.....,Detect ABCD:yes,Playback ABCD: yes

    ΚΟΙΤΑ αυτα,και τα ξαναλεμε!

    ........Auto merged post: nontasaggelis πρόσθεσε 9 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kal1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Pε γιατρε,απο εξω τα θυμασαι!!!
    Μπραβο ρε μεγαλε!!!!


    Καμια ιδεα για το δικο μου θεμα;;;
    "Ρε παιδια,μια ερωτηση;
    μενω Αθηνα και Θεσσαλονικη (μισο χρονο εδω,μισο εκει)
    Εχω εναν αριθμο Αθηνας.Θα βαλω και την διευθυνση της θεσσαλονξκης και θα παρω και εναν αριθμο 231...

    Πως και απο που ομωσ θα αλλαζω τον κυριο αριθμο μου που θα ειναι αυτος που θα φαινεται και στην αναγνωριση των καλουμενων;
    Αν θυμαστε το i-call ειχε την επιλογη του κυριου αριθμου,οποτε οταν ειμουν Αθηνα εβαζα τον 211....., και οταν ημουν Σαλονικα τ0 231......
    Εγω δεν βλεπω καμια τετοια επιλογη.
    Εσεις;;; (οποιοσ ξερει ας με βοηθησει)"
    kal1 για το θεμα σου,μιλα με την εταιρεια!
    ΔΕΝ ειναι θεμα δικων σου ρυθμισεων η παραμετρωποιησεων!


    Εχω δυνατο μνημονικο!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nontasaggelis : 16-12-08 στις 00:08. Αιτία: auto merged post

  8. #323
    Εγγραφή
    20-10-2008
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    Η αναγνώριση της i-call δούλευε με τα default settings του pap2 (bellcore & bell 202). Έτσι, δοκίμασα τα παραπάνω settings (ETSI FSK & v2.3) αλλά και πάλι οι εισερχόμενες δεν εμφανίζονται.

    Να σημειώσω ότι κατά τη διάρκεια της κλήσης, στο Line Status, η αναγνώριση λειτουργεί και εμφανίζεται ο αριθμός της εισερχόμενης κλήσης. Επισυνάπτω screenshot της καρτέλας ρυθμίσεων του pap2. Αν δεν είναι εύκολη η λύση του προβλήματος, θα επικοινωνήσω με το tech support.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2008-12-15_130604.png  

    2008-12-15_130545.png  


  9. #324
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η omnivoice θελει στην καρτελα LINE το Use DNS SRV: yes, σε αντιθεση με το e-voice που το θελει no!
    Για κοιτα μηπως ειναι εκει το προβλημα σου!

    ........Auto merged post: nontasaggelis πρόσθεσε 16 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    ΛΟΙΠΟΝ ,βλεποντας τα μηνυματα σου,αν καταλαβα καλα,μετα απο καποια ωρα δεν εχεις εισερχομενες, ενω κανει εγγραφη!
    Αν ειναι ετσι τοτε δεν ξερει ο ρουτερ σου που να στειλει το πακετο κατα την εισερχομενη κινηση λιγο μετα την εγγραφη του PAP2!(σαν να μην θυμαται την πορτα)
    ΟΠΟΤΕ:
    1)Καρτέλα Line:
    NAT Mapping Enable: yes
    NAT Keep Alive Enable: yes
    Register: yes
    Register Expires: 360
    Use DNS SRV: yes
    Proxy Fallback Intvl: 390
    2)Kαρτελα sip :
    NAT Keep Alive Intvl:15 (αν το λεω σωστα,γιατι δεν εχω μπροστα μου καμια συσκευη αυτη την στιγμη)
    3)Στον λογαριασμο σου στο site της omnivoice :
    nat:ενεργο!

    Ευχομαι να σε βοηθησα!

    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, άσχετα αν δεν λύθηκε το προβλήματά
    Μετά από δεύτερα τηλεφωνική επικοινωνία με την omnivoice (με πήραν από το τεχνικό τμήμα τηλέφωνο - siper service) και διεξοδική εξέταση του προβλήματος δεν έχω λύση ακόμα.

    Συγκεκριμένα δοκίμασα και με άλλο ΑΤΑ ένα AG168V της ATCOM και είχα πάλι το ίδιο θέμα. Άρα το θέμα δεν είναι με το PAP.
    Άρα πάμε στο router (usr 9108)
    1. Στο virtual servers έδωσα 6050-6051, 53, 69, 1000-2000 UDP στην IP του PAP
    2. Στο IP filtering έδωσα άδεια σε όλους που θέλουν να πάνε στην IP του router να το κάνουν χωρίς περιορισμούς.

    Τζίφος

    Δοκίμασα και με usr 9105 & jetspeed τα ίδια.

    Τι στο καλό, κάνει χρήση καμίας περίεργης πόρτας στα εισερχόμενα? Δεν δικαιολογείται διαφορετικά ότι το evoice δουλεύει...

    Άρα ή ερώτηση διαφοροποιείται :
    Υπάρχει κάποιος που έχει κάποιο ΑΤΑ πίσω από NAT και να δουλεύουν τα εισερχόμενα? (θα προτιμηθούν αυτοί με usr 9108 )

    Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

  10. #325
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    947
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mahjongg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αναγνώριση της i-call δούλευε με τα default settings του pap2 (bellcore & bell 202). Έτσι, δοκίμασα τα παραπάνω settings (ETSI FSK & v2.3) αλλά και πάλι οι εισερχόμενες δεν εμφανίζονται.

    Να σημειώσω ότι κατά τη διάρκεια της κλήσης, στο Line Status, η αναγνώριση λειτουργεί και εμφανίζεται ο αριθμός της εισερχόμενης κλήσης. Επισυνάπτω screenshot της καρτέλας ρυθμίσεων του pap2. Αν δεν είναι εύκολη η λύση του προβλήματος, θα επικοινωνήσω με το tech support.
    Για βαλε μια αλλη συσκευη με αναγνωριση κλησης πανω στο pap2 και δοκιμασε κληση απο σταθερο και απο κινηττο και πεσμας!

    ........Auto merged post: nontasaggelis πρόσθεσε 21 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trd64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, άσχετα αν δεν λύθηκε το προβλήματά
    Μετά από δεύτερα τηλεφωνική επικοινωνία με την omnivoice (με πήραν από το τεχνικό τμήμα τηλέφωνο - siper service) και διεξοδική εξέταση του προβλήματος δεν έχω λύση ακόμα.

    Συγκεκριμένα δοκίμασα και με άλλο ΑΤΑ ένα AG168V της ATCOM και είχα πάλι το ίδιο θέμα. Άρα το θέμα δεν είναι με το PAP.
    Άρα πάμε στο router (usr 9108)
    1. Στο virtual servers έδωσα 6050-6051, 53, 69, 1000-2000 UDP στην IP του PAP
    2. Στο IP filtering έδωσα άδεια σε όλους που θέλουν να πάνε στην IP του router να το κάνουν χωρίς περιορισμούς.

    Τζίφος

    Δοκίμασα και με usr 9105 & jetspeed τα ίδια.

    Τι στο καλό, κάνει χρήση καμίας περίεργης πόρτας στα εισερχόμενα? Δεν δικαιολογείται διαφορετικά ότι το evoice δουλεύει...

    Άρα ή ερώτηση διαφοροποιείται :
    Υπάρχει κάποιος που έχει κάποιο ΑΤΑ πίσω από NAT και να δουλεύουν τα εισερχόμενα? (θα προτιμηθούν αυτοί με usr 9108 )

    Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων.
    Μαλλον θελεις να πεις 5060-5061!
    Ανοιξε και τις 3478-3479 και δοκιμασε!
    Αν τυχον εχεις ΟΤΕΝΕΤ,απενεργοποιησε την αυξημενη προστασια!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nontasaggelis : 16-12-08 στις 00:59. Αιτία: auto merged post

  11. #326
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον θελεις να πεις 5060-5061!
    Ανοιξε και τις 3478-3479 και δοκιμασε!
    Αν τυχον εχεις ΟΤΕΝΕΤ,απενεργοποιησε την αυξημενη προστασια!
    Ναι 5060-5061 ήθελα να πω.
    Λοιπών άνοιξα και τις πόρτες που είπες και δυστυχώς δεν έγινε τίποτα.
    Δεν μπορεί κάτι έχουν αλλάξει στην omnivoice. Αφού δούλευε και σταμάτησε να δουλεύει χωρίς να έχω κάνει την παραμικρή αλλαγή.
    Τέλος πάντων θα δω τι άλλο μπορώ να κάνω.

    Σε ευχαριστώ

    EDIT: Κάποιος που να το έχει και να δουλεύει σε HOL shared?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος trd64 : 16-12-08 στις 01:20.

  12. #327
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    trd64 πηγαινε στο στο Line1 -> Proxy and Registration -> Register Expires (αυτο ειναι απο 3102, λογικα το ιδιο πρεπει να ειναι και σε εσενα) και αλλαξε τη τιμη σε 240.


  13. #328
    Εγγραφή
    20-10-2008
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για βαλε μια αλλη συσκευη με αναγνωριση κλησης πανω στο pap2 και δοκιμασε κληση απο σταθερο και απο κινηττο και πεσμας!
    Ευχαριστώ για τις έξτρα πληροφορίες, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Δυστυχώς, ούτε και η δεύτερη ασύρματη συσκευή δείχνει τον αριθμό εισέρχομενης κλήσης. Αν το pap2t εμφανίζει στο Line Status τον αριθμό, τότε τις πταίει; Μήπως δεν είναι ούτε το Etsi FSK ή Bellcore;

    Για την ιστορία του προβλήματος, το default configuration του pap2t (bellcore) με τα ίδια ασύρματα τηλέφωνα δεν αντιμετώπιζε πρόβλημα με evoice και i-call.

  14. #329
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    947
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mahjongg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις έξτρα πληροφορίες, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Δυστυχώς, ούτε και η δεύτερη ασύρματη συσκευή δείχνει τον αριθμό εισέρχομενης κλήσης. Αν το pap2t εμφανίζει στο Line Status τον αριθμό, τότε τις πταίει; Μήπως δεν είναι ούτε το Etsi FSK ή Bellcore;

    Για την ιστορία του προβλήματος, το default configuration του pap2t (bellcore) με τα ίδια ασύρματα τηλέφωνα δεν αντιμετώπιζε πρόβλημα με evoice και i-call.
    Επειδη δουλευω αρκετα PAP2 και αλλους ΑΤΑ της Linksys με omnivoice και με e-voice και ολα λειτουργουν αψογα,πιστευω οτι κατι στις ρυθμισεις της συσκευης σου ειναι λαθος!
    Οποτε πρωτεινω ολικο reset σε default ρυθμισεις και ξαναπερασμα απο την αρχη!
    Δεν ειναι τιποτα το δυσκολο!Σε 5 λεπτα θαναι ετοιμο!
    Βαλε τις ρυθμισεις που σου εδωσα στα παραπανω post και πιστευω θα λειτουργησει κανονικα!
    Επισης απενεργοποιησε και την υψηλη προστασια της ΟΤΕΝΕΤ!(ποτε δεν ξερεις....)
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

  15. #330
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    nontasaggelis Ευχαριστώ.

    Δεν έχει δουλέψει τίποτα. Έβαλα την IP του PAP στο stun του router και πάλι δεν έγινε τίποτα.
    Μιλάμε έχω ξενερώσει απίστευτα με αυτό το πρόβλημα.

    Κάποιος με HOL και εισερχόμενα παρακαλώ???

Σελ. 22 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Cyta + Omnivoice
    Από kob6931 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-11, 15:02
  2. Fax@Omnivoice
    Από mondeo στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-10, 15:11
  3. SPA3102 & omnivoice
    Από trd64 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-09, 12:50
  4. SPAM με OMNIVOICE?
    Από trd64 στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-08, 01:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας