Σελ. 106 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.576-1.590 από 3448
  1. #1576
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια τα μηνυματα του τηλεφωνητη πως τα ακουμε; Καλουμε το 200 και εκτος απο το pin του τηλεφωνητη βαζουμε και "#" στο τελος; Μου βγαζει συνεχεια οτι βαζω λαθος κωδικο και εχω προβλημα με τον τηλεφωνητη σε αυτο το εσωτερικο νουμερο.

    Edit: Δοκιμασα απο αλλο τηλεφωνο και τελικα το δεχτηκε. Ξερεις κανενας πως διαγραφουμε τα μηνυματα του τηλεφωνητη γιατι δεν αναφερουν κατι στις οδηγιες;
    Right -- pin+# (key). Try pressing 7 after (or even during, perhaps) listening the message to be deleted. (I am not sure about evoice, not many messages there, buit most phones work that way. If I am wrong, at least I bumped your question up ).

  2. #1577
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από livadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Right -- pin+# (key). Try pressing 7 after (or even during, perhaps) listening the message to be deleted. (I am not sure about evoice, not many messages there, buit most phones work that way. If I am wrong, at least I bumped your question up ).
    Σε ευχαριστω πολυ. Δοκιμασα πατωντας το 7 κατα τη διαρκεια που ακουγα το μηνυμα και διαγραφηκε.

  3. #1578
    Εγγραφή
    28-01-2013
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παιδιά καμία ιδέα για Sip Settings για omnivoice για Nokia N82? Δεν φαίνομαι να καταφέρνω να το ρυθμίσω μόνος μου, δεν είμαι σίγουρος τι πρέπει να βάλω σε public user name και user names, realms κτλ.

  4. #1579
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    ISP
    Ουδείς
    Router
    Mikropsit
    Από τεχνική υποστήριξη κι εξυπηρέτηση παίρνουν ένα πολύ μεγάλο 0 πάντως. Όταν τους ζήτησα να δούμε το τι φταίει για το οτι ένα κέντρο * δε στέλνει αλλά ούτε λαμβάνει κλήσεις μεσω OmniVoice μόνο που δε μου το έκλεισαν, και ειδικά όταν τους είπα ότι αρκετοί VoIP providers είναι αυτοί που παρέχουν τέτοιες πληροφορίες για το πως δηλαδή μπορεί να ρυθμιστούν πολλές VoIP συσκευές. "Δες το από εκεί" μου είπαν!!!

  5. #1580
    Εγγραφή
    23-01-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Β
    Router
    Vigor 2700vg
    Νομίζω οτι κάνουν οτι περισσότερο μπορούν, δεν είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν υποστήριξη σε επίπεδο settings αν και προσωπικά μου το έχουν κάνει απο το τηλέφωνο και φυσικά για δικό μου λάθος. Θυμάμαι είχα μιλήσει πάνω απο μια ώρα και σε πολύ φιλικό πια επίπεδο... Είναι μικρή εταιρεία(ελληνική μάλιστα) και έχει χαμηλές τιμές για οτι προσφέρει..Αν ήταν σαν άλλους θα είχε και τιμές άλλων .. Για μένα αξίζει να το προσπαθήσει κάποιος... Τέλος το έχω χρόνια για εισερχόμενες κλήσεις και τους πληρώνω τη συνδρομή όποτε τύχει και μπω (πάντα εκπρόθεσμα) και ποτέ δεν μου το κόψαν. Ενώ η wind σταθερή που έχω Μέρα δεν αφήνει να περάσει.

  6. #1581
    Εγγραφή
    11-10-2007
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54993/5493
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι κάνουν οτι περισσότερο μπορούν, δεν είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν υποστήριξη σε επίπεδο settings αν και προσωπικά μου το έχουν κάνει απο το τηλέφωνο και φυσικά για δικό μου λάθος. Θυμάμαι είχα μιλήσει πάνω απο μια ώρα και σε πολύ φιλικό πια επίπεδο... Είναι μικρή εταιρεία(ελληνική μάλιστα) και έχει χαμηλές τιμές για οτι προσφέρει..Αν ήταν σαν άλλους θα είχε και τιμές άλλων .. Για μένα αξίζει να το προσπαθήσει κάποιος... Τέλος το έχω χρόνια για εισερχόμενες κλήσεις και τους πληρώνω τη συνδρομή όποτε τύχει και μπω (πάντα εκπρόθεσμα) και ποτέ δεν μου το κόψαν. Ενώ η wind σταθερή που έχω Μέρα δεν αφήνει να περάσει.
    Συμφωνώ απόλυτα με τον jimpe. Έχει τύχει να μιλήσω κι εγώ 2-3 φορές μαζί τους και έδειξαν αρκετή προθυμία για να επιλυθεί το πρόβλημα μου.
    Οι τιμές είναι πολύ χαμηλές και η χρήση για την οποία το θέλω με καλύπτει απόλυτα.

  7. #1582
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι κάνουν οτι περισσότερο μπορούν, δεν είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν υποστήριξη σε επίπεδο settings αν και προσωπικά μου το έχουν κάνει απο το τηλέφωνο και φυσικά για δικό μου λάθος. Θυμάμαι είχα μιλήσει πάνω απο μια ώρα και σε πολύ φιλικό πια επίπεδο... Είναι μικρή εταιρεία(ελληνική μάλιστα) και έχει χαμηλές τιμές για οτι προσφέρει..Αν ήταν σαν άλλους θα είχε και τιμές άλλων .. Για μένα αξίζει να το προσπαθήσει κάποιος... Τέλος το έχω χρόνια για εισερχόμενες κλήσεις και τους πληρώνω τη συνδρομή όποτε τύχει και μπω (πάντα εκπρόθεσμα) και ποτέ δεν μου το κόψαν. Ενώ η wind σταθερή που έχω Μέρα δεν αφήνει να περάσει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα με τον jimpe. Έχει τύχει να μιλήσω κι εγώ 2-3 φορές μαζί τους και έδειξαν αρκετή προθυμία για να επιλυθεί το πρόβλημα μου.
    Οι τιμές είναι πολύ χαμηλές και η χρήση για την οποία το θέλω με καλύπτει απόλυτα.
    Συμφωνώ και εγώ απόλυτα.. έχουν ασχοληθεί και με το παραπάνω για θέματα που δεν έπρεπε

  8. #1583
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να συμφωνήσω και γω με τους προλαλήσαντες για την άψογη τηλεφωνική εξυπηρέτηση που μου παρείχαν 2-3 φορές που τους χρειάστηκα!

  9. #1584
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Γειά σε ολους, Εχω Omnivoice σε ενα Linksys SPA και Voipdiscount σε ενα Grandsream. Πήρα τώρα ενα Draytek 2700Vn απο αυτά που ξέμειναν απο Altec. To Voidiscount μου κάνει register κανονικά αλλά η omnivoice με τίποτα διάβασα τα πιό πολλά απο αυτά που γράφονται εδώ, δεν βλέπω φως.....
    Εχει κανείς καταφέρει να κάνει register το παραπάνω router με omnivoice και να δουλεύει καλά, μήπως χρειάζετε τίποτε πόρτες να ανοιξω?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  10. #1585
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σε ολους, Εχω Omnivoice σε ενα Linksys SPA και Voipdiscount σε ενα Grandsream. Πήρα τώρα ενα Draytek 2700Vn απο αυτά που ξέμειναν απο Altec. To Voidiscount μου κάνει register κανονικά αλλά η omnivoice με τίποτα διάβασα τα πιό πολλά απο αυτά που γράφονται εδώ, δεν βλέπω φως.....
    Εχει κανείς καταφέρει να κάνει register το παραπάνω router με omnivoice και να δουλεύει καλά, μήπως χρειάζετε τίποτε πόρτες να ανοιξω?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Φανταζομαι εχεις το firmware της altec και οχι της μαμας draytek; Δηλαδη μεσα στο μενου του router βλεπεις λογοτυπα altec telecoms. Αν ναι τοτε ειχε και γνωστος μου το ιδιο προβλημα με την omnivoice και λυθηκε αφου του περασε firmware της draytek.

    Το μοντελο θα πρεπει να ειναι Draytek Vigor 2700VG. Οχι Vn. Εχει ανοιχτει thread στα router για το ξεκλειδωμα του συγκεκριμενου και πλεον απο οσο ξερω δεν κολλανε στην αλλαγη του firmware. Μονο μια σειρα που κυκλοφουρσε παλια ειχε προβλημα.

  11. #1586
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανταζομαι εχεις το firmware της altec και οχι της μαμας draytek; Δηλαδη μεσα στο μενου του router βλεπεις λογοτυπα altec telecoms. Αν ναι τοτε ειχε και γνωστος μου το ιδιο προβλημα με την omnivoice και λυθηκε αφου του περασε firmware της draytek.

    Το μοντελο θα πρεπει να ειναι Draytek Vigor 2700VG. Οχι Vn. Εχει ανοιχτει thread στα router για το ξεκλειδωμα του συγκεκριμενου και πλεον απο οσο ξερω δεν κολλανε στην αλλαγη του firmware. Μονο μια σειρα που κυκλοφουρσε παλια ειχε προβλημα.
    Ναί ξέχασα να το αναφέρω φυσικά το μαμά Draytek εχω περάσει, πήρα 2 και η σειρά στην Mac ειναι BF η σειρά 81 δεν φλασάρετε.
    Ναι το 2700VG, εχω κολλήσει στο n γιατί ειχα ενα 2700Vn που τάπαιξε στα 2,5 χρόνια.

    Δεν μπορώ να κάνω register κανείς καμμιά ιδέα? το Voipdiscount δουλεύει αψογα στο Draytek, οπως και η omnivoice σε ενα Linksys spa3102

  12. #1587
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί ξέχασα να το αναφέρω φυσικά το μαμά Draytek εχω περάσει, πήρα 2 και η σειρά στην Mac ειναι BF η σειρά 81 δεν φλασάρετε.
    Ναι το 2700VG, εχω κολλήσει στο n γιατί ειχα ενα 2700Vn που τάπαιξε στα 2,5 χρόνια.

    Δεν μπορώ να κάνω register κανείς καμμιά ιδέα? το Voipdiscount δουλεύει αψογα στο Draytek, οπως και η omnivoice σε ενα Linksys spa3102
    Δυστυχως δεν θυμαμαι τις ρυθμισεις για να σε βοηθησω, εχει επιστρεψει στην ντουλαπα, και δεν το εχω προχειρο για να το δοκιμασω (εκτος πολης). Παντως το σιγουρο ειναι οτι δουλευει. Με ενα search που εκανα , στο thread,για κοιτα για τις παρακατω ρυθμισεις μηπως και σε βοηθησουν καθολου. Μηπως να παιξεις και με τη ρυθμιση "NAT" στο μενου της omnivoice απο τη σελιδα τους;

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...67#post4008167

  13. #1588
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως δεν θυμαμαι τις ρυθμισεις για να σε βοηθησω, εχει επιστρεψει στην ντουλαπα, και δεν το εχω προχειρο για να το δοκιμασω (εκτος πολης). Παντως το σιγουρο ειναι οτι δουλευει. Με ενα search που εκανα , στο thread,για κοιτα για τις παρακατω ρυθμισεις μηπως και σε βοηθησουν καθολου. Μηπως να παιξεις και με τη ρυθμιση "NAT" στο μενου της omnivoice απο τη σελιδα τους;

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...67#post4008167
    Ευχαριστώ φίλε μου τόχα διαβάσει αυτό το post τα εβαλα αλλά τίποτε, εχουν αλλάξει πράγματα στην omnivoice απο τότε

  14. #1589
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στην ΤΥ της omnivoice;
    (Τεχνική Υποστήριξη: 2122131020)

  15. #1590
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Αν έχει συνδεθεί κάποιος στην omnivoice,
    με το router ZTE ZXDSL 931VII,
    που δείνει ο ΟΤΕ στις VDSL συνδέσεις,
    τον παρακαλώ να γράψει πως το σετάρουμε.
    Προσπάθησα σε ένα φίλο μου και απέτυχα.
    Ευχαριστώ

Σελ. 106 από 230 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Cyta + Omnivoice
    Από kob6931 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-11, 15:02
  2. Fax@Omnivoice
    Από mondeo στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-10, 15:11
  3. SPA3102 & omnivoice
    Από trd64 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-09, 12:50
  4. SPAM με OMNIVOICE?
    Από trd64 στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-08, 01:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας