Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    γεια σας. ειμαι νέο μέλος, κ έχω dasl μόλις μια μέρα τώρα. έχω router το Alcatel speedtouch 530 και σύνδεση 384 onDSL της otenet.

    μου είχαν πει ότι 8α πρέπει να κτεβάζω με περίπου 40 kb/sec. και αν και το 20-30 που έχω τώρα είναι ήδη τεράστια βελτίωση απο το dial-up που ήμουν συνηθισμένος κ έτσι δε με ενοχλεί τόσο πολύ, με πειράζει απίστευτα που δε μπορώ πλέον να έχω ούτε καν την ποιότητα της σύνδεσης που είχα για Online gaming (συγεκεριμένα για το Stacraft αφού είναι το μόνο παιχνίδι που παίζω online). το παιχνίδι δεν είναι καν μεγάλων απαιτήσεων σύνδεσης.

    κάποιος μου πρότεινε να ανοίξω τα ip's για το game και για αυτό έψαχνα, αλλά δε φαίνεται το πρόβλημα να είναι εκεί, αφού μπορώ να κάνω create παιχνίδια και να μπει άλλος να παίξουμε (κάτι που με κλειστά τα IP's δε 8α γινόταν). αλλά είμαι συνεχώς "κοκκινός" λες κ έχω αργή σύνδεση και με 3 ή παραπάνω μέσα στο ίδιο παιχνίδι lagarw (με 3 λιγότερο κ όσο περισσότερα άτομα τόσο χειρότερα)

    απο χθες βράδυ που ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου, έχς φάει ατέλειωστες ώρες γύρς γύρω και σ αυτό το forum και αλλού μαπς και βρω λύση στο πρόβλημά μου αλλά άδικα. είναι απλά απαράδεκτο να μη μπορώ να παίξω αξιοπρεπώς ένα τόσο χαμηλών απαιτήσεων παιχνίδι με adsl.

    γενικά είμαι ψιλοάσχετος από αυτά απ ότι κατάλαβα απ το ψάξιμο τριγύρω. πολύ επιστήμη η adsl... παρακαλώ βοηθήστε με όποιος μπορεί γιατι αρχίζει και με απογοητεύει η όλη υπόθεση adsl ακόμα δε ξεκίνησα! μπορεί κανείς να μου δώσει τίποτα οδηγίες για τυχών ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω ώστε να λυθεί το πρόβλημά μου?

    ευχαριστώ προκαταβολικά

  2. #2
    Εγγραφή
    27-11-2004
    Περιοχή
    αθηνα ιλισια
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καταρχην καλως ηρθες στο club των κοροιδων, δηλαδη αυτων που εβαλαν adsl και ξεχασαν το online gaming...μην σκας η μιση ελλαδα ειναι σε αυτην την κατασταση...
    κατα 99% δεν εχεις κανει τιποτα λαθος απλα το δυκτιο σου ειναι πηγμενο .φυσικα κανεις δεν σου το ειπε οταν εκανες την αιτηση για συνδεση .
    εγω παλευα με τα firewalls, τις πορτες και τους Providers για κανα 3 μηνο μεχρι που βαρεθηκα και τα παρατησα.
    τελικα καποια στιγμη το δυκτιο επανηρθε στα φυσιολογικα (η εκανε καποια αναβαθμιση ο οτε) και ολα ηταν οκ ...
    μεχρι περυσι το καλοκαιρι ηταν ολα τελεια , το σεπτεμβρη ξανα χαλια και τωρα τον οκτωβρη ειναι σχετικα καλα τις βραδυνες ωρες.
    αν θελεις απλα πες μας σε ποια περιοχη εισαι ετσι για να παρεις εντυπωσεις και απο γειτονες
    παντως αν εχεις την ορεξη (γιατι εγω δεν την ειχα) παρε ενα τηλεφωνο στον οτε και χωστα λιγο μηπως και σε κοιταξουν και γινει κανα θαυμα.
    επισης δοκιμασε και καποιο αλλο online Game, fps κατα προτιμηση για να βεβαιωθεις ...
    αν η κατασταση τραβηξει καιρο παρε συνδρομη για 256 συνδεση και ασε την γραμμη στα 384...ετσι και αλλιως οι ταχυτητες 25-30 ειναι για 256 και δεν υπαρχει λογος να πληρωνεις παραπανω αλλα πιθανοτατα θα σου βελτιωσει και τα Pings (δοκιμασμενο κολπο το εχει κανει πολυς κοσμος ,οπως και εγω και ειδα βελτιωση).
    κουραγιο και καποια στιγμη θα λυθουν και τα δικα σου προβληματα ,ειναι θεμα χρονου και οτε.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    δε μου άρεσε αυτό

    ξέρω πολλούς που έβαλαν adsl και δεν έχουν κανένα πρόβλημα. σε μένα έπρεπε να τύχει αυτό?

    πήρα κάτι τηλέφωνα στον οτε αλλά δε χώνω γιατί δεν έχει κανένα νόημα αφού και οι τηλεφωνητές υπάλληλοι είναι. το πρόβλημα είναι ότι ο ένας με στέλνει στον άλλον. μία στείλε e-mail εδώ, μία δοκίμασε αυτό (πράματα που έχω ήδη κάνει) μία πάρε τηλέφωνο εκεί. μια μέρα κλείνω με adsl και έχω ήδη απογοητευτεί και κουραστεί.

    ελπίζω κάποιος να έχει κάποια λύση να προτείνει..

  4. #4
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    13(dB) / 12(dB)
    1242 κάνε μια κλήση εκεί και πες το πρόβλημα σου.πάρε και 121 και δήλωσε βλάβη, σαν πρόβλημα ανάφερε οτι καμιά φορά δεν συνχρονίζει το modem σου.Οταν έρθει ο οτε απο εκεί πες το ίδιο και συμπλήρωσε οτι οταν έχεις τις λίγες φορές οι ταχύτητες σου είναι χάλια.
    good luck my friend!

  5. #5
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό που σε ενδιαφέρει σε online gaming είναι κυρίως τα pings. Εκεί είναι που πονάει η καμπούρα του Έλλην gamer. Με 200 pings δεν κάνουμε ψωμί!

Παρόμοια Θέματα

  1. Slow online gaming...
    Από Ph03NiX στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-04, 03:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας