Σελ. 8 από 176 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 2627
  1. #106
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beyonder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πληρωνουμε το τσαμπα απλα.
    Πληρωνουμε το full speed και το οτι κατεβαζουμε σφαιρα, χωρις να μας νοιαζει το ratio που για να κρατηθει στο 1:1 με τα γελοια upload που εχουμε πρεπει ο υπολογιστης να λιωνει ανοιχτος 24/7

    Αλλα μ' αυτα τα καραγκιοζιλικια που κανει to RS αν με δει να ανανεωνω το Δεκεμβριο, να μου γραψει και μενα.

    ναι φιλε συμφωνω μαζι σου γιαυτο και οπως γραφω δεν με βολευουν τα τορεντ ουτε σε private trackers... δεν τη μπορω αυτη τη διαδικασια του ratio που ενα φιλαρακι εχει λιωσει στο σινταρισμα τσοντες (σταθερη αξια δε χανει ποτε) για να ανεβαζει συνεχεια ratio...

    προτιμω να δινω καποια χρηματα και να εχω τα κεφαλι μου ησυχο...

    καποια χρηματα ομως οχι να μου πιανουν τον κ@λο στεγνα... να πρεπει να περιμενω 3 μερες για το far cry 2... αλλιως αν το θελω σημερα να πρεπει να ξαναπληρωσω για trafficshare...

    προτιμω να βαλουν οριο 1MB/sec download κιας χανω το μισο bandwidth μου, απο 2.6 GB/ημερα


    Και μην ξεχναμε αυτο που εμπορευονται οι τυποι ειναι στην ουσια η αμεση διαθεσιμοτητα ενος "δωρεαν" προιντος... Εμεις τους καναμε κονιορδους που το χρησιμοποιουμε ολοι και γιναμε ολοι premium... Εμεις μπορουμε να τους βαλουμε παλι στη θεση τους.

    Αλλα υπαρχουν και οι νομοι της αγορας που αργα η γρηγορα θα παρουν μπρος...

    Για αρχη ενα spam attack στον client του ραπιντ με παραπονα και μπινελικια ειναι καλη ιδεα...

  2. #107
    Εγγραφή
    20-07-2006
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    5010/1010
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΡΟΔΟΥ
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 5.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα, όλους τους πιάνει, αυτό το οτι δεν επηρεάζονται οι υπάρχοντες λογαριασμοί είναι μπαρούφα! Εμένα 10gb δέιχνει τώρα...



    +1





    Έστειλα e-mail στο RS και απαίτησα να έχουν για τον κωδικό μου τους όρους που είχανε την ημέρα τις πληρωμής, διαφορετικά θα κάνω καταγγελία στην American Express για απάτη και θα ζητήσω από την τράπεζα/American Express την επίστροφή του ποσού που με χρεώσανε .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος knc : 24-10-08 στις 03:38.

  3. #108
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ύστερα από εξήγηση που διάβασα ενός χρήστη άλλου site, πιστεύω ότι μάλλον κατάλαβε καλύτερα (τουλάχιστον από εμένα) την ανακοίνωση και έχει μία λογική.

    Δηλαδή ότι το νέο όριο είναι 2.66 GB/ημέρα (πριν ήταν 10 GB/μέρα). Αν δε τα χρησιμοποιήσεις κάποιες ημέρες (πάνω από 4 προφανώς), σου κρατάει έως 10 GB (πριν ήταν 50 GB) να τα χρησιμοποιήσεις όλα μαζί, ειδάλλως χάνονται. Και από εκεί και πέρα εξαντλεί transfer από το trafficshare (που χάρισαν και 50 GB για να το μάθουν οι χρήστες) και μπορούν να αγοράζουν οι συνδρομητές με ογκοχρέωση επιπλέον 100 GB με €10.

    Το εξηγούν και στο site τους τελικά:
    A premiumaccount enables you to download 2.66 Gigabyte per day, that’s 2.660.000.000 byte. The volume not used is automatically transferred to the following day, up to a maximum of 10 gigabyte. If the complete download capacity is used up during one day, the premium-user is able to save another 2.66 gigabyte the following day.
    Το googlισα για να βρω πιθανές εξηγήσεις και είμαστε το πιο active thread στο θέμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 24-10-08 στις 03:48.

  4. #109
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ δε μπορώ να καταλάβω ποσο νόμιμα στέκει το RS να αλλάζει τα rules οποτε θελήσει και να μην το κυνηγήσει κανεις.

    Διαβάστε τον τελευταίο 1 χρόνο πόσες φορες έχει αλλάξει τα rules.

    Δηλαδή πες ότι χάνει πελάτες αύριο ξαναλλάζει τους κανόνες ενα 2 μηνο με το παλιό κλασικό 5-10gb/day ξανατρέχουμε τα σκάμε και μετά ερχεται και σου λέει όπα νεα κουλουρια ζωο πάμε πάλι 2.66gb την ημερα.

    Μα sorry πχ πλήρωσα για 1 χρόνο την προσφορα που είχες για 5-10gb/day πως εσύ τώρα το αλλάζεις?

  5. #110
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    @psyxakias
    Ναι αυτο εχω καταλαβει φιλε μεχρι τωρα... και μαλλον ετσι ειναι...

    και για να το κανω πιο σαφες...


    Ισχυε 10gb/ημερα - 50gb το μεγιστο διαθεσιμο αν για 5 μερες δεν εχεις κατεβασει τιποτα... και για 6 μερες να μην κατεβαζες παλι 50 gb θα ειχες

    για τους καινουριους χρηστες 2.6GB/ημερα 10 Gb μεγιστο διαθεσιμο
    Αν θελουν παραπανω πρεπει να χρησιμοποιησουν trafficshare

    Τωρα για τους παλιους ισχυει 10gb/ημερα αλλα το μεγιστο διαθεσιμο ειναι παλι 10 gb... αν μια μερα σου περισεψουν 2 gb, την επομενη δε θα εχεις 12 αλλα 10 παλι...


    Αυτο εγω βγαζω απο το σταυρολεξο της ανακοινωσης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος karlesg : 24-10-08 στις 04:05.

  6. #111
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    DiM, θα ήταν σχετικά καλυμμένο νομικά εάν κατά την εγγραφή, συμφωνούσες σε ένα τυπικά agreement που έχουν οι περισσότερες online εταιρείες παροχής υπηρεσίων που μεταξύ άλλων αναφέρουν ότι "this agreement may change at any time without any previous notification" bla bla bla, όμως στην περίπτωση του rapidshare, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Βέβαια ακόμα και οι εταιρείες που είναι καλυμμένες, δε συνηθίζουν να το εκμεταλλεύονται έτσι διότι απλούστατα θα αυτό-δυσφημιστούν. Στη περίπτωση του RS, οι όροι του "μπάζουν" τρελά.

    karklesg, στους παλιούς δεν είμαι σίγουρος για μετά extend. Η 2η παράγραφος λέει ότι θα ισχύσουν τα νέα όρια σε νέα accounts ή extensions, ενώ η 3η λέει ότι θα παραμείνει το 10GB/ημέρα στα παλιά premium (μήπως παλιά εννοείς πριν γίνουν extend με επιπλέον χρόνο; ). Πραγματικό σταυρόλεξο η ανακοίνωση όπως είπες.


    Γενικότερα, νιώθω ότι παρά-ασχολήθηκα με το συγκεκριμένο θέμα (κολλημένος ψυχάκιας ντε) και πολύ απλά, δεν το αξίζει. Αρχικά με ενδιέφερε επειδή έτυχε να έχω account για κάποιο διάστημα που έχει λήξει και τελευταία σκεφτόμουν να το ανανεώσω, μετά μου προκάλεσε περιέργεια η όλη κατάσταση με τις αλλαγές και κόλλησα. Η χρήση που εμένα με ενδιέφερε θα ήταν αρκετά light και σε καμία περίπτωση δε θα έφτανα τα 2.66 GiB/ημέρα ή τα συσσωρευμένα 10 GB. Όμως προβληματίστηκα έντονα με τις τόσο απότομες αλλαγές: 80% μείωση χρήσης της υπηρεσίας με 0% μείωση τιμής, ώστε να το ξανασκεφτώ. Δεν είναι τα €30 του 6μήνου, αλλά το γαμ*το στην όλη ιστορία.

    Φαντάζεστε ξαφνικά να κατεβάσουν τις "έως 24 Mbps" ADSL οι ISPs σε "έως 4.8 Mbps" με ακριβώς τις ίδιες τιμές; ΣΦΑΓΗ θα γίνει. Διαδήλωση στο σύνταγμα με μαύρες σημαίες και με πλακάτ έξω από την ΕΕΤΤ να τους κλείσει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 24-10-08 στις 04:19.

  7. #112
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων

    karklesg, στους παλιούς δεν είμαι σίγουρος για μετά extend, πραγματικό σταυρόλεξο η ανακοίνωση όπως είπες.


    Αν κανεις extend πηγαινεις στην κατηγορια των "νεων", ετσι εχω καταλαβει εγω...

    Για τους παλιους αυτο θα ισχυει μεχρι να ερθει το χρονικο σημειο που ληγει και πρεπει να κανουν extend...

    Παντως τα κι εγω δεν κανω βαρια χρηση αλλα τα 2.6 την ημερα δεν ειναι αρκετα με τιποτα...

    αν διαβασεις καποια ποστ μου πιο πανω θα καταλαβεις το λογο... εγω δεν κρυβομαι αφου ας μην ειμαστε υποκριτες η πλειοψηφια για τη συγκεκριμενη χρηση το θελει

    1000 φορες να βαλουν οριο 80 GB το μηνα συνολικα, αλλα μια μερα να μπορεις να κατεβασεις 10 gb αν το θελησεις...

    Τεσπα πολυ ασχοληθηκα κι εγω τωρα ληγει η δικια μου δεν ανανεωνω προς το παρον και περιμενω να δω τι θα γινει...

    Αλλα πιστευω μαζικα mail διαμαρτυριας θα τους προξενησουν μια ανησυχια και ισως το ξανασκεφτουν


    Σωστο το παραδειγμα σου με τους ISPs ....

    Τι θα καναμε? Δε θα φευγαμε με τα μπουνια λακητοι?

    Ε κατι τετοιο θα πρεπει να γινει και τωρα... αν επιμεινουν...

  8. #113
    Εγγραφή
    22-05-2004
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Fritz 7590
    ειχα σκοπο να εκανα account. πλεον δεν προκειτε... υπαρχουν τοσες αλλες λυσεις που με αυτη την κινηση το rs θα καταστραφει πιστευω...
    file hosts εχουν ξεπεταχτει απο παντου...

  9. #114
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Niihama-shi
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευτυχώς δεν ανανέωσα το λογαριασμό μου. Πάμε γι αλλά
    Το rapidshare πάει για αυτοκτονία.

  10. #115
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Τώρα σοβαρά ρε παιδιά, πληρώνατε το rapidshare για να έχετε Unlimited download ? Τοσο επείγοντα ήταν τα download σας ?

  11. #116
    Εγγραφή
    22-05-2004
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Fritz 7590
    εγω θα πληρωνα γιατι εκει που το χρησιμοποιουσα δεν μπορω να καταβασω με αλλο τροπο εκτος απο direct download... (δυκτιο τει)

  12. #117
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Δεν το βλέπω να κρατάει πολύ αυτό το μέτρο.

    Το rapidshare είναι σαν την ελληνική κυβέρνηση, ποτέ δεν παίρνουν ένα μέτρο μόνιμο....αποφασίζουν κάτι βλέπουν τις αντιδράσεις του κόσμου και μετά το τροποποιούν.

    Δε γίνεται να αφήσουν μόνο 2.66 GB ημέρα....όταν άνετα κατεβάζεις τόσα σαν free user.

    Η τεχνολογία προχωράει και οι τιμές σε BW πέφτουν παγκοσμίως....και το RS θέλει περισσότερα....

    Μιλάμε για καθαρά τσάτσικη πολιτική....

    Φέρανε πολύ κόσμο προμοτάροντας το ανέβασμα αρχείων από free users και τώρα χτυπάνε αλύπητα.....

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  13. #118
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό που ενοχλεί περισσότερο στην όλη υπόθεση δεν είναι η μεγάλη μείωση σε GB για τους χρήστες (αρκετοί από εμάς δεν κατεβάζουν πολλά GB ούτως ή άλλως), αλλά η έλλειψη σοβαρότητας και η γενικότερη αστάθεια που τους διακρίνει σαν εταιρεία.
    Αλλάζουν συχνά τους όρους χρήσης κατά το δοκούν, νομίζοντας ότι "μας έχουν στο χέρι".
    Εντάξει, ναι μεν γιγαντώθηκαν σαν εταιρεία, αλλά οι πελάτες δεν είναι μηχανήματα, κρίνουν και πράττουν ανάλογα...
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  14. #119
    Εγώ ακόμα απορώ πάντως..Τον Αύγουστο ρίξαν το όριο για ένα μήνα περίπου στα 5GB λόγω αναβαθμίσεων στις γραμμές τους και απ'τη στιγμή που τις τελείωσαν το αυξήσαν στα 10GB. Μέσα σε ενάμιση μήνα πόσος νέος κόσμος μπορεί να έκανε λογαριασμό ώστε να μην μπορούν να ανταπεξέλθουν στη ζήτηση παρόλο που μόλις έχουν κάνει αναβάθμιση; Τί αναβάθμιση κάνανε δηλαδή; Πήγαν στο αντίστοιχο ΠΛΑΙΣΙΟ της Γερμανίας και πήραν 10 24mb γραμμές και μια ντουζίνα σκληρούς; Και το καλοκαίρι που αναβαθμίζαν το σύστημά τους και άρα λειτουργούσαν με λιγότερους πόρους απο το κανονικό όπως είπαν, πώς μπορούσαν κ δίνανε 5GB τη μέρα και ένα μήνα μετα την αναβάθμιση το κάνουν 2.5; Όλα αυτά μου φαίνονται λίγο περίεργα, κάτι που δεν θυμίζει RS και πολιτική γερμανικής εταιρίας αλλά κάτι άλλο να κρύβεται πίσω απο την όλη ιστορία.. Πάντως εγώ είμαι τρίτη χρονιά στο RS δεν μπορώ να σκεφτώ ακόμα με τι θα το αντικαταστήσω αφού δεν συγκρίνεται τίποτα άλλο μαζί του, αλλά σίγουρα θα βρω μέχρι το Δεκέμβρη που λίγει η συνδρομή μου..

  15. #120
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Αρε TL με τις ταχύτητες σου... ΤL ftw και ας αλλάζουν τους όρους στο RS κάθε μέρα.
    Account στο ΤL και τέλος.
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

Σελ. 8 από 176 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910131828 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέο Rapidshare, αλλαγές..
    Από tsavman στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 527
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-09, 23:38
  2. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-08, 12:35
  3. Αρχείο txt, όρων χρήσης ιστοσελίδας.
    Από psaxtiri στο φόρουμ Web authoring, development & web design
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-06, 22:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας