Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οπότε δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος νόμος (όπως υπάρχει πχ για τις εγγυήσεις διαφόρων εξαρτημάτων που έχουμε συζητήσει στο φόρουμ πάμπολες φορές) και τελικά αν το πράγμα πάει εκεί θα κρίνει το κάθε δικαστήριο βάση κρίσης των δικαστών, που κατά προσωπική άποψη συγνώμη αλλά δεν είμαι αισιόδοξος, ούτε εμπιστεύομαι στην τελική (και λυπάμαι που το λέω). Μόνο όταν υπάρχει καταγγεγραμένη και ρητή απόφαση που δε χρίζει καμμιάς "ερμηνίας" από τον οποιοδήποτε. Είναι μια εντελώς γκρίζα περιοχή που δεν έχω καταλήξει μετά από τόσα χρόνια στο ενοίκιο. Εγώ πάντως όταν μπήκα στο σπίτι που είμαι τώρα και όταν τελικά μετέφερα τον Η/Υ και πήγα να τον κουμπώσω στην πρίζα και είδα ότι δεν ήταν σε καλή κατάσταση, δε ρίσκαρα την όποια επιλογή του ιδιοκτήτη και πήγα πήρα και πέρασα εγώ πρίζα της προκοπής και κούμπωσα τα ηλεκτρονικά μου. Με το ίδιο σκεπτικό μετά από 2 χρόνια λειτουργίας όταν χάλασε το καζανάκι το έφτιαξα. Μπορεί να είμαι θύμα και λάθος εγώ πάντως τί να πώ.
    Αυτό με την αύξηση όσο ο πληθωρισμός θα ήθελα να το ξέρω. Δηλαδή αν εγώ δίνω Χ ευρώ δε μπορεί να έρθει ποτέ να μου πεί ότι θέλει 2Χ ?? Μόνο Χ+τον πληθωρισμό??Περίεργο που ακούγεται...
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  2. #17
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος νόμος (όπως υπάρχει πχ για τις εγγυήσεις διαφόρων εξαρτημάτων που έχουμε συζητήσει στο φόρουμ πάμπολες φορές) και τελικά αν το πράγμα πάει εκεί θα κρίνει το κάθε δικαστήριο βάση κρίσης των δικαστών, που κατά προσωπική άποψη συγνώμη αλλά δεν είμαι αισιόδοξος, ούτε εμπιστεύομαι στην τελική (και λυπάμαι που το λέω). Μόνο όταν υπάρχει καταγγεγραμένη και ρητή απόφαση που δε χρίζει καμμιάς "ερμηνίας" από τον οποιοδήποτε. Είναι μια εντελώς γκρίζα περιοχή που δεν έχω καταλήξει μετά από τόσα χρόνια στο ενοίκιο. Εγώ πάντως όταν μπήκα στο σπίτι που είμαι τώρα και όταν τελικά μετέφερα τον Η/Υ και πήγα να τον κουμπώσω στην πρίζα και είδα ότι δεν ήταν σε καλή κατάσταση, δε ρίσκαρα την όποια επιλογή του ιδιοκτήτη και πήγα πήρα και πέρασα εγώ πρίζα της προκοπής και κούμπωσα τα ηλεκτρονικά μου. Με το ίδιο σκεπτικό μετά από 2 χρόνια λειτουργίας όταν χάλασε το καζανάκι το έφτιαξα. Μπορεί να είμαι θύμα και λάθος εγώ πάντως τί να πώ.
    Αυτό με την αύξηση όσο ο πληθωρισμός θα ήθελα να το ξέρω. Δηλαδή αν εγώ δίνω Χ ευρώ δε μπορεί να έρθει ποτέ να μου πεί ότι θέλει 2Χ ?? Μόνο Χ+τον πληθωρισμό??Περίεργο που ακούγεται...
    Στο ελληνικο Δικαιο δεν υπαρχει η εννοια και εφαρμογη του δεδικασμενου οπως πχ στο Αμερικανικο. Η καθε υποθεση λοιπον κρινεται και ερμηνευεται διαφορετικα. Για το ιδιο ζητημα δηλαδη να εχουμε κανει δικαστηριο εσυ κι εγω και μπορει να παρουμε διαφορετικες αποφασεις. Αυτο ακουγεται ισως κακο αλλα ειναι και καλο. Κακο γιατι ουσιαστικα το συστημα ειναι για να τρωνε τα δικαστηρια και οι δικηγοροι αλλα απο την αλλη η καθε περιπτωση εχει και καποιες ειδοποιους διαφορες οι οποιες τελικα μπορει να ειναι και τοσο κρισιμες ωστε να αλλαζουν εντελως την τελικη κριση του δικαστη και της υποθεσης.

    Στα υπολοιπα, ναι καλα εκανες στην περιπτωση της πριζας απο τη στιγμη που και καινουργια να ηταν ειχες αμφιβολιες ή ηθελες να εχεις και καλυτερο, ενω το καζανακι αν χαλουσε μεσα στο πρωτο διαστημα που ειχες μπει στο σπιτι, λιγο αοριστο ακουγεται αυτο αλλα ειναι νομιζω κατανοητο, θα επρεπε να το επωμιστει ο ιδιοκτητης καθως το προβλημα προυπηρχε, ενω μετα απο καιρο δεν ειναι και λογος για 5-10€ να χαλαστεις με τον ιδιοκτητη για κατι που μπορει να χαλασε φυσιολογικα ή επειδη καποιος ξεχαρβαλωσε το κουμπι.

    Στο θεμα της αυξησης τα πραγματα ειναι λιγο διαφορετικα σε οτι αφορα παλαια και νεα συμβολαια, οικιακα και επαγγελματικα οπως και ειδη ενοικιασεων. Στα οικιακα παντως η νορμα ειναι ενα 5% ταβανι αυξησης. ΚΑι το οριο τεθηκε καθως παλια υπηρχαν απιστευτα υψηλοι οροι αυξησης, πχ 15 ή και 20%.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 29gk : 03-05-19 στις 23:44.

  3. #18
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο θεμα της αυξησης τα πραγματα ειναι λιγο διαφορετικα σε οτι αφορα παλαια και νεα συμβολαια, οικιακα και επαγγελματικα οπως και ειδη ενοικιασεων. Στα οικιακα παντως η νορμα ειναι ενα 5% ταβανι αυξησης. ΚΑι το οριο τεθηκε καθως παλαι υπηρχαν απιστευτα υψηλοι οροι αυξησης, πχ 15 ή και 20%.
    Επειδή είμαι κοντά στο να τελειώσει το συμβόλαιό μου και επειδή δεν το γνώριζα καθόλου, δε μπορεί να μή θέλει να σου ανανεώσει το συμβόλαιο και να θέλει να βρεί νέους ενοικιαστές με οπιαδήποτε νέα τιμή;
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  4. #19
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είμαι κοντά στο να τελειώσει το συμβόλαιό μου και επειδή δεν το γνώριζα καθόλου, δε μπορεί να μή θέλει να σου ανανεώσει το συμβόλαιο και να θέλει να βρεί νέους ενοικιαστές με οπιαδήποτε νέα τιμή;
    Nαι φυσικα και μπορει. Εαν εχει περασει η τριετια και δεν σε θελει για τον οποιοδηποτε λογο, και βασικα για οικονομικο αν το ενοικιο ειναι πολυ χαμηλο σε σχεση με τις σημερινες τιμες οι οποιες η αληθεια ειναι οτι εχουν σημειωσει μεγαλη ανοδο στα ενοικια ή αν εχει σχεδια για τουριστικη αξιοποιηση τυπου aibnb θα επιδιωξει εξωση ή αυξηση ενοικιου κοντα στις νεες τιμες.

    Ολα ειναι σχετικα βεβαια, εξαρτωνται απο παμπολλους παραγοντες, πχ απο την εως σημερα μεταξυ σας σχεση, απο την πολη και την περιοχη, απο το ονειρο που μπορει να εχει δει ο καθενας, απο τις αναγκες του οπως διαμορφωνονται απο την γενικοτερη υψηλη φορολογια και το αυξημενο κοστος ζωης, απο το εαν θελει να ρισκαρει κτλ. Με ενα πιο συγκεκριμενο παραδειγμα, εγω εβαλα ενοικιαστηριο σε ενα σπιτι ( τρεχει τωρα ) το οποιο το ειχα ενοικιασει το 2013, επειδη ο ενοικιαστης μου, τυπικος κατα τα αλλα δεν προσεξε το σπιτι, αρχισε να κανει υπερβολες σε καταναλωση ενω παραλληλα μου ζητησε μειωση ενοικιου και επειδη γενικα με φοβισε για το μελλον. Σου λεω λοιπον οτι ανακαλυψα μια τεραστια ζητηση στην περιοχη με ταυτοχρονη ελαχιστη προσφορα και με την μεση τιμη των ενοικιων αντιστοιχων ακινητων, να ειναι κατα +25% αυξημενη σε σχεση με τα χρηματα που εως τωρα λαβαινα. Και στην δικη μου περιπτωση ( σημειωσε εδω οτι η καθε περιπτωση διαφερει και απλα αναφερω ως παραδειγμα το δικο μου και οχι ως κοινη πρακτικη ) εγω ειχα μια ευχαριστη εκπληξη ως ιδιοκτητης καθως δεν ειχα αντιληφθει την αλλαγη στην ολη κατασταση ενω ο ενοικιαστης μου μια αντιστοιχα πολυ δυσαρεστη. Μια μικρη ερευνα για κατι σαν κι αυτο που μενεις σημερα στην Χρυση Ευκαιρια θα σου δωσει μια καλη εικονα.

    Θα προτεινα ομως, εαν εισαι ευχαριστημενος και ο ιδιοκτητης σου ειναι λογικος και σοβαρος, σε περιπτωση που σου ζητησει μια μεγαλη αυξηση, να εχεις ηδη κανει την προετοιμασια σου και να του αντιπροτεινεις κατι που θα του αποφερει ισως λιγοτερο εσοδο αλλα θα τον δυσκολεψει και προβληματισει στο να χασει εναν καλο ενοικιαστη. Κατι διαφορετικο δηλαδη απο αυτο που εκανε ο δικος μου ενοικιαστης ο οποιος και μου χτυπησε την πορτα αιτουμενος μικροτερο ενοικιο με νεο συμβολαιο αρα και 3ετη υποχρεωση και δεσμευση μου και μαλιστα με μαγκια, φωνη και ....απειλη.

    EDIT
    Επειδη τωρα το ειδα, η καθορισμενη αυξηση βασει πληθωρισμου, αφορα αυξησεις εντος συμβολαιου και οχι σε νεο. Εκει δεν υπαρχει περιορισμος. Δηλαδη αν κανεις σημερα συμβολαιο για μια ενοικιαση και συμφωνησεις σε ετησια αυξηση αυτη δεν θα πρεπει να υπερβαινει ενα 3-5%, ενω οταν το συμβολαιο σου εχει ληξει και πλεον εχει μετατραπει σε αοριστου, ο νεος ενοικιαστης ή και εσυ ο ιδιος ο "παλιος" αλλα με νεο συμβολαιο, θα ενοικιασεις σε τιμη και ορους που δεν θα περιοριζονται απο το παλιο και η τυχον αυξηση δεν θα εχει το παραπανω ποσοστο αυξησης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 29gk : 03-05-19 στις 23:50.

  5. #20
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έγινε thanks for the info.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  6. #21
    Εγγραφή
    02-05-2019
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Διανύω το 3ο έτος διαμονής στο σπίτι και:
    1) Το τζάκι δεν το χρησιμοποιώ, με βολεύει το καλοριφέρ.
    2) Την είχε το σπίτι την τέντα. Θεώρησα ότι όφειλα γι΄αυτά που εντόπισα να την ενημερώσω. Δεν προέβη σε κάποια ενέργεια κι αυτό με προβληματίζει λίγο, σε περίπτωση που θελήσω να φύγω.

  7. #22
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psaxtiri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χάλασε ένα παντζούρι. Η εγκατάσταση του είναι τουλάχιστον 20ετίας συνεπώς έχει «ανοίξει – κλείσει» εκατοντάδες φορές. Είναι ζημιά από φθορά δηλαδή και όχι κακή χρήση. Και φθορά που προκλήθηκε από όλους τους προηγούμενους ενοικιαστές και τώρα εμφανίστηκε το αποτέλεσμα της.

    Αν εγώ πχ σπάσω ένα τζάμι στο σπίτι εννοείται ότι θα το πληρώσω εγώ. Αλλά όταν εγώ είμαι 1 χρόνο σε ένα σπίτι και έχω τέτοιες ζημίες θα τα πληρώσω εγώ;

    ΥΓ:Δεν είναι το κόστος που με απασχολεί αλλά δεν μου αρέσει να με πιάνουνε «κότσο».
    Παντζουρι ο ιδιοκτήτης. Σε μένα δύο φορές είχαν χαλάσει και τα άλλαξε. Όπως και τρύπια καλοριφέρ.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  8. #23
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και για το πατζούρι σχετικό είναι. Σε διαμέρισμα που νοίκιαζα σε φοιτήτριες (τρομάρα τους), το αλουμινένιο πατζούρι ήταν μια χαρά όταν μπήκαν, και στο δεύτερο χρόνο ήταν στραβωμένο στην κάτω γωνία, εμφανώς από κακή χρήση / παραβίαση του μηχανισμού ανάκλισης. Δεν στραβώνει το πατζούρι από φυσιολογική χρήση. Φυσικά το πλήρωσαν.

  9. #24
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για το πατζούρι σχετικό είναι. Σε διαμέρισμα που νοίκιαζα σε φοιτήτριες (τρομάρα τους), το αλουμινένιο πατζούρι ήταν μια χαρά όταν μπήκαν, και στο δεύτερο χρόνο ήταν στραβωμένο στην κάτω γωνία, εμφανώς από κακή χρήση / παραβίαση του μηχανισμού ανάκλισης. Δεν στραβώνει το πατζούρι από φυσιολογική χρήση. Φυσικά το πλήρωσαν.
    Εμένα κόπηκε απλά. Έμεινε κάτω. Και τα σώματα σαπισαν και τρυπησαν.το ένα μετά το άλλο. Φυσικά αυτά αν τα αλλάξεις πάνε χρόνια και δεν θα τα παιρνα μαζί μου. Το καζανάκι πχ το φτιαξα όταν χάλασε.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  10. #25
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα κόπηκε απλά. Έμεινε κάτω. Και τα σώματα σαπισαν και τρυπησαν.το ένα μετά το άλλο. Φυσικά αυτά αν τα αλλάξεις πάνε χρόνια και δεν θα τα παιρνα μαζί μου.
    Αυτά είναι φυσιολογική φθορά, και φυσικά βαρύνουν τον ιδιοκτήτη.
    Το καζανάκι πχ το φτιαξα όταν χάλασε.
    Εδώ είναι γκρίζα περιοχή, άντε να βγάλεις άκρη αν είναι φυσιολογική φθορά ή όχι. Βέβαια επειδή μιλάμε κατά κανόνα για εύκολη και φτηνή επισκευή, και τότε που νοίκιαζα φοιτητής μόνιος μου το έφτιαχνα, δεν έμπαινα καν στον κόπο να ειδοποιήσω τον ιδιοκτήτη, απλά τον ενημέρωνα την επόμενη φορά που πήγαινα το ενοίκιο.

  11. #26
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.996
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν αναφέρει το συμφωνητικό μίσθωσης κατοικίας τότε το πληρώνει ο ενοικιαστής και όχι ο ιδιοκτήτης.
    1.Οι μισθωτές αναλαμβάνουν την δαπάνη συντήρησης , αντικατάστασης ή επισκευής ζημιών και βλαβών του μισθίου , των εγκαταστάσεων και του εξοπλισμού του εφόσον η ζημία ή βλάβη προκλήθηκε από λανθασμένη ή πλημμελή χρήση εκ των μισθωτών
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaris2335 : 06-05-19 στις 15:15.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό το "εφόσον" είναι που εισάγει τη γκρίζα περιοχή. Πόσο εύκολο είναι σε κάθε περίπτωση να προσδιορίσεις (και να συμφωνήσουν και οι δύο πλευρές) αν η Χ ζημιά είναι από λανθασμένη ή πλημμελή χρήση; Ή θα τρέχεις στα δικαστήρια για ένα καζανάκι; Αν δεν υπάρχει συνεννόηση, άστα να πάνε...

  13. #28
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    Ρεντης, Αττικη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz! 7590
    SNR / Attn
    25(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν ειναι απο φυσιολογικη φθορα την πληρωνει ο ιδιοκτητης. Αν κατι χαλασεις εσυ απο απροσεξια η επιτηδες τοτε ειναι δικο σου κοστος.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-08, 14:29
  2. Ποιός πληρώνει και τι?
    Από filathlos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-07, 20:12
  3. Ποιος πληρώνει τις voip υπηρεσίες;;;
    Από dragonfighter στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-06, 14:05
  4. [Crypto] DSLbox Ποιός φταίει, ποιός πληρώνει?
    Από kagelar στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-05, 04:26
  5. 2 DSL γραμμές σε ένα σπίτι;
    Από Darkman_ στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-05, 23:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας