Σελ. 352 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 332342347350351352353354357362 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.266-5.280 από 5580
  1. #5266
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεις να πας να το παρεις ο ιδιος απο το καταστημα καποια στιγμη που να εισαι κοντα? το κρατανε μεχρι 5 εργασιμες μερες
    χρονια πολλα φιλε μου.για να το παρω από το κατάστημα πρεπει να ταξιδεψω 54+54=108 χιλιόμετρα,γι'αυτο ξεκαθαρισα την παραγγελια με κουριερ..τες πα ας σταματήσω να γραφω γιατι το ζητημα είναι και εκτος θεματος.δεν θα εγραφα τιποτα αν δεν ειχα υποσχεθεί πως θα γραψω τις εντυπώσεις μου από τη χρηση του..δεν πειραζει.

  2. #5267
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    και σε μένα ενώ τους έκανα αλλαγή στην διεύθυνση γιατί δεν μπορούσα να παραλάβω σπίτι χρειάστηκαν μερικά τηλεφωνήματα για να αλλάξει η διεύθυνση αλλά τελικά παρέλαβα μετά μια εβδομάδα στη σωστή διεύθυνση.
    Είναι λίγο έως πολύ ανοργάνωτοι αλλά στο τέλος συνήθως συνεννοείσαι.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  3. #5268
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    συμφωνω ανοργάνωτοι αλλα στο τελος υπαρχει συννενοηση.σημερα καλεσα στο κατάστημα και εκει ως δια μαγειας ηταν όλα όπως τα ειχα κανει εγω δηλαδή αποστολή με κουριερ στο σπιτι μου.ακυρωσα την ακυρωση και θα μου το ξαναστειλουν.βεβαια μετα την πρωτοχρονιά αλλα ας είναι.ειναι πολύ καλη η προσφορα στο assus είναι και το δικο μου κολλημα με τις δοκιμες που με εκαναν να αλλαξω γνωμη.οποτε μετα την πρωτοχρονιά θα σας πω τις εντυπώσεις μου


    up: τα παιδια από το εδώ κατάστημα τελικα καταφεραν αυτό που από τα κεντρικα των Αθηνων ηταν απιστευτο.θα το εχω το απόγευμα σημερα.

    - - - Updated - - -
    up2:

    λοιπον οι εντυπώσεις μου από το asus dsl-ac55u είναι κατ'αρχην πολύ καλες.το μηχανακι είναι πολύ για τις δικες μου απαιτησεις.σε ότι αφορα το κλειδωμα στην asdl24 συνδεση μου είναι πιο καλο(1 mbps πιο πανω) από αυτό του παροχου (entry 2i) και εφαμιλο με το td-w8960.παρατηρω στα speedtest μια πτωση(-4) στα ping σε συγκεκριμένους servers που μετραω που είναι σιγουρα θετικο πραγμα.απο εκει και περα στη δικη μου γραμμη τα παιχνίδια με το snr είναι σαφως ευκολοτερα με το td-w8960n παρα με το asus dsl-ac55u ισως γιατι στο δευτερο μοντεμ ρουτερ βλεπω τα λαθη που μαζευει η γραμμη μου όταν κατεβαζω υπερβολικα το snr.να προσθεσω ότι εκανα update το firmware μεσα από το μενου.εχω να μαθω πολλα ακομη για το dsl-ac55u το οποιο πιστευω ότι θα εχει αψογες επιδοσεις όταν με το καλο 'ερθει' το vdsl η ότι άλλο στην περιοχη μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 30-12-17 στις 19:07. Αιτία: up2

  4. #5269
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Ξέρει κανείς αν το μανίσιο modem του OTE κάνει logging τους clients (μιας και πάω ΟΤΕ το 2018);
    Εχω κάποια θέματα με τα powerlines και θέλω να κάνω log κάθε πότε γίνεται disconnect και για πόση ώρα το macbook pro από το modem.
    Η διεύθυνση local ip του macbook pro είναι σταθερή.

  5. #5270
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον οι εντυπώσεις μου από το asus dsl-ac55u είναι κατ'αρχην πολύ καλες.το μηχανακι είναι πολύ για τις δικες μου απαιτησεις.σε ότι αφορα το κλειδωμα στην asdl24 συνδεση μου είναι πιο καλο(1 mbps πιο πανω) από αυτό του παροχου (entry 2i) και εφαμιλο με το td-w8960.παρατηρω στα speedtest μια πτωση(-4) στα ping σε συγκεκριμένους servers που μετραω που είναι σιγουρα θετικο πραγμα.απο εκει και περα στη δικη μου γραμμη τα παιχνίδια με το snr είναι σαφως ευκολοτερα με το td-w8960n παρα με το asus dsl-ac55u ισως γιατι στο δευτερο μοντεμ ρουτερ βλεπω τα λαθη που μαζευει η γραμμη μου όταν κατεβαζω υπερβολικα το snr.να προσθεσω ότι εκανα update το firmware μεσα από το μενου.εχω να μαθω πολλα ακομη για το dsl-ac55u το οποιο πιστευω ότι θα εχει αψογες επιδοσεις όταν με το καλο 'ερθει' το vdsl η ότι άλλο στην περιοχη μου.
    Yπαρχει μια ρυθμιση που λεγεται ESNP (administration>dsl settings) κανε το enable, με το tp link θα εχει λιγο πραπανω λαθη γιατι το dsl ac55 ειναι mediatek σε σχεση με το tp link broadcom σε αναλογ dslam, αλλα αν δεν σου κανουν προβλημα τα λαθη ασε το ετσι ... και εχει πιο πολλες ρυθμισεις γραμμης

  6. #5271
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπαρχει μια ρυθμιση που λεγεται ESNP (administration>dsl settings) κανε το enable, με το tp link θα εχει λιγο πραπανω λαθη γιατι το dsl ac55 ειναι mediatek σε σχεση με το tp link broadcom σε αναλογ dslam, αλλα αν δεν σου κανουν προβλημα τα λαθη ασε το ετσι ... και εχει πιο πολλες ρυθμισεις γραμμης
    το βρηκα αυτό που λες αλλα οι επιλογες είναι default και stable.το εχω αφησει default να το γυρισω σε stable?

  7. #5272
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ναι βαλε το στο stable (τα μπερδεψα) εκει βοηθαει σε τυχον ξαφνικο θορυβο γραμμης, αρα και στα λαθη

  8. #5273
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι βαλε το στο stable (τα μπερδεψα) εκει βοηθαει σε τυχον ξαφνικο θορυβο γραμμης, αρα και στα λαθη
    καλημέρα.το εβαλα σε stable χθες.δεν ξερω πως να το εκφρασω αλλα νομιζω ότι με το asus φανηκαν όλα οσα αφορουν τη γραμμη μου,ειτε καλα ειτε κακα.θα τυχει σε άλλο νημα να σε ρωτησω και θα σου δειξω στατιστικα.ζοριζω τη γραμμη,μαζευει λαθη αλλα δεν αποσυνδέεται και κυριως κατεβαζει σταθερα ενώ το tp link μου εκανε νερα και δεν μου εδειχνε την πραγματικοτητα της γραμμης μου.στο θεμα κατεβασμα από ftp,http server,torrent κτλ. είναι βραχος,θα περιμενω να κλεισει 24 ωρες update για να δω και το άλλο ζητημα που μου εκανε το tp link και ενοω την αποσυνδεση.σ'ευχαριστω για όλα.σου ευχομαι καλη χρονια με υγεια και πολλα χαμογελα

  9. #5274
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επισης, εχουμε topic εδω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...U-modem-router
    αν και ειναι του παλιο n55u εχουν πosταρει και για το ac55u
    η ανοιξε καινουριο topic asus dsl ac55u

  10. #5275
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά στο forum!

    Ψάχνω για κάποιο σχετικά φθηνό ADSL modem (παλιο, μεταχειρισμένο, καινούριο, δεν έχει σημασία) που να παίζει με DMT/DSLStats ώστε να μπορέσω να πειραματιστώ λίγο με την γραμμή μου και να έχω και κάποια γραφήματα. Μόνο ως modem σε bridge θα δουλέψει οπότε δεν με νοιάζει το performance στις άλλες λειτουργίες του.
    Ξέρω για τα TG585 και USR9108, υπάρχουν άλλα εξίσου καλά στο DSL κομμάτι, που να έχετε δουλέψει;

  11. #5276
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά στο forum!

    Ψάχνω για κάποιο σχετικά φθηνό ADSL modem (παλιο, μεταχειρισμένο, καινούριο, δεν έχει σημασία) που να παίζει με DMT/DSLStats ώστε να μπορέσω να πειραματιστώ λίγο με την γραμμή μου και να έχω και κάποια γραφήματα. Μόνο ως modem σε bridge θα δουλέψει οπότε δεν με νοιάζει το performance στις άλλες λειτουργίες του.
    Ξέρω για τα TG585 και USR9108, υπάρχουν άλλα εξίσου καλά στο DSL κομμάτι, που να έχετε δουλέψει;
    τα παρακατω δεν θα παιξουν με dmt γιατι ο προγραματιστης του δεν το εχει ανανεωσει χρονια και εχουν σχετικα πιο καινουρια dsl chipset
    netgear dgn 2200 v3 & v4 (με amod εχει ετιμες ρυθμισεις γραμμης στο menu)
    netgear dgn 3500 (το ιδιο)
    απο τα καινουρια tp link 8960 (δεν παιζει dmt - προβλημα με dslstats & telnet)
    θα παιξουν με dsl stats αλλα το tp link εχει προβλημα και με το dsl stats & και στο telnet, αλλα θα κανεις την δουλεια σου, καποτε σε αφηνει να μπεις στο telnet να κανεις τις αλλαγες
    Και τα 3 εφοσον ξερεις (δες στα αναλογα topics που εχουμε) μπορεις να μπεις και με telnet να πειραξεις την γραμμη

    Αλλο στα πιο φτηνα (καμια 35αρια ευρω αν βρεθει) αν πας απο μαγαζι wind, για το asus N14 που το φλασαρεις με το generic λογισμικο και εχεις καινουριες ρυθμισεις ... δεν παιζει με dslstats & dmt λογω αλλου chipset, αλλα εχει ολες τις dsl ρυθμισεις μεσα στο menu ετοιμες και εχει δικο του graph με τονους γραμμης κλπ

    Το asus μπαινει σε ειδος γεφυρας με αυτο τον τροπο
    https://www.asus.com/support/FAQ/1015722
    το 8960 εχει καθαρη γεφυρα που θελεις
    τα netgear Νομιζω θελουν πατεντα
    https://community.netgear.com/t5/DSL...de/td-p/354076
    ή με amod τους εχει προσθεση καθαρη γεφυρα

    Αν εισαι με οτε να προτιμησεις το 2200 (v3/v4) & το 8960 λογω που ταιριαζουν καλυτερα τα chipsets, αρα πιο σταθερα
    Ειναι και αλλα, μονο αυτα θυμαμαι για τωρα
    Καλα πειραματα

  12. #5277
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    83
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-LINK ARCHER VR200
    Μπαμπη καλη χρονια να σε ρωτησω αν γνωριζεις για VDSL με Wind καμπινες ποια ρουτερ ειναι πιο συμβατα...

  13. #5278
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σ ευχαριστώ πολύ Μπάμπη για τις πληροφορίες!

  14. #5279
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hellraiser76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαμπη καλη χρονια να σε ρωτησω αν γνωριζεις για VDSL με Wind καμπινες ποια ρουτερ ειναι πιο συμβατα...
    Η wind / voda / hol μπορει να παιζουν με 2-3 διαφορετικα chipset dslam ... αυτα που εχουν lantiq, infineon, conexant, realtek προσωπικα πιστευω ειναι καλυτερα ση περιπτωση αυτη
    (τωρα πλεον υπαρχουν σε καινουρια μονο τα lantiq και τα realtek)
    Δες εδω δοκιμες απο αλλο φιλο
    https://www.adslgr.com/forum/threads...86#post5920486

  15. #5280
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    83
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-LINK ARCHER VR200
    Ευχαριστω φιλε μου...

Σελ. 352 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 332342347350351352353354357362 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιός είναι ο καλύτερος ISP για online-gaming
    Από lovdagaym στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 11:38
  2. Ποιος ειναι ο καλυτερος Router?
    Από stubu στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-07, 22:04
  3. Ποιός είναι ο καλύτερος wireless router
    Από ASiC στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-07, 19:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας