Σελ. 343 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 323333338341342343344345348353363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.131-5.145 από 5580
  1. #5131
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therock003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη παω στα τυφλα τελειως, θελω μια γνωμη. Εως 40 βρισκω αυτα με καλη αξιολογηση σκρουτζ

    https://www.skroutz.gr/s/5721306/TP-...W8970B-v1.html
    https://www.skroutz.gr/s/302006/TP-L...1043ND-v1.html
    https://www.skroutz.gr/s/7552388/TP-...-W8970-v3.html
    https://www.skroutz.gr/s/4913830/TP-...her-C2-v1.html


    Και παιζει και αυτο με 1200 στα 50 για να μη δωσω 70αρια που θελουν τα AP

    https://www.skroutz.gr/s/8182247/D-Link-DIR-842.html
    Έχεις βάλει αρκετά που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.

    Αν θέλεις σκέτο router χωρίς την δυνατότητα του adsl modem , μπορείς να δεις το https://www.skroutz.gr/s/9794884/TP-...1043ND-v4.html

    Αν σε ενδιαφέρει και το adsl ή vdsl μπορείς να δεις το https://www.skroutz.gr/s/7318536/TP-...VR200v-v1.html αλλά εγώ θα το αγόραζα από εξωτερικό https://www.amazon.de/TP-Link-Modemr...eywords=VR200v αν δεν το βιαζόμουν

    αν θες πιο δυνατό σκέτο router και πάλι δεν βιάζεσαι δες αυτό https://www.amazon.de/D-Link-DIR-860...D-Link+DIR-860
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  2. #5132
    Εγγραφή
    12-04-2016
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι πιστευω λιγοι εχουν δοκιμασει συγκεκριμενες συσκευες ... επισης αν σου συστησουν κατι συγκεκριμενο, μετα σε παιρνουν στο λαιμο τους αν δεν το εχουν δοκιμασει ... και εγω με AP / power lines δεν συστηνω κατι συγκεκριμενο γιατι δεν τα εχω δοκιμασει
    Mονο σε modems και σε μερικες περιπτωσεις, αλλα και εκει αρχιζω να μενω πισω γιατι εχω καιτο να παρω καινουριο


    To 585v8 ειναι infineon και μαλλον ταιριαζε με το dslam forthnet
    Δυστυχως αυτα δεν βγαινουν αλλο, η συνεχεια τους ειναι τα lantiq, οποτε πιστευω αυτα ειναι που θα εχουν πιο πολλες πιθνοτητες να ειναι τα πιο σταθερα

    Αυτα τα 2 που δειχνεις βαση των αναλογων κριτικων σε topics που εχουμε, στους πιο πολλους φιλους ειναι οκ, και πιστευω θα καλυψουν το streaming γιατι εχουν σχετικα καλο ασυρματο
    (εδω αν δεις κατι που δεν σου αρεσει)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B5%CE%B9%CF%82
    https://www.adslgr.com/forum/threads...00-VDSL-Router

    Τωρα για το θεμα σταθερης γραμμης, εδω αφου το θελεις και vdsl μπορει να γινει μπερδεμα, γιατι αν παρεις κατι συμβατο με adsl & τυχει να γινει αναβαθμηση vdsk και σε βαλουν σε αλλο dslam μετα μπορει να χασει εκει, αν δεν εισαι κοντα στην καμπινα
    Bαση θεωριας η voda σε vdsl παιρνει και νοικι απο οτε οποτε τα 2 που δειχνεις θα ειναι αρκετα καλα (συμβατα) σε μελλοντικο vdsl
    Δεν ξέρω τι συμβατότητα θα έχω, αλλά σε πιστεύω και λέω να το δοκιμάσω...
    Επίσης, θέλω να πω πως το streaming που θα κάνω (μέσω samba και network shares) θα είναι ενσύρματη, οπότε καλό το Wi-Fi, αλλά το Gbps στο ethernet με απασχολεί επίσης, που το καλύπτει το συγκεκριμένο ρούτερ...
    Έχω βρει ότι το VR600 υπάρχει και σε V2 και σε V1... Λέω να πάρω το V2 για ευνόητους λόγους. Υπάρχει λόγος να κινηθώ στο V1;
    Επίσης, νομίζω ότι η τιμή στα 89.90€ ΕΔΩ είναι αρκετά καλή, ε;

    edit: Τρίχες, μόνο το V1 υπάρχει σε προσφορά... Το v2 είναι ΕΔΩ στα 97€... Δεν αξίζει τα 7€ παραπάνω το V2;

  3. #5133
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    παιδιά έχω ένα θέμα

    έχω το technicolor router TD5130 πάνω σε γραμμή wind ADSL

    όταν μπαίνει ένα android smartphone στο δίκτυο και βάλουμε βιντεακι στο youtube, τραβάει όλη την ταχύτητα με αποτέλεσμα να είναι αργή η ροή στο πισι και να βλέπω εικόνες στο online games
    αυτό γίνετε σε κάθε συσκευή που βλέπει βιντεάκι στο youtube
    βιντεακι απο πισι όμως δεν επηρεάζει τις άλλες συσκευές

    αυτό μπορεί να βελτιωθεί με άλλο ρουτερ ή είναι θέμα ταχύτητας και πρέπει να πάμε σε VDSL ?
    το technicolor που έχω δεν έχει καν κεραία

    έχουμε 5 συσκευές και 2 πισι & όλα συνδέονται μέσω wifi (όχι ταυτόχρονα)
    επίσης στην αποθήκη έχω ένα pirelli router drg a124 & ZTE router H108n, τα όποια δεν είδα διαφορά εκτός αν ήθελε καμιά ρύθμιση

    ευχαριστώ !
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  4. #5134
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά έχω ένα θέμα

    έχω το technicolor router TD5130 πάνω σε γραμμή wind ADSL

    όταν μπαίνει ένα android smartphone στο δίκτυο και βάλουμε βιντεακι στο youtube, τραβάει όλη την ταχύτητα με αποτέλεσμα να είναι αργή η ροή στο πισι και να βλέπω εικόνες στο online games
    αυτό γίνετε σε κάθε συσκευή που βλέπει βιντεάκι στο youtube
    βιντεακι απο πισι όμως δεν επηρεάζει τις άλλες συσκευές

    αυτό μπορεί να βελτιωθεί με άλλο ρουτερ ή είναι θέμα ταχύτητας και πρέπει να πάμε σε VDSL ?
    το technicolor που έχω δεν έχει καν κεραία

    έχουμε 5 συσκευές και 2 πισι & όλα συνδέονται μέσω wifi (όχι ταυτόχρονα)
    επίσης στην αποθήκη έχω ένα pirelli router drg a124 & ZTE router H108n, τα όποια δεν είδα διαφορά εκτός αν ήθελε καμιά ρύθμιση

    ευχαριστώ !
    Θέμα qos του ρούτερ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #5135
    Εγγραφή
    22-10-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    218
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΙΝΔΟΣ
    Γειά χαρά. Ξέρω ότι η ερώτηση που θα κάνω έχει γίνει αρκετές φορές αλλά γράφω από κινητό και χωρίς μπαταρία οπότε δεν μπορώ να ξεφυλλίσω το νήμα.
    Θέλω να αγοράσω ένα μοντεμ-ρούτερ για να αλλάζω μόνο και μόνο το snr margin.
    Είμαι σε γραμμή forthnet (Nova πλέον).
    Δεν θέλω να έχει τρελά χαρακτηριστικά, τα βασικά, με ικανοποιητικό WiFi.
    Έχω διαβάσει ότι τα Asus πληρούν αυτές τις προϋποθέσεις, δηλαδή σταθερότητα της γραμμής.
    Ποιά προτείνεται χωρίς να ξεφεύγω πολύ στο budget;

  6. #5136
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτή τη περίοδο τι modem/router προτείνετε μέχρι 40-50 ευρώ max; Θα μπει σε γραμμή hol/vodafone 24άρα χωρίς voip. Μας ενδιαφέρει κυρίως η καλή εμβέλεια σε wi-fi. Κατά προτίμηση από το e-shop.gr λόγω ότι μένουμε επαρχία και έχουμε υποκατάστημα σχεδόν δίπλα μας.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  7. #5137
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις βάλει αρκετά που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.

    Αν θέλεις σκέτο router χωρίς την δυνατότητα του adsl modem , μπορείς να δεις το https://www.skroutz.gr/s/9794884/TP-...1043ND-v4.html

    Αν σε ενδιαφέρει και το adsl ή vdsl μπορείς να δεις το https://www.skroutz.gr/s/7318536/TP-...VR200v-v1.html αλλά εγώ θα το αγόραζα από εξωτερικό https://www.amazon.de/TP-Link-Modemr...eywords=VR200v αν δεν το βιαζόμουν

    αν θες πιο δυνατό σκέτο router και πάλι δεν βιάζεσαι δες αυτό https://www.amazon.de/D-Link-DIR-860...D-Link+DIR-860
    Ευχαριστω φιλε μου. Βασικα το θελω να το παρω εντος ημερων. Το DIR-860 που δωσες με ενδιαφερει, ειναι ασφαλης η αγορα απο γερμανια? Αλλιως να παρω το TP-LInk να τελειωνω

  8. #5138
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι συμβατότητα θα έχω, αλλά σε πιστεύω και λέω να το δοκιμάσω...
    Επίσης, θέλω να πω πως το streaming που θα κάνω (μέσω samba και network shares) θα είναι ενσύρματη, οπότε καλό το Wi-Fi, αλλά το Gbps στο ethernet με απασχολεί επίσης, που το καλύπτει το συγκεκριμένο ρούτερ...
    Έχω βρει ότι το VR600 υπάρχει και σε V2 και σε V1... Λέω να πάρω το V2 για ευνόητους λόγους. Υπάρχει λόγος να κινηθώ στο V1;
    Επίσης, νομίζω ότι η τιμή στα 89.90€ ΕΔΩ είναι αρκετά καλή, ε;

    edit: Τρίχες, μόνο το V1 υπάρχει σε προσφορά... Το v2 είναι ΕΔΩ στα 97€... Δεν αξίζει τα 7€ παραπάνω το V2;
    Aπο οτι ειδα στο demo tp link το v2 εχει λιγο παραπανω ρυθμισεις, πχ σε firewall μπορουσες να ενεργοποιησεις εσυ το DoS κλπ, ενω στο ν1 δεν μπορουσε να γινει αλλαγη στο firewall (ως ενα παραδειγμα που εντοπισα) επισης υποψιαζομαι για να βγαπουν το ν2 να εχει φτιαξει τυχον προβληματα απο το ν1 (αλλα δεν ειμαι σιγουρος σε αυτο)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από testament Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά χαρά. Ξέρω ότι η ερώτηση που θα κάνω έχει γίνει αρκετές φορές αλλά γράφω από κινητό και χωρίς μπαταρία οπότε δεν μπορώ να ξεφυλλίσω το νήμα.
    Θέλω να αγοράσω ένα μοντεμ-ρούτερ για να αλλάζω μόνο και μόνο το snr margin.
    Είμαι σε γραμμή forthnet (Nova πλέον).
    Δεν θέλω να έχει τρελά χαρακτηριστικά, τα βασικά, με ικανοποιητικό WiFi.
    Έχω διαβάσει ότι τα Asus πληρούν αυτές τις προϋποθέσεις, δηλαδή σταθερότητα της γραμμής.
    Ποιά προτείνεται χωρίς να ξεφεύγω πολύ στο budget;
    Τα asus δεν ταιριαζουν με καποιο dslam απο θεμα συμβατοτητας, οποτε να εισαι μακρυα απο το ΑΚ ή εχει θεμα η γραμμη μπορει να δεις ενα μικρο κλειδωμα πιο κατω (1-2 mbps) αλλα αν τυχη προβλημα, εχει ρυθμιση snr να χαμηλωσεις ταχυτητα (ανεβασμα snr) για σταθεροτητα στη γραμμη
    Αν ψαχνεις κυριο κριτηριο την σταθεροτητα πρεπει να βρεις με τι dsl chipset ειναι το ΑΚ και να παρεις αναλογο modem
    ΑΝ πρωτο κριτηριο το ασυρματο τοτε και τα tp link vr400 - vr600 (τα βρισκεις προσφορα ανα διαστηματα) πχ το vr600 τωρα στα 89 eshop ... και απο Αsus τα N17 (μονο 2,4G) και προσφορα το dsl ac55u στο κωστοβολο 90αρα και το dsl ac56 στα 89 eshop (black fridays)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη περίοδο τι modem/router προτείνετε μέχρι 40-50 ευρώ max; Θα μπει σε γραμμή hol/vodafone 24άρα χωρίς voip. Μας ενδιαφέρει κυρίως η καλή εμβέλεια σε wi-fi. Κατά προτίμηση από το e-shop.gr λόγω ότι μένουμε επαρχία και έχουμε υποκατάστημα σχεδόν δίπλα μας.
    μονο για adsl ... κοιτα το tp link 8960, archer D2, D20(το eshop τa ειχε, σημερα δεν τα βλεπω, αλλα μπορει να τα ξαναφερει αργοτερα, οποτε μην βιαστεις)
    το tp link 9977 βλεπω μονο σε αυτη τη τιμη
    http://www.e-shop.gr/tp-link-td-w997...r-p-PER.612838

  9. #5139
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.665
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη περίοδο τι modem/router προτείνετε μέχρι 40-50 ευρώ max; Θα μπει σε γραμμή hol/vodafone 24άρα χωρίς voip. Μας ενδιαφέρει κυρίως η καλή εμβέλεια σε wi-fi. Κατά προτίμηση από το e-shop.gr λόγω ότι μένουμε επαρχία και έχουμε υποκατάστημα σχεδόν δίπλα μας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο για adsl ... κοιτα το tp link 8960, archer D2, D20(το eshop τa ειχε, σημερα δεν τα βλεπω, αλλα μπορει να τα ξαναφερει αργοτερα, οποτε μην βιαστεις)
    το tp link 9977 βλεπω μονο σε αυτη τη τιμη
    http://www.e-shop.gr/tp-link-td-w997...r-p-PER.612838
    Προς το παρόν το vdsl δεν μας ενδιαφέρει γιατί είμαστε σε χωριό και το βλέπω απίθανο εως αδύνατο να φέρει η Vodafone μηχανήματα για VDSL στο προσεχές μέλλον, εδώ δεν έχει ούτε 2 χρόνια που έφερε adsl. Η πρώτη προτεραιότητά μας είναι το wifi. Το 9977 που είναι τώρα διαθέσιμο, έχει καλό wifi;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  10. #5140
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therock003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω φιλε μου. Βασικα το θελω να το παρω εντος ημερων. Το DIR-860 που δωσες με ενδιαφερει, ειναι ασφαλης η αγορα απο γερμανια? Αλλιως να παρω το TP-LInk να τελειωνω
    Το amazon είναι πολύ αξιόπιστο κατάστημα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα αργήσει κιόλας. Δεν μπορώ να γνωρίσω πόσο θα αργήσει όμως και δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου. Πάντως σαν router είναι καλό και παίρνει και custom rom αν αργότερα αποφασίσεις να ασχοληθείς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vtester : 24-11-17 στις 17:41.

  11. #5141
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από testament Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά χαρά. Ξέρω ότι η ερώτηση που θα κάνω έχει γίνει αρκετές φορές αλλά γράφω από κινητό και χωρίς μπαταρία οπότε δεν μπορώ να ξεφυλλίσω το νήμα.
    Θέλω να αγοράσω ένα μοντεμ-ρούτερ για να αλλάζω μόνο και μόνο το snr margin.
    Είμαι σε γραμμή forthnet (Nova πλέον).
    Δεν θέλω να έχει τρελά χαρακτηριστικά, τα βασικά, με ικανοποιητικό WiFi.
    Έχω διαβάσει ότι τα Asus πληρούν αυτές τις προϋποθέσεις, δηλαδή σταθερότητα της γραμμής.
    Ποιά προτείνεται χωρίς να ξεφεύγω πολύ στο budget;
    Ας αρχίσουμε από τα βασικά.
    Είσαι σίγουρος ότι το dslam σου επιτρέπει την αλλαγή του snr;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #5142
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    double post

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν το vdsl δεν μας ενδιαφέρει γιατί είμαστε σε χωριό και το βλέπω απίθανο εως αδύνατο να φέρει η Vodafone μηχανήματα για VDSL στο προσεχές μέλλον, εδώ δεν έχει ούτε 2 χρόνια που έφερε adsl. Η πρώτη προτεραιότητά μας είναι το wifi. Το 9977 που είναι τώρα διαθέσιμο, έχει καλό wifi;
    δεν το εχω, αλλα η λογικη λεει οτι 3 κεραιες μονο για την 2,4 μπαντα, πρεπει να ειναι τελειο ... αν μπορεις να δεις reviews απο εξωτερικο πχ amazon καλα θα ειναι
    εδω απο skroutz αξιολογησεις
    https://www.skroutz.gr/s/10864924/TP...1.html#reviews

    Τα επομενα στο συγκεκριμενο μαγαζι μπορεις να δεις τα adsl μονο (βαλε φιλτρο adsl) δεν εχει πολλες επιλογες σε adsl, λειπουν αρκετα απο οτι ειχε πριν
    http://www.e-shop.gr/ypologistes-dsl...&filter-6315=1
    αλλα δεν μου γεμιζουν το ματι (απο θεμα ασυρματου) ομως μπορει να ειναι οκ
    ASUS DSL-N12E
    TP-LINK TD-W8968
    D-LINK DSL-2750
    NETIS DL4323D
    εγω παντως θα πηγαινα για αυτο με τις 3 κεραιες αν ειχα κριτηριο το ασυρματο

    Λειπουν πολλα απο το μαγαζι, πριν λιγο καιρο ειχαν πολυ περισσοτερα, αν δεν βιαζεσαι ξανα κοιτας αργοτερα και τα tp link που ανεφερα πιο πανω, αν ξανα ερθουν σε stock
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 24-11-17 στις 16:23.

  13. #5143
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά έχω ένα θέμα

    έχω το technicolor router TD5130 πάνω σε γραμμή wind ADSL

    όταν μπαίνει ένα android smartphone στο δίκτυο και βάλουμε βιντεακι στο youtube, τραβάει όλη την ταχύτητα με αποτέλεσμα να είναι αργή η ροή στο πισι και να βλέπω εικόνες στο online games
    αυτό γίνετε σε κάθε συσκευή που βλέπει βιντεάκι στο youtube
    βιντεακι απο πισι όμως δεν επηρεάζει τις άλλες συσκευές

    αυτό μπορεί να βελτιωθεί με άλλο ρουτερ ή είναι θέμα ταχύτητας και πρέπει να πάμε σε VDSL ?
    το technicolor που έχω δεν έχει καν κεραία

    έχουμε 5 συσκευές και 2 πισι & όλα συνδέονται μέσω wifi (όχι ταυτόχρονα)
    επίσης στην αποθήκη έχω ένα pirelli router drg a124 & ZTE router H108n, τα όποια δεν είδα διαφορά εκτός αν ήθελε καμιά ρύθμιση

    ευχαριστώ !
    Θέμα του router. Αν μπορείς σε κάποιο να ενεργοποιήσεις (αν έχει) την επιλογή wmm ή να ρυθμισεις qos , μήπως δεν χρειαστεί να το αλλάξεις.

    - - - Updated - - -

    btw σαν συνδρομητής wind μπορείς να πας στο κατάστημα και να παραγγείλεις με 34,90 το asus dsl n14u που είναι πολύ καλό σε αυτά τα χρήματα. Αν θέλεις τσέκαρε http://www.insomnia.gr/topic/605737-...5%CE%B9%CF%82/
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  14. #5144
    Εγγραφή
    22-10-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    218
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΙΝΔΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας αρχίσουμε από τα βασικά.
    Είσαι σίγουρος ότι το dslam σου επιτρέπει την αλλαγή του snr;
    Όχι, δεν το γνωρίζω. Πως μπορώ να μάθω; Πρώτη φορά το ακούω.

  15. #5145
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εννοεί ότι η ρύθμιση μπορεί να είναι κλειδωμένη από τον πάροχο στο DSLAM και όσο κι αν προσπαθείς να μην στο επιτρέπει. Δεν είναι κάτι άγνωστο και γίνεται πολλές φορές.

Σελ. 343 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 323333338341342343344345348353363 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιός είναι ο καλύτερος ISP για online-gaming
    Από lovdagaym στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 11:38
  2. Ποιος ειναι ο καλυτερος Router?
    Από stubu στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-07, 22:04
  3. Ποιός είναι ο καλύτερος wireless router
    Από ASiC στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-07, 19:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας