Σελ. 338 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 318328333336337338339340343348358 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.056-5.070 από 5580
  1. #5056
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι τόσο σίγουρος... οκ.
    Πάντως να ξέρεις ότι σχεδόν όλα τα κλειδώνουν.
    σιγουρος όχι αλλα το συμπερανω από τα στοιχεια που βλεπω στο μ/ρ για παράδειγμα "Attainable Rate (Kbps): 26887 1089" σου θυμιζω ΔΕΝ εχουμε vdsl διαθεσιμο εδώ.δοκιμη της γραμμης μου θελω να κανω..

  2. #5057
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psagmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολύ ια τις πληροφοριες δεν εχω vdsl γιατι δεν εχει 'ερθει' ακομη στην περιοχη μου.ζητησα να μαθω αν υπαρχει μ/ρουτερ που να μπορω με telnet όχι απλα να χαμηλωσω το snr αλλα να το μηδενισω ακομη και να βαλω αρνητικη τιμη.ζητησα να εχει τσιπ Broadcom γιατι εχω οτε και αν είναι δυνατον να είναι συμβατο και για vdsl όχι για να πειραξω το snr σε μελλοντικη vdsl συνδεση αλλα για να μην χρειαστεί ξανα να αγορασω όταν με το καλο 'ερθει' στην περιοχη μου το vdsl.για το tp link ενοεις αυτό? http://www.e-shop.gr/tp-link-td-w896...n-p-PER.612412 και αν ναι μπορω μεσω telnet η dmt η dslstats να ριξω το snr σε αρνητικη τιμη? και παλι ευχαριστω
    ναι αυτο εννοω, ειναι broadcom σαν τα περισσοτερα dslam οτε
    Ναι μπορεις με αυτο να μηδενισεις το snr (αν δεν εισαι σε κλειδωμενο profile) ή να βαλεις ακομα και αρνητικο value μεσω telnet εφοσον ξερεις τις αναλογες εντολες
    Ολα ειναι γραμμενα απο εδω και κατω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...93#post5570693
    και δινονται και αλλα link πχ με broadcom snr value αλλα μαλλον θα τα ξερεις αυτα, αλλα και να μην τα ξερεις αν ρωτησεις στο αναλογο topic (οταν παρεις κατι) θα σου πουμε

    Το dmt δεν νομιζω να παιξει γιατι ειναι παλιο προγραμμα και ο προγραματιστης του δεν εχει ανανεωσει με τα καινουρια broadcom chipset
    Iσως να σε αφησει εστω για λιγο το dslstats (5 λεπτα να παιζει οκ, 20 να μην παιζει καθολου) ισα ισα να δεις τους τονους γραμμης σου για να παρεις μια ιδεα σε τι κατασταση ειναι η γραμμη
    Αλλα και αυτο (dslstats) δεν παιζει καλα γιατι το 8960 εχει προβλημα login στο telnet με ολα τα version (αν δεν κανω λαθος)

    Μπορεις να πας σε πιο παλια modem dgn2200v3, billion 7800, 7700 αλλα δεν νομιζω να τα βεις πλεον (αυτα επαιζαν ανετα με dmt)
    To tp link που σου λεω ειναι οτι καλυτερο απο τα φτηνα, με καλο ασυρματο και πιο καλες μοντερνες ρυθμισεις

    Τωρα για broadcom συμβατο και μελλοντικο (vdsl, ac, giga lan κλπ) ασχετα του snr tweak οποιο θελεις απο την λιστα εδω
    (πολλα προστεθηκαν στις πισω σελιδες)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...9F%CE%A4%CE%95
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 22-07-17 στις 20:45.

  3. #5058
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αυτο εννοω, ειναι broadcom σαν τα περισσοτερα dslam οτε
    Ναι μπορεις με αυτο να μηδενισεις το snr (αν δεν εισαι σε κλειδωμενο profile) ή να βαλεις ακομα και αρνητικο value μεσω telnet εφοσον ξερεις τις αναλογες εντολες
    Ολα ειναι γραμμενα απο εδω και κατω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...93#post5570693
    και δινονται και αλλα link πχ με broadcom snr value αλλα μαλλον θα τα ξερεις αυτα, αλλα και να μην τα ξερεις αν ρωτησεις στο αναλογο topic (οταν παρεις κατι) θα σου πουμε

    Το dmt δεν νομιζω να παιξει γιατι ειναι παλιο προγραμμα και ο προγραματιστης του δεν εχει ανανεωσει με τα καινουρια broadcom chipset
    Iσως να σε αφησει εστω για λιγο το dslstats (5 λεπτα να παιζει οκ, 20 να μην παιζει καθολου) ισα ισα να δεις τους τονους γραμμης σου για να παρεις μια ιδεα σε τι κατασταση ειναι η γραμμη
    Αλλα και αυτο (dslstats) δεν παιζει καλα γιατι το 8960 εχει προβλημα login στο telnet με ολα τα version (αν δεν κανω λαθος)

    Μπορεις να πας σε πιο παλια modem dgn2200v3, billion 7800, 7700 αλλα δεν νομιζω να τα βεις πλεον (αυτα επαιζαν ανετα με dmt)
    To tp link που σου λεω ειναι οτι καλυτερο απο τα φτηνα, με καλο ασυρματο και πιο καλες μοντερνες ρυθμισεις

    Τωρα για broadcom συμβατο και μελλοντικο (vdsl, ac, giga lan κλπ) ασχετα του snr tweak οποιο θελεις απο την λιστα εδω
    (πολλα προστεθηκαν στις πισω σελιδες)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...9F%CE%A4%CE%95
    μπραβο Μπαμπη εισαι κατατοπιστικοτατος και σ'ευχαριστω πολύ!

  4. #5059
    Εγγραφή
    31-08-2015
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1021/12597 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    Προτάσεις για καινούργιο modem γιατί το παλιό κολλάει και κάνει disconnect? Στη Nova είμαι με 24αρα ταχύτητα (που πιάνει 12 στην περιοχή μου το πολύ) έχω ένα ZXHN H108N V2.5 και μου βγάζει προβλήματα τύπου βγαίνει από το ίντερνετ στο άκυρο. Δε θέλω να έχει σπεσιαλ λειτουργίες και εφαρμογές αρκεί να είναι καλό για ασύρματη σύνδεση
    Music Producer / Serres GR

  5. #5060
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpeTheof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτάσεις για καινούργιο modem γιατί το παλιό κολλάει και κάνει disconnect? Στη Nova είμαι με 24αρα ταχύτητα (που πιάνει 12 στην περιοχή μου το πολύ) έχω ένα ZXHN H108N V2.5 και μου βγάζει προβλήματα τύπου βγαίνει από το ίντερνετ στο άκυρο. Δε θέλω να έχει σπεσιαλ λειτουργίες και εφαρμογές αρκεί να είναι καλό για ασύρματη σύνδεση
    Αν τα προβληματα που βγαινει απο το internet ειναι απο τον παροχο (χασιμο ip) τοτε μπορει και το επομενο να εχει ιδιο προβλημα
    Μπορει να χανει το internet λογο μη καλης γραμμης
    (κοιτας τα στατιστικα αν υπαρχει συνδεση, ή αν υπαρχει ip, οταν εμφανιζεται το προβλημα)
    Αν χανει το internet λογο ασυρματου τοτε ναι μαλλον θα βοηθησει αλλο modem, αλλα αυτο εξαρταται και τον χωρο σου (τοιχος, αποσταση κλπ)
    (κοιτας στο pc αν υπαρχει ασυρματη συνδεση)
    Υπαρχει μια περιπτωση αν εχεις παρα πολλες συσκευες να μην εχει δυναμη το modem να μην μπορει να αντεξει παρα πολλες συσκευες και να "κολλαει" και να φαινεται σαν να χανει το internet
    Πρεπει να ακακαλυψεις ποιο απο τα 4 παιζεται γιατι σε μερικες περιπτωσεις μπορει να μην βοηθησει αλλο modem

    Παντως μιας και εγαψες στο θεμα, ενα φτηνο απλο που θελεις, για να εχεις υποψην, στο πιο φτηνο με καλο ασυρματο για τα λεφτα του (λιγο καλυτερα απο αυτο των παροχων) ειναι το tp link 8960 με μολις 30 ευρω και καλες ρυθμισεις που θα εκπλαγεις
    Εχουμε θεμα στο αναλογο topic και θα δεις οι πιο πολλοι ειναι ευχαριστημενοι

  6. #5061
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα.

    Επειδη το Wireless του TG 585v8 που εχω, δεν με καλυπτει πλεον ως προς την ταχυτητα του Wifi (πιανω 600kb/sec μεχρι και 1,2Mb/sec σε αντιγραφες αρχειων) και δεν δυναμαι να τραβηξω eth...
    ειμαι σε αναζητηση αντικαταστατη του μεχρι 50€

    1) Να εχει καλο wifi, οχι απαραιτητα καλυψη σηματος, αλλα ταχυτητες απο 3mb/sec και πανω
    2) Να ειναι σταθερο, οσο τουλαχιστον το 585
    3) Να συγχρονιζει με No-ip για το domain που εχω.
    4) Να μπαινει με καρφακια, καθετα στον τοιχο.

    Αυτα!

  7. #5062
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το Asus DSL-AC52U έχει όλα τα χαρακτηριστικά αυτά (και εγώ τοίχο το έχω). Να έχεις υπόψη σου ότι σε αστική περιοχή, μόνο στη 5GHz μπάντα θα δεις καλές ταχύτητες (που υποστηρίζει το Asus), η 2.4GHz είναι πολύ συνωστισμένη και τα αποτελέσματα είναι αμφίβολα. Βεβαιώσου ότι ο υπολογιστής σου την υποστηρίζει. Μόνο μείον, οι θύρες βλέπουν προς τα πάνω όταν είναι στον τοίχο και το αισθητικό αποτέλεσμα είναι αμφίβολο.
    Packets: Lost in the intrawebs

  8. #5063
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Morx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα.

    Επειδη το Wireless του TG 585v8 που εχω, δεν με καλυπτει πλεον ως προς την ταχυτητα του Wifi (πιανω 600kb/sec μεχρι και 1,2Mb/sec σε αντιγραφες αρχειων) και δεν δυναμαι να τραβηξω eth...
    ειμαι σε αναζητηση αντικαταστατη του μεχρι 50€

    1) Να εχει καλο wifi, οχι απαραιτητα καλυψη σηματος, αλλα ταχυτητες απο 3mb/sec και πανω
    2) Να ειναι σταθερο, οσο τουλαχιστον το 585
    3) Να συγχρονιζει με No-ip για το domain που εχω.
    4) Να μπαινει με καρφακια, καθετα στον τοιχο.

    Αυτα!
    Aπο θεμα σταθεροτητας ...
    δεν βγαινουν πλεον modems με το ιδιο dsl chipset (infineon) σαν το 585ν8
    To επομενο bet σου ειναι τα lantiq based (αν το 858 ηταν πολυ καλο στη γραμμη σου) που ειναι η συνεχεια του infineon

    Για περιπου 50 ευρω

    tp link D20 (lantiq)
    http://uk.tp-link.com/products/detai...specifications
    Εχει και 5G και το 2,4G ειναι μεχρι 300mbps (υπο προυποθεσεις) πιστευω εχει καλο σημα
    Για το no-ip υποστηριζεται (οχι αλλες πολλες επιλογες στο συγκεκριμενο, dyndns & no-ip μονο)
    Μονο για τις βιδες αν μπαινει καθετα στον τοιχο δεν ξερω αν εχει, δεν βρισκω με ενα γρηγορο ψαξιμο φωτο απο το internet, γιατι δεν το εχω

  9. #5064
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστω και τους δυο!

    Σκεφτομουν και εγω το D20 ... οποτε θα ριξω επιπλεον ψαξιμο και μαλλον σ'αυτο θα καταληξω.

  10. #5065
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    αμα θες κρατάς το 585 που το έχεις ήδη σεταρισμένο , του κόβεις το wifi και κοτσάρεις ενα ρούτερ να αναλάβει το wifi. Έχει δουλέψει με καλά αποτελέσματα αυτό https://www.mgmanager.gr/modem-route...rt-n12-d1.html αλλά αν αγοραζόταν σήμερα νομίζω αυτό https://www.you.gr/pc-printing-perip...ter-3-white-eu είναι πολύ δυνατό για την δουλειά. Τώρα με τα χρήματα που δίνεις ίσως να υπάρχει και κάτι καλύτερο να προτείνει κάποιος άλλος αλλά αν δεν έχεις πρόβλημα με το κομάτι του adsl από το 585 νομίζω είναι η καλύτερη λύση.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  11. #5066
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    θα ρωτήσω και γω...

    Εδώ και κάποιες μέρες έχω vdsl 30 over isdn με το γνωστό speedport entry 2i. Από την καμπίνα απέχω κάπου 250 m. Το θέμα είναι ότι χρειάζομαι είτε router είτε modem router γιατί το speedport έχει αρκετές ελλείψεις εσωτερικά του δικτύου.

    Δίλημμα) Παίρνω απλό ρούτερ και το βάζω πίσω από το speedport μέσω PPPoE passthrough ή το oxygen αν μου το δώσουν ότι μου βάλουν VOIP ή παίρνω modem router που το χω για όλα εκτός τηλεφωνίας και συνδέω το speedport από πίσω μόνο για τηλεφωνία ?

    Σε περίπτωση που πάρω modem router θα ήθελα να υποστηρίζει και τα δυο annex, να έχει καλό WIFI (ιδίως όσον αφορά την εμβέλεια καθώς είναι χονδροί οι τοίχοι). Κατά τα άλλα θα έχω συνδεδεμένο μέσω usb εκτυπωτή & hard drive, μέσω wifi κινητά, λάπτοπ, τηλεόραση. Χρησιμοποιώ dynamic dns οπότε και έχω accounts no-ip. Θέλω καλό firewall , vpn και γενικά πραγματοποιήσιμο. Επίσης θα ήθελα να έχει σχετικά καλή ταχύτητα στην μεταφορά αρχείων μέσω δικτύου (WIFI). Καλό θα ήταν να κρεμιέται στον τοίχο γιατί δεν θέλω να έχω βάσεις να το στηρίζω...

    Σκεφτόμουν για ASUS DSL-AC52U, DSL-AC56U (αλλά για αυτό διαβάζω ότι έχει μικρή εμβέλεια).

    Ακούω προτάσεις.

    edit: πρίν είχα το draytek 2710n οπότε έχω κακομάθει. Τα 180€ που κοστίζει όμως το 2760n μου έρχονται πολλά τώρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavpal : 11-09-17 στις 20:53.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  12. #5067
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να παιζει και τα 2 annex κοιτας Asus και νομιζω μερικα fritzbox στα πιο ακριβα (αλλα δεν ξερω τα fritz απο ασυρματο), τωρα αν νομιζεις οτι τα dsl56/52 δεν κανουν σε ασυρματο, τοτε κοιτας το dsl ac68 με καλυτερο wifi οτι πιο δυνατο υπαρχει για ολα σε ενα, αλλιως κοιτας κανα σκετο ραουτερ σαν και αυτα
    https://www.google.gr/search?q=route...w=1716&bih=867

  13. #5068
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ θα περίμενα και τα νέα της Draytek που θα είναι multi annex και AC. Αλλά δεν ξέρω πότε θα κυκλοφορήσουν.

  14. #5069
    Εγγραφή
    16-09-2017
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα ήθελα βοήθεια σε επιλογή ενός νέου modem router για adsl 24 γραμμή οτε. Έχω βαρεθεί να ανοιγοκλείνω και να κάνω reset to TD8960 που έχω (κόβει μόνιμα τα δεδομένα σε wifi και άλλα διάφορα).
    Θα συνδεθούν πάνω του ps4 μέσω utp (εδώ με ενδιαφέρει πολύ το ping), μέσω devolo δικτύου υπολογιστής, otetv και android box και μέσω wifi κινητά και τάμπλετ. Αν έχει και υποστήριξη για μελλοντική vdsl ακόμα καλύτερα. Δεν μπορώ να ξεφύγω στην τιμή οπότε βάζω όριο τα 80 ευρω. Ευχαριστώ.

  15. #5070
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tdm900dim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα βοήθεια σε επιλογή ενός νέου modem router για adsl 24 γραμμή οτε. Έχω βαρεθεί να ανοιγοκλείνω και να κάνω reset to TD8960 που έχω (κόβει μόνιμα τα δεδομένα σε wifi και άλλα διάφορα).
    Θα συνδεθούν πάνω του ps4 μέσω utp (εδώ με ενδιαφέρει πολύ το ping), μέσω devolo δικτύου υπολογιστής, otetv και android box και μέσω wifi κινητά και τάμπλετ. Αν έχει και υποστήριξη για μελλοντική vdsl ακόμα καλύτερα. Δεν μπορώ να ξεφύγω στην τιμή οπότε βάζω όριο τα 80 ευρω. Ευχαριστώ.
    το 8960 ισως εχει θεμα επειδη εχει χαμηλη μνημη ram, εσυ απο την μερια σου περνας το πιο τελευταιο λογισμικο και μετα κανεις reset πατωντας το κουμπακι πισω για 4 δευτερα και οι ρυθμισεις απο την αρχη, οχι back up file

    Αυτο ειναι για καλη λειτουργικοτητα, Αν παλι κανει θεμα, εγω εχω 2 κυριες επιλογες γυρω στα 80 ευρω (αλλα εξαρταται τα κριτιρια σου στο θεμα γραμμης απο ταχυτητα)
    το Ν17 (με αυτο να αναμενεις ενα πιο χαμηλο κλειδωμα, αλλα εχει αλλαγη snr (αν εισαι τυχερος το ΑΚ να ειναι κοντα σου) να το φερεις στα ισια του
    Το Ν17 εχει 750mhz processor, 128 ddr3 ram και λογικα δεν θα εχει θεμα με τις συσκευες που αναφερες και ακομη πιο πολλες, εχει giga lans, 2 usb, snr teak, vdsl με μελλοντικο vectoring (που αρχιζει να δινει ο οτε)
    Aλλα δεν εχει 5G

    Το επομενο το vr400 πολυ καλο για γραμμες οτε, αλλα νομιζω εχει πολυ μικροτερο επεξεργαστη, δεν θυμαμαι ποσο, ομως δεν νομιζω να εχεις ιδιο θεμα (εκτος μη καλου λογισμικου, που δεν το εχω να σου πω πανω σε αυτο) εχει vdsl & giga lan

    και μετα κοιτας το tp link 9970, αλλα με ακομα πιο χαμηλο απεξεργστη και απο το vr400, και αυτο ταιριαζει με την γραμμη οτε καλυτερα

    Κοιταξες μηπως φταει η γραμμη και νομιζεις οτι εχει θεμα το modem? γιατι βλεπω καλες κριτικες στο 8960
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 17-09-17 στις 14:37.

Σελ. 338 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 318328333336337338339340343348358 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιός είναι ο καλύτερος ISP για online-gaming
    Από lovdagaym στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 11:38
  2. Ποιος ειναι ο καλυτερος Router?
    Από stubu στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-07, 22:04
  3. Ποιός είναι ο καλύτερος wireless router
    Από ASiC στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-07, 19:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας